Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja imam dve pošiljke UA*****HU koje su stigle kod nas još polovinom decembra. Još uvek nisam dobio ni jedan paket. Otvorio dispute na ALI za refund ali me odjebali tako što su napisali da je paket stigao u našu poštu i da se njima žalim.
 
@techone


Problem su povremeno / stalno samo neke lokalne poste ili lokalni postanski centri.

Zato meni HU od "out for delivery" putuje 10-30 dana, a SG mi stigle tog dana kada je pislao "out for delivery".

SG zvanično bez praćenja, ali je od SG Hub tracking bio vidljiv i na našem trackingu.

Nisam siguran da je baš sve do naših.
UPDATE pošta Zemun.
 
Ja imam dve pošiljke UA*****HU koje su stigle kod nas još polovinom decembra. Još uvek nisam dobio ni jedan paket. Otvorio dispute na ALI za refund ali me odjebali tako što su napisali da je paket stigao u našu poštu i da se njima žalim.
Tako ce se i kod mene zavrsiti izgleda. Jbt, da li je moguce da se 3 od 4 posiljke negde zagube i ne stignu uopste. Bio ovde u lokalnoj posti, oni naravno nemaju pojma. Vade se na to da je to nepracena posiljka, kako daje lazne statuse, itd. Ajde i da razumem da je u pitanju nesto vredno, pa da je neko gurnuo u dzep, ali se radi o nekim sitnicama. Sta li ovi rade tamo, to je vecita misterija. Kao bermudski trougao.
Prema ovome ispada da 80% nepracenih posiljki bacaju u kantu, ni ne trude se da ih dostave.
 
Posiljke sa UA***HU moraju da imaju glavni tracking broj za celu vrecu i oni (kinez) taj broj bi morao da isporuci ako posiljka ne stigne i onda se sa nasima proveri da je ta vreca sa svim tim paketima uopste stigla u srbiju
 
@ PJ

Koje SG , U ili R i da li su sa AE ???
RB sa AE.
Trenutno imam samo jednu i na Postal Ninja mi daje samo jedan status iz Srbije, kao što i naša pošta daje smao taj jedan status, a onda ispod ima još 3 sa oznakom AE Cainiao za naredna dva dana.

One iz januara su za svaku iz Srbije imale još dva statusa, ali nisam obraćao pažnju na taj dole natpis. Te dodatne linije su imale drugačiji tekst, ali isto vreme.
Probao sam sada da nađem brojeve, ali na AE ih više ne vidim, a na Postal Ninja nisam bio ulogovan, pa nisu sačuvani.

Ako I ovaj sada stigne onako brzo (mada već u startu kasni), to je servis koji bih uvek doplatio.
 
SG idu brzo , ali nazalost mali broj distributera salje preko SG

Sto se tice UA...HU vazno je da ih isporuce pa makar to bilo i posle
30 dana od statusa [RS]Arrived at local delivery center

U nekim lokalnim postama i lokalnim postanskim centrima postoji gomila
problema koje niko sistemski ne resava , pa se zato desava da isporuka
neregistrovanih posiljki totalno izostaje.


RB...SG

aesg.jpg
 
...
Prema ovome ispada da 80% nepracenih posiljki bacaju u kantu, ni ne trude se da ih dostave.
По мом искуству је обрнуто.
15-20% нерегистрованих никад не стигне, 80-85% стигне уредно...
 
Pazarim preko AE vec 5-6 godina. S vremena na vreme. Roba do 10-15 evra, vrlo retko preko. Sve mi je stizalo, a ono sto nije vracali su mi novac. Poslednjih nekoliko posiljki ne stizu, mada u pracenju posiljaka stoji da je paket stigao u zemlju, i kada trazim povracaj novca ne vrate mi novac kao ranije. Obrazlozenje, paket je stigao obratite se svojoj lokalnoj posti. Kad im napisem da jesam i da posiljka nije stigla, traze dokaz.

Poslednji primer:

"2022-12-09 20:02GMT+8

Out for delivery [RS]Arrived at local delivery center"

Primecujem da se i drugi zale ali nekima i stignu posiljke sa oznakom UA********HU, meni nije niti jedna.

Obratio sam se i nasoj Posti, dobio sledeci odgovor bez potpisa sluzbenika


"Поштовани,

Пошиљка са наведеном ознаком, коју сте нам проследили је нерегистрована писмоносна пошиљка у међународном поштанском саобраћају – мали пакет, који има јединствени бар-код идентификатор и чија је прва словна ознака U (друго слово у распону од А-Z) плус 9 цифара и на крају има кодну ознаку земље порекла, а која се наноси како би се обезбедило пружање прекограничних царинских електронских најава, како би се једноставније и брже обавиле царинске процедуре. Присуство таквог идентификатора не подразумева пружање услуге са потврдом уручења. С обзиром да се ради о нерегистрованој пошиљци, сагласно важећим прописима којима се уређује обављање поштанских услуга, за исте није предвиђена опција евиденције и праћења статуса. Имајући у виду наведено, као и да све пошиљке из Кине пролазе више логистичких складишта и претоварних тачака, подаци о статусу нерегистрованих пошиљака које нуде портали за електронску трговину нису поуздани и не могу бити потврђени од стране поштанских оператора, док се за разлику од њих, регистроване пошиљке у међународном саобраћају могу пратити.

Уједно нерегистроване поштанске пошиљке, које су због ниске цене и најзаступљеније, не стижу увек као пошиљке из Кине, већ их кинески трговци често шаљу преко логистичких центара широм света, па се тако дешава да оне у Србију и остале државе региона долазе из Литваније, Летоније, Турске, Соломонских Острва, Холандије и других земаља. У том процесу, кинески оператори означавају да је нерегистрована пошиљка стигла у земљу одредишта чим роба напусти Кину, односно логистички центар у некој од наведених држава, а што у већини случајева практично значи да је пошиљка предата авио компанији на превоз или се налази у транзиту. Истичемо да Пошта Србије све приспеле пошиљке из међународног саобраћаја уручује примаоцу одмах након приспећа и спроведених царинских процедура, сходно назначеним адресама прималаца.

У вези са наведеним, нисмо у могућности да Вам пружимо више информација.



С поштовањем,"



Kinezi se prave ludi, nasi se prave ludi.
Da li postoji nacin da udjem u trag posiljkama i kako da mi vrate novac ukoliko ona ne stigne.
 
Uvek moze mediji ili odes licno u posti i carini pa ako uspesh da udjes a od kineza trazis da od svoje poste dobije potvrdu da je paket stigao u zemlju pod brojem koji se moze pratiti jer se sve vrece pakuju sa trackingom a ali pojedinacni paketi ne......... i onda ces znati dal lokalna mafija krade i gde
 
Nacin postoji, kada narucujes doplatis za pravi broj za pracenje i da prilikom urucenja moras potpisati prijem posiljke.
U svim ostalim slucajevima ne mozes nikako saznati da li je Kinez zapravo poslao nesto a dao ti neki random broj, da li je dobilo noge do dolaska kod nas ili ovde kod nas..
A koliko vidim i Ali je uveo tu neku politiku da nema vise lakih refundova, tako da ili doplata za registrovano ili naruci pa se oprosti od paketa, to jest ako stigne stigne.. ( a uglavnom stigne )

Citam u medjuvremenu komentar iznad mog, odes u Postu i sta, pravis skandal oko paketa koji kosta 5 eura, pozovu policiju i uhapse te ? Radnice ce da kazu da nista nije stiglo za tebe i tu se zavrsava prica, jos je jaca misao da odes na carinarnicu.. Kinez ti ne moze nista dati sem tog broja koji ti je dat.. tako da ljudi ne zanosite se..
 
Ne citas ti dobro rekao sam da je kinez duzan is njihove poste da ti dostavi dopis a ne neki kinesko mufljuski sajt koji pise neke nebiloze, sa tim trackinom odes u postu i resis i vidis tacno ko krade a ko laze, ako taj skamerski sajt ima tracking to srpske poste onda je logicno da oni u slucaju da paket ne stigne mogu da dostave i broj vrece u kojoj je bila posiljka

Zasto ovo kazem jer je samo ovde problem jer svi misle ko ti, cuti ako sam U BG meni stize a sto one u NS kradu i zazaju 10x puta vise bas me briga
 
Meni je stigla UA...HU 31.01. A bila je u local delivery office od 16. decembra. Cisto da javim. Jedan postar mi je inace rekao da jeste praksa da ih bas briga za te posiljke jer na njima ne zaradjuje posta, pa ih dostave kad im padne na pamet.
 
Jedan postar mi je inace rekao da jeste praksa da ih bas briga za te posiljke jer na njima ne zaradjuje posta, pa ih dostave kad im padne na pamet.
Eto koliko su nesposobni, umesto da uvedu "interno" praćenje tih UA...HU i naplate npr. po 100 RSD, svi bi bili zadovoljni, ali avaj...
 
Ne citas ti dobro rekao sam da je kinez duzan is njihove poste da ti dostavi dopis a ne neki kinesko mufljuski sajt koji pise neke nebiloze, sa tim trackinom odes u postu i resis i vidis tacno ko krade a ko laze, ako taj skamerski sajt ima tracking to srpske poste onda je logicno da oni u slucaju da paket ne stigne mogu da dostave i broj vrece u kojoj je bila posiljka

Zasto ovo kazem jer je samo ovde problem jer svi misle ko ti, cuti ako sam U BG meni stize a sto one u NS kradu i zazaju 10x puta vise bas me briga

Mhm, bas je tako, posalje danas 100 paketa koje kome i bas ce da ide u Postu da tebi ili na jos njih random 20 dostavlja nesto, duzan je samo da posalje paket i da ti da broj za pracenje, a to sto neki umisljaju bajke, koliko znam jos podforum ''Bajke'' nije otvoren. Doplatis za registrovanu posiljku i nemas taj problem, dok god je posiljka neregistrovana ne moze se znati ni gde je ni sta je ni kako je, kraj price.

Eto koliko su nesposobni, umesto da uvedu "interno" praćenje tih UA...HU i naplate npr. po 100 RSD, svi bi bili zadovoljni, ali avaj...

Mislim da to nije moguce.. Kaze : ''Светски поштански савез је међународна организација која координише поштанске политике и правила између земаља чланица а тиме и светски поштански систем. Свака чланица прихвата исте услове за спровођење међународних поштанских дужности.''

Dakle ako je neko tamo u Kini platio tu postarinu kada je poslao i pod time se podrazumeva da stigne sa besplatnim urucenjem do primaoca, to jest da mu ne mogu ponovo naplatiti neki trosak sto se tice postarine, onda je to tako u tom SPS-u, mislim da nasi to ne mogu da uvedu cak i da hoce, jer zasto onda ne bi svaka zemlja uradila tako nesto.. Drugo je sta rade u okviru svoje drzave i gde mogu da menjaju i cene i pravila kako im se i kada cefne.
 
Zato sam i napisao "interni", jer neko reče da Makedonija (i Bosna?) imaju puno praćenje UA...HU pošiljki?

EDIT: Neka nazovu uslugu "Otvaranje paketa" ili "Sigurnosna provera", svejedno :D
 
Meni sad preko cainiao sa pracenjem, poslase LA HU tracking kod. Prvi put vidju, a benchmark search je buljica, tako da ako neko ima iskustvo da posalju ovako madjarima, nek pise :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno