Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
i "kineske" L posiljke dobijaju RR, ne znam tacno od kad. Ranije je bilo USA pa GB a sad i Kinezi i ostali. Predpostavljam da bi se nasi ogrebali za neku kintu vise.
Ne postoji skladise. Posiljke se dele kad pristignu pre podne, izmedju 5-6h kako gde. Posiljke preuzimaju i dele po reonima tehnicari (kartisti). Jedan reon jedan fah.
Kad podele, posiljke preuzimaju postari i razvrstavaju za svojim stolom. Svaki sto je jedan reon i ima pregrade u vise redova za ulice i brojeve.
Medjunarodne posiljke preuzima jedan radnik, sravnjuje, deli po reonima i zaduzuje postare. Postar potpisuje da je preuzeo posiljke. Sve to kontrolise kontrolor i potpisuje zajedno sa kartistom.
Ako nema postara, medjunarodne posiljke idu u kasu ako je ima ili ostanu u kancelariji (zakljucane ako postoji kljuc).
RE i AR posiljke (domaci saobracaj) zavode svi, da bi postari izasli u 9h. Ako nema postara one ostaju u fahu i nisu zakljucane.
Tu spadaju te OMP, neregistrovane medjunarodne posiljke koje nas najvise interesuju. Problem sa OMP je sto su uglavnom u nekim kutijama, nepravilnog oblika i ne mogu da se sloze u torbu, pa postari ne mogu mnogo toga da iznesu.
Otidjite do poste vidite ko je vas postar, dogovorite se sa njim, dajte mu broj telefona ili trazite njegov. Zovnete ga ako ocekujete nesto, castite ga ako vam donese i tako resite problem ako ga ima.
 
@Astmario

Stalna promena postara , narocito ako su neozbiljni klinci
je najveci problem.
Ako je takva situacija , zahtevaj kontakt sa "sefom magacina"
i dogovori da tvoje posiljke izdvajaju u stranu ili ako imaju
slobodan postanski pregradak ( postanski fah ) da ti ( privremeno )
dodele jedan i da sam par puta mesecno preuzimas posiljke.

posta.rs/lat/korisnicki-servis/najcesca-pitanja.aspx

Tako ces eliminisati mogucnosta kradje na tvojoj adresi i kradju ili
isporuku na pogresnu adresu od strane postara.

Ako i tada izostane isporuka onda u celu pricu treba ukljuciti
"unutrasnju kontrolu".

Pozitivan odgovor ce izostati jedino ako su do te mere organizovani u
kradji da od GPC-a do lokalne poste svi zaposleni pokrivaju jedni druge.




@jogi

Ne postoji magacin , ne postoji skladiste....
Sta postoji ?
Gde se smestaju posiljke kada pristignu iz smera GPC-a
pre razvrstavanja i prosledjivanja po reonima ?
Gde se smestaju posiljke koje se salju ka GPC-u ?
Kako nazivas "prostor za posiljke" ?

Ispada da radnici koji vrse transport iz smera / u smeru ka GPC-u
jednostavno donose / odnose pakovanja sa neregistrovanim posiljkama
u / iz "prostora za posiljke" bez bilo kakve evidencije.

To sigurno ne ide tako i zato tvrdim da radnici ( kontrolor i kartisti )
koji stavljaju svoj potpis na zaduzenje / razduzenje sigurno znaju sta im
i kada prolazi kroz ruke.
Nemaju spisak kodova neregistrovanih posiljki , ali znaju da li su i kog
dana pristizale odredjene vrste posiljki.

Ako kuriri/postari ne uspevaju da podele sve posiljke , kontrolor i kartisti
znaju koliko one dugo stoje u "prostoru za posiljke"...

itd...
 
Cekam Singapurca sa Ali i SpeedPak sa Ebay, oba iz Kine. Za sad Singapircanin menja statuse redovno i brzo, SpeedPak lipsao. Videcemo kad ce stici, poruceni su 13.12.
 
@novofil

Kod tebe je onda gotovo sigurno problem "u lokalu"
tj. lokalna posta / poste nemaju dovoljne kapacitete
( broj postara i saltera za isporuku ) da ispostuju
redovnu isporuku.

Nadji ljude iz kraja pa pisite reklamacije na rad poste na

Na veci broj redovnih prituzbi ce nadlezno rukovodstvo sigurno da reaguje.


@Čika_Kure

Ljudi se gotovo ne javljaju na temi ako nemaju probleme ,
pa se na osnovu javljanja onih koji imaju probleme
stice utisak da su problemi sa isporukom zaista veliki.

Realnost je drugacija.
Problem su povremeno/stalno samo pojedine lokalne poste.

Ako postoje stalne prituzbe sa "visih nivoa vlasti" ipak reaguju.
Ja se retko javljam a imam dosta problema. Jednostavno sam odustao, bio sam vise puta u posti i situacija je dosla gotovo na ivicu sukoba, ne samo zbog posiljka sa AE vec mi ne isporucuju ni iz Poreske. "Na silu" sam uzeo posiljku iz Poreske i zatekao kako pise nekoliko datuma kada je pokusana isporuka, a navodno nisam bio kuci. Bio sam. Otvorio sam reklamaciju, dao spisak, obrazlozenje itd. I odgovorili su mi da je "uvidom u dokumentaciju" utvrdjeno da je sve u redu, da je postar zaista pokusao da dostavi ali nisam bio kuci. I sta sad, moja rec protiv njihove. Na moje insistiranje su prosto rekli da je sa njihove strane slucaj zavrsen i ponovo me vratili da se zalim u lokalnu postu, za sta znam da nema smisla jer sam vec pokusavao da razgovaram kao covek sa njima. Sledeci put cemo zavrsiti u Blicu i Kuriru.

Ako nemaju obraza posiljku iz Poreske da dostavljaju i postoji 0 odgovornosti nadleznih da promisle o cemu se radi, a nije samo to, sta da ocekujem od AE paketa.
 
Posiljke koje pristignu pre podne se odmah dele, ne cuvaju se nigde. Vade se iz vreca, kutija, kaveza i po zavrsetku deobe se predaju postarima i kuririma (dostavljacima).
Sve posiljke predate na salteru ili preuzete na reonima od strane kurira se pakuju u vrece, kutije, kaveze i otpremaju isti dan.
 
Једноставно не могу да поверујем да се примопредаја пошиљки које имају ознаку а нису у систему праћења врши без евидентирања.
То нису обична писма или разгледнице. На крају крајева, за сваку пошиљку је неко платио 'поштарину' по некој тарифи, зашто се пошта тако понаша није ми јасно.
Да не одемо у политику, али мој утисак је да је ту слично као у ЕПС-у, нема улагања, мужа док крава не липше.
 
Могли би бар да оставе обавештење о пошиљки ако пакетићи не могу да стану у поштареву торбу, па да их сами преузмемо.
 
Поента је да ту многи не раде свој посао. На челу са директором.
 
@jogi
Nekima si ovde srušio Sneška i iluzije koje su gajili o neregistrovanim pošiljkama a očekivali tretman registrovanih
 
Ne mogu da verujem sta citam :(


@jogi


Posiljke se ne razvrstavaju na ulici , dvoristu , u kamionu/kombiju....
Ne stoje na ulici dok ne dodje vreme da se otpreme ka GPC-u
- unesu se u neki prostor u okviru zgrade lokalne poste !!!


@bakara

Ocekuje se bar malo odgovornosti.

Citajuci tvoje stavove dolazim do zakljucka da dajes
mogucnost da zaposleni u posti mogu posiljke slobodno da
spale ili bace u prvi kontejner i da nikome ne odgovaraju.
 
Ne, naprotiv, cinjenica je da tako ne rade
Ali ti potpuno ignorises cinjenicu da su neregistrovane posiljike...neregistrovane. (i logicno zvuci zar ne)
 
Normalno da postoji prostor gde se razvrstavaju posiljke, ako je velika posta u pitanju. Kartista preuzima posiljke sa saltera i kartuje ih u vrece ili kutije u zavisnosti od vrste i adrese.
Posiljke stoje u vreci, kutiji ili su van ako su velike. Paketi CC i slicno se kartuju van vrece bez obzira na velicinu.
 
Zašto naša pošta ne reaguje u međunarodnim asocijacijama da se pošiljke ne označavaju sa [RS] ako u RS nisu stigle, pošto u njihovom odgovoru stoji da kineski operateri neregistrovane pošiljke označavaju da su ušle u zemlju primaoca čim izađu iz Kine ili se nađu u logističkim centrima tranzitnih zemalja.
 
@jogi

Stvarno si neverovatan :(

Hajde vise reci kako nazivate taj prostor za posiljke , jer konstantno tvrdis da ne
postoji magacin - skladiste.


@gorang

Objasnjeno je bezbroj puta kako da prepoznamo gluposti koje SunYou objavljuje

Mnogi ne shvataju da smo na pragu 2023.godine i da su se mnoge stvari promenile...
I za neregistrovane posiljke postoji evidencija !!!
Apsolutno sve posiljke se evidentiraju u tranzitnim tackama pri prosledjivanju ka
zemaljama gde je adresa primaoca.
Kada transportna pakovanja dodju u Srbiju , Posta Srbije potvrdjuje prijem !!!
Transportna dokumentacija sadrzi popis i elektronske carinske deklaracije apsolutno svih posiljki.
Eto odakle se pojavljuju statusi za
UA...HU - [RS]At local delivery center
UH...BE - Shipment being prepared by the postman
 
Koja banalnost nebitne posiljke stignu a bitna koja je imala isti status kao i ove sto su stigle ne dodje.
Imam osecaj da je dobila noge...
 
Можда питање није за ову тему, али и тако већ расправљамо о поступцима и уручењу пошиљки, да ли се нека организација или назови организација обраћала пошти или некој институцији и истакла овај проблем и има ли реакције?
Очигледно да се ништа не дешава и народ остаје без онога што плаћа. То је онда класична крађа, можда би неки адвокат могао да истера тужбу до краја.
 
Наћи ће се за друге ствари, душевни бол због неиспоручене пошиљке или нешто слично, па проценат од тога. Шта неког брига што међународна 'конвенција' или шта већ не обавезује пошту да прати пошиљке, нисмо ми дужни да знамо те податке. Ми смо оштећени јер нам није испоручена пошиљка за коју смо поштено платили и платили смо превоз, доставу и све што иде уз то.
Сматрам да би у поштеном суђењу ту имало добрих основа да се добије одштета, са накнадом, каматом.
 
.... није испоручена пошиљка за коју смо поштено платили и платили смо превоз, доставу и све што иде уз то.
Сматрам да би у поштеном суђењу ту имало добрих основа да се добије одштета, са накнадом, каматом.
Nije to nasa posiljka dok god ne stigne u tvoje ruke.
posiljka je u vlasnistvu posiljaoca a ne primaoca i on je platio za slanje, a mi smo platili aliexpresu koji treba da garantuje isporuku, a oni se prave ludi ne rade svoj deo posla.

Znaci na pogresna vrata kucate, sve je to funkcionisalo dok je aliexpres zadrzavao pare dok vi ne potvrdite da je sve u redu ili posiljalac dao validan dokaz da ste posiljku primili.
Sada posiljalac vise ne mora nista da dokazuje nego se veruje nekakvih statusima koji nisu po medjunarodnim standardima i koji zapravo ne dokazuju isporuku jer to nisu posiljke sa validnim pracenjem.

Aliexpres to lako ponovo moze da dovede u red samo ako hoce, a nece.

Posiljke za pracenjem nikada i nisu bile problem niti se neko na njih zalio.
 
Власник пошиљке је онај који је дао новац за то.
Кинези то и јесу довели у ред, на штету примаоца, чим неко у Србији потврди пријем пошиљке њих даље не занима. Лопта је у дворишту Србије, само што за пошиљке без праћења примаоц нема податке о статусу.
 
Sto se poste tice nase ,kineske ,cije god . Vlasnik posiljke je posiljalac jer je on platio svojoj posti postanske troskove. I samo posiljalac ima pravo da potrazuje tu posiljku .
 
Stiže jedna LB...LT (Cainiao Standard For Special Goods) poručena 01.12. dakle tačno 19 dana :)
 
Мени стигла поручена 21.новембра исто таква достава. Морао сам да одаберем скупљу опцију доставе због праћења, да бих избегао губитак.
 
Poslednja izmena:
I ja se trudim da biram sa praćenjem, i uglavnom biram sa praćenjem za neke skuplje predmete. Neki put mi se jednostavno ne isplati, jer kad saberem cenu predmeta i cenu poštarine, izađe (skoro) isto kao i da ga kupim ovde preko KP ;)
 
За мене је ова пошиљка била посебна јер нигде нисам могао да нађем то што ми је требало. Стоји ми камера као страшило, без функције.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno