Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U petak stigla 2 HU paketa sa statusom at local delivery post od 01.12. i 09.12.

BE paket se i dalje ne mice
"Dec 08, 2022, 19:35 bpost
Departure from office of exchange"
 
Da li je neko imao situaciju da mu je paket otkazan tj otkazano slanje?
Trebao je doci sa SG postom.
Da li AE uvazava status da ne prodjem kao i sa nestalim paketom da presude u korist prodavca?
 
Ja sam pre nekoliko meseci imao paket koji je samo elektronski prijavljen HU posti, a prodavac ga nije dostavio u postu, zalio sam se posle 2 meseca i naveo da paket nije ni predat na slanje i prihvatili su zalbu.
 
^UA...HU još 7.kom sa tim statusom, od 07-08-09.11.2022. Već sam ih otpisao.
Prošle nedelje stigle 2 i danas u sandučetu još 2 pošiljke. Pristigle ove "najvrednije" sa group buy :), tester za vodu, neki microsd adapteri i Kodak fleška od 64gb.
Eto ima nade, samo strpljenja treba 😁
 
@markomix

Ponekad se desi da Ux...NL/BE "zaglave" u Belgiji/Holandiji 20-ak dana

@batat

Desavalo se...
Nisam skoro imao primer , ali pre je sam AE sistem posle 10 do 15 dana
sam detektovao otkazivanje slanja.
Ako automatski ne dodele refund , prihvatali su svaki put cim se pokrene spor.
Eto ima nade, samo strpljenja treba 😁

Ponovicu po ko zna koji put - idite u lokalnu postu
posle 10-ak dana od statusa [RS]Arrived at local delivery center

Najcesci razlog zasto vam ne dostavljaju posiljke je mali broj postara
( pa posiljke stoje po mesec dana ) ili novi postari koji ne poznaju teren
( pa posiljke isporuce ko zna kada i na koju adresu )
 
Ponovicu po ko zna koji put - idite u lokalnu postu
posle 10-ak dana od statusa [RS]Arrived at local delivery center
Džaba, išao u poštu, žena gledala, tražila, nema ništa :) Status [RS]Arrived at local delivery center od 01.12.

Što se tiče ovih Ux...NL, potvrđujem da se "zaglave" barem 2-3 nedelje dok ne stignu do nas :)
 
Ponovicu po ko zna koji put - idite u lokalnu postu
posle 10-ak dana od statusa [RS]Arrived at local delivery center

Najcesci razlog zasto vam ne dostavljaju posiljke je mali broj postara
( pa posiljke stoje po mesec dana ) ili novi postari koji ne poznaju teren
( pa posiljke isporuce ko zna kada i na koju adresu )
Pisao sam već, odmah ti kažu nema ništa kada pitaš, da je bilo doneo bi poštar ili bi zvali telefonom (jednom su me zvali). Za pošiljke od "1$" ne mogu da maltretiram ni njih ni sebe, ta poštica je uvek krcata i uvek su u gužvi, kao da rade u rudniku. Da je nešto vrednije pojurio bi svakako.
 
@outlaw

Da li si pitao da li imaju neraspakovanih vreca sa posiljkama
koje tek treba da rasporedjuju za dostavu ?

Ako nemaju , onda je neki problem u posti ( lokalnom postanskom centru )
koja je po rangu iznad lokalne poste.


@milanlaki

To onda samo znaci da ne mogu da postignu da redovno sve isporucuju.
Treba im reorganizacija - milom ili silom...
 
Problem sa posijkom sa Ebay-a...
Paket treba da stigne iz Kanade medjutim nije stigao...tracking broj koji mi je ostavljen na ebay ne radi u pitanju je Canadian post.
Kontakirai prodavca in kaze da zbog oluje kasne posiljke...ali mi nije jasno zasto nemam tracking i krenuli smo u prepisku

Savet sta da radim
 
Posle 3 godine porucio nesto sa AE, i prijatno se iznenadio brzinom dostave paketa.
RB****SG posiljka stigla za tacno 10 dana u Srbiju, a na kucnu adresu 3 dana kasnije.
 
Cekam Singapurca sa Ali i SpeedPak sa Ebay, oba iz Kine. Za sad Singapircanin menja statuse redovno i brzo, SpeedPak lipsao. Videcemo kad ce stici, poruceni su 13.12.
Singapurac danas prosao nasu carinu, ocekujem sutra-prekosutra. SpeekPak umro jos 12.12., od tad ne menja statuse a i tad je bilo "shipment data received".
 
Naručio sa Joom-a 4 pošiljke za probu

2 pošiljke oko 10€, 1 od 30tak € i jedna od 5€

Sve 4 pošiljke danas stigle 22 dana od porudžbine preko NL pošte.

Što se mene tiče Ali je mrtav za mene :)
Jedino mogu da naručujem ako ide preko Fedexa i sl i te veće vrednosti
 
Kakav je ovo kod: LA038654435HU
Ovo je standard for special goods ali deluje kao da nije
 
Screenshot_20221231-171805_Firefox.pngOvo mi već dugo ovako stoji.
Nemam iskustva sa ovim pošiljkama, vrednost je 32 dolara.
Hoće li cariniti?
Kada bi mogao da očekujem isporuku?
Adresa za isporuku je u Novom Sadu.
 
Naručio sa Joom-a 4 pošiljke za probu

2 pošiljke oko 10€, 1 od 30tak € i jedna od 5€

Sve 4 pošiljke danas stigle 22 dana od porudžbine preko NL pošte.

Što se mene tiče Ali je mrtav za mene :)
Jedino mogu da naručujem ako ide preko Fedexa i sl i te veće vrednosti

Sta znam, meni je sa Ali stiglo za 15 dana (Singapurac), a sa Ebay krsteno nije ni krenulo iz Kine (SpeedPAK). Obe posiljke po oko $15...
 
@NightCrawler

Na Joom-u nema gomile sitnica ili su cene previsoke u odnosu na AE.

Problem su samo pojedine lokalne poste !!! , tako da ako imas
problem sa neregistrovanim posiljkama sa AE verovatno ces imati i
sa neregistrovanim sa Joom-a.

@Nikollo

Registrovan posiljka preko Madjarske
( isto kao LB...LT )

@novofil

U NS ponekad rade normalno , ali uglavnom postoji problem
i posiljke koje gurnu u stranu stoje po 20-30 dana bez statusa :(
 
@NightCrawler

Problem su samo pojedine lokalne poste !!! , tako da ako imas
problem sa neregistrovanim posiljkama sa AE verovatno ces imati i
sa neregistrovanim sa Joom-a.

Pa ne, upravo neregistrovane sa Jooma (UTxxxxNL, ovo UT označava neregistrovanu pošiljku) stigle za 22 dana a ove neregistrovane sa Alija čekao po 90 dana.

Ista adresa, ista pošta, sve isto.

Kako sa Jooma stigne za 22 dana a sa Alija za 90?

To što je na Joomu skuplje je zato što je poštarina uračunata u cenu proizvoda
Sta znam, meni je sa Ali stiglo za 15 dana (Singapurac), a sa Ebay krsteno nije ni krenulo iz Kine (SpeedPAK). Obe posiljke po oko $15...
Poslednju Ali pošiljku sam čekao 90 dana. Ajde to i da prebolim ali sistem disputa novi koji se rešava u korist prodavca i gde si praktično nemoćan da vratiš svoje pare na Aliju ne mogu.
 
I još jedna bitna stvar: stvari sa alija koje koštaju 20-30€ a poštarinu nabiju na 70-100€ jer šalju samo preko dhl, fedexa i sl na joomu kupim za 40-50€ ali šalju bez problema običnom poštom.
 
I još jedna bitna stvar: stvari sa alija koje koštaju 20-30€ a poštarinu nabiju na 70-100€ jer šalju samo preko dhl, fedexa i sl na joomu kupim za 40-50€ ali šalju bez problema običnom poštom.
da te dopunim jos jednom informacijom,ako kupis 2 ili vise proizvoda od istog kupca posiljke se sjedinjuju i salju kao jedna posiljka i salje se posiljka sa pracenjem.(RUxxxxxNL).....😏
 
Mislio sam da prodavci sa Joom ne mogu da salju neregistrovane posiljke, tj. da sve moraju biti registrovane i imati uredno pracenje kao na Ebay npr.
Inace meni je u poslednje vreme ponovo Ebay no1 za kupovinu. Spustili su cene ovoga sto mene zanima, tu su negde u proseku 10٪ skuplji od Ali, ali zato garantovana zaštita kupca...
 
Juce stigle dve posiljke UAxxxHU. Poslednji status
2022-12-23 21:27
Out for delivery
[RS]Arrived at local delivery center
 
Mislio sam da prodavci sa Joom ne mogu da salju neregistrovane posiljke, tj. da sve moraju biti registrovane i imati uredno pracenje kao na Ebay npr.
Mislio sam i ja ali ove UT pošiljke sa Jooma se ne vide u sistemu naše pošte tj ne možeš ih pratiti preko naše pošte

Vide se kada broj pošiljke ubaciš u sistem NL pošte ali to se videlo i kod UAxxxxHU pošiljki a posle ni traga ni glasa
 
Ovaj deo me je baš zanimao (iskustva).

U periodu 31.10. - 11.11. sam napravio 23 porudžbine. Od toga je samo 7 stiglo. Preostalih 16 - prema AE-u, sve su "arrive at local delivery office". Sve su sa ovim statusom još od perioda između 10.11. i 20.11. i sve su UA....HU oznakom. Smrdi mi da ništa od ovoga videti neću. Ne zato što mislim da me neko planski potkrada, jer je vrednost svake od tih pošiljki smešna (8.5$ je najvrednija stvar), već zato što je baš mnogo vremena prošlo i što mislim da se ne zna ko šta radi u "mojoj" pošti. Sa druge strane, ovih pristiglih 7 je imalo malkice veću vrednost. Npr. Redragon miš, koji je sa dostavom koštao 33$ - stigao je posle tačno 15 dana. Pidžama dečija (27$), stigla posle 18 dana, itd.

Neću propasti, ali ozbiljno sam se naoštrio da se nekome u mojoj pripadajućoj pošti načestitam mile Nove godine. Od kada živim na ovoj adresi (11 godina) - imam problema sa poštom i poštarima (da ne detaljišem i ne idem u offtopic). Ima li smisla da vilenim ili da sačekam još malo?

Zove me juče žena iz pošte:

  • "Hoćete li Vi doći po Vaše pošiljke iz Kine ili da ih vraćamo? Ako ne dođete danas po njih - vraćamo nazad.
  • Alo gospoja, kako BRE "hoću li"!? Nemam kartončić u sandučetu, nemam info, prošli put mi kažete nema ništa i kažete mi da ne verujem stranim trackerima. Dolazim, naravno.

Došao tamo, ipak lepo raspoložen, nisam bio naoštren da se svađam. (n)Osam od šesnaest paketića tu. Ja odneo čokoladu i lepo raspoloženje.

- Gospođo, imam još (n)osam paketa koji bi trebali da su tu negde. Molim vas, zovite me. Nemojte vraćati. Kapiram ja da ste prezatrpani poslom, nema ljudskih resursa, male plate (itd. bla bla bla).

Žena se kiselo nasmeja i reče da nema poštara na reonu na kom živim. Poslednji dao otkaz, novog nemaju.

Suština je - sledeći put kad buden nešto sa AE poručivao, definitivno neću na svoju adresu. Pitanje je da li ću dobiti preostale pakete. Možda su već vratili...
 
Vidi ti njega.
Odakle gospoɗi tvoj privatni broj mobilnog telefona?
Dotrĉava, donosi ĉokoladu. Voda kolonska. Šarmira.
 
@ZeeGerman

Da su normalni , radili bi tako redovno i ne bi imali
prepune magacine...

PROBLEM SU POJEDINE LOKALNE POSTE !!!


@dedamrsoje

Nisam siguran da li je u skorije vreme nekom nesto stiglo
preko ChinaPost-a - mislim da ce posiljku da vrte jedno mesec
dana u Pekingu i onda da je vrate distributeru :(
 
Kako ide LAxxxxHU ,isto kao i ovi klasicni,nema status 15 dana

Dec 15, 2022, 09:13
YANWEN Logistics
Order processed by shipper

Dec 16, 2022, 13:24
Aliexpress-Cainiao
Received by logistics company. Accepted by carrier

Dec 17, 2022, 24:07
YANWEN Logistics
Yanwen Pickup scan

Dec 17, 2022, 24:10
Aliexpress-Cainiao
[Dalingshan Town] Processing at sorting center. Inbound in sorting center

Dec 17, 2022, 24:10
YANWEN Logistics
Processing information input

Dec 18, 2022, 20:12
Aliexpress-Cainiao
[Dalingshan Town] Departed from sorting center. Outbound in sorting center

Dec 18, 2022, 20:12
YANWEN Logistics
Yanwen facility - Outbound

Dec 18, 2022, 22:11
Aliexpress-Cainiao
Arrived at departure transport hub. Received by line-haul
 
Pozdrav, 27. decembra mi je na USPS trackingu stiglo obavestenje da je posiljka poslata za Srbiju, na postinom sajtu za precenje stoji samo datum kad je poslata 13. decembar. Malopre sam zvao postu da pitam u vezi te posiljke i kazu mi da je verovatno jos u tranzitu i da nije dosla u Srbiju.
Da li je normalno da jos nije stigla u Srbiju ? Kod za pracenje je CJ.......US tako da je posiljka registrovana.
 

Prilozi

  • a.jpg
    a.jpg
    30 KB · Pregleda: 21
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno