Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
meni ni traga ni glasa 15 posiljki,stigle u lokalnu postu i tu stoje jedno mesec dana....

Napisao si - stigle u lokalnu postu i tu stoje....

Jedno je napisati da su stigle , drugo je kada se napise da imaju status da su stigle.

Umesto da Madjarsku oznace kao tranzitnu tacku - transit country or district ,
oni je oznace statusom destination country
Dolazak posiljke u Srbiju tj. u glavni centar Poste Srbije treba da nosi status
Received by local delivery company , a oni stave Arrive at local delivery office

Lokalna posta ( local delivery office ) treba da oznacava postu koja vrsi isporuku na odredjenoj adresi.
 
Ne znam da li je zbog odmora ili zbog čega već uglavnom dve pošiljke od 19.7 sa statusom "at local delivery centar" danas već stigle do mene
 
Pozdrav,
Poslat mi je paket za Srbiju iz Holandije DPD-om, stigao je za oko 3 dana do Hrvatske, ali vec oko desetak dana stoji na Hrvatskoj carini, tracking mi samo izbacuje status "Parcel Undergoing Customs Clearance". Da li to znaci da ce paket biti vracen? Da li je neko imao slicno iskustvo?
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    14.2 KB · Pregleda: 17
Da li neko ima iskustva sa UPS-om, da li može da se pomeri dostava za 2 dana kasnije, ili rizikujem da se pošiljka vrati?
 
Pitas UPS i nemas problema.
 
Fedexom, estimated je prvi avgust delivery sa ebaya, sto mislite koliko ce mu trebat
  1. Jul 26, 2022
    9:44pm
    At local FedEx facility
    GUANGZHOU, 510420
  2. Jul 26, 2022
    12:47pm
    Left FedEx origin facility
    GUANGZHOU, GD 511453
  3. Jul 26, 2022
    10:52am
    Picked up - Package received after FedEx cutoff
    GUANGZHOU, GD 511453
  4. Jul 25, 2022
    9:28am
    Shipment information sent to FedEx - The delivery date may be updated when FedEx receives the package.

  5. Jul 25, 2022
    3:46am
    Tracking number provided
 
hubf2.jpg

Jutros novi status , a Cainiao po obicaju pravi zabunu .
Od Eva podrske nemojte ocekivati bilo kakvu logicnu pomoc...
 
Pozdrav,
Poslat mi je paket za Srbiju iz Holandije DPD-om, stigao je za oko 3 dana do Hrvatske, ali vec oko desetak dana stoji na Hrvatskoj carini, tracking mi samo izbacuje status "Parcel Undergoing Customs Clearance". Da li to znaci da ce paket biti vracen? Da li je neko imao slicno iskustvo?
Trebali bi da stigne ne vidim u tome problem.
 
Evo i ja da dodam da mi je istekla isporuka i nije mi doslo 15 od 15 paketa,dakle tezak lopovluk,stiglo mi je u lokalnu postu i od tad nema,ovih dana cu da idem do lokalne poste i traziti,mada znam da nema od toga nista,posto vidim da se mnogi javljaju da im ne stizu paketi u poslednje vreme u pitanju je ocigledna pljacka,jer ajde da je doso neki,nego nije doso nijedan od 15 narucenih od maja meseca,a vidim da nije doso ni ostalima niti jedan,znaci ocigledan lopovluk iz ove zemlje,narucivati vise necu do daljnjeg,i to iskljucivo zbog situacije ovde koja je katastrofalna
 
zanima me,jel nekom stiglo tako 5-10 paketa po isteku shipinga i dali je neko uspreo da pronadje paket u posti u njegovom naselju
 



@goran988

Ako se javi jos neko iz Nisa , onda znaci da nazalost i
Nis mozemo dodati na listu mesta gde postoji problem sa isporukom.

Malo kasnim sa odgovorom, 4/4 posiljke mi nisu stigle, Pantelej. Niti su prodavci hteli da nadoknade novac. Razlicite stvari, razliciti prodavci kupljene tokom poslednja dva meseca. Ne znam da li ima veze, postar se promenio i tog novog sam video jednom, ako je to bio taj uopste, i od tada su poceli problemi. Jedan paket iz Britanije mi je pristizao, ne bas jeftin i nesto je sto mi bas treba, ali je bio poslat Royal Mailom i imao je bas detaljno pracenje. Isao sam danima u postu dok ga nisu iskopali. Danima za redom je pisalo kako je paket na isporucenju tog dana, da parafraziram. Da nisam bio dosadan, ne znam kada bih ga dobio.
 
Najgore je kad nemas svog postara ,vec ga razni menjaju . Tad jedino registrovane posiljke sigurno stizu na vreme .
 
Da li neko ima iskustva sa UPS-om, da li može da se pomeri dostava za 2 dana kasnije, ili rizikujem da se pošiljka vrati?
Pošalješ mail sa tačnim datumom kada želiš da ti se isporuči i tada će ti biti isporučeno.
Proveri samo da li se dodatno naplaćuje to što će da ti drže paket na standbuy-u.
Možeš i adresu isporuke da promeniš ovako, uz dokaz (sken lične karte).

Inače, trenutno je u pošti opšti haos, nezadovoljstvo je veliko, ima ih malo, oni pametni odlaze, ovi koji ostaju ne mogu da postignu.
Menadžment ih maltretira, pa kako se ko snađe i kakva leđa ima.
Ovo čisto kao neka ilustracija apropo toga što ne stižu pošiljke, tamo je potpuno rasulo.
 
Poslednja izmena:
I šta ćemo sad?
Kad poleće prvi Pupin za Peking?

EDIT: Inače baš me zanima gde kadrovi pošte odlaze i ko ih zapošljava (možda odlaze na lažna bolovanja)? Svako ko je bio u bilo kakvom kontaktu sa njima mogao je da zaključi da ih je 50% potpuno neupotrebljivo, 20% polu-potrebljivo kad im se poklope zvezde i kad im se radi ( dakle tri dana u godini), 20% korektni i 10% stvarno divni, vredni i kvalitetni ljudi..

Ovaj uzorak sam izveo iz ličnog iskustva sa radnicama na šalteru, šefovima poštanskih ispostava i kurirma...
 
zanima me,jel nekom stiglo tako 5-10 paketa po isteku shipinga i dali je neko uspreo da pronadje paket u posti u njegovom naselju
Skoro mi je stigao paket.
Posle 2 dana zovu iz centrale pošte i pitaju:"Jeste li vi taj i taj, da li vam je uručen paket sa kodom praćenja tim-i-tim?
-Jeste. (moj poštar doneo, uručuo naravno bez ikakvih papira i potpisivnja).
-Hvala. Proveravamo jer nema praćenja takvih pošiljki.
 
At local delivery center od 20. Juna, šta mi je činiti? Jel uopšte mogu nešto da uradim? Da idem do pošte?
Screenshot_2022-08-01-09-39-46-746_com.android.chrome~2.jpg
 
Koga možda interesuje...
Aliexpress i Fedex IP - paket u Kini registrovan 16.7. kod mene (Beograd) isporučen Fedex kurirom 21.7. Da je brže, ne bi valjalo. Interesantno, nije carinjen iako je vrednost znatna. Nije elektronika u pitanju. Tamo plaćeno nekih 15ak USD za poštarinu i kod nas kuriru oko 930 RSD.
Tako sam i ja narucio kameru za auto, poslata FEDEX-om, i Bex mi posle dodatno naplatio 930 RSD za njihovu dostavu. Takodje, nije carinjeno. (vrednost manja od 50$)

Takodje sam u minusu nekih 20EUR za HU posiljke koje mi nisu stigle, AE odbio sve disspute. :)
 
Ne znam da li mi je predlog smislen, ali da li bi neki organizovani pritisak na Postu napravio neku razliku? Sve su ovo male sume, ali kada se sve sabere ispadne kao u onom vicu "neko bas g*rebe na moj racun". Mogu ja da prezivim bez 50 eura, ali neke od porucenih stvari mi trebaju :D .
 
Izgleda je krenula pljacka neko skapiro da moze uzeti dobre pare.
 
Skoro mi je stigao paket.
Posle 2 dana zovu iz centrale pošte i pitaju:"Jeste li vi taj i taj, da li vam je uručen paket sa kodom praćenja tim-i-tim?
-Jeste. (moj poštar doneo, uručuo naravno bez ikakvih papira i potpisivnja).
-Hvala. Proveravamo jer nema praćenja takvih pošiljki.
Šta ovo znači? Pošta sumnja u svoje radnike da kradu pošiljke?
Da li se krađa toliko omasovila da zbog poštara Kinezi neće da nam šalju robu ili udesetrostruče cenu isporuke?
I to traje...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
Poslat mi je paket za Srbiju iz Holandije DPD-om, stigao je za oko 3 dana do Hrvatske, ali vec oko desetak dana stoji na Hrvatskoj carini, tracking mi samo izbacuje status "Parcel Undergoing Customs Clearance". Da li to znaci da ce paket biti vracen? Da li je neko imao slicno iskustvo?
Sličan slučaj, paket poslat iz Holandije DPD-om, stajao je 2 nedelje u Zagrebu sa statusom "Parcel Undergoing Customs Clearance". Posle tačno dve nedelje je vraćen pošiljaocu, uz status "Your parcel was returned as you refused to take delivery". Što naravno nije tačno, pošto me niko nije kontaktirao u vezi s paketom.
 
Evo mene danas postar obradovao, poslao poruku da mi je ostavio paketicn, ne znam jos koje i od kada su posiljke stigle, al raduje da je ipak nesto stiglo. Novi Sad u pitanju.
 
Šta ovo znači? Pošta sumnja u svoje radnike da kradu pošiljke?
Da li se krađa toliko omasovila da zbog poštara Kinezi neće da nam šalju robu ili udesetrostruče cenu isporuke?
I to traje...
Stigla juče još jedna pošiljka. Čekam poziv pošte :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno