Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@vvhitevvizard

koliko posiljki od 15-20 je isporuceno na tvoju adresu ?

od kog datuma su poslednji statusi ( At local delivery center ) ?

EDIT:

Nista novo za NS carinu :rolleyes:
meni je inace preko bg ide zato me i cudi,ovo mi je prvi put da nema 20 paketa i to naruceno u isto vreme,nisam najbolje razumeo whitevvizarda,jer i on imao istu situaciju i dali su mu stigli paketi od 80-105 dana ili mu nije stigo nijedan od tih 20 tak ?
 
it works fine for me, that's why it surprises me, this is the first time that there are not 20 packages ordered at the same time. He didn't get any of those 20, right?
I have not received any parcel from this second bunch.
You see, I have other examples to compare to. 50..100 days and w/o adequate tracking is far away from being fine. Usually, for the very same cheap "saver" shipment from Aliexpress, it's 15-25 days and trackable in other countries in Europe.

BTW, are you in Novi Sad?
 
Naiđoh na ovu temu kad sam pretraživao šta će moji paketi poslati za Srbiju u Mađarskoj. Našao neke korisne informacije i objašnjenja ovde, pa rekoh da podelim i svoje iskustvo.

Naručio sam 5 stvari u periodu 13-20. jula i poslednji status je bio 1. ili 3. avgust [HU] (local delivery center). Danas su stigle 4 i to ove što su kasnije naručene, sad se nadam i da će peta skoro :D
 
Da li ima još neko osim mene i @batat da i dalje čeka pošiljke preko Mađarske sa zadnjim datumom od 12.07., a da nisu nikad prešle u status "Arrive at local delivery office" ?

Razmišljam se da li da se žalim AliExpress-u preventivno ili Mađarima, pošto našima mislim da nema svrhe da se obraćam (pogotovo što formalno nisu ni stigle do nas, iako se ranije često dešavalo da i sa tim "krnjim" statusom stignu u moju lokalnu poštu, tako da su ti statusi prilično relativni...)
 
Evo ako ti je lakše ja čekam 36 pošiljki, poslednji statusi od 22.06 do 08.08, svi statusa (HU) At local delivery center. Od svih poručenih ukupno 38, dva su stigla a 36 nije. Ta dva su stigla pre dve nedelje i poručeni su krajem juna.
 
Pa i nije mi nešto lakše, prvo nisi rekao koliko od tih ima status "At Local delivery center" iz avgusta, jer to je još uvek da kažemo "u roku", a koliko iz jula, što je na granici da se otpisuje. Neko moje dosadašnje iskustvo (Beograd) je da ove pošiljke preko HU uglavnom ne kasne (jednom je bilo ono opšte začepljenje) - ili sve kasne, tj. ništa se ne isporučuje, a ako neke stižu onda one koje su trebale da stignu pre njih neće nikada ni stići. Meni tako nije stiglo nekih 20-ak komada na samom početku uvođenja tranzita preko Mađarske, sve su bile sa sličnim datumima, u mojoj pošti su me uveravali da nemaju ništa sa tim...i na tome se i završilo.
Ovaj sada slučaj mi daje nadu da je možda neki džak (ili džakovi) zaglavio u Pešti, pa možda treba negde pritisnuti da se odglavi. Naravno ako je uopšte u Pešti i ako se ne radi o namernoj krađi.
Svojevremeno mi je čovek u mojoj Pošti koji je radio na izdavanju pošiljki (u penziji je več par godina) pričao da dok je tranzit išao preko Mađarske (pre desetak godina recimo) bilo puno žalbi ovde da ne stižu pošiljke, a da su im iz Mađarske stizali isečeni džakovi. Tako da pomalo sumnjam na severne komšije, da budem iskren...
 
godisnji odmori + minimum radne snage = nema postara. nove poste srbije.

@vvhitevvizard dont forget that HU post did the same thing earlier this year when they started accepting cn untrackable packages. they used to hold items for a weeks.

also, there is a part of guilt on cn side - their packages often have very poor addressing print and after some time it is simply washed out erased disappeared. several times i got packages only because my postman knew few digits of my phone number or reconstructed address.

I've lost 3 of 30+ packages in april and since textile or silicone products was inside I presume address sticker simply suffered a lot of rubbing and details vanished.
 
Šest pošiljaka su sa poslednjim statusom od avgusta meseca a ostali uglavnom u prvoj polovini jula i u junu. Do sada su mi svi mađari stizali pre ili kasnije ali ovo sada je baš usporilo.
 
Ja imam jednu neisporučenu UA...HU kojoj je zadnji status 13.06. - [HU]Arrive at local delivery office, druga sa istim datumom mi je isporučena 27. 06. zajedno sa još par kojima je zadnji status bio od 20. 06. Danas je istekao rok za potvrdu, otvorio sam dispute pa ćemo videti...
Nemam pojma gde je ova zalutala, pitao sam juče poštara, kaže da nisu skoro dobijali OMP pošiljke kod njega u pošti (NS je u pitanju)
 
Danas mi stiglo 18 pošiljki a preostalih 18 nije. Interesantno je da su stigle poručene u drugoj polovini juna a one u prvoj polovoni juna i ranije nisu.
 
Te iz druge polovine juna i treba sad otprilike da stignu, to je manje-više redovna isporuka. Ove starije su očigledno zaglavile, e sad pitanje je šta im se desilo. Ako nas ima dosta kojima fale te starije (ni meni ne stiže ništa više sa kraja juna i početka jula), onda se nadam da ipak nisu pokradene, jer niko ne krade baš tako na veliko. U tom slučaju je verovatno opet neki zastoj sa pošiljkama iz tog perioda i mogao bi biti pre kod nas, jer Mađari nemaju problem da proslede sve đuture za SRB, a naši očigledno imaju problem sa angažovanjem radnika. Za određeni procenat ipak se bojim da se pokrade (i to verujem pre u HU nego u SRB), tako da ne očekujem da će baš sve stići čak i ako krenu da stižu u nekom trenutku.

Naravno da jedan procenat strada od "više sile", ošteti se nalepnica sa adresom, zalepi se jedan koverat za drugi pa ode sa njim itd. Meni su tako par puta stigle pošiljke za ljude sa drugih kontinenata, pogrešno zalepe moju adresu preko njihove ili se skroz slepe koverte. Da ne bude zabune, radilo se o bezvrednim glupostima tako da nisam osetio potrebu da šaljem bilo kome o svom trošku.
Međutim, više puta su mi stizale bukvalno otvorene koverte, što može samo na silu da se uradi. Naša carina nema potrebe da tako radi, znači neko je gledao da li je zanimljivo da se ukrade.
Ali to su izolovani slučajevi, ovo sad je dosta veće pa se nadam da je sistemski problem, tj. da će se ipak rešiti bez velike štete....
 
Verovali ili ne artikli koje sam narucio sredinom septembra prosle godine stigli su mi pre neki dan. Nadu sam izgubio jos pre nove godine a onda sam se prijatno iznenadio pre neki dan.
E sad koja je fora, gde su bili svo ovo vreme nemam pojma , ima jos par artikla iz tog perioda koji jos nisu stigli a da li ce ne zna se.😄
 
Verovali ili ne artikli koje sam narucio sredinom septembra prosle godine stigli su mi pre neki dan. Nadu sam izgubio jos pre nove godine a onda sam se prijatno iznenadio pre neki dan.
E sad koja je fora, gde su bili svo ovo vreme nemam pojma , ima jos par artikla iz tog perioda koji jos nisu stigli a da li ce ne zna se.😄
koliko ti stiglo i koliko si narucio u to vreme ?
 
Meni juče stigla četiri paketića, sva četiri datum porudžbine 12.07, poslata preko HU, poslednji "out for delivery" status 01.08.
NS je u pitanju.
 
Bas su vam spori, ovo ja zovem brzinom, za 2-3 dana u nasu zemlju na aerodrom, ovo brze nego sto sam dobijao iz DHL, FedExa, TNT, totalno ludilo.
Do sada mi preko njih paket stizao u zemlju za nekih 9 dana a sad 3, neverovatno to je direkt let nema sta drugo, po trackingu je iz Šenžena isao paket do Hong Konga i odatle izgleda direkt za BG, wtf.
 

Prilozi

  • IMG_20220813_025202.jpg
    IMG_20220813_025202.jpg
    77.3 KB · Pregleda: 34
Poslednja izmena:
To ti je stiglo u Maleziju, tek treba da ide do Srbije.
Iako ovo trenutno jeste najbrža varijanta od svih neregistrovanih, ipak toliko brzo ne može da stigne.
 
Odkad Serbia, arrived at destination country airport znaci da je paket u Maleziji do danas sam evo vec 40 i kusur godina znao jedan engleski sad pocinjem da ucim neki novi engleski, al kako je govorio moj pokojni ćale, "sine nikad nije kasno da nesto pametno naucis u zivotu ni sa 75 kao sto vidis ti si mene naucio da koristim taj vas mobilni i kompjuter", te stoga mozda je vreme da ucim neki novi engleski 🤣🤣🤣
Hit sva sreca sedim u stolici dok ono gore citam i ovo pisem inace bih pao od smeha💯%

PS.
Obaska sto je registrovana posiljka, ni to nisi pogodio, al ajde
 
@aki28

Nisi pratio temu i SunYou statuse....

Evo ti samo jedan primer pa sam zakljuci sta i kao SY oznacava.
( nije vazno da li je registrovana ili neregistrovana SY posiljka )

primer.jpg
 
Sve je tacno al ja nisam baba Vanga al umem da citam i prevedem, verovatno je tamo gde si rekao i meni je bilo cudno ali mi svakako njihovi paketi stizu u praksi 7-9 dana pa reko da nisu nesto unapredili
 
Ipak si poverovao , jer da si pratio temu znao bi da posiljka nije u Srbiji iako tako pise

Eto sada si naucio nesto novo
 
Nisam pratio temu s obzirom da neverovatno brzo stizu do Srbije bar meni 7-9 dana mislio sam da su unapredili tj optimizovali rutu jer ako ne znas od skoro imamo direktan let od Kine ka BG pa sam pomislio da im je to nova ruta verovatno naivno od mene s obzirom na iskustvo i moje godine, ali to nesto jedva cekam da dodje jer idem uskoro na more i smorio bih se da odem pa da mi dodje i da moram da cekam 15 dana da se vratim u Srbiju po to iovako sam knap narucio a bas mi treba.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno