Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Singapurcani su veoma brzi ( izuzimajuci vanredne situacije ).

Posiljke koje idu preko 4PX - SingPost retko kada se zadrzavaju duze od 2-3 dana u Kini.
Pakovanje za krajnju destinaciju i zadrzavanje u Singapuru je takodje veoma kratko.
Nisam siguran , ali mislim da tranzit ka Srbiji ide preko Katara ili UAE.
I to zadrzavanje u tranzitu je minimalno.

Holandjani - cekanje na prosledjivanje posiljki iz Kine za Holandiju ponekad traje i duze
od 10 dana i za to vreme moze da se desi da ni za Rx...NL nema azurnih statusa.
Isto tako proces u NL moze da traje danima :(......
 
Singapurcani su veoma brzi ( izuzimajuci vanredne situacije ).

Posiljke koje idu preko 4PX - SingPost retko kada se zadrzavaju duze od 2-3 dana u Kini.
Pakovanje za krajnju destinaciju i zadrzavanje u Singapuru je takodje veoma kratko.
Nisam siguran , ali mislim da tranzit ka Srbiji ide preko Katara ili UAE.
I to zadrzavanje u tranzitu je minimalno.

Holandjani - cekanje na prosledjivanje posiljki iz Kine za Holandiju ponekad traje i duze
od 10 dana i za to vreme moze da se desi da ni za Rx...NL nema azurnih statusa.
Isto tako proces u NL moze da traje danima :(......
da it seems like NL je dosta spor
 
Evo danas 17ti dan, stigla LBxxxxxLT preko SY poste uvek brzo stize, danas stigao def najbrze odkad standard shipping preko SG poste ne ide ka nama.
 
Naručila sam mali paket, preko caniao super economy for special goods, neregistrovana posiljka, i dali su mi broj za pracenje LP005******83144, ide preko Letonije paket, ali mi se nesto cini da su mi dali ne vazeci broj jer svakog kog sam pitala kazu da je br za pracenje preko litvanije LB RB nesto tako..
 
Naručila sam mali paket, preko caniao super economy for special goods, neregistrovana posiljka, i dali su mi broj za pracenje LP005******83144, ide preko Letonije paket, ali mi se nesto cini da su mi dali ne vazeci broj jer svakog kog sam pitala kazu da je br za pracenje preko litvanije LB RB nesto tako..

to je broj sa pracenje od cainiao poste:
The Cainiao tracking number starts with the letters “LP” and is followed by a series of numbers.

preko ovog linka bi trebalo da mozes da pratis https://15track.com/cainiao-tracking
ali u dosta slucajeva ti tracking brojevi rade samo u kini. ILI imaju delay sa update-ima
 
Naručila sam mali paket, preko caniao super economy for special goods, neregistrovana posiljka, i dali su mi broj za pracenje LP005******83144, ide preko Letonije paket, ali mi se nesto cini da su mi dali ne vazeci broj jer svakog kog sam pitala kazu da je br za pracenje preko litvanije LB RB nesto tako..
Dobices drugi broj ja nmislim MY Malezija bar meni tako stizalo
 
Cainao Standard for specail goods povećao vreme isporuke sa 23-23 days na 58-58 days.
 
UA...HU , da vidimo koliko ce sada stajati u Madjarskoj
hu1.jpg



@Aleksandra4

Ako je Rx ili Lx...LT imas tacno pracenje do tvoje adrese.

@NightCrawler

Nije izmenjeno samo za Srbiju.....
Kada dodje do izmena proverite stanje za okolne drzave.

cai1.jpg
 
Pozdrav svima, oćekujem od 10. aprila pošiljku sa
Cainiao Super Economy
UA/HU
od 29, aprila stoji u lokalnom centru za isporuku, verovatno onaj centar u Zemunu, na koji način da ih kontaktiram ili ako odem na lice mesta - gde se obratiti? Ovo je drugi put da na isti naćin ostajem bez pošiljke zbog naših hohštaplera. Večeras će mi automatski potvrditi isporuku (Aliexpress) i mogu opet da otvorim dispute ali mi je stvarno dosta. Hvala svima.
 
@Ivan975

Posiljke ne stoje u GPC BG-Zemun nego u nekom lokalnom gradskom
postanskom centru ili lokalnoj posti ( pod uslovom da ih neko od zaposlenih
nije prisvojio ili bacio u kontejner jer postar nije imao volje da ih isporuci )
 

Ivan975

Putem koje magije si sve to utvrdio?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220625-133626_AliExpress.jpg
    Screenshot_20220625-133626_AliExpress.jpg
    68.9 KB · Pregleda: 49
Kineska magija je cudo. Veruj ti i dalje.
 
Ne razumem, misliš da je lažno praćenje? Ako znaš nešto onda reci, a taj nastup sa mlađim burazerom.
 
@jogi

Postoji dovoljno propratne dokumentacije koja prati posiljke
tako da logistika ima sasvim dovoljno dokaza da je nesto negde stiglo.

To sto su se u Posti Srbije uhvatili za propise od pre 50+ godina i nece
nista da menjaju to je druga prica.
Opstrukcija u cilju lagane prisile da se odustane od narucivanja sitnica
iz Kine.

@Ivan975

Da li shvatas koliki je Beograd ?
Adresu pises veoma neprecizno , pa i to moze biti razlog sto ti posiljke kasne.

Ubuduce pisi tacan broj i naziv dostavne poste , deo grada i PAK.
npr. 11xxx Beograd xx , PAK xxxxxx , ulica xx - deo grada
 
I sve to za džabe.
 
Ti bi da kupis kod brata Si Đipinga, da platiš pošiljku bez praćenja, ali da ga imaš.
Plati sa praćenjem i znaćeš uvek gde je pošiljaka, nema tu šta da se menja.
 
@jogi

Sistem po kom radi Posta Srbije je star preko 50 godina i daje
im mogucnost da se u NS ( vec godinama ) i BG ( drasticno pogorsanje
u poslednjih par meseci ) ponasaju kako se ponasaju sto se isporuke
posiljki iz Kine tice.

Svako ko ih podrzava i kaze da promena nije moguca i ne zasluzuje
bolju uslugu...


Pratim par naloga - adrese na teritoriji koju pokriva
RJ Sremska Mitrovica i gotovo da nema problema sa dostavom ,
tako da nam u sustini i nije potrebno pracenje.
 
Poslao sam primedbu Pošti u kontakt formi sa njihovog web sajta i stigao mi je odgovor, u kome u suštini piše da je u pitanju "neregistrovana pošiljka" za koju nije obezbeđeno praćenje u skladu sa važećim propisima Srbije, da kinezi često šalju Informaciju da je nešto stiglo čim napusti Kinu, često se šalje preko međunarodnih logističkih centara u Litvaniji, Estoniji itd.
Ukratko, kad je ovakva pošiljka u pitanju praćenje kodom koji kinezi daju je nepouzdano u najmanju ruku pa se odriču odgovornosti.
Kako bilo, dispute pa naručuj po treći put.
 
@jogi

Postoji dovoljno propratne dokumentacije koja prati posiljke
tako da logistika ima sasvim dovoljno dokaza da je nesto negde stiglo.

To sto su se u Posti Srbije uhvatili za propise od pre 50+ godina i nece
nista da menjaju to je druga prica.
Opstrukcija u cilju lagane prisile da se odustane od narucivanja sitnica
iz Kine.

@Ivan975

Da li shvatas koliki je Beograd ?
Adresu pises veoma neprecizno , pa i to moze biti razlog sto ti posiljke kasne.

Ubuduce pisi tacan broj i naziv dostavne poste , deo grada i PAK.
npr. 11xxx Beograd xx , PAK xxxxxx , ulica xx - deo grada

Hvala na odgovoru, samo svoju adresu sam napisao sasvim kako treba i kako je dovoljno, naravno 11xxx sa nazivom opštine i preciznom adresom, kako bi mi inače do sada iz inostranstvu paketi uredno stizali. Ovde sam prepravio screenshot iz razloga privatnosti pa se ne vidi a nije ni bitno. PAK nikada nigde nisam unosio i nije bilo nikakvih problema. Sumnjam da će dodavanje tog koda nešto poboljšati ali mogu da probam.
 
sasa022
Platiš sa praćenjem i imaš ga. Ne platiš, praćenja nema. Jednostavno je.
Šta bi ti to menjao što se praćenja pošiljaka tiče, neki primer ako može?
Pogoršanje je zadnjih 15-16 meseci, ali rad Pošte Srbije je nesto drugo i nije tema.
 
Pozdrav svima, da li je neko uzimao u skorije vreme vece posiljke (kilaza), specificno SURFACE MAIL, ne avion, koliko znam to je opcija za Kinu, Japan itd. a vidim da dosta ljudi uzima iz Kine na forumu.
Imam 2 paketa iz Japana oba sa trackingom (medjutim to nema svrhe ovako, sluzi samo da znam kad je poslato i kada stigne na kopno Evrope), pise 2-3 meseca se ceka, pa me interesuje ako je neko uzimao na taj nacin da li stigne ranije ponekad ili cu cekati ravno 3 meseca?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno