Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Gadjan

Tako je :( , nece imati pracenje u Srbiji
Pozitivno je sto imas PayPal zastitu.

@vvhitevvizard

Did robot give you answers or you communicate live with support operator ?
I have much more positive experiences with Eva support in Russian language.
"English" are a disaster - not even think , behave worse than robots - for geography as if they never heard in life....
"Russians" are far more normal and know to think.
 
Verujem da će stići ali za svaki slučaj da budem na oprezu i da znam kako da se žalim, nemam iskustva na ebay-u a na aliju mi u poslednje dve god nisu refundirali nekoliko paketića dakle ukrali su mi i pare i robu.
Počelo je još prošle god ovamo na glavnu adresu da mi stiže do duše registrovane skuplje pošiljke, za neregistrovane nemam još uvek hrabrosti da se kockam a ni živaca, takve poručujem u selo kod roditelja tamo je malo mesto i svi znaju poštara i sve stiže, do duše novosadska carina je užas otvara nekad i sitnice i udara dažbine.
Ovde u BG su možda i menjali poštara barem jednom ako ne i dva puta, ili su menjali način transporta možda idu sad kolima do mog kraja. Kad su počele pošiljke da stižu, (izgleda novi) poštar me obično zvao telefonom (što se prethodnih godina nikad nije događalo, zvonili su uvek na interfon firme i ostavljali, onda su došli oni problemi 2019 i štrajkovi pa korona itd) i obavesti me kad ne može da donese nešto kabastije navodno (korman drumskog bicikla recimo) pa odem u poštu i pokupim što mi uopšte nije problem samo da stiže. Sad u zadnje vreme ne zovu nego donesu, možda je opet nešto menjano.
 
Kako ti rece tiha, to ne moze da se prati, i statusi su samo orijentacioni u prevodu apsolutno nista ne znace.
Ne znam odakle ti da posiljka od 15$ mora da ima obavezan tracking..
Ako na Ebay imas nekakvu reputaciju ne brini se nisu kao Ali..
 
@akademik

Za RF...LT prvo vidis status LT-2132NM - Vilnius Logistics Center , pa onda 11003 Izmenicna posta ( Beograd )
 
Did robot give you answers or you communicate live with support operator ?
I tried like 5 times. It seems I didn't provoke a live support reply. :(
I have much more positive experiences with Eva support in Russian language.
"English" are a disaster - not even think , behave worse than robots - for geography as if they never heard in life....
"Russians" are far more normal and know to think.
Hmm. Its an interesting idea. I never tried Russian.

2ALL: According to this topic there are quite a few UA..HU undelivered AND nonrefunded order reports. We might start filling a public appeal to Aliexpress.
 
Drugari iz Novog Sada, da li vam stizu posiljke koje nemaju pracenje,? Neke cekam preko dva meseca, pritom nisu poslate preko Madjarske.
 
For undelivered "Hungarians" with "Arrive at local delivery office" status, EVA robot asks for some official statement from the local post office. Anyone tried to get that?
 

Prilozi

  • Clipboard02.png
    Clipboard02.png
    15.6 KB · Pregleda: 74
Poslednja izmena:
@vvhitevvizard

Izaberi ruski jezik , tokom prepiske sa robotom nekoliko puta izaberi opciju da ti robot nije pomogao i mozes da stignes do operatera.

@Akizozi15

Konstantno se pise da je dostava u gradovima problem , narocito NS :(

@ svi koji imate problem sa isporukom

Zalite se svakodnevno na
posta .rs /cir/korisnicki-servis/reklamacije.aspx

Svaki put kada svratite u lokalnu postu i kazu vam da nema posiljki , zahtevajte razgovor sa sefovima...
Ako imaju problem sa postarima , dogovorite da vas posiljke cekaju u posti

AE

Od prodavaca konstantno trazite produzenje roka zastite i zalite se da Posta Srbije neredovno isporucuje posiljke.
Eva operaterima se zalite na probleme sa isporukom i zahtevajte da poruke proslede
menadzerima za resavanje sporova.

Saljite im sliku poruke , da Posta Srbije ne prati neregistrovane posiljke i da za UA...HU status Arrive at local delivery office ne znaci da je posiljka stigla u lokalnu postu ,
vec samo znaci da je veliko pakovanje sa gomilom posiljki stiglo iz Madjarske u Srbiju


Kada primete svakodnevne zalbe pocece da reaguju
 
Choose the Russian language, during the correspondence with the robot, select the option several times that the robot did not help you and you can reach the operator.
Here I post some of my earlier Eva chat conversations (pictures 1-2) with what they called "chat with a customer Service Agent Monica" (picture 3). That one didn't speak Russian (picture 4). I am still not sure if she is a real person tho...
 

Prilozi

  • Clipboard01.png
    Clipboard01.png
    13.4 KB · Pregleda: 31
  • Clipboard02.png
    Clipboard02.png
    8.7 KB · Pregleda: 22
  • Clipboard03.png
    Clipboard03.png
    5.2 KB · Pregleda: 29
  • Clipboard04.png
    Clipboard04.png
    10.6 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:
I always start from saying that I've completed hundreds of orders w/o any issues before and that I consider myself a honest person and I always confirm every items receieved. I tried to accent on the Post of Serbia piling up orders and delaying them for months and mentioned this Serbian Post's eternal status "we don't know", "these parcels are not trackable in Serbia", etc.
Either Aliexpress or our Post of Serbia should react on these reports IF we keep telling them about that...

@sasa022: Very good advices!
 

Prilozi

  • Clipboard05.png
    Clipboard05.png
    12.8 KB · Pregleda: 37
Stigao Mađar nakon 29 dana a uz njega opet još jedan koji je poštar proizvoljno gurnuo u moje sanduče.Ovoga puta je omašio čak i ulicu,apsolutno nikakvih sličnosti nije bilo sa mojim imenom i adresom,tako da sam opet morao da radim njegov posao.Srećom primalac nije živeo daleko od mene a sledeći put ako omaši ima da se posvađamo.
 
Danas stiglo.
UD**MY porucen 18.02.
RF**LT porucen 17.03. i 13.03.
UA**HU 2 kom poruceni 04.03.
 
@akademik
@dedamrsoje

Zar vam nije dovoljno na desetine primera za LT ? :( :( :( :( :(

Kada posiljka iz Kine stigne u Litvaniju za LP... kod dobijete status
Airline arrived at destination country ili Arrived at destination country airport

Prvi status za Rx..LT kod ce se pojaviti tek kada posiljka stigne u logisticki centar LT-2132NM.
 
Ima li neko iskustva sa lokalnim UPSom? Stoji mi paket tamo na carinjenju, proslo je 10 dana od kada sam poslao dokumentaciju, saljem mailove, nikakav odgovor ne dobijam :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20220404_190639.jpg
    Screenshot_20220404_190639.jpg
    140.7 KB · Pregleda: 42
carina pri posti mi odgovorila na mejl,ali aerodromska nikako. plus,ne javljaju se na 5 brojeva koje sam zvao.
 
@offline71

Sat je stigao iz Kine.
Zanimljivo je da ga nisu zadrzali na carini.
Trgovac tj. distributer je sam izabrao 4PX-SingPost.
( Seller's Shipping Method )

Pitanje je kakav je odnos izmedju AE i SingPost-a posle svih
peripetija tokom blokade zbog korone i da li ce i kada biti
vraceni u standardnu ponudu.
Slicno vazi i za shemu dostave preko Malezije.
Pitanje je i sta se desilo sa TR i NL , zasto je prestala dostava preko njih ?

@Skamer

Napisi vise detalja

Da li je tebe neko kontaktirao ( kurirska sluzba , posta , carina.... ) ?
Da li ti je Amazon nesto pomogao ?
 
Valjda sam imao sreće sa carinom 🙂 Pazi kad nisam ni obraćao pažnju, dok nisi napisao, da je iz Kine.Baš sam se iznenadio kako je brzo stigao.
 
@offline71

Sat je stigao iz Kine.
Zanimljivo je da ga nisu zadrzali na carini.
Trgovac tj. distributer je sam izabrao 4PX-SingPost.
( Seller's Shipping Method )

Pitanje je kakav je odnos izmedju AE i SingPost-a posle svih
peripetija tokom blokade zbog korone i da li ce i kada biti
vraceni u standardnu ponudu.
Slicno vazi i za shemu dostave preko Malezije.
Pitanje je i sta se desilo sa TR i NL , zasto je prestala dostava preko njih ?

@Skamer

Napisi vise detalja

Da li je tebe neko kontaktirao ( kurirska sluzba , posta , carina.... ) ?
Da li ti je Amazon nesto pomogao ?

samo znam da je UPS dao paket carini na kontrolu,sad ovi treba da ga oslobode i proslede dalje.
 
Stigli UA.....HU sa zadnjim statusima 30.03
Jel ima da neko još uvek čeka od 26.03 Arrive at local delivery office. Meni stigli svi sa tim datumom još prošle nedelje, jedan veoma bitan paket nije.
 
@olimpik

Koji status je bio 30.03 ? Arrive at local delivery office ?

@qwerty96

Eto primera kako SunYou pravi gluposti i unosi zabunu.

01.04 posiljka je stigla u Litvaniju !!!
05.04 je stigla u logisticki centar Vilnius Logistics Center, metal g. 5, Vilnius - LT-2132NM
Sada ce se taj status pojaviti za RF...LT
Za 5-10 dana stize u Srbiju i onda se pojavljuje status 11003 Izmenicna posta ( Beograd )
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno