Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juče mi stigla 2 komada koja su išla preko Mađarske, posle isteka protection time-a. Zadnji trackinzi su bili još od 14.januara (Arrived at the destination Post Office). Već sam ih bio otpisao, a ionako nisam hteo da otvaram dispute, jer em su bili plaćeni sve zajedmo manje od $1, em sam shvatio iz dosadašnjih primera da AliExpress ne uvažava dispute za Saver Shipping preko HU.
Teško da su čekali na carini, jedino ako se neko u GPC nije setio da ima neka gomila koju nikako da razvrstaju...
Ili Mađari daju lažne tracking evente, što za sada ipak ne bih rekao ...
Ja imam dva Madjara, isti status od 14. i 15. jan. Mozda rasčiste celu gomilu ako imamo sreće...
 
Kaze postar mora potpis obavezno ako je sa pracenjem,
Order time: 09:19 Jan. 25 2022
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    163.1 KB · Pregleda: 46
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    133.1 KB · Pregleda: 45
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    101.4 KB · Pregleda: 46
Da li posiljke ne stizu samo po gradovima ili ima neko i primere sa malim lokalnim postama koje pokrivaju sela ?


@ kalin62

Za Rx..xx mora potpis
 
Ne znam da li je pitanje za ovu temu, ali postavicu.
Porucila sam 3 paketa od jednog prodavca koji ima preko 97% pozitivnih ocena. Poslat je samo jedan, a ostala dva imaju jos dva dana fore za slanje(ako ja ne produzim vreme), posle cega mi se automatski refundira novac. Prodavac me uverava da je poslao sve i da je problem u posti, da je guzva itd. i pritom mi ne odgovara na pitanje da li da produzim vreme za slanje. Da li je to uopste moguce, ja sam mislila da kada oni posalju pakete, iz poste dobijaju tracking numbers? Ne znam sta da radim, ako sacekam 2 dana, vratice mi se novac. Imam osecaj da me prodavac voza, ali sa druge strane ne vidim njegov interes u ovome jer da je tako rekao bi mi da produzim vreme za slanje ili bi mi dao pogresan tracking number.
 
Ko zna mozda radi dropshipping, mozda nema trenutno na lageru pa se ceka iz magacina nekog itd... ima dosta mogucih kombinacija..
 
izgleda da i ovi LV paketi poceli da kasne kao i oni HU,prvo mi dolazili ovi LV za nekih 15-20 dana,sad i njih nema 2 meseca,dok oni HU nema po 3-4 meseca i na kraju stignu na gomilu po 10 tak komada,sto moze da bude samo jedno da nasa carina radi presporo ili nasa posta radi presporo ili da postara mrzi da nosi pa onda ima dane kada to kolima razvoza po kraju svima,ocigledno da sada LV i HU dolaze u slicno vreme presporo,e sad vidim da su ovi nasi potpisali slobodnu trgovinu sa Kinezima od kraja ove godine i direktan let beograd-peking,sto bi verovatno znacilo dolazak paketa za 10-15 dana kod nas,ako se ne varam i ako to bude bilo uopste
 
Stigao jedan UA...HU poručen 27.01.

Poslednji status 17.02. "Arrive at local delivery office".
 
Meni je poručen 17.1.
Status arrived in local post office ima od 10.02.

I ništa.

Njih nekoliko, nije jedan.
 
Danas sam primio posiljku narucenu preko JOOM-a 11.01.2022 ... koja je isla KINESKOM POSTOM, izgleda da su oni krenulu napokon i ka nama, kad sam video broj za pracenje mislio sam da od toga nema nista jer od kad je pocela korona takve posiljke koje idu preko Cn poste samo se vrte danima po Kini i na kraju budu otkazane..
 
Danas sam primio posiljku narucenu preko JOOM-a 11.01.2022 ... koja je isla KINESKOM POSTOM, izgleda da su oni krenulu napokon i ka nama, kad sam video broj za pracenje mislio sam da od toga nema nista jer od kad je pocela korona takve posiljke koje idu preko Cn poste samo se vrte danima po Kini i na kraju budu otkazane..
Meni sve dolazilo preko UD,,,,NL I sadaq cekam NL
 
Danas obustava rada zaposlenih u Pošti u Zemunu, sutra kažu opet. Da li to podrazumeva i ovaj glavni centar (valjda tu pristižu sve pošiljke) ne znam.
 
Danas sam primio posiljku narucenu preko JOOM-a 11.01.2022 ... koja je isla KINESKOM POSTOM, izgleda da su oni krenulu napokon i ka nama, kad sam video broj za pracenje mislio sam da od toga nema nista jer od kad je pocela korona takve posiljke koje idu preko Cn poste samo se vrte danima po Kini i na kraju budu otkazane..
Moram da javim da mi je danas stigao paket preko Kineske poste poslat 07.08.2021 sa kodom RV**CN posle 146 statusa, returnova, sekjuriti cekova i slicno.. bezmalo tri meseca ali dovukao se nekako.

Ide to odavno, samo moze da bude da su sada ubrzali..

A te iz Poste sto strajkuju bih lagano tukao.. malo malo pa neki strajk, nesto nezadovoljni, nesto se bune, kao da je svima ostalima sve super, nek daju otkaz i promene radno mesto ako im nesto nije kako zele, imaju da se cuvaju ovce ovde kod mene, prst u uvo i milina.
 
Danas sam bio u posti, zvali su me da licno preuzmem moje neregistrovane pakete... (ovo je vec drugi put)

tamo je haos svi licno preuzimaju postu, postara ocigledno nema a ovi u posti rade pod pritiskom.

Zastoj je definitivno u posti jer nema ko da raznosi postu pa zovu telefonom ili salju sms.
 
Danas sam bio u posti, zvali su me da licno preuzmem moje neregistrovane pakete... (ovo je vec drugi put)

tamo je haos svi licno preuzimaju postu, postara ocigledno nema a ovi u posti rade pod pritiskom.

Zastoj je definitivno u posti jer nema ko da raznosi postu.
Ja sam takodje cuo od radnice u posti u mom gradu da je mnogo postara na bolovanju i da nema ko da raznosi postu,tako da je to istina sto kazes.
 
Ide to odavno, samo moze da bude da su sada ubrzali..

A te iz Poste sto strajkuju bih lagano tukao.. malo malo pa neki strajk, nesto nezadovoljni, nesto se bune, kao da je svima ostalima sve super, nek daju otkaz i promene radno mesto ako im nesto nije kako zele, imaju da se cuvaju ovce ovde kod mene, prst u uvo i milina.
E a ja bih malo jace tukao sve one koji su nezadovoljni a ne bune se. I poslao ih da pasu sa ovcama, jer nisu nista bolji od njih
 
Nisam nista kupovao ima godinu dana kad vidim te HU ... Od kada je krenulo preko Madjara ? Obicno mi islo preko LV
 
Sama aplikacije/sajt (banggood) kaže "2022-02-22 18:01:00 In transit - Пријем" i prikazuje da je u Srbiji.
Dok obe pošte kažu da je paket u Holadniji.

postNL volgen kaže
22-02-2022 18:00Consignment received at the PostNL Acceptance Centre
dok praćenje naše pošte kaže
ДатумМестоСтатусПрималац
22.02.2022 18:01:00NL-NLHAGAПријем

Kome je ovde verovati? Sajtu ili poštama? I ako je u Holandiji, koliko se od prilike još čeka da on stigne ovde?
 
Oko 2-3 nedelje... za registrovan paket
Status nase poste ti je najvalidniji,
to je tek poslato.

Ljudi nema postara, to je definitivan problem sto kasne posiljke.
Udjite u neku vecu postu i gledajte sta ljudi cekaju...nisu penzije, sami preuzimaju posiljke.
 
Oko 2-3 nedelje... za registrovan paket
Status nase poste ti je najvalidniji,
to je tek poslato.

Ljudi nema postara, to je definitivan problem sto kasne posiljke.
Udjite u neku vecu postu i gledajte sta ljudi cekaju...nisu penzije, sami preuzimaju posiljke.
Ma meni poštar juče doneo paket poslat preko LV. Nešto je drugo tu..
 
Svi koji cesto porucuju , a imaju problem sa dostavom treba da napisu koliki je udeo LV / HU posiljki i da li im podjednako ne urucuju i jedne i druge posiljke ili samo npr.
nema HU , a LV im stizu.
Da li postari urucuju Rx...xx ili se samo pojavi status da je ostavljen izvestaj ???

Meni se cini da GPC-i stabilno rade , ali da je problem u mnogim malim lokalnim postama.
 
Kako da ne. Evo najnoviji hit: 3 UB...LV paketa, narucena isti dan, napustili LV isti dan, jedan stigao pre 3 nedelje, drugi pre 2 nedelje, treceg jos nema
 
imam 2 LV paketa za oba praćenje već par dana samo kažu „object routed”

i imam dva HU. jedan je kaže u Budimpešti, dok je drugi tek napustio Kinu.

sva četiri naučena početkom februara. LV paketi su estimated delivery 10 mart, a ovi HU su 10 APRIL.

ništa mi nije jasno lol
 
Nešto se u GPC dešava rekao bih, mislim da je ovo prvi put da mi se desilo da kako je paket juče dobio status 22.02 RSBEGC otprema ili 11200 da nije odmah otišao u 10200 i danas stigao. Prolazi i današnji dan i stoji isti status. Na carini je kao i svima znao da zakoči, ali dalje je uvek išlo odmah.
 
U poslednjih pola godine veoma malo porucujem , ali bas sve sto sam porucio do sredine januara je stiglo ( jos prosle nedelje ) preko LV i HU.
Porudzbine od 5-9.2 su vec u Budimpesti , a LV ( iz LVA ) i MY ( "od negde" iz tranzita ) su prosledjene ka Srbiji


@antena

Za LV to nije nikakva novost - isti dan krenu iz LVA , ovde ih isporuce sa po 15 dana razlike.

@floppy drive

LV posiljke posle prosledjivanja iz LVA su kod nas na dostavi za 10-20 dana

HU - nekada proslede posle 5 , a nekada posle 30+ dana iz Budimpeste.
Status Arrive at local delivery office znaci da su stigle u Srbiju.
Da li ce i kada biti isporucene na adrese zavisi od lokalnih posta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno