Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
HITNO
Molim da mi protumačite sta bi mogla biti ova pošiljka, odakle je, nešto domaće ili iz inostranstva?
Nisam kući, poštar ubacio 22.6. obavestenje, ja nisam kući vec 12 dana, moji tutum od brta NIJE gledao u sanduče iako sam mu govorio da sve pregleda i poštu da vidi.
Sad ne znam da li je nesto sluzbeno, od naših organa nekih, nemam pojma od koga je i sta je u pošiljci.

Piše u obavestenju da je "preporučena pošiljka".
Ja se ne secam da ima porucenih stvari sa neta, pa mislim da je samo nešto sluzbeno moglo biti kad se trazi licna isporuka...

Kako znati ko je ovo poslao?

Moze me neko tuziti za nesto a ja da ne znam, moze biti nesto o saobracajne policije, neki semafor, neka kazna za parkiranje, moze 100 stvari biti a ja u neznanju?
 

Prilozi

  • 20210630_185717.jpg
    20210630_185717.jpg
    649.5 KB · Pregleda: 67
Poslato je iz pošte Beograd 4, Nušićeva 16, to je jedino što može da se pročita, znači iz te okoline je neko poslao. Za saobraćajni prekršaj teško da ide preko te pošte, ako je nešta bitno poslaće ponovo.
Tu se nalazi lutrija pa da nije obaveštenje da si bocnuo sedmicu :ROFLMAO:
 
@Zeha: Ako broj za praćenje počinje recimo na A to je nešto u koverti. Ako je na P to je post express pošiljka i verovatno treba da se plati (mada je to trebalo da piše na izveštaju).
 
RE917xxxxxxxRS
Sta je na RE kad pocinje?
Mozda mi je nesto MTS slao jer sam imao neku zalbu na neki bezvezni racun, jel moguce da su oni postexpress-om poslali odgovor na zalbu ili u koverti s povratnicom?
 
Poslednja izmena:
R-Registrovana pošiljka
Registrovana pošiljka je pošiljka o kojoj poštanski operator vodi posebnu evidenciju i izdaje potvrdu o prijemu.
Drugo slovo mislim da ne znači ništa osim za broj pošiljke i dodeljuje se po redu A-Z
Sad našao za RE preporučena pošiljka u unutrašnjem saobraćaju. Za postexpress počinje sa P, to tvoje je normalna registrovana pošiljka.
 
Poslednja izmena:
unutrasnji saobracaj
AA posiljka sa potvrdjenim urucenjem.Sada se koristi iskljucivo za sluzbene posiljke poste i ne moze da se prati.
RE preporucena posiljka.
PE, PX postexpres posiljke.
C kao prvo slovo uvek oznacava paket.
 
Piše u obavestenju da je "preporučena pošiljka".
Ja se ne secam da ima porucenih stvari sa neta, pa mislim da je samo nešto sluzbeno moglo biti kad se trazi licna isporuka...

Kako znati ko je ovo poslao?

Licna isporuka je ako samo ti mozes da podignes ( na koga je tacno adresirano pismo ). Pismonosne posiljke sa simbolima AA, RE, VV, moze da podigne i neki drugi clan porodice a obavezan je potpis prilikom urucenja posiljke, dakle ne moze postar samo da ga ostavi onako random negde, mora neko da potpise, sem ako na posiljci nije aktivirana usluga licnog urucenja, a to je posebna usluga koja zahteva urucenje posiljke iskljucivo primaocu naznacenom na pismu i nikom vise, na takvim posiljkama je vidljivo oznaceno na prednjoj strani nalepnicom LICNO.
Da je tvoj brat zatekao postara i da nije mogao njemu da uruci onda bi mogao da znas da je iskljucvo licno i da je nesto bitnije, recimo iz suda, katastra.. jer oni zahtevaju licno urucenje i ne moze niko drugi da podigne, ovako posto ga nije zatekao mozes samo da nagadjas..

unutrasnji saobracaj
AA posiljka sa potvrdjenim urucenjem.Sada se koristi iskljucivo za sluzbene posiljke poste i ne moze da se prati.
RE preporucena posiljka.
PE, PX postexpres posiljke.
C kao prvo slovo uvek oznacava paket.

Dodao bih jos VV, vrednosno pismo ili otkupno pismo. Vrednosno / otkupno kao i preporucena posiljka se mogu pratiti elektronski preko sajta Poste.
Od neregistrovanih pisama postoje obicno pismo i prioritetno pismo, takva pisma se ne mogu pratiti elektronski na sajtu Poste.
Takodje postoje i sudska pisma a to su pismonosne posiljke sa posebnom uslugom i idu kao preporucene posiljke sa obaveznom povratnicom ( potvrda o urucenju primaocu koja se vraca sudu ), i obaveznim licnim urucenjem.

Za AA ispravka, tacno je da se koristi za svrhe Poste ali jako lako moze da se desi da ako ti salje nesto neko ko radi u Posti da ti stigne ovako, i da, moze da se prati, ima dva statusa prvi jeste kada je primljeno i drugi kada je uruceno. Mislim ovo je jako redak slucaj ali moze da se desi, primio sam ovako dve posiljke u zadnjih nekoliko godina.
 
@ amdpower

To je Yanwen-SunYou preko Malezije
Cainiao SE , SEG.... za Srbiju moze da bude i 4PX / Yanwen preko Letonije



Proslonedeljna letnja rasprodaja je poremetila ritam tj. ceo logisticki lanac.

Ocekujte otkazivanje pojedinih narudzbina i delimicna kasnjenja.
 
Čeka na carini da ga pregledaju. Može da bude pošto je vreme godišnjih odmora da nemaju dovoljno ljudstva pa kilave ili im je nešto nejasno pa ne mogu da ocarine. Probaj da ih zoveš telefonom da se raspitaš šta se dešava, ako budeš imao sreće da se neko javi na telefon. Mada nije prošlo toliko vremena, samo nedelju dana je na carini tako da može i da bude bag u sistemu pa daje isti status par puta na dan. Uglavnom je pre ponavljalo taj status jednom dnevno dok ne prođe carinu.
 
Da li neko moze da mi kaze da li je ovaj status OK?
Narucio sam adapter(2 kom.) za PC preko Ebay-a, a posiljalac je DHL E-Commerce. Trenuto se zaglavio u Frankfurtu i status se od 29.06. ne menja. Plasim se da se nije negde izubio ili nesto slicno tome. DHL support me troluje i kaze mi da ide ka Srbiji i bice za 8 do 14 bisnis dana, kada ocigleno nije i da je jos uvek u Nemackoj.
 

Prilozi

  • Screenshot (1).png
    Screenshot (1).png
    152.1 KB · Pregleda: 50
  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    87.6 KB · Pregleda: 24
  • Screenshot (2).png
    Screenshot (2).png
    84 KB · Pregleda: 21
  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    78.9 KB · Pregleda: 40
Poslednja izmena:
Ne ide to preko DHL-a, pricali smo o tome.. To ide jako sporo, iz Kine za Englesku, pa za Nemacku pa kod nas.. ''Normalno'' je da se dugo ceka, meni je to putovalo preko 40 dana pre nekih 4-5 meseci.. Mozes samo da cekas nista vise i docekaces na kraju.
 
Ne ide to preko DHL-a, pricali smo o tome.. To ide jako sporo, iz Kine za Englesku, pa za Nemacku pa kod nas.. ''Normalno'' je da se dugo ceka, meni je to putovalo preko 40 dana pre nekih 4-5 meseci.. Mozes samo da cekas nista vise i docekaces na kraju.
Pise DHL.
 
@ Aeacus

Tvoja posiljka ne ide preko DHL Express-a , nego je standardna posiljka preko Deutsche Post DHL.
( naziv je DHL e-Commerce ili DHL Standard )

Prelistaj temu imas gomilu primera.
 
Stizu li ovih dana kakvi Holandjani?
Menu juce stigao jedan UDxxxxxxxNL porucen 9 juna a jos 2-3 komada narucena od 31.5 - 9.06 ocekujem danas ili sutra jer su usli u zemlju u toku vikenda samo da ovi sa carine odrade posao
jer izgleda da je zastoj na Beogradskoj prijemnoj carini .
Ali batalio samALiexpress , predugo se ceka i mnogo posiljki u zadnje vreme se gubi sad samo preko JooM-a kupujem .
Za porudzbie sa Aliexpressa sam u zadnjih mesec dana pokretao dispute i dobio pare nazad za 5 porudzbini koje su se zagubile u tranzitnim centrima ili su KInezi samo okacili lazne brojeve za pracenje a robu nisu ni poslali .
 
Jutros mi je postar doneo papir da preuzmem posiljku.Znaci carina stajala od 24.06.Platio sam 855din.113.JPG
 
@ Aeacus

Registrovane posiljke imaju puno pracenje.


Ova tvoja je jos u tranzitu izmedju Nemacke i Srbije.Kada stigne u BG videces status na

Videces i da li ce je propustiti ili ce je danima drzati na carini.
Kada stigne na carinjenje u slucaju duzeg zadrzavanja mozes poslati mejl posti carinjenja.

dhlec.jpg
 
@ Aeacus

Registrovane posiljke imaju puno pracenje.


Ova tvoja je jos u tranzitu izmedju Nemacke i Srbije.Kada stigne u BG videces status na

Videces i da li ce je propustiti ili ce je danima drzati na carini.
Kada stigne na carinjenje u slucaju duzeg zadrzavanja mozes poslati mejl posti carinjenja.

Pogledajte prilog 311685
Hvala ti na jasnom odgovoru. Mislio sam da je kod nas tj. na carini ali izgleda da nije ta situacija.
 
Nešta se čudno dogadja i sa LV pošiljkama, i po 2 dana im treba od aerodroma u Rigi do LV pošte pa se par dana čeka na formiranje vreća i tako stoji, nema dalje.
Jul 5, 2021 22:08 Collection LVA OTX Logistics.
Ima i formiranih vreća i od 07.07.
 
@ Mashinac

Statusi posle aerodroma Riga su im prilicno haoticni....
Ali stizu na kucne adrese u roku od oko mesec dana posle prispeca u Rigu.


Trenutno ubedljivo najbrze stizu Ux..MY
 
Znam ja sve to nego vidim da je neki zastoj sa kretanjem iz Rige, čekam status da je poletela vreća a OTX je dosta pouzdan sa tim statusima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno