Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aha, znači sada je to neki standard i verovatno putuje iz Kine u Litvaniju bar 15-20 dana. Nije mi problem da čekam, samo bar da znam da se to već nije izgubilo u akciji.
 
Danas stiglo:

2 komada UB LV (zadnji status 23.10.2020.)
2 komada UB UZ (zadnji status 28.11.2020.)
1 komad UB UZ (zadnji status 29.11.2020.)

Toliko od mene, mozda se prosetam i u cetvrtak do poste, ako me ne bude mrzelo pa javim ako je jos nesto stiglo. Ako ne, onda tek za 7 dana.
 
Danas stigao uzbekistanac, trebalo mu je 35 dana da stigne. Evo kako su isli statusi...
Screenshot_20201215_152524.jpg

Dve posiljke jos su mi dobile nove brojeve, jedan je uzbekitanski a sa drugim se nisam susretao do sada.
Screenshot_20201215_152307.jpg Screenshot_20201215_151939.jpg
 
@ Gilgamesh
SB je oznaka za Solomonska Ostrva, biće izgleda kao Tonga
Juče sam zvao poštu zbog nekih slanja i izgleda staju polako, za sada jedino Australija nije dostupna, nema slanja ka njima
 
Poslednja izmena:
@ Gilgamesh
SB je oznaka za Solomonska Ostrva, biće izgleda kao Tonga
Juče sam zvao poštu zbog nekih slanja i izgleda staju polako, za sada jedino Australija nije dostupna, nema slanja ka njima
Pa tamo je osnovno prevozno sredstvo kanu [emoji23] Znači da ne očekujem da će stići [emoji23][emoji23][emoji23]

Poslato sa Nova 5t
 
Imam jedan paket u pošti carinjenja (10250) od 10.12. Zna li neko koliko je trenutno zadržavanje na carinjenju (Beograd)?

ПОШТА ЦАРИЊЕЊА - 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Meni je taj status stajao od 30.11 do 11.12.
 
Danas stigao jedan, UB...LV ,poslednji status 23.10. naručen 22.09. već sam ga prežalio bio. I još uz njega 3 paketa naručena 06.11. i 08.11. dva su bila UB..LV , jedan UZ.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Стигао UV...UZ за 35 дана. Постал Нинџа неће да учита број за праћење па не могу да видим последњи статус.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Kog datuma su imali zadnje statuse?
Ove od 06.11. su imale 12.11. poslednji status, departed country of origin. Jedna je išla preko caoniao super economy global, druga yanwen economic airmail. Paket od 08.11. poslednji status 23.11. accepted by last mile carrier, isto cainiao super economy global..


Da zabava bude veća, prva yanwen Sxxxxx je postala UBxxxNL, druga cainiao super economy global je bila UBxxxLV, a ova od 8.11. super economy cainiao global je od LPxxx postala UVxxxUZ [emoji41]
Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Šta je UA...... SB sunyou yanwen, prvi put vidim taj broj za praćenje?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@ dejan#7

Nesto kao prosle godine Tonga.

Imaju i KDWUU....YQ - nalepnica Kirgistan ( Kirgizija )



Posta Srbije pravi ogromne propuste .
Odavno je Srbija mogla da ima Alibaba centar.

Hrvatska Posta je dobila ugovor sa Amazonom.
 
Bas gledam par proizvoda na AE...

Sve do jednog dostava preko 40 dolara... promenim zemlju na Hrvatska, dostava 4 dolara Ali Express standard shipping.. uzas..
 
Danas pristiglo u Izmeničnu poštu RB SG, sat koji sam poručio sa Creationwatches u novembru. Despatched to overseas 24.11. Došlo do nas za 23 dana, možda će na Aliju da vrate Singpost uskoro.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
I ja sam danas dobio RF**SG broj za pracenje sto znaci da se polako Sigapur budi i da bi trebalo opet polagano da ih uvedu kao neko regularno slanje..

Inace stigla nova tura Holandjana, tako da ko ima neregistrovane Holandjane mozda moze ocekivati, stigao mi je jedan registrovani paket danas.

Inace u vezi broja za koji sam ranije pitao u formatu : RX**DE, kaze ovako :

Nov 17, 2020 09:01 DHL Global Mail
Shipment data received
Hong Kong
Nov 18, 2020 12:36 DHL Global Mail
Arrived at origin facility
Hong Kong, Hong Kong
Nov 18, 2020 15:58 DHL Global Mail
Processed at facility
Hong Kong, Hong Kong
Nov 19, 2020 00:00 Deutsche Post
The item arrived at the International Logistics Center
MT Hongkong
Nov 19, 2020 09:36 DHL Global Mail
Departed from transit facility
DPHKGA, DP
Nov 19, 2020 15:34 DHL Global Mail
Departed from facility
Hong Kong, Hong Kong
Nov 23, 2020 01:20 DHL Global Mail
Departed on outbound flight
Hong Kong, Hong Kong
Nov 28, 2020 03:29 DHL Global Mail
Departed from transit facility
GBSLOX, United Kingdom
Nov 28, 2020 12:00 DHL Global Mail
Landed at transit hub
LONDON, United Kingdom
Nov 30, 2020 00:00 Deutsche Post
The item arrived at the International Logistics Center
Dec 2, 2020 00:00 Deutsche Post
The item arrived at the International Logistics Center

I od tada to jest 02.12. se nista ne menja stoji tako, jel imao ko ovaj broj da mi kaze sta se desava i zasto tako dugo stoji i ne mice se ?
 
To ohrabruje da se sve cesce dobija SG broj za pracenje. Oni su kad je bilo lepse doba, stizali nekad za 7-10 dana najbrze.
 
Ma i Turci kidaju tako da ima zamena :)

Dobio sam na PP oko pitanja za broj RX**DE, tako da mi info vise nije potreban, hvala kolezi Panticu :d
 
I ja sam danas dobio RF**SG broj za pracenje sto znaci da se polako Sigapur budi i da bi trebalo opet polagano da ih uvedu kao neko regularno slanje..

Inace stigla nova tura Holandjana, tako da ko ima neregistrovane Holandjane mozda moze ocekivati, stigao mi je jedan registrovani paket danas.

Inace u vezi broja za koji sam ranije pitao u formatu : RX**DE, kaze ovako :

Nov 17, 2020 09:01DHL Global Mail
Shipment data received
Hong Kong
Nov 18, 2020 12:36DHL Global Mail
Arrived at origin facility
Hong Kong, Hong Kong
Nov 18, 2020 15:58DHL Global Mail
Processed at facility
Hong Kong, Hong Kong
Nov 19, 2020 00:00Deutsche Post
The item arrived at the International Logistics Center
MT Hongkong
Nov 19, 2020 09:36DHL Global Mail
Departed from transit facility
DPHKGA, DP
Nov 19, 2020 15:34DHL Global Mail
Departed from facility
Hong Kong, Hong Kong
Nov 23, 2020 01:20DHL Global Mail
Departed on outbound flight
Hong Kong, Hong Kong
Nov 28, 2020 03:29DHL Global Mail
Departed from transit facility
GBSLOX, United Kingdom
Nov 28, 2020 12:00DHL Global Mail
Landed at transit hub
LONDON, United Kingdom
Nov 30, 2020 00:00Deutsche Post
The item arrived at the International Logistics Center
Dec 2, 2020 00:00Deutsche Post
The item arrived at the International Logistics Center

I od tada to jest 02.12. se nista ne menja stoji tako, jel imao ko ovaj broj da mi kaze sta se desava i zasto tako dugo stoji i ne mice se ?
Nazalost i kada vrate sve logisticke kanale, za nas ce ostati iste postarine. Nadam se samo da ce pustiti da postarine ne prelaze 4-5e bez obzira na iznos paketa.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Evo jedne posiljke kojoj je istekla danas zastita nakon 115 dana (2x je kinez produzavao) i otvorio sam juce disupute, ne mogu se mlatiti sa produzavanjima do beskraja.

Screenshot_20201220_132801.jpg
 
Posta Srbije jednostavno nece da daje bilo kakve podatke o pristizanju neregistrovanih
posiljki pa ostaje misterija da li oni stvaraju haos i nece da vrse isporuku ili je dolazak
posiljki iz tranzitnih tacaka toliko usporen.
Takodje , neuvodjenjem sistema za pracenje svih posiljki , ostavljaju prostor za
potencijalnu pojavu kradje posiljki.

@ thx1138

Kinezi salju na milione posiljki i sada tebe cudi sto po koja zaluta na pogresno ime i adresu ?

Tebi nisu potrebne , klinke iz komsiluka sigurno znaju sta ce da urade - predaj jednoj od njih paket :d
 
@thx1138, druze to se meni desilo pre oko 20-setak dana, magarca sam rodio da na kraju bude kako treba, koliko me prodavac iznervirao i nervirao konstantno dobio sam zelju da ga istucem samo da je bio pored mene.

Lepo se javim i posaljem sliku od paketa sa sadrzajem unutra i kazem nije nikakav problem da mu posaljem snimak od otvaranja paketa ( posto sve snimam a i vama predlazem ), samo da mi da gde posto oni YT ne mogu da vide uglavnom.. kaze covek nije to to, ko zna sta je to, nije to taj paket, kao koji je broj order id.. Ja kazem lepo pise na slici ima na paketu se vidi da je to to i da sam dobio neke priveske, neke kicanke, neka cuda masa 350 grama a ja narucio termalnu pastu od tipa 20 grama sa sve ambalazom.. kao opet nije to to, to nema sanse tako brzo da stigne, vama treba da stigne tek za 90 dana.. ja mu onda posaljem video kako sam otvorio paket i na prednjoj strani lepo pise broj koji se poklapa sa brojem za pracenje S**** koji je kasnije presao u UD**NL, ma jok kaze nisu to oni poslali.. Ja bas nadjem kod njih na prodavnici imaju i ta cuda neka prodaju.. Lepo otkucam celu stranu objasnim mu u detalje da brzo stize preko Holandjana da se ne ceka 90 dana, da su verovatno pogresili, objasnim mu za prelazak brojeva, sve sve.. opet stize poruka ma jok vi ste pogresili.. e onda sam mu napisao sve i svasta i da je glup i bezobrazan i da se pravi lud ne znam ni sta nisam poludeo sam bas bio, 4 dana me zamajava sve sam mu sazvakao i nije to to... onda lepo dignem dispute kao covek na sta je odmah slao poruku da zatvorim da ce poslati ponovo, naravno kulirao sam ga i vratim pare kasnije normalno.. Svakakvih ima, mogu da izbace coveka iz takta da poludi, tako da ni ne vredi se raspravljati, pokusas jednom vidis da ne moze, samo dispute i cao.
 
@thx1138 Koliko me prodavac iznervirao i nervirao konstantno dobio sam zelju da ga istucem samo da je bio pored mene.

Meni se to desavalo mnogo puta isto, razumem da te forice koje oni pustaju prolaze kod nekog. Ali kod mene koji imam preko 300 narudzbina i preko potrosenih par hiljada eur. ne moze da prodje nikako.
Tek kad mi dode onaj robot Eva... au druze ono nije normalno. Dodje mi da platim coveka nekog da se bakce sa kinezima i robotima kad treba dispute da se dize.
 
SG posta
fe484a25478857d30db609a30a00494f.jpg


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Meni stigao danas NL posle 21 dana porucen 27.11.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Super si prosao, 'olandjani se ubrzali malo, jure Turke :)
Ne znam kako ce sad ovaj haos u Britaniji da utice na posiljke, al pozitivno sigurno nece biti...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno