Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@branislav6874

Paket od 30$ bi morao da ide kao registrovana posiljka...

Da li je to finalana presuda AE ili je spor jos uvek u toku ?
Automatika napise da razlog nije validan , tek kada ljudi pogledaju onda donose konacnu presudu.

Napisi kod za pracenje , pa da pokusamo da vidimo gde je problem.
 
@branislav6874

Paket od 30$ bi morao da ide kao registrovana posiljka...

Da li je to finalana presuda AE ili je spor jos uvek u toku ?
Automatika napise da razlog nije validan , tek kada ljudi pogledaju onda donose konacnu presudu.

Napisi kod za pracenje , pa da pokusamo da vidimo gde je problem.

Da finalna je presuda jedino sto sam pokrenuo je:

Appeal has been raised, please wait for 2-5 working days.

A kod za pracenje je:
SYRM104542046
 
Nisi reagovao na vreme i bas si sebe doveo u nezgodnu situaciju :(

SunYou SYRM nema pracenje u Srbiji i mogu da napisu kakav god zele status.

Iz Poste Srbije ti nece pomoci , tako da ces veoma tesko dokazati da ti posiljka nije urucena.
 
Nisi reagovao na vreme i bas si sebe doveo u nezgodnu situaciju :(

SunYou SYRM nema pracenje u Srbiji i mogu da napisu kakav god zele status.

Iz Poste Srbije ti nece pomoci , tako da ces veoma tesko dokazati da ti posiljka nije urucena.
SYRM Prelazi u RFxxxxxxxLT ili LV nisam bas 100% siguran ali taj broj ne vidis dok ti posiljka ne stigne.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Ja REXXXXXXLT vidim na postinom sajtu od kada je stigao u Viljnus. Originalno Yanwen VRXXXXXXXXYP. Ti kineski brojevi imaju pracenje kada ih zavedu u zemlji koja je posrednik tj. preko cije poste stizu u Srbiju. Samo treba iskopati taj alternativni broj za pracenje.
 
@ branislav6874
Pošiljka je sa praćenjem i ona odma iz kine polazi sa novim brojem a to Sunyou daje svoj broj dok skuplja poštu. Traži da ti daju alternativni broj da bi se utvrdilo da li je isporučena, i na tarabi piše svašta.
 
@ Envoy
Odma u Kini daju broj preko koje pošte SunYou šajle.
Evo obične SunYou pošiljke za Kanadu i ima broj SYAET... i taj je broj bio u praćenju a na pošiljci je i broj Kineske pošte jer su preko njih poslali. Šta da radimo kad prepiške okean i eto ih u Kanadi
sunyou.jpg
 
Stigla tri LV-a, datumi porucivanja 24.08., 26.09. i 29.09. Poslednji statusi 11.09. i 12.10. Stigao i jedan turcin porucen 22.09., poslednji status 30.09. shipping 3.46e.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
@ tumbe
Da li su LV poslate iz Marube ili išlo preko Francuske, zadnji status Riga?
Ja čekam od 09.09
Sep 9, 2020 15:24 Departure LVA OTX Logistics
Mada je kod Letonaca bilo da je stiglo u tranzitnu zemlju
 
nema veze sto je isteklo vreme za dispute. meni su vratili novac posle pola godine, tada sam se setio da pokrenem prigovor. a sto se tice isporuke za ovu posiljku treba da napomenes ko je primio - ime i prezime se vidi, a u tvojoj porudzbini je drugo i ime i grad. napises da ti je dao pogresan tracking itd. jednostavno napisi da je prodavac doveo u zabludu kupca i prisvojio sredstva - abusing customer ....

Pa ne mogu da pokrenem prigovor (dispute), jer mi sistem ne dozvoljava. Isteklo je vreme.
No-dispute.jpg


@Gilgamesh Iznos je oko 16€.
 
nema veze sto je isteklo vreme za dispute. meni su vratili novac posle pola godine, tada sam se setio da pokrenem prigovor. a sto se tice isporuke za ovu posiljku treba da napomenes ko je primio - ime i prezime se vidi, a u tvojoj porudzbini je drugo i ime i grad. napises da ti je dao pogresan tracking itd. jednostavno napisi da je prodavac doveo u zabludu kupca i prisvojio sredstva - abusing customer ....
Dajete savete, a niste pročitali situaciju od početka.
Čoveku je stigao paket, ali defektan, pa mu je prodavac rekao poslaću ti ponovo i dao lažan tracking broj.
Šta tu da se radi...
Može jedino da se žali na defektan proizvod koji je primio, ali je isteklo odavno vreme za žalbu.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
@ tumbe
Da li su LV poslate iz Marube ili išlo preko Francuske, zadnji status Riga?
Ja čekam od 09.09
Sep 9, 2020 15:24 Departure LVA OTX Logistics
Mada je kod Letonaca bilo da je stiglo u tranzitnu zemlju
Sve tri su bile Vilnius....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Yanwen poslat pre dve nedelje, ode preko Turske i pojavio se i info na sajtu naše pošte:
IMG_20201015_112441.jpg
 
@ tumbe
Da li si siguran da je LV, da nisu možda LT?
Ili su možda Letonci krenuli preko Litvanije.
 
Mene samo zanima kako Cainiao ili prodavac biraju preko koje pošte će ići paket.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
@ DjolePevcanin23
Prodavac ima ugovor sa jednom ili više logističkih kuća i ne može da bira preko koje pošte se šalje. Jedino može da sazna trenutno aktuelne trase od logističke kuće. Logistička kuća juri svakodnevno najpovoljnijeg prevoznika(e) i tako "bira" preko koje pošte ide. To ti je kao kad kupuješ avio kartu sa presedanjem pa ti vrte najpovoljniju kombinaciju avio prevoznika.
 
@ tumbe
Da li si siguran da je LV, da nisu možda LT?
Ili su možda Letonci krenuli preko Litvanije.
Sada sam proverio, stvarno su dve LT a jedna LV. Pisalo je na kesama Vilnius juce sam proverio. Pustili LT preko LV? Nesto mi tu ne stima

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
@ tumbe
Vilnius je glavni grad Litvanije, ono što pišu na pošiljci LT
Riga je glavni grad Letonije, ono što pišu na pošiljci LV
 
Do pre par dana je na sajtu letonske pošte mogao da se vidi status pošiljke, tj. da se vidi kad bude otpremljena za Srbiju. Sada šta god da unesem izbaci da ne postoji takva pošiljka. Da li je tako i vama ili ja nešto grešim?
 
Ne mozes klasicni dispute, probaj kontaktirati aliexpress podrsku, tako sam i ja.

Poslato sa Nova 5t

Zahvaljujem se na sugestijama. Da nisam pratio ovaj forum, verovatno bih to ostavio tako i oprostio se od svojih para. Međutim juče sam ipak zapeo i pisao prvo robotu (Eva) jedno desetak, a možda i više postova, dok se nije uključila prava osoba. Pre toga sam spremio slike i snimke ekrana, kao dokaze kako me je prodavac smutio, zbog čega mi je isteklo vreme za prigovor. Na kraju su iz AE podrške ipak shvatili o čemu se radi i rekli da će mi uvažiti prigovor, te da će mi oni vratiti pare. Danas mi je stiglo e-pismo u kom me obaveštavaju da je proces povraćaja novca u toku i da očekujem pare u naredna 2-3 radna dana. Eto izgleda da će se ipak dobro završiti. A ovo sam napisao kako biste imali epilog a možda nekome i pomogne ko se nađe u sličnoj situaciji.
Hvala još jednom svima na savetima.
 
Zahvaljujem se na sugestijama. Da nisam pratio ovaj forum, verovatno bih to ostavio tako i oprostio se od svojih para. Međutim juče sam ipak zapeo i pisao prvo robotu (Eva) jedno desetak, a možda i više postova, dok se nije uključila prava osoba. Pre toga sam spremio slike i snimke ekrana, kao dokaze kako me je prodavac smutio, zbog čega mi je isteklo vreme za prigovor. Na kraju su iz AE podrške ipak shvatili o čemu se radi i rekli da će mi uvažiti prigovor, te da će mi oni vratiti pare. Danas mi je stiglo e-pismo u kom me obaveštavaju da je proces povraćaja novca u toku i da očekujem pare u naredna 2-3 radna dana. Eto izgleda da će se ipak dobro završiti. A ovo sam napisao kako biste imali epilog a možda nekome i pomogne ko se nađe u sličnoj situaciji.
Hvala još jednom svima na savetima.
Drago mi je da se zavrsilo sve u tvoju korist. Nije nemoguce da ti se vrate pare ako je prosao period za otvaranje spora, eto sada si se i sam uverio. Nekada je ljudima lakse valjda ispoljiti svoj bes, nezadovoljstvo i razocaranje ovde i dati mozda i nesvesno los savet nego da pokusaju prvo da rese problem kao sto si i ti sada resio.

Poslato sa Nova 5t
 
Dva paketa preko LT poste stigla za 15 i 17 dana kupljeno 28.9 isporucene 13. i 15.10.
Ja sam odusevljen
Pa nisu tom brzinom neregistrovane posiljke dolazile ni kad je sve bilo normalno.


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Kako se zalomi, meni jedna posiljka stigla pre neki dan za 15 dana a imam par posiljaka koje su na putu vec oko 50 dana i nema promena statusa vec duze vreme.

Poslato sa Nova 5t
 
Nesto ne stima ocigledno. Nije samo kod nas, ista situacija i na zemlje u EU. Pitajte prijatelje odozgo koji narucuju, nesto se u poslednjih mesec dana sve vise usporava. Sad da li je to do smanjenja letova u zadnjih mesec dana posto prolazi leto ili do ove ''plantemije'' i skoka zarazenih ili zbog oba ... nemam pojma :)
Mislim da ce haos kao i svake godine nastati 11.11. jos ova situacija kad se doda na to, ima da bude haos i sve blokirano. Samo mi je krivo sto nisam narucivao malo ranije sve sto mi je trebalo dok je stizalo a i to sto sam narucivao nije stiglo... stizale neke gluposti.
Katastrofa sve u svemu.
 
@ qwerty96
Neka je belosvetska ludnica. Ajde što čekam LV još od 09.09 iz tranzitne zemlje o onom kasnije naručenom i ne razmišljam ali i za Kanadu kasne, stigla pošiljka 08.10. u regionalnu poštu i još je nema a do sad posle 2 dana bilo u sandučetu. Da li su njihovi poštari uzimali dopunske časove od nekih? :D
Ludnica je zbog virusa, skoro svi rade redukovano.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno