Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ista situacija, Beijing Airlines 29.12.2019 i od tad nista...

Izgleda da su poceli lazne statuse da kace, nesto se desava cudno.
Stiže stiže, samo još malo strpljenja, ovo je status od pre par sati, naručeno 05.12. tako da...
9527aceb41b96cf9de7d4cdf9a9df919.jpg


Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Danas stigla dva paketa
RV......CN porucen 04.12 (sitnica od oko 10 evra, proslo bez dazbina ikakvih)
RB.......SG (mi box s platio carinu oko 1300din) krenuo iz kine 10.12. na carini bio od 29.12 sve do subote 18.01.
 
I opet Singapurcani svaka im cast!!!
Sat kupljen 9.1 poslat 10.01 stigao juce u Srbiju, prosao bez carine sutra kod mene. Sve ukupno 12 dana od dana kupovine.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
Evo meni treca stvar sutra stize preko njih, sve tri porucene ove godine, 10, 11 i 13 dana isporuka :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pozdrav svima.
Jedan paket mi istice "order will be closed" za 10 dana na Aliju. Da li da pokrecem dispute?
Sta se desava kad isteknu dani?

Shipment accepted by airline

2019-12-07 09:41:58 [GMT+8]

Shipment left country of origin warehouse

2019-12-07 09:38:56 [GMT+8]

Shipment at country of origin warehouse

2019-12-07 09:38:56 [GMT+8]

Shipment dispatched

2019-12-06 14:03:02 [GMT+8]

Waiting for pick up

2019-12-02 10:26:01 [GMT+8]
 
@Delicious

Traži od prodavca da ti produži vreme za dostavu.
 
Не разумем се баш најбоље, да ли ово значи да је пошиљка још у Пекингу ?
cf9e7f5ab09b9f752912dac8158e7145.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trebalo bi uskoro da stigne u Srbiju, do kraja meseca ako ne i pre.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Zna neko sta znači ovo šamaranje sa brojevima pošta? Ni 80 ni 90 nije tačna adresa (Zemun i Rakovica)?Screenshot_20200121-070542_17TRACK.jpg
 
Kakva su vam iskustva sa speedPAK, konkretno orangeconnex?
Narucio sam preko ebaya iz kine jos 5.decembra i islo je sve dok paket nije sleteo 13. decembra u Frankfurt i poslednje obavestenje da je 19.decembra jos uvek u Frankfurtu.
Znam da su u Nemackoj verovatno i oni bili na nekom kolektivnom ali po procenama na ebayu o datumu dostave je 24. januar, sto mi ne uliva nadu da ce stici do kraja nedelje.
Meni je skoro stiglo nešto sitno, 2. Januara poslednji status iz Frankfurta, mislim oko 13. Ili 14. Da je stiglo kod mene. Tako da to tvoje već predugo traje.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Sto je mnogo ... mnogo je. Mesec dana od navodnog Poletanja iz Pekinga. Sto znaci da ovaj status nema veze sa mozgom. Jer imam iste statuse koji su bili dosta kasnije od ovog i stigle su posiljke odavno.

Kineska-posta2.jpg
 
Danas mi je stigla pošiljka poslata Tonga poštom, naručena 30.decembra.
Ne znam šta da mislim, apokalipsa je blizu kad Tonga stiže za 20 dana [emoji16]

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
danas dobio 6 paketa odjednom, jedan narucen u septembru prolse godine! Vec sam se oprostio od njega. ni ne otvaram vise despute, da trazim novac, samo trazim da produze rok za slanje. Vec sam jednom naplatio pa je stiglo nakon 4 meseca od narucivanja. Posle sam jurio coveka da mu ponovo platim, sramota me bilo. Jednom recju, ako nesto i ne dobijete, nije problem do alija, vec do nase poste. Pre je islo sve glatko, zadnjih par meseci je totalni haos.
 
Pa majstore to je zadnji status, nije nigde zaglavljena nego jednostavno tu je kraj pracenja statusa posiljke.

Prelistaj malo temu pa ces videti...

Upravo sam nasao u sanducetu ovaj paket :)
Poslednji status 14.01 da je stigao u Rusiju.
UB.... LV
 
Uh, da se nadam onda da će i meni stići za koji dan, isto UB...LV, isti status samo 17.01 :smoke:
 
Ja baš i ne, šta mene briga za njegovu pošiljku :d

Šalu na stranu, ja sam danas u očajanju otišao do svoje pošte, da vidim da me poštar ne bojkotuje - naravno, nema nijedne pošiljke za mene, ni registrovane ni neregistrovane. Umoran sam više i od sporova, iako su svi rešeni u moju korist i pare vraćene - to nije igra koju želim da igram. Ja sam završio sa naručivanjem svega što može da se nađe kod nas.
 
Poslednja izmena:
Sramota je da po tri nedelje stoje paketi na carini. Skoro svaka posiljka pre iz kine nego iz prestonice.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Danas stigao paket koji je trebao doći najkasnije 14.12.2019. Tada urađen dispute i 15 eur vraćeno.
 
danas dobio 6 paketa odjednom, jedan narucen u septembru prolse godine! Vec sam se oprostio od njega. ni ne otvaram vise despute, da trazim novac, samo trazim da produze rok za slanje. Vec sam jednom naplatio pa je stiglo nakon 4 meseca od narucivanja. Posle sam jurio coveka da mu ponovo platim, sramota me bilo. Jednom recju, ako nesto i ne dobijete, nije problem do alija, vec do nase poste. Pre je islo sve glatko, zadnjih par meseci je totalni haos.

Pa i nije bas. Od 3 paketa china post, sva 3 se vrte po kini. A 1 singpost stigao za 12 dana. Znaci nije samo do nase poste.
 
Imam u kraju nekog novog postara koji vec dva puta za dve nedelje ne isporuci paket, ni ne dodje, ne ostavi cedulju, samo se na trekingu pojavi da je pokusana isporuka. Sreca pa pratim kroz aplikacije pa mi stize sve i onda odem i preuzmem. Ima da popije prijavu, ali boga pitaj koliko posiljaka nije isporucio, a nisam imao pracanje...
Inace retard je u posti 35 u bg, kod stedionice, pa obratite paznju dok se ne sredi...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ljudi moji! Nakon mesec dana boravka mog paketa TR -post u beogradskom carinskom skladistu danas je prebacen u Novosadsko carinsko skladiste!! idemo jos mesec dana!
 
Imam u kraju nekog novog postara koji vec dva puta za dve nedelje ne isporuci paket, ni ne dodje, ne ostavi cedulju, samo se na trekingu pojavi da je pokusana isporuka. Sreca pa pratim kroz aplikacije pa mi stize sve i onda odem i preuzmem. Ima da popije prijavu, ali boga pitaj koliko posiljaka nije isporucio, a nisam imao pracanje...
Inace retard je u posti 35 u bg, kod stedionice, pa obratite paznju dok se ne sredi...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ma ubijaju se od posla, ne mogu od kladionice da stignu.
 
Ista stvar samo u Novom Sadu samo ostave cedulju i ni ne pokusaju da zvone ne interfon. Funkcioniše li išta u ovoj državi? Sve se raspada[emoji2369][emoji20]
 
Koliko se trenutno čeka u NS?

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Ista stvar samo u Novom Sadu samo ostave cedulju i ni ne pokusaju da zvone ne interfon. Funkcioniše li išta u ovoj državi? Sve se raspada[emoji2369][emoji20]
Ma super kad ostavi cedulju, ali ovaj ni to ne uradi i ti ako ne pratis svaki dan statuse posiljki, ni ne znas da je stigla i lako dodje do toga da je vrate nazad...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Meni jos jace kad lik napise cedulju u posti jer ga mrzi nositi paket, pa napise na cedulji da me nije nasao na adresi, igrom slucajom sam ga jednom uhvatio ja izlazim a on ubacuje cedulju i ja pitam reko stiglo nesto? A on ce pa da ali ima puno posiljaka nisam mogao nositi(maskica za telefon) :D
 
Vidi opet dolazimo do zakljucka preko cega su slane posiljke..China post 50/50 da su poslate ili uopste nisu..A isto tako vazi i za ostale bezvezne kompanije...Od sad amo turkey post ili singapore i to je to od mene. Kad krenu i oni kao china obustava totalna kupovine i to je to. Ja vise ne narucujem nista sa ostalim shipping metodama.

@Dakii, Samo ostro, ne popustaj aliexpress ce dosuditi u tvoju korist oni gledaju 17track.

Ali zasto je u zadnjih 5-6 meseci takva situacija da china post posiljke imaju 50/50 sansi da su uopste poslate?.....a ako su poslate,nekada ni posle 3-4 meseca ne napustaju Kinu nego se vrte po istoj?........da li ima neko objasnjenje za takvu apsurdnu situaciju?

Ja bas zadnjih 5-6 meseci nisam nista kupovao iz Kine,ali prethodnih godina nije bilo nikakvih problema sa tom kineskom postom,skoro sve mi je stizalo za neke 2,3 nedelje (plus ako ostane kod nas na carini)....sta se sada desava sa tim kinezima i njihovom postom?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno