Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prati posiljku na Postinom sajtu, nema potrebe da trazis na stranim sajtovima posto je vec uslo u Srb.
Cak i postin sajt kasni a tek ovi strani... jer dobijaju info. preko nase poste:

https://www.posta.rs/cir/alati/pracenje-posiljke.aspx

Ne slažem se, iz mog iskustva naša pošta izbacuje kasnije update od parcelsapp npr.
Obično mi na parcels izbaci da je u mojoj pošti i pokupim je odmah, dok na sajtu naše pošte informacije izađe tek uveče. Desi mi se da tada već imam paket u svojim rukama.

U ovom slučaju na sajtu naše pošte o ovoj pošiljci nema informacija nakon 9:48 da je otprmljena
 
U petak mi isporučene sve zaostale LV pošiljke bezz praćenja sve iz oktobra, novembra i dve iz decembra, od LV ostala mi je još samo jedna koja je pristigla 22.12. Isporučena i dva turčina bez praćenja zadnji status bio 12.12.
Sve stvari koje je moja žena poručila išle preko Laos pošte bez praćenja i sve isporučene za 7-12 dana.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Da li taj Laos može da se bira? Ja sam kod poslednje pošiljke imao izbor između free SG i free shippinga po izboru prodavca, izabrao sam SG, ali je prodavac poslao po svom izboru preko Laosa i to je stiglo na carinu za 10 dana.

Sad bih ga birao i ubuduće, ali ne sećam se da sam ga video kod artikala koje sam gledao.
 
Ja nisam video nigde da mogu da se izaberu. Izgleda da su oni jedan od Cainiao načina slanja, pa dobiješ njih ako imaš sreće.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Laos je verovatno privremeno rešenje dok se ne stabilizuje situacija sa neredima u Hong Kongu.
 
LAxxxxYQ i UCxxxxxYP isporucene za 14 dana

Imam jednu bitnu zakucanu RP posiljku,da li cekati ili naruciti ponovo

Nov 12, 2019 20:02 China Post
Logistics order has been created (AliExpress platform)
Nov 12, 2019 20:02 Aliexpress-Cainiao
Waiting for pick up
Show intermediate events (44)
Dec 20, 2019 06:06 China Post
Airlines have to pay transportation
Beijing switching station
Dec 29, 2019 00:10 China Post
Airlines departure
Beijing Air China
Dec 29, 2019 00:10 Aliexpress-Cainiao
Airline departure from original country
Dec 29, 2019 00:10 Aliexpress-Cainiao
Airlines departure
Beijing
 
Lokalana posta u mom kraju sve radi peske. Sve sa papirima, naprave listu posiljki, odstampaju. Ako paket preuzimas u posti potpises na taj papir da si preuzeo istu. Taj papir nosi i postar sa sobom, pretpostavljam tzv lista zaduzenja postara. Tek naknadno, kad se zavrsi raznosenje i preuzimanje poste, a obicno oko ponoci neko sve to unese u sistem i tek tada se vide statusi da je isporuceno.
U GPC-u imaju skenere pa se tu statusi pojave prakticno cim skeniraju posiljku a za ostale poste je vec pitanje opremljenosti.
 
Screenshot_20200119_184324_com.android.chrome.jpg

LV zaglavljena negde u Rusiji vec 5 dana nema promene statusa
 
Jedno pitanje: Narucio sam neki mali uredjaj sa Alija, ali mi uredjaj stigao sa pokrivljenim "pinovima".Trazim da mi prodavam vrne pare, posto necu da se cimam da mi opet salje isti uredjaj, i ko zna koliko bi cekao.U slucaju da mi prodavac vrati pare, da li ja moram njemu da vracam uredjaj, ili on ostaje kod mene?
 
Iz mog iskustva ako hoćeš full refund moraš vratiti što je vjerovatno neisplatljivo tako da ti preostaje partial refund.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Iz mog iskustva ako hoćeš full refund moraš vratiti što je vjerovatno neisplatljivo tako da ti preostaje partial refund.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока

Sto bi trebalo da znaci, da ako je uredjaj 2,50 a ja tamo u dispute trazio 2.30, npr. koliko bi onda dobio kao povracaj?
 
@querty96

Moze biti :)
Nisam o tome razmisljao...
Korisna informacija, hvala :)
 
RP845318935CN


Departed country of origin

2019-12-29 00:10:00 [GMT+8]

Departed country of origin

2019-12-20 06:06:42

Shipment accepted by airline

2019-12-09 22:45:33 [GMT+8]



Датум Место Статус Прималац
19.12.2019 14:11:00 CN-CNBJSA Приспелa
09.12.2019 22:45:00 CN- Пријем



Gde je mogla ovoliko da zaglavi?
 
RP845318935CN


Departed country of origin

2019-12-29 00:10:00 [GMT+8]

Departed country of origin

2019-12-20 06:06:42

Shipment accepted by airline

2019-12-09 22:45:33 [GMT+8]



Датум Место Статус Прималац
19.12.2019 14:11:00 CN-CNBJSA Приспелa
09.12.2019 22:45:00 CN- Пријем



Gde je mogla ovoliko da zaglavi?

Mislim da ti to nece skoro stici ili nece uopste. Ceka poletanje iz Pekinga za Srbiju..Gde je zaglavila? U njihovim skladistima :D
 
Kakva su vam iskustva sa speedPAK, konkretno orangeconnex?
Narucio sam preko ebaya iz kine jos 5.decembra i islo je sve dok paket nije sleteo 13. decembra u Frankfurt i poslednje obavestenje da je 19.decembra jos uvek u Frankfurtu.
Znam da su u Nemackoj verovatno i oni bili na nekom kolektivnom ali po procenama na ebayu o datumu dostave je 24. januar, sto mi ne uliva nadu da ce stici do kraja nedelje.
 
RP845318935CN


Departed country of origin

2019-12-29 00:10:00 [GMT+8]

Departed country of origin

2019-12-20 06:06:42

Shipment accepted by airline

2019-12-09 22:45:33 [GMT+8]



Датум Место Статус Прималац
19.12.2019 14:11:00 CN-CNBJSA Приспелa
09.12.2019 22:45:00 CN- Пријем



Gde je mogla ovoliko da zaglavi?

Imam i ja jedan ovakav sličan, posle mesec i kusur još uvek tumara Kinom. Ako ne stigne za 60 dana, dispute pa neka ga Kinez traži.
A ja naručim ponovo.
 
Isto i KOD mene . dva paketa RP.... CN. RV...CN Oba paketa malo veca cifra a ovo mali od 1-5 € stigli

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Da zakljim moju temu o pošiljci bez adrese i jurnjavi.
Jutros su me zvali iz moje pošte i pitali za adresu na koju da mi pošalju zaduženicu.

Definitivno više sreće nego pameti!
Sve pohvale za singapore post. Paket psolat u srb 6.1, meni isporučen na ruke 20.1
 
Da zakljim moju temu o pošiljci bez adrese i jurnjavi.
Jutros su me zvali iz moje pošte i pitali za adresu na koju da mi pošalju zaduženicu.

Definitivno više sreće nego pameti!
Sve pohvale za singapore post. Paket psolat u srb 6.1, meni isporučen na ruke 20.1

Pretpostavljam da paket nije prošao kroz carinu, oni bi to vratili istog momenta. :(
 
SunYou economic Airmail završio u nekoj firmi umesto na mojoj adresi. Zovu iz te firme, kažu imaju paket za mene, tj greškom stigao do njih, pa mi je njihov vozač doneo.

Prvi put da se dešava takvo nešto, pogotovo što znam sve poštare, jedno vreme smo i sarađivali sa poštom preko firme gde radim, pa se znamo međusobno. Plus glavna ulica u naselju, nemoguće je pogrešiti...

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Interesantno kako obe pošiljke imaju prispeća identična u istu sekundu. :D

track.jpg
 
Kad vidim da salju samo China post-om odmah preskocim prodavca.
7. decembra stigao paket na aerodrom u Beijing-u, 28. decembra utovaren u avion i jos nije poleteo za Srbiju.
Brže mi stigne sa singapurskom poštom nego sa City ili Royal Expressom po Beogradu.
 
Moja posiljka usla u zemlju 5.12. I jos nista od nje
 
Ista situacija, Beijing Airlines 29.12.2019 i od tad nista...

Izgleda da su poceli lazne statuse da kace, nesto se desava cudno.
 
Od tog statusa se čeka jedno 3-4 nedelje, pisano već milion puta na temi.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
I opet Singapurcani svaka im cast!!!
Sat kupljen 9.1 poslat 10.01 stigao juce u Srbiju, prosao bez carine sutra kod mene. Sve ukupno 12 dana od dana kupovine.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno