Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja imam dobra iskustva sa Belgijskom poštom. Kada se pojavi status departure to country of destination, uglavnom je za 3-4 dana kod nas u pošti.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 
Ja imam dobra iskustva sa Belgijskom poštom. Kada se pojavi status departure to country of destination, uglavnom je za 3-4 dana kod nas u pošti.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
Meni je za 5 dana stiglo iz Belgije ovde. Departure 05.01. Pristiglo 10.01 i od tada je na carini. Brze iz Belgije nego sa carine do mene:)
 
Poslednja izmena:
Raja koliko je sada cekanje preko Kineske poste od trenutka kada vam izbaci zadnji status Air transport to jest kada krene avionom ka Srbistanu ?

Posle 11.11 i crnog petka je bilo katastrofa cekao sam i po 18 dana od Air transporta dok ne sleti kod nas.. da li je se guzva ista rascistila koliko je sada potrebno vremena ?
Kao sto rekoh ranije subota rezervisana za China Post. Stigle jos 2 posiljke. Jedna od 10.12, druga od 17.12 i vec spomenuta treca od 02.01. U zadnje vreme (poslednja 3meseca) China Post dolazi subotom, a do sledeceg vikenda mrtvo more, jedino ako nesto ne “zaluta” slucajno.
 
Meni je za 5 dana stiglo iz Belgije ovde. Departure 05.01. Pristiglo 10.01 i od tada je na carini. Brze iz Belgije nego sa carine do mene:)
Sad slucajno pogledam u aliexpress aplikaciji paket jos 15.01 stigao na ccarinu a ovaj 17 track nista ne prijavljuje strasno im baguje aplikacija

Отправлено с моего SNE-LX1 через Tapatalk
 
U normalno doba leto recimo kada bude status da je poletelo iz Kine, treba 4-5 dana i stize kod nas to je znaci u periodu kada nema guzvi i kasnjenja, medjutim jesenje zakrcenje je posle 11.11 i crnog petka i traje i traje i traje meni su posiljke nakon toga 18 dana nakon sto je pisalo da su poletele tek sletale kod nas..
Pa sam zato pitao da li je se ista ubrzalo jer se ponovo novo zakrcenje ocekuje vec za 10 dana kada krene Kineska nova godina :S:
 
@ Animal

Od septembra je China Post prebukirana - forsiraju je maksimalno....
Od 23.11 vise nema direktnog leta Peking-Beograd !!!
 
Kao što sam par postova ranije napisao poručio sam 11.11. kacigu za bajs (28$) sa Ali-ja pošto nije dolazila pitao sam prodavca da produži rok zaštite za 10 dana i evo za 2 dana ističe i ta zaštita. Iz pretrage se ne vidi nikakva promena sve isto stoji
Number: RY414153740CN
Package status: In transit
Destination: Serbia
2018-11-20 21:00 CN, 21002500, copy
Origin: China
2018-12-30 10:54 Airline Shipment
2018-12-28 00:10 Airline Shipment
2018-12-27 15:02 Shipped by airline
2018-12-26 22:59 Arrive at "Beijing Terminal"
2018-12-26 22:21 Leave "Beijing Wangjing", the next stop "Beijing domestic aviation Reservoir area processing Center"
2018-12-26 22:05 Leave "Beijing Wangjing", the next stop "Beijing domestic aviation Reservoir area processing Center"
2018-12-26 22:03 Arrive at "Wangjing, Beijing"
2018-12-26 15:50 "Beijing Interchange Bureau" has been exported directly seal
2018-12-26 08:39 Leave the "Beijing Integrated Mail Processing Center", the next Stop "International mail Forwarding Department"
2018-12-26 06:54 Arrive at "Beijing Integrated Mail Processing Center"
2018-12-25 10:42 Leave "Nanjing Hub", next stop "Beijing Integrated Mail Processing Center"
2018-12-25 09:31 Arrive at "Nanjing Hub"
2018-12-25 09:06 Departure from "Post Nanjing Nanjing Station", Next stop "Nanjing Hub"
2018-12-25 08:08 Arrive at "Post Nanjing Nanjing Station"
2018-12-24 16:11 Leave "Nanjing international mail", Next stop "postal Nanjing Nanjing Station"
2018-12-24 10:44 Export Customs/Security release
2018-11-21 10:37 Arrive at "Nanjing Interchange Bureau"
2018-11-20 21:28 Leave the "Postal Nanjing Letter Bureau", the next stop "Nanjing International"
2018-11-20 21:23 Leave the "Postal Nanjing Communication Bureau" and the next stop, "Nanjing Interchange Bureau"
2018-11-20 21:00 "Postal Nanjing Communications Bureau" has been collected and sent

E sad treba mi savet...kada bih tražio refund i opet poručio onda bih morao da platim 5$ više. Razmišljam da kontaktiram prodavca i da mu predložim da pošalje novu pošiljku i da mi opet produži rok zaštite. Šta mislite o tome naravno pod uslovom da prodavac pristane na to? Možda postoji neko neko pametnije rešenje otvoren sam za predloge.
 
Pa ako hoces d acekas nek ti produzi rok zastite na 90 dana ovo ce da ti stigne pre nego da ti salje ponovo.

ne razumem zasto trazite produzenje zastite za 10 dana

Mada ako mene pitas kacigu bolje da si kupio ovde, ima da se kupi za slicne pare brendirana kaciga koju mozes da probas.
 
Pa ako hoces d acekas nek ti produzi rok zastite na 90 dana ovo ce da ti stigne pre nego da ti salje ponovo.

ne razumem zasto trazite produzenje zastite za 10 dana

Mada ako mene pitas kacigu bolje da si kupio ovde, ima da se kupi za slicne pare brendirana kaciga koju mozes da probas.

Možda ali za tu lovu imam i ona stakla/plastika na magnet https://www.aliexpress.com/item/Ultralight-goggles-bicycle-helmet-men-women-road-mtb-mountain-bike-helmet-EPS-PC-In-mold-lenses/32824457778.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dKOaCk8
Samo ona koštaju 10$ 3kom.
 
@Consi

Kada si vec toliko cekao , produzite rok za jos 20 dana....
Ako ne stigne ni posle toga sigurno dobijas refund.
Ako stigne posle isteka tog roka , mozes je smatrati poklonom :)
 
@Consi

Kada si vec toliko cekao , produzite rok za jos 20 dana....
Ako ne stigne ni posle toga sigurno dobijas refund.
Ako stigne posle isteka tog roka , mozes je smatrati poklonom :)

Zanimljiv predlog, predložiću to prodavcu za produženje od 20 dana mada mislim da nema ništa od toga, ali ovako ispada win-win situacija tj. ako uopšte dođe. Refund mi je u svakom slučaju zagarantovan to znam.
 

Ovu aero kacigu si narucio? :D

naravno uz aero bajk ide i aero kaciga


@Consi

Kada si vec toliko cekao , produzite rok za jos 20 dana....
Ako ne stigne ni posle toga sigurno dobijas refund.

Nikako da ukapirate...
to sto vam on produzava je vreme zastite, a ne vreme isporuke.
 
Poslednja izmena:
Jel prijem znači da je došlo u Srbiju ili?
2a79c9fa98f3c44e430f44ad5f104390.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne, to je prijem u Kini, vidis oznaku poste.
 
@ Animal

Od septembra je China Post prebukirana - forsiraju je maksimalno....
Od 23.11 vise nema direktnog leta Peking-Beograd !!!

Meni se zakrecenje osetilo tek nekih 15-nestak dana pred 11.11 do tada je sve normalno islo.
Sve znam samo me zanima da li je se ubrzalo i kada planira da se ubrza to jest vrati u normalu, ali ako se do sada nije ubrzalo onda novi talas kasnjenja za Kinesku novu godinu ce da prouzrokuje zakasnjenja do kraja proleca koliko vidim. :S:

Jel prijem znači da je došlo u Srbiju ili?
2a79c9fa98f3c44e430f44ad5f104390.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ne, ovo znaci da ti je tek fizicki paket dospeo u neku od poslovnica Kineske poste, imas ti da se nacekas dok ti ovo stigne..
 
pa šta misliš?

tad je u kineskoj pošti i fizički primljena pošiljka !!!

prijem znači da je neko rezervisao TN i da će poslati pošiljku

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta da misli, pa zato pitam jer se pojave dva statusa, PRIJEM i PRISPECE pa pitam u cemu je razlika...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
@ bakara

Mislim na Buyer Protection tj. rok isteka zastite

Imam i ja primer kao Consi . Posiljku takodje vredi cekati , ima pracenje , a "zapela" je negde u tranzitu. Posle par poruka prodavcu da je doslo do zastoja prodavac je samoinicijativno 20-ak dana pre isteka standardnog trajanja zastite , produzio zastitu za jos 30 dana.


bp.jpg


@ Animal

Vecina posiljki stigne u roku od 40-ak dana , ali eto ima i primera kada su posiljke u tranzitu preko 50 dana.

@ Miksat @ dejan#7

Status CN - Prispece se od skoro pojavio i znaci da je posiljka stigla u Peking i da ceka prebacivanje na aerodromski terminal na kom ceka ukrcavanje na neki od letova.

Za posiljke koje imaju pracenje , tek status 11003 IZMENIČNA POŠTA - PRISPEĆE znaci da je posiljka stigla u Srbiju
 
A kad je status pošiljke CN- PRISPECE?


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

CN - Prispece je novi fazon uveden od 01.januara ove godine, gde pokazuje registraciju kada paket pristigne u Peking, sto je po meni suvisno, jer vec postoji informacija kod trackinga kada je paket tamo. Zasto to treba da se registruje, znaju samo ovi iz Poste.

Po meni, mnogo bi bolje bilo, ukoliko je moguce, a znam da nije, da kada vec placamo tracking, znamo u svakom trenutku, gde nam se paket nalazi (zemlja, aerodrom), do dolaska u Srbiju.
 
Ovu aero kacigu si narucio? :D

naravno uz aero bajk ide i aero kaciga


Nikako da ukapirate...
to sto vam on produzava je vreme zastite, a ne vreme isporuke.

U pravu si, nisam dobru kacigu poručio (malo sam "guglao") pošto nisam toliko upućen a ova mi izgledala ok . Ali ne mogu a da ne primetim način na koji si to rekao/napisao naravno uz aero bajk ide i aero kaciga mislim da si to mogao drugačije da sročiš a da ne bude toliko očigledno podrugljivo tako da bih te zamolio ubuduće ako nemaš neki normalan ljudski savet bez podsmevanja samo preskoči moj post.

Što se tiče roka zaštite ja sam mislio da mu to dođe na isto...izgleda još jedan moj propust.
 
Poslednja izmena:
2 paketa sa banggood porucena 31.12. stigla u subotu na carinu, i danas su kod mene.
 
@ bakara

Mislim na Buyer Protection tj. rok isteka zastite

Znam, ali gresis.

buyer protection i delivery time su dve razlicite stvari.
To sto trazis da ti produzi je zastita kupca tj nesto kao garancija na proizvod
Delivery time je vreme isporuke, i obicno stave svi na maximalnih 60 dana.
To je vreme za koje se prodavac obavezao da isporuci robu.



U pravu si, nisam dobru kacigu poručio (malo sam "guglao") pošto nisam toliko upućen a ova mi izgledala ok . Ali ne mogu a da ne primetim način na koji si to rekao/napisao naravno uz aero bajk ide i aero kaciga mislim da si to mogao drugačije da sročiš a da ne bude toliko očigledno podrugljivo tako da bih te zamolio ubuduće ako nemaš neki normalan ljudski savet bez podsmevanja samo preskoči moj post.
Izvini, nije mi bila namera da te uvredim.
Uvek se trudim da ljude navedem da sami dodju do pravih zakljucaka a ne da namecem svoje.

Eto rekao sam ti da za aero bajk ide aero kaciga, i ti si sam dosao do zakljucka da nemas aero bajk i da ta kaciga nije za tebe.
takodje i da imas pravi aero bajk (jer ja to zaista ne znam) zakljucio bi takodje da ta kaciga od 20$ ne ide nikako uz njega i sta treba da kupis.

U oba slucaja sam pomogao da doneses pravi zakljucak, a nikoga nisam vredjao.




Što se tiče roka zaštite ja sam mislio da mu to dođe na isto...izgleda još jedan moj propust.
Ovo sam sad gore objasnio, i vec toliko puta ponovio da sam se vec umorio od ponavljanja, i stalno se ponavljaju ista pitanja.
 
Arrived At Destination Country
【8】Import clearance failure

2019-01-20 09:25:00

【8】Held by Custom

2019-01-20 09:25:00
dok na sajtu poste
sve normalno
20.01.2019 07:42:44 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
20.01.2019 08:24:54 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
21.01.2019 13:28:09 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema

jel ovo OK?
u pitanju su obične slusalice za komp, 20eura vrednost
 
Normalno je sad ostaje da se vidi da li ce ti naplatiti carinu, evo moj primer od danas, meni nisu slali na carinu :D

28.12.2018 19:24:00 CN-51001020 Prijem
03.01.2019 09:41:00 CN- Prispeće
21.01.2019 10:31:32 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
21.01.2019 12:29:12 11003 IZMENIČNA POŠTA - 11200 GPC BEOGRA Otprema
 
Meni je od poslednjih pet posiljki, svih pet otislo na carinu.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
@pmb
prolazi bez dažbina. išlo na carinu i carina lupila ne podleže c.pregledu [emoji23]

gužva i puštaju mnogo više nego obično [emoji41]

@tequila
stiglo ti je danas pa može da preskoči carinu kad stiže subotom i nedeljom uvek ide na carinu pa oni vraćaju [emoji39]



Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
cd8fe8ec4171e876df0eadb4c84049e0.jpg
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno