Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije druže pisano, samo dva puta na prethodnoj strani...
pa okej. vidim da pristižu, ali gde pratite status? to me najviše zanima...
LA...HU ne postoji u zvanicnim sistemima za pracenje osim alijevog. pa me to buni
 
Mojih par komada,sto LA sto UA,UB... stoje jos od 16.10. i izgleda nemaju nameru skoro da stignu :)
Pa divota... Ja gledao na sajtu poste Madjara i stigla tamo 30.10 i istog dana Processing Preparing item for international transport, dok na Alju pise
Arrived at local delivery center
Nov 2, 2023, 1:48
A treba mi taj paketic kaooo zednom vode :D
Valjda ce uskoro da nam se azuriraju statusi i da stignu na adrese paketi
 
Pozdrav, vidim da je neko spominjao na prethodnim stranama, ali ne znam da li još neko ima problema sa pošiljkama sa Aliexpressa zaglavljenim u Kini. Imam paket čiji je poslednji status od 1. novembra da je ,,arrived at departure transport hub’’ i još par paketa naručenih nakon toga (neki su skoro naručeni, neki pre par nedelja) i svi imaju isti status i ne mrdaju odatle.
Jel to ponovo postoji neki problem sa EU regulacijama, pošto ne znam zašto bi inače pošiljkama trebalo više od tri nedelje da uopšte krenu za Mađarsku.
Inače su svi paketi UA…HU, a interesantno jedan skoro naručen koji je LA…HU je krenuo najnormalnije iz Kine nakon par dana.
 
Ne znam kako za vas ali ja cu poludeti od refreshovanja tracking sajtova, vata me anksioznost samo tako, evo otvaram kucno sanduce na svakih pola sata, kada vidim postara kroz prozor da prolazi mojom ulicom odmah se oblacim i spremam da vidim ima li nesto u sanducetu.
Jel ima neka tracking aplikacija koja obavestava na mejl kada se promeni stanje u posti?
 
U moju lokalnu postu su i meni pocele da pristizu ove lokalne domace posiljke. Ali ta jedna sa carine sto stoji od 6. novembra nje nema nigde. Verujem da ce stvar da se polako normalizuje.
 
Na prethodnim stranama ima preko 200 LA05...HU kodova pa mozete da pratite

Gomila LA052....HU jos uvek stoji sa statusom 30.10.2023 HU-HU1005 Prijem
( odavno su stigle u Srbiju ali jos uvek nisu prosle GPC i nisu evidentirane )

 
@sasa022
Dobro je da su krenule, samo kazem da ova moja jos stoji sa statusom kao da je jos kod Madjara kad proverim na postinom tracking sajtu.
Bio do poste i kazu da jos nema nista, pocinjem da sumnjam da se paket "izgubio" evo i broja za pracenje LA052529218HU
Izgleda da je ista situacija i kod mene moracu da nazovem sutra madjarsku da vidim šta je jer vidim da drugi dobijaju ja čekam od 18 oktobra na Aliexpress mi stoji 36 dana još a na parcelsapp 35 dana i još je u Madjarskoj
 
Poslednja izmena:
LB..........SI iz Slovenije jos nijedan update, stoji ovako. A druga 2 RN..........JP iz Japana jedino mogu misliti/nadati se da dolaze sutra posto je 11010 donela danas neke racune
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-11-22-13-22-51-16_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg
    Screenshot_2023-11-22-13-22-51-16_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg
    37.4 KB · Pregleda: 12
  • Screenshot_2023-11-22-13-21-26-15_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg
    Screenshot_2023-11-22-13-21-26-15_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg
    167.6 KB · Pregleda: 7
  • Screenshot_2023-11-22-13-21-11-91_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg
    Screenshot_2023-11-22-13-21-11-91_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg
    164.3 KB · Pregleda: 11
Ne znam kako za vas ali ja cu poludeti od refreshovanja tracking sajtova, vata me anksioznost samo tako, evo otvaram kucno sanduce na svakih pola sata, kada vidim postara kroz prozor da prolazi mojom ulicom odmah se oblacim i spremam da vidim ima li nesto u sanducetu.
Jel ima neka tracking aplikacija koja obavestava na mejl kada se promeni stanje u posti?
ship24.com, ali mislim da radi za samo 3 paketa max.
Ako se ne registrujes.
 
OVO ZAPAMTITE DA SE NE PONAVLJA NA SVAKOJ STRANI !!!

LA...HU su registrovane posiljke koje imaju pracenje i po pravilu Posta mora da ih evidentira.


Cekate da se pojavi status 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispela ili ako ne evidentiraju u BG
onda broj i naziv lokalne poste i *Izveštena
Isto je i za ostale registrovane Lx..xx i Rx...xx

Za UA...HU status Arrived at local delivery center znaci da je posiljka stigla u Srbiju.

I sve ostale neregistrovane Ux...xx nemaju pracenje u Srbiji !!!

Dok u Posti ne puste u rad sistem za evidenciju svih posiljki , mozemo samo da
cekamo i proveravamo u lokalnoj posti da li su neregistrovane posiljke stigle i cekaju red za isporuku.
 
Poslednja izmena:
DHL
A koja je razlika DHL i DHL ekspres? Koliko znam obe idu preko naseg karga gde ti prvo uzmu za uslugu 5000din fiksno pa na tih njihovih 5000din koji ulaze u ovih 30% carine+pdv.

Treba nasu Postu zatrpavati kritikama, valjda ce se jednom ako nista drugo od sramote samog sebe ili sklone ili konacno pocnu da rade kako treba. Moja preporuka, saljite i saljite mejlove Posti Srbije, zatrpavajte ih mejlovima, cist nemar, pa nek puknu i treba da puknu i da ih zameni neki privatnik koji je u stanju da ovo obavlja kako treba. Ni CityEkspres nisu bolji, od skoro i oni zezaju sa isporukama, znaci treba ih izbegavati.
Postoje
DHL Parcel World Wide
DHL EXPRESS

Razlika je sto DHL parcel robu dovozi do granice sa Srbijom a onda nasa Posta preuzima paket i on ide na postansku carinu. To je bolja opcija. Jeste da se duze ceka ali ne placas uslugu spedicije koja je u proseku 30-40 evra.

DHL Express kurirska sluzba ti paket donese do Srbije ali i unutar Srbije njihova kurirska sluzba preuzima paket i zavrsava carinu sa nasima. Na konto te usluge se placa spedicija. Onda dalje kad se carina zavrsi DHL agenti vode pakete dalje u njihove centre u Srbiji i njihova kurirska sluzba ti donese paket na kucu. Nezavisni su od poste ali ta usluga je skuplja, plus kao sto rekoh placa se spedicija.

DHL express agenti na carini su dosta strogi jer je njima u interesu da vrednost paketa predje carinski nivo od 50 evra. Onda se tu ugradjuju. Ovaj vid dostave nije dobar i povoljan jer moze da se desi da paket ne podleze carini jer je ispod 50 evra ali da oni svakako naprave uslugu spedicije tjs uvoza i pustanja u promet Srbije a to moze takodje da kosta do 50 evra.

DHL EXPRESS se isplati ako ti se zuri i ako je paket dosta vredan. Onda ti nije bitno da li ces doplatiti speditera jos par hiljada dinara
 
ua20.jpg

Za gomilu Ux..xx je cak i Cainiao danima cekao potvrdu prijema
transportnih paketa od Poste Srbije.
Te posiljke su prosle GPC i upucene su ka lokalnim postama


la518.jpg


Registrovane posiljke su danima stajale , verovatno ce trebati jos
desetak dana da se rascisti gomila koja je pocetkom meseca stigla u Srbiju
( za LA...HU to su posiljke sa kodovima od oko 0518.... do oko 0528...
status 27. i 30. 10.2023 HU-HU1005 )
 
Koliko se moze zakljuti sa tvoje slike zastoj je na 10200 GPC Beograd jer je posiljka upisana i otpremljena 01.11 sa 11003 a do 22.11 stojala na GPC .
 
Meni je juce stigla prva posiljka sa Alija od njih tridesetak, postar kaze da je haos i da su prepuni magacini paketima iz Kine. Rascistice to za par nedelja a najkasnije do n.godine, apsolutno ce svima stici paketi jer rade bukvalno tri smene i plus su pod nadzorom a pogotovo ljudi koji su bili u strajku, tako da se cimaju da ne dobiju otkaze pa rade sve kako treba i to punom parom.
 
Meni na nekom trackingu pise upozorenje da 14 dana ne postoji promena statusa posiljke. Jel to neka opasna faza? :) Da nisu negde neki pirati skinuli kontenjer sa trajekta? :ROFLMAO:
 
Pozdrav da li da za shipping method sa aliexpressa izaberem cainao super economy ili cainao super economy global oba su free pa koji je brži iz vaših iskustva ako uopšte ima razlike?
 
jedna moja posiljka (SYAE016494731) se prema Postal ninzi pomerila konacno, dobila je neki status
Nov 23, 2023, 19:00
Post+
Receive receptacle from abroad (RESCON EDI-received)
RS
a na sajtu Poste i dalje stoji
02.11.2023 14:58:00LT-NLHFDYПриспелa
 
Pa cekam od 05.Oct.2023 , skoro 2 meseca, malo li je?! Ista ta sa oznakom HU-HU1005, dobro je da ima ovakav forum inace da nisam naleteo danas na ovu temu vec sam se bio razocarao.
I ja čekam od 18 Octobra nez šta da radim neki dan sam pisao na logistics i nisu mi odg inače na Aliexpress ako nedodje paket za 2 meseca onda se piše njima da nije stiglo i vracaju novac ili šalju ponovo istraživao sam malo na netu tj pitao sam
 
I ja čekam od 18 Octobra nez šta da radim neki dan sam pisao na logistics i nisu mi odg inače na Aliexpress ako nedodje paket za 2 meseca onda se piše njima da nije stiglo i vracaju novac ili šalju ponovo istraživao sam malo na netu tj pitao sam
Zavisi. To je bio nekad slucaj. Pre koju godinu. Sad, ako je u pitaju neregistrovana posiljka bez pracenja (detaljnog gde pise u kojoj posti je i ime tvoje da je uruceno) onda nema nista od povratka novca. Kinez ce da kaze da je paket kod tebe u posti i da ga pokupis. Odes u postu a oni kazu nije kod nas. I to je to.
Nemas ni para ni robe.
Moj jedan DHL obicni stoji jos od 6. novembra :D brze bi bilo da sam sam otisao u Nemacku po njega i svratio do Spanije na more na 10 dana.

2023-11-06
61200 CARINA GPC BEOGRAD, Dispatch

2023-10-26
11003 IZMENIČNA POŠTA, For customs

2023-10-26
11003 IZMENIČNA POŠTA, Arrived

2023-10-19
DE-DENUEB, Arrived

2023-10-18
DE-DE-63110, Receipt
 
Pa nez kod Madjara i na Parcelsapp mi piše od 4 ovog meseca Preparing item for international transport a na Aliexpress Sorry logistics delay we will delivery it to you as soon as posibile
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno