Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RB SG narucen 23. evo vidim u posti je danas. Ima li razlike medju UA i LA .. HU? Ua mi nije nikad imala tracking u zemlji i bukvalno pola mi ih nije stiglo a refund ne rade jer pise da je stiglo (u Madjarsku...) no to smo apsolvirali, vidim neko gore rece ima HU pracenne u zemlji
LA je pracenje do ispruke sa potpisom,kao i Singapurskom postom,registrovana posiljka.LA je isao znatno sporije ali meni je zadnji stigao za 15 dana,a evo jedan nakon 5-6 dana napusta Kinu sto je ekstra.
 
Uf nisam znao, odlicno, hvala
Moja posiljka naručena 29. danas pise Arrived at departure transport hub, estimated 21 maj al nije bitno dok god ima pracenje da me ne zafrknu na dispute jer je 44e 😅
 
LA...HU imaju pracenje u Srbiji , UA...HU imaju pracenje do Srbije.

UA...HU poruceno 26.04 , poslali 27.04 , danas u Budimpesti :)

RB...SG - poruceno 26.04 , danas u BG
 
Imam jednu RB... SG pošiljku, poslednji status 30.04. "arrived at linehaul office", to bi trebalo da znači da je stigla u Srbiju, ali nikako da se pojavi status da je stigla u izmeničnu poštu.
Ne mogu da verujem da su za neradne dane uspeli toliko pošiljaka da napakuju da od 30.aprila ne stiže na red u poštu.
Stiglo je danas status u izmenicnu postu i dalje ka mojoj posti, istim letom su nam stigle posiljke verovatno mojih 5 i ja se do jutros pitao da li je moguce da su nakrckali od 30.04 do danas toliko izgleda da jesu i sad doslu u moju postu i sad opet cekam 2 dana da ih uzmem jer je vikend pred nama...
 
ja sam dobio jednu, praticu :)
 
iherb.jpg

Je l' ovo normalno? Dosad uvek iz Bgd-a za Niš stigne odmah pa posle kako bude bude. Sad mi se prvi put dešava ovako. Da l' je možda već u Nišu ali nisu apdejtovali status? Sa iherba inače pošiljka preko švedske pošte, valjda.
 
U poslednje vreme bas dosta posiljaka ide na carinu, bar u mom slucaju. Nesto se navadih gomilicu nekih zanimljivih gedzeta/igracaka za decu sa alija, sve o'slo na carinu. Sto je ranije odmah rsgebc. Davno je bila neka prica da se menja garnitura carine, preuzimanje, moguce da je pocelo desavanje. Inace stoje paketi vec ihaaa na carini....
 
Drugari porucio sam nesto iz USA sa ebay i platio preko paypal, tamo nemam nalog, samo uneo podatke i platio robu prodavcu, dobio sam mail da je poslato sa nekim kodom. Sad jel zna neko gdje je i sta je ovo ili sam bacio 100€
 

Prilozi

  • IMG_0880.png
    IMG_0880.png
    285.5 KB · Pregleda: 52
Drugari porucio sam nesto iz USA sa ebay i platio preko paypal, tamo nemam nalog, samo uneo podatke i platio robu prodavcu, dobio sam mail da je poslato sa nekim kodom. Sad jel zna neko gdje je i sta je ovo ili sam bacio 100€
Pa pise da je dostavljeno na adresu u Ilinoisu valjda,CAROL STREAM ...ako ne zivis tamo onda ili pogresan broj za pracenje ili si zeznut.Trazi pare od ebay-a nazad ako nije poslato na tvoju adresu koju si naveo.
 
Kontaktiraj prodavca, možda je neki od onih kompanija za prosleđivanje paketa i slično.

Svakako si platio preko pp-a pa si 99% miran i dobijaš refund lagano zlu ne trebalo.
 
UA...HU pošiljka poslata 12. marta konačno stigla.
Druga, poslata 4. marta i dalje ništa... 🙃
 
LA...HU imaju pracenje u Srbiji , UA...HU imaju pracenje do Srbije.

UA...HU poruceno 26.04 , poslali 27.04 , danas u Budimpesti :)

RB...SG - poruceno 26.04 , danas u BG
Izvinite, sta znaci UA....HU ima pracenje u Srbiji? Meni posle 2 i po meseca nije stiglo 6 posiljki sa tom oznakom od Alija, obratila sam se Posti i oni su mi odgovorili kao i svima da su to neregistrovane posiljke koje ne mogu da se prate i da taj broj nije tracking number nego neki bar code za njihovu carinu. Takodje su na svom sajtu napisali da nije tacna informacija da je paket stigao u Srbiju, vec da Ali cim paket stigne u neku tranzitnu zemlju promene status u #stigao na krajnju destinaciju#.
I gde moze da se vidi da su posiljke u Budimpesti?
Po tracking na Aliju sve su stigle u Local Delivery Center Srbija i u statusu su "out for delivery," vise od mesec dana...
 
Poslednja izmena:
@amaterka

Prati temu - stalno se prate aktuelna desavanja i postoje objasnjenja....

LA..HU su registrovane posiljke i imaju pracenje do isporuke na kucnu adresu.
( u sistemu Poste Srbije jos uvek brljave sa pracenjem , pa nekad postoji pracenje
za Lx..xx kod , a nekad im dodele interni RR...RS , taj kod vidimo tek kada
dobijemo posiljku :( )

UA..HU su neregistrovane posiljke.
Arrived at linehaul office ( Budapest Linehaul ) - znaci da je posiljka stigla u Budimpestu
Received by local delivery company - znaci da je prosla tranzitni centar u Budimpesti i
upucuje se u Srbiju
[RS] Arrived at local delivery center - znaci da je Posta Srbije potvrdila prihvat posiljke.
( ovaj status ponekad izostane , a posiljke budu isporucene na kucne adrese )

Zbog svakojakih problema u Posti Srbije deo posiljki koje imaju status
[RS] Arrived at local delivery center ne budu isporucene na adrese kupaca.
 
@amaterka

Zbog svakojakih problema u Posti Srbije deo posiljki koje imaju status
[RS] Arrived at local delivery center ne budu isporucene na adrese kupaca.
Verovatno se i o tome pricalo na forumu, ali meni se cini da su ti 'problemi'' kradje, posto mi ne stizu neke zanimljive stvarcice, koje se ovde retko nalaze, a stakla za mobilni su bila otvorena i uzet 1 komad od 2....
 
Ima tog, a ima i loseg pakovanja posiljaoca . Generalno posaljka sa regularnim placenim pracenjem ne sme da nestane cela. Posiljke bez pracenja su generalno jeftine mogu se posmatrati i kao vid kocke .Ako stigne dobitak :)
 
@amaterka

Sve je objasnjeno , ali je tema prenatrpana pa je problem procitati 50+ strana :(


@tambur88

Nisi napisao ono glavno - format koda.
Ako je RB..SG to je standardna brzina
 
Ja cekam 20-tak posiljki sa alija i evo prve dve po redosledu narucivanja stigle danas. 26.3.-6.5.2023. znaci oko 40 dana cekanja, a ovo je plus za nasu postu ako uzmemo u obzir i prvomajske praznicne dane.

track.aliexpress.com 123.png
 
@Dragoni

Nema pravila - evo neki primeri

Isto 13.04 - [RS] Arrived at local delivery center
Isporuceno 21 i 27.04

2hu.jpg
 
krastavac meni ima mesec ipo dana za ne trackovane, arrived RS i nista joste 😁 Nije bilo opcije za doplatu tako da ebga.
 
Pa pise da je dostavljeno na adresu u Ilinoisu valjda,CAROL STREAM ...ako ne zivis tamo onda ili pogresan broj za pracenje ili si zeznut.Trazi pare od ebay-a nazad ako nije poslato na tvoju adresu koju si naveo.
Meni je poslao lik samo ovo sad, i dalje ne kontam jel tek treba da krene van Amerike ili je tamo kod njih zabolo neku pogresnu adresu? Nek me uputi neko, ja sam stavio da mi stigne kod drugara u Nemacku i njegovu adresu, posto nisu slali za Srbiju?
 

Prilozi

  • 6b84ed28-f409-4459-ae0e-a335cc400b95.jpeg
    6b84ed28-f409-4459-ae0e-a335cc400b95.jpeg
    60.7 KB · Pregleda: 26
  • 34889674-5d00-4a49-9106-b1bdecab4279.jpeg
    34889674-5d00-4a49-9106-b1bdecab4279.jpeg
    65.7 KB · Pregleda: 16
  • b26f3fcc-2cc7-4c27-a34f-a4bf3eeb23e7.jpeg
    b26f3fcc-2cc7-4c27-a34f-a4bf3eeb23e7.jpeg
    68.9 KB · Pregleda: 17
  • 7a029d25-6485-4aa8-a629-263b0baea453.jpeg
    7a029d25-6485-4aa8-a629-263b0baea453.jpeg
    67.1 KB · Pregleda: 19
Ako je sve ok sa posiljkom, u najavi ocekuj da ce to da putuje jedno dva meseca.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno