Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas stigle dve LPxxx pošiljke, Tonga pošta u pitanju.
Putovale svega 20 dana, što mi je treći slučaj da se Tonga ubrzala i sasvim korektnih 20 dana za dostavu.
Po mojim slučajevima sad su najsporije kineske neregistrovane UW... CN.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Onaj paket što je završio u Nišu je ipak vraćen nazad za BG pa će odatle za NS da se kiseli. Ovo liči na ono lutanje paketa po kini [emoji2]
2d819a20cb39b159d77d2f4c1ace612f.jpg
 
Jel neko narucivao iz Letonije kakva su iskustva

Jedno vreme su bili bas bas brzi pa su onda usporili, sad mislim da se oporavljaju polako i postaju sve brzi i brzi. Jedino je pitanje koliko su prenatrpani sad paketima zbog Kineske nove godine inace svakako mnogo bolja opcija neko neregistrovani UW a i ako ta stvarcica koju narucujes nije mnogo vredna svakako se vise isplati i od Registrovane Kineske poste zbog toga sto nasa posta nece da ti naplati 100din za pracenje paketa kroz Srbiju a i neces da je cekas verovatno 3 meseca i da se nerviras na svakom statusu Securty return (kao da si bombu narucio)



Inace proslih mesec dana su mi stizali paketi iz Letonije ako ti to nesto znaci, ostala su mi jos 1 ili 2 ako se ne varam.
 
@Optimus_prime

Sta to ima da se naruci u Letoniji ?

Ako mislis na posiljke iz Kine koje idu preko Letonije , situacija je
po mom iskustvu veoma dobra.

Od gomile posiljki koje sam pratio samo jedna nije isporucena.
( po statusima je bila u paketu sa jos par komada koje su isporucene ,
tako da ko zna gde je nestala ili je trgovac dao tudji broj za pracenje )
Bilo je nesto kasnjenja zbog 11.11 i BF i strajka kod nas ,
ali vracaju stari ritam i vecina stize u roku od oko mesec dana.

Imam pracenje za par komada i 4PX i Yanwen - sve su preuzete
sredinom meseca u Kini i danas su stigle u Letoniju i prosledjene su
ka Srbiji.
 
Ma ne nije u pitanju kineska roba vec direktna kupovina iz Letonija uz racun i deklaraciju zato sam pitao kako carina priznaje Invoice i tacne podatke na robu iz Letonije..To mislim ako je neko kupovao uz isporuku preko Letonske poste ..U pitanju je mrezna oprema itd
 

Prilozi

  • IMG_20200131_170810.jpg
    IMG_20200131_170810.jpg
    1,010.3 KB · Pregleda: 151
Poslednja izmena:
Od 11. januara paket ne mrda sa novosadske carine, a od Laosa je stigao za 10 dana... Neverovatni su.
 
Je l' ceka neko posiljke preko Kineske poste sa statusima Beijing Airlines od:

16.1.2020

20.1.2020

24.1.2020

?
 
Vi ste još dobri, ja imam jednu takvu od 23.1 i jednu koja je već 8 puta imala security return, novčanik najobičniji [emoji1787]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Koliko znam, počeli su posle toga da imaju status airlines departure kao poslednji status u kini.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
2589079ed69cc55c339bc99e390dad78.jpg


Ne razumem sad, jel ovo uslo na let i krenulo ili nije?
Da ocekujem paket ili ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@ ytrewq

Nasa Posta nece da koristi gomilu resursa koje ima :(

Nista ne cine ni u vezi Alibaba centra :(


@Yikwo

Pogledaj na https://postal.ninja/en
da li je poslednji status
Airlines have to pay transportation
ili
Airline departure
 
@Yikwo

Airline departure znaci da je posiljka poletela iz Kine.
U narednih mesec dana*** bi trebala da stigne u BG

( *** nema pravila - moze da bude 3 , a moze i 33 dana )
 
Dobro je, bar je poletelo... inace narucio sam jos 7. Januara...
Imam i brda drugih posiljki od pre par dana ali tome se ni ne nadam a i nisu mi bas toljko bitne kao ova



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Yikwo

Ti imas srece sa China Post.

Imamo gomilu primera da se Rx..CN posiljke po par meseci vrte po Kini :(

Sa Ux..CN je situacija bolja - po onome sto pratim oko 2/3 su stigle u roku do oko 2 meseca.
 
Neke zemlje zatvaraju granice cak i obustavljaju ulazak posiljaka iz Kine Rusi su zabranili uvoz telefona iz Kine A Hrvati obustavili prijem posiljaka iz Kine ako se brzo ne sanira situiacija sa virusom moguce su obustave prijema posiljaka itd..
 
Obustavili prijem pošiljki, a primili kineske turiste, pa bravo za komšije [emoji23]
Inace kod mene i dalje pošiljke ne menjaju status skoro 2 meseca, a poručne su 11.11. Samo saljem prodavcima da produže vreme dostave.
Realno bi bilo da svima otvorim dispute, jer je isteklo 60 dana (buyer protection) odavno.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, trenutno je takvo stanje u Kini da je vrlo verovatno da ce te izgubiti samo vreme.
Singapurska posta tu i tamo funkcioniste, kao i Turska. Pitanje je kada ce i one prestati da primaju robu.
China post radi mnogo lose i mislim da do aprila ovo nece da se rascisti.
Sve sto vam treba trenutno nije vreme da se narucuje iz Kine. Bolje je kupiti ovde kod nas ili iz EU.
 
sramotno za Srbiju i postu....
 

Prilozi

  • Opera Snapshot_2020-02-01_203152_parcelsapp.com.png
    Opera Snapshot_2020-02-01_203152_parcelsapp.com.png
    148.3 KB · Pregleda: 140
I meni je jedna od 11.01. zaglavljena, neke koje su dosle posle nje su mi uredno dostavljene.
 
Meni su juče stigle dve pošiljke bez praćenja naručene 11.11. Izgleda da samo jedna od desetak neće stići.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno