Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stigla danas jedna UW****CN, porucena 3.12., Cn posta preuzela paket 11.12. a 6.1. zadnji status Beijing.
 
@miccosmo

Odakle je tvoja krenula ???


Za bar 10 komada UW..CN od 11.11 ( i koje jesu i koje nisu stigle ) , poslednji statusi su

Guangzhou leaving the International Shijing Business Department

ili

Shangqiu City - next station Zhengzhou



Da li imas sveze primere za U... LV,TR i SG ?

TR su oko nove godine ubrzali , ali sada opet kasne
LV treba po mesec dana da stignu iz Letonije
U..SG idu znatno sporije od R..SG.
 
UW****CN krenula iz Zhengzhou City-ja.
Nemam ništa drugo sveže.
Čekam još par dana za 2 da istekne rok pa na dispute, jedna UB****LV koju Letonska posta nije preuzela od 4px express-a, druga RV****CN koja je vraćena u mesto slanja, za obe se prodavci glupiraju da je sve u redu.

Druge dve RP****CN ponovo poslali, jedna na poletanju a jedan vraćena korak unazad pa sad opet čeka utovar.

I poslednje dve obe RP****CN prodavci samoinicijativno produžili zaštitu, obe vraćene u mesto odakle su poslate. No sacekacu pa dispute+losa ocena i komentar.
 
Danas stiže jedan paket RP...CN sa bang good-a, poručen 14.12. Nakon toga poručeno još 2, išli neregistrovanim pošiljkama, nisam nikakav tracking broj imao, I stigle su pre nove godine, znači za 10-ak dana. Očigledno, sve je bolje od China Post

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Jos uvek se nadam da je samo Cainiao prso :p , kao sto je i SunYou prso na par dana :mad:

Dzungsan ( Guandung ) Kina - Beskol Kazahstan - oko 5000km :S:

LVS-S.jpg
 
Da vidimo kojim tempom ce sada stici UB..LV

2 komada 4PX Express

Jan 11, 2020 Accepted by carrier Shenzhen,China

Jan 12, 2020 Accepted by carrier Shenzhen,China

Jan 16, 2020 Departed Guangzhou
Jan 17, 2020 Airline arrive at destination country RIGA
Jan 22, 2020 Arrive at destination country RUS

1 komad 4PX Express

Jan 14, 2020 Accepted by carrier Shenzhen,China
Jan 26, 2020 Departed Guangzhou

1 komad Yanwen

Jan 11, 2020 Accepted by carrier
Jan 23, 2020 Departed HGH01 Hangzhou
 
Знам, али се то поклопило тачно са почетком штрајка, таман кад је требало да полети из Пекинга тај дан је почео штрајк па сам ја са тим то повезао.

Него шта да радим, да ли да чекам па да стално продужава, да ли да отварам диспуте, данас је продужио на 7 дана?
Зашто на сајту пише "order completed"?


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

U pricipu ako je pošiljka sa praćenjem ja uvek čekam koliko god da treba ako pošilljka nije vraćena pošiljaocu i ako prodavac hoće da produžuje zaštitu.

Inače, u aplikaciji ti piše "order completed" jer je prošlo 60 dana, a aplikacija u tracking delu nema opciju da prati eventualna produženja protection time-a.
Ali ako se namestiš na jedan nivo iznad, tj. na sam order, trebalo bi da ti piše do kad imaš zaštitu. Ili još bolje uđi preko browsera, tu se sve lepo i detaljno vidi.

Međutim, ono što je čudno je ovaj deo:

2020-01-07 13:10, Beijing, Beijing Exchange Station Return
2019-12-24 15:12, Shantou City, Return
2019-12-24 15:08, Shantou City, "Post Shantou City, Shanghai China Post Office" arrangement delivery, delivery staff: Chen Zhuang, tel: 13360828419

Ispada kao da je definitivno vraćeno pošiljaocu u Shantou City, pa ne znam otkud sad opet odjednom u Pekingu posle 2 nedelje, i to bez ikakvih tracking statusa u međuvremenu.
Pa još i opet return u Pekingu pa onda ništa još 3 nedelje.

Umesto što si (verovatno nenamerno) ostavio svoje ime, bolje da si dao tracking number pa da pokušamo da vidimo ima li nekih dodatnih podataka, možda ne koristiš optimalnu tracker aplikaciju... Jer sve zajedno deluje krajnje neobično, bar meni ...
 
Takodje da vidimo da li ce i kada stici

UW..CN

( kada je poruceno i poslednji status )

2 komada naruceno 11.11
15.11 Leave, next stop Guangzhou international airport
24.11 To reach [Beijing] Post International

2 komada naruceno za BF - kraj novembra
10.12 Leave, next stop Guangzhou international airport
31.12 To reach [Beijing] Post International


1 komad 22.12
16.1 To reach [Beijing] Post International


SVE OVO JE POKUPLJENO SA PAR NALOGA :type:


@miccosmo

Evo uspeo sam da nadjem i ove koje imaju status To reach [Beijing] Post International

Definitivno mora da se prati na par mesta , jer se statusi ponekad znacajno razlikuju.
 
Poslednja izmena:
RP...CN kupljena 02.01. je vec stigla, a par neregistrovanih Singapuraca narucenih nekoliko dana pre, odnosno posle, jos uvek se nije probilo. Za jednog singapurca stoji da je 11.01. usao u odredisnu zemlju, cudi me taj status.

Edit: Stigla je i 1 UW...CN od 24.12. zajedno sa ovom RP...CN
 
Poslednja izmena:
16.1. poslato singapurskom postom, stiglo danas.
Inace, imam jos 5 posiljki sa singapurskom postom i sve poslato 16.1. Poslednji status 19.1 i od tada nista ne mrda. Definitvno su jos na odmoru.
Nema greske s njima. Bolje je platiti 1-3$ i stize za kratko vreme, nego da postarina bude besplatna, a da na kraju zapadne China post i putuje po 3 meseca.
Ja jos cekam paket iz oktobra poslat China post-om.
Ne mrda sa aerodroma Beijing od 28. decembra.
 
Poslednja izmena:
U pricipu ako je pošiljka sa praćenjem ja uvek čekam koliko god da treba ako pošilljka nije vraćena pošiljaocu i ako prodavac hoće da produžuje zaštitu.

Inače, u aplikaciji ti piše "order completed" jer je prošlo 60 dana, a aplikacija u tracking delu nema opciju da prati eventualna produženja protection time-a.
Ali ako se namestiš na jedan nivo iznad, tj. na sam order, trebalo bi da ti piše do kad imaš zaštitu. Ili još bolje uđi preko browsera, tu se sve lepo i detaljno vidi.

Međutim, ono što je čudno je ovaj deo:

2020-01-07 13:10, Beijing, Beijing Exchange Station Return
2019-12-24 15:12, Shantou City, Return
2019-12-24 15:08, Shantou City, "Post Shantou City, Shanghai China Post Office" arrangement delivery, delivery staff: Chen Zhuang, tel: 13360828419

Ispada kao da je definitivno vraćeno pošiljaocu u Shantou City, pa ne znam otkud sad opet odjednom u Pekingu posle 2 nedelje, i to bez ikakvih tracking statusa u međuvremenu.
Pa još i opet return u Pekingu pa onda ništa još 3 nedelje.

Umesto što si (verovatno nenamerno) ostavio svoje ime, bolje da si dao tracking number pa da pokušamo da vidimo ima li nekih dodatnih podataka, možda ne koristiš optimalnu tracker aplikaciju... Jer sve zajedno deluje krajnje neobično, bar meni ...
Ево броја за праћење.

RP794756912CN
a78704e38f37c4c553605fc758fc5226.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ево броја за праћење.

RP794756912CN
a78704e38f37c4c553605fc758fc5226.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

Za 6 dana otvori dispute, nisam siguran da ce ti ovo stici, ponovo se vratilo nazad, security return i nema update-a jos od 7 januara...mislim da se to vratilo prodavcu. Tako da slobodno dispute i full refund, kad provere tracking vratice ti pare.
 
Koliko vidim citajuci postove, da ove LP posiljke bog ne moze da pohvata gde se nalaze i kada stizu, vec cekas postara ili ceduljicu u sanducetu pa kad stigne stigne... Ako stigne...
 
Stati kaze kinez. Mozda bolje produzi .

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
Dear customer,sorry about late to response, and we do not receive it.Please be assured that if we receive it, we will resend you or refund you.


Dear

Your order 8005850894294892 was shipped several days ago, the tracking number is RP794756912CN,the carriers is China Post Registered Air Mail. We extended the delivery date because you may have't received the parcel. If delivered, please sign for it as soon as possible.Thanks for your purchase,look forward your feedback.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Iz licnog iskustva, ne bih mu verovao ni rec. Ako je proslo 60+ dana dispute da se novac vrati a ukoliko ipak stigne posle uplatis mu novac i kraj. Jer oako vrlo lako budes nasamaren.
 
Da li je ovo otišlo na carinu u Niš ili šta ? Iz Beograda sam, naručujem nekoliko puta mesečno od ovog prodavca tako da nije moguće da mi je dao lažni broj.
aaff734d234eff74636ee9ba79c15c27.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Očigledno da jeste, e sad dal je zamenio brojeve slučajno ili šta ko ce znati. Sačekaj da vidiš kome će biti uručen pa otvori dispute. Možda ti dobiješ svoj uskoro(pošto je SG) ako ti je stvarno poslao...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Sve je moguce, pa i to. Videces za dan-dva ako bude uruceno i ime primaoca.
 
Imali smo ovakve slucajeve.
Dovoljno je pozvati postu u koju je posiljka otisla i saznati na cije je ime upucena.

018/509-301
018/509-302
 
Šta ja tek treba da kažem...
RV....CN u pitanju, poručen 11. 11.
b2347ce1395a59d75adc02914e5db20b.jpg


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ma ja sam se ovo sprdao, doslo je neverovatno brzo ovo moje sto i sam vidis.
Manje od 20 dana, sto je stanje kao sto je bilo nekad ranije... kad se setim tih vremena eee.

Ovo sad Kineska posta je raspad, ceka se i po 3-4 meseca. Retko kad se dobije paket pre da bude ispod 2 meseca cekanja + nasa carina i to mu dodje otprilike kao vecnost.
Zimi narucujes pakete koji ti trebaju leti a leti narucujes ono sto ti treba zimi.
Sve u svemu katastrofa, ne preporucujem nikome da narucuje ko ne mora.
Ili neka narucuje ali preko Singapurske poste, to se vec isplati pogotovo za malo skuplje stvari.
 
Ево броја за праћење.

RP794756912CN
a78704e38f37c4c553605fc758fc5226.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

Ovo je definitivno vraćeno prodavcu, sudeći po tracking statusima (možda ne njemu nego firmi koja mu radi logistiku, ali do sada je moralo i do njega da se vrati). Jedino me zbunjuje onaj naknadni status iz Pekinga, ali pošto ne ukazuje ni na šta korisno verovatno ga je najbolje ignorisati. Možda je i sistemska greška, možda neki zakasneli status od ranije.
Dakle najbolje da pritisneš prodavca i da mu kažeš da se vratilo u polaznu poštu još 24.12, da očekuješ od njega da se decidno odredi po toj tvojoj tvrdnji, da predlažeš da ti pošalje ponovo (ukoliko ti je baš stalo do proizvoda ili ukoliko si ga bio baš jeftino kupio). I eventualno predloži da doplatiš za AE standard shipping (verovattno SingPost pošto već imaju odvojenu tarifu za ChinaPost). Za oko $2 doplate mislim da se isplati, ako se prodavac složi.
Ili traži refund.
 
Poručeno 11.1., poslato 15.1.. sad će da se kiseli mesec dana u NS. Da li neki zna koliko se trenutno čeka u NS? Imam jedan koji je u NS od 12.1.....

c0f0aa0ad8bfdd4d196ecc089293db06.jpg


Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Ja čekam isporuku iz Amerike koja je došla na carinu 3.1.2020. za Novi Sad. Prosto neverovatno da je pošljika sa drugog kontinenta došla za manje od dve nedelje i onda se mrcvari po našoj carini skoro mesec dana. :/
 
Meni je stigla eskpres posiljka 8. Januara i od tada stoji "za carinu" status. Novi Sad... Mnogo je stvarno.
 
Meni je stigla eskpres posiljka 8. Januara i od tada stoji "za carinu" status. Novi Sad... Mnogo je stvarno.

Ali su ažurni kada treba da vrate pošiljke. Moja ujutro zaprimljena u NS, uveče već bila nazad u Beogradu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno