Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko pošta čuva pakete, 5 kalendarskih ili 5 radnih dana?
Sa ovako spojenim praznicima, kome su ostavili obaveštenje u četvrtak, taj ima samo u utorak mogućnost da podigne paket.
Edit: zaboravih da je danas radni dan

5 radnih, zar ne piše u izveštaju. Samo treba da vidiš kako radi tvoja pošta za praznike
 
Hvala. Izveštaj/pošiljka će da stigne u utorak (verovatno). Tada nisam tu, vraćam se u ponedeljak. Gledaću da neko bude u stanu u utorak da preuzme, za svaki slučaj.
 
@Jeremy

Pise ostavljen izvestaj , a postar nije ni stigao da svrati.

Da je samo malo pameti i volje u menadzmentu / organizaciji u Posti , sve bi to moglo drugacije da funkcionise
 
Stigao Sing post za nekih 7-8 dana ali zbog silnih praznika ovde ocekujem posiljku tek tamo u cetvrtak ..U celoj Evropi rade za 1 maj ovde se smesno obelezavaju neki KOmunisticki praznici ..
Zna li neko koliko treba Registrated Air Mail kad krene za Srbiju
 
OK, a šta raditi, ako znaš da pošiljka kasni, jer je pošta tako u mogućnosti, ističe ti Buyer Protection, a seller neće da ga produži (kaže: ne može - BP je već istekao, a nije). Ne vidim drugu opciju osim dispute - refund?
 
@marantz

Ako zastita nije istekla , a prodavac ne zeli da je produzi , 2 dana pred istek pokreni Dispute.
 
Ako na trekingu stoji da je jutros oko 3:30 urađena oprema iz GPC za moju poštu, da očekujem isporuku danas? Ili tek petak?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Zavisi koliki reon pokriva jedan postar i koliko posiljki je stiglo za danas , nemoj da te iznenadi status "Ostavljen izvestaj"
Plus ga usporavaju vremenske (ne)prilike :(
 
Ima li neko iskustva šta treba raditi u slučaju da primeti da sajtu Pošte da je paket posle carine otpremljen u pogrešnu lokalnu poštu? Koga kontaktirati / zvati, na koji način?

Paket je iz BG ispravno poslat u Staru Pazovu ali odatle je danas poslat u Čortanovce umesto u Putince.

A poštanski brojevi baš nisu ni slični (22404 vs 22326) pa da je došlo do permutacije par brojeva.
 
Najlakše ti je da odeš u Čortanovce i preuzmeš paket ;)

Eventualno da zoveš poštu u Čortanovcima, da objasniš šta i kako, pa da vidiš, ali čisto sumnjam da će da se cimaju da šalju paket za Putince...?
 
Jericho, na koji način su rešili, da li su oni poslali paket u poštu u koju je trebalo i da stigne prvobitno ili...?

Evo sad pričam sa kolegom, on živi na Vračaru, pre izvesnog vremena paket mu je završio u maloj pošti na Karaburmi (mala pošta iznad Maxija koja više ne radi, pošta je bila veličine 2m2, jedan šalter), prvo je zvao da pita zašto mu je paket tamo, dobio je tup odgovor da ne znaju, i na kraju otišao po paket. Naravno lakše je sa Vračara na Karaburmu nego u Čortanovce, ali ipak...
 
Da, poslali su u postu u koju je trebalo da posalju. Jasno napises u primedbi u koju postu treba da ode, pa ce i prebaciti. Cak su se poslednji put pravili pametni
Поштовани,

сагласно информацијама запослених Радне јединице „Београдски венац“, обавештавамо Вас да је предметна пошиљка отпремљена у пошту 11050 Београд 22.

Уједно напомињемо да је предметна пошиљка нерегистрована, тзв. обична пошиљка, која се уручује убацивањем у кућни сандучић примаоца. Такође, та врста пошиљака нигде у свету, па ни у Републици Србији, не евидентира се у поштанским исправама поште, те се не прати у токовима преноса.

ali su ipak prosledili u pravu postu. Kinez je stavio 11050 kako sam ja napisao, tako da je posta na Vidikovcu u koju su nekoliko puta bacili moje posiljke greska Poste koju oni treba da isprave.
 
@daxyco
Od kad ti je pociljka bila u GPC? Čekam jednu koja tamo čuči od 18. pa da znam hoće li skoro...
 
Od 25. Su dve pošiljke bile, jutros poslate za moju poštu. Druga pošiljka stigla 20. U GPC, kod mene bila 22.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Ljudi, jedno pitanje...narucio sam neke fleseve sa alija i kad sam isao na sajt poste da proverim gde je posliljka, poslednje sto pise je:
10200 GPC Veograd - 11400 Mladenovac...a ja sam iz Obrenovca...da li da zovem postu u Mladenovcu da proverim da li im je stigla, pa oni meni nekako da posalju ili kako?
Cekam ih vec 40ak dana, ne bih voleo da se vrate u kinu, posto mi trebaju poprilicno hitno. :(
 
Napisao je Jericho (3-4) post-a iznad. Slobodno preko kontakt forme im napiši ono što si i nama... Imaš i broj telefona, ako želiš i tim putem da ih kontaktiraš.
 
Konkretno u mom slučaju paket je malopre doneo poštar :D Bez ikakve moje intervencije. Baš kad sam krenuo do naše pošte da se informišem šta/kako/da smaram da provere gde je trenutno paket keva mi reče da je stigao pre par minuta paket :D :D

Ili je pogrešna informacija da je uopšte poslat za Čortanovce ili su ga u roku od ~6 sati (pošto je jutros u 3 išao BG >> Pazova, a u 06:40 Pazova > kao Čortanovci) poslali iz Čortanovaca kod nas. Kinez definitivno nije pogrešio poštanski broj na samom paketu.
 
Singapurćani nestvarni... Krenulo na put 25.04. sletelo juče, i sad će da se kiseli na NS carini 2,3 nedelje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Svaki će da produži tu zaštitu, neki i sami to rade. Neki su pamerni pa produže mesec dana neki samo 7 ili 10 pa rizikuju dispute.
 
Ne, napisao mi je kinez da je protection već istekao i da ne može da se produži. Pitao sam ga da proveri ponovo (pošto nije isteklo) i nakon toga mi je ponudio da ne otvaram dispute, a on će poslati ponovo... Nešto se kinez zabagovao od silnih pošiljki.

Otvorio sam već dispute i AliExpress je odobrio refund. Ako u međuvremenu stigne posiljka, platiću mu nazad te pare, mada je nejasan... Ne verujem da mu je bio cilj da me zezne za 15$.
 
Follow-up:
Stigli su mi svi paketi. Woo hoo. Nisam isao u GPC.

OMP koji su stgli tokom štrajka stigli kroz mesec dana, ali i kasniji paketi su kasnili.
Poslednji je poslat 2. aprila iz Holandije, a stigao je 30. aprila u moju poštu - skoro mesec dana.
Sve bez carine.
Nekad putuju svega 4 dana!

Hteo bih da ti se zahvalim svima na komentarima. :)
 
Singapurćani nestvarni... Krenulo na put 25.04. sletelo juče, i sad će da se kiseli na NS carini 2,3 nedelje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Min mesec dana [emoji23]

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Singapurćani nestvarni... Krenulo na put 25.04. sletelo juče, i sad će da se kiseli na NS carini 2,3 nedelje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Slično, SGPost: pošiljka poslata 25.04. - poštar malopre doneo... Vredi doplatiti za bolju isporuku.
 
Je l' je uobicajeno da ne stavljaju nove statuse po nekoliko dana po prijemu na carinu?

RrmVlvv.jpg
 

Prilozi

  • RrmVlvv.jpg
    RrmVlvv.jpg
    72.8 KB · Pregleda: 71
Poslednja izmena:
Praznici, verovatno zato nije bilo statusa.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno