Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Imam nekoliko ovih LA...HU pošiljki na čekanju, poigrao se generatorom, pa da podelim "stanje"

1705179651393.png
 
U mnogo slucajeva idu po LIFO sistemu - decembarske porudzbine stizu pre ili zajedno
sa novembarskim

npr. UA137 ( od 8.12 ) i UA114 ( od 11.11 ) - Arrived at local delivery center 29.12
137 isporucena pre par dana na kucnu adresu , 114 je jos uvek na cekanju

Isto je i sa LA....HU ( ne samo za Srbiju !!! ) , nema pravila - putuju od 20 do 60+
dana iz Kine do kucne adrese

@Čika_Kure

Krajem oktobra su "potrosili" UA2999 i krenuli sa UA1051
( preskocili su od 100 do 105 , ali od 1051 idu redom )

Sa HU je dobro sto kada krenu bas idu redom

Neki u istoj seriji preskoce gomilu kodova ili idu nasumicno iz serije
od npr. par par hiljada kodova pa i prvog i poslednjeg dana ( dok koriste
tu seriju kodova ) bude kodova i sa pocetka i sa kraja niza.
 
Jel još nekome paketi stoje u MaDŽarskoj od 16.12 ili sam jedini baksuz?:cautious:
 
@NightCrawler

Jesi baksuz , ali ne zbog "zaglavljene" posiljke , nego zato sto ne koristis
generator i ne vidis da nisi jedini...

Kada postavljate ovakvo pitanje bar navedite iz koje serije je kod za pracenje.
EDIT :

Evo i jedan primer
138.jpg
 
Poslednja izmena:
Polako , zar ne vidite da ima UA10x ( sa pocetka novembra ) koje su tek krajem decembra stigle u Srbiju ???
 
Od 11.11. nijedna UA...HU mi nije stigla (4 kom) a LA...HU (3 kom) stigle još pre Nove godine.
Još kada bi mogli da biramo: od ove 4 sam 1 odabrao da platim poštarinu (doduše malo, ali je i malena vrednost paketića) - uzalud.
Sve u svemu: nema pravila, baš motivišuće za skuplje porudžbine.

Inače, jednu narukvicu za sat sam hteo ponovo da naručim: ne može u naš region. Pogledam, samo moje mišljenje (sa 5*) je napisano iz Srbije - toliko o tome da naše ocene imaju veze sa isporukom u Srbiju, ili odnosom Alija pri Refund... Pilićari
 
Izabrana i najspominjanija reč za 2023. "Generator"
Pitao sam na pp kako to funkcioniše (da ne davim ostale), i naravno niko ne odgovara - lepše je da se javno pljujemo.
Ok, stavio sam html i startovao, podesio Country Code: na HU a Service Indicator: UA, uneo prvih 8 cifara mog koda i izlistalo mi npr 10 paketa. Odem na Ship24 i te iste pakete potražim. Za one koje je pronašao; isti staus:

Departure from outward office of exchange​

Šta je sada tu zaključak - svi zaglavljeni ili...?
 
Pitao sam na pp kako to funkcioniše (da ne davim ostale), i naravno niko ne odgovara - lepše je da se javno pljujemo.
Ok, stavio sam html i startovao, podesio Country Code: na HU a Service Indicator: UA, uneo prvih 8 cifara mog koda i izlistalo mi npr 10 paketa. Odem na Ship24 i te iste pakete potražim. Za one koje je pronašao; isti staus:

Departure from outward office of exchange​

Šta je sada tu zaključak - svi zaglavljeni ili...?
Možda će ti bolje objasniti neko ko koristi, meni nije potreban pa nisam ni pokušao da saznam, ali vidim da se vrlo često pominje, pa čim uočim makar i perifernim vidom, preskačem ceo post.
 
To pitanje se ponavlja 15000 puta, imas pretragu na forumu, ako ti ona ne izbaci ukucas na Google

Departure from outward office of exchange Benchmark forum rs​


I izaci ce ti bar 10 rezultata odmah.

Ovo ti nije korisnicka podrska Poste niti Alija, niko nije duzan da pojedinacno objasnjava svaki prokleti status svakom ko dodje ovde, vec je to dobra volja ljudi.

Kad krenes da ignorises dobronamerne savete i pokusaj pomoci od ljudi, onda ti ljudi pocnu da ignorisu tebe.

I ne, nije mene pitao, za ostale.
 
Recimo da se nisam snašao. Sve ovo si mogao da mi napišeš na pp ili da odgovoriš na pitanje. Nije te mrzelo da napišeš prosto-prošireni sastav, ali odgovora jok.
Svakako HVALA
Povlačim se iz ovog dela diskusije
 
Zasto nisi poslao kodove kad sam ti napisao?

Znaci ponudio sam ti pomoc i ignorisao si - molim lepo.
 
Ova tema place za jednim FAQ u stickiju, a sto se tice generatora, stavi neko kratko uputstvo u potpis sa objasnjenjem sta je to, cemu sluzi i kako da se tumaci.

Inace razresili smo sa covekom preko PP, od 5 paketa 2 su mu kod nas, ovaj glavni ce da mu stigne ubrzo najverovatnije, drugi nesto kasnije.
 
GENERATOR


Fajl GENERATOR.html se pokrene u bilo kom pretrazivacu i idu koraci kao sa slike gore

PRACENJE

Cainiao Global Express Tracking

www.ship24.com
www.17track.net
parcelsapp.com
postal.ninja

Provera samo za registrovane posiljke !!! - Posta Srbije

 
Poslednja izmena:
@momsab Momo gurni ova dva Saletova posta iznad spojeno u jedan sticky ako moze.

Ako je glomazno ulepsace se da bude krace, a ostalo ce usput da se dopuni (sta koji status znaci itd)
 
Logisticke kompanije salju spisak sadrzaja u svakom transportnom pakovanju
. Na svakoj posiljci ima carinska deklaraciju i kod za pracenje.

Posta Srbije potvrdjuje prijem transportnih pakovanja i dokumentacije.

Na osnovu toga za UA i LA...HU posiljke Cainiao/ECSC objavljuju statuse
Arrived at local delivery center.
Za UB...HU posiljke koje idu u Srbiju poslednji status je Received by local delivery company.

Arrived at local delivery center ne znaci da je posiljka dosla do lokalne poste koja vrsi
isporuku na kucnu adresu / preko paketomata nego da je stigla u Srbiju !!!


LA...HU treba da imaju pracenje do kucne adrese.

Ux..xx nemaju pracenje u Srbiji !!!

UA...HU imaju potvrdu da su dosle u Srbiju - status Arrived at local delivery center
UB...HU koje idu u Srbiju
na Cainiao dobiju poslednji status Received by local delivery company
a preko ship24 se gleda na UPU Departure from outward office of exchange
- taj status oznacava vreme kada su iz Madjarske prosledjene u Srbiju

To je radi orijentacije da li su i kada Ux...xx posiljke stigle u Srbiju.

Da li ce i kada biti isporucene u Srbiji , to niko ne moze da kaze.
 
@Lanikor nema sticky za poruke. ova tema nije odgovarajućeg tipa da bi prva poruka bila svuda
 
Nista, Sale gurni u potpis linkove ka porukama i krsti ih Uputstvo za Generator, Uputstvo za pracenje posiljki itd, ako ti nije problem, bar ce zivce da ti ustedi :)
 
steta avatari nisu vise rectangle, pa da stavis ovo kao avatar :D
 
Nazad
Vrh Dno