Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

NS, nisu resili ni februar, a jedna mi UA... HU ubacena jutros u paketomat, sa zadnjim statusom od 04.03.

Sve se nadam da ce ih biti vise na gomili, da nije samp jedna.
 
Da li se nekome dešavalo da mu pošiljka praćena ode kod drugog? Moja pošiljka je otišla u Novi Kneževac umesto u Zrenjanin kod mene.
NS, nisu resili ni februar, a jedna mi UA... HU ubacena jutros u paketomat, sa zadnjim statusom od 04.03.

Sve se nadam da ce ih biti vise na gomili, da nije samp jedna
Nema pravila za NS, meni juce prosla jedna od 23.04.2024.
 
Danas stigla pošiljka sa Alija poručena prvog februara, naravno bez trekinga.
 
Da li se nekome dešavalo da mu pošiljka praćena ode kod drugog? Moja pošiljka je otišla u Novi Kneževac umesto u Zrenjanin kod mene.

Nema pravila za NS, meni juce prosla jedna od 23.04.2024.
Sigurno ti Kinez dao pogrešan broj za pracenje, znaju oni to namerno da urade tako da traži da ti ponovo pošalje ili da ti vrati novac. Mada će ti pre refundirate nego poslati ponovo jer tada mora da plati slanje o njegovom trošku pa će ti vratiti novac i reci da ponovis kupovinu kod njega.
 
Sigurno ti Kinez dao pogrešan broj za pracenje, znaju oni to namerno da urade tako da traži da ti ponovo pošalje ili da ti vrati novac. Mada će ti pre refundirate nego poslati ponovo jer tada mora da plati slanje o njegovom trošku pa će ti vratiti novac i reci da ponovis kupovinu kod njega.
Pa ili je to ili su mozda u Madjarskoj zeznuli pakete kad su prelepljivali nalepnice. Posto je dobro ocenjena radnja na Aliju, i na Ali pracenju za moj kod stoji da je odrediste Zrenjanin cini mi se da su Madjari zeznuli.
 
Može i to da bude ali oni skeniraju prethodni kod tako da dobiju sve podatke u kompu i tako štampaju nalepnice,mada...🤔..sve je moguce.
 
Može i to da bude ali oni skeniraju prethodni kod tako da dobiju sve podatke u kompu i tako štampaju nalepnice,mada...🤔..sve je moguce.
To stoji da oni tako rade, ali su mozda zalepili pogresnu nalepnicu na moj paket u silnoj guzvi. Cekam da vidim ime i prezime onog ko preuzme pa krece potera na face-u :)
A mozda je nekim cudom i clan foruma i aktivan u ovoj temi :)
 
danas sam prvi put vratio paket iz poste, trazila je da zamenim kutiju zbog printova na random kartonskoj kutiji, kakvo proseravanje
 
Мени данас прошла та од 03.05.
Pogledajte prilog 441765

Pa kako je moguće,kad meni na beogradskoj carini stoji pošiljka još od 22 aprila i od onda ni tragani glasa??

Popizdeo sam više čekajući,nije neka random beznačajna stvar iz Kine.....da li neko zna na koji se broj može zvati ta šugava carina pa da ih pitam šta je sa tom pošiljkom?

23.04.2024 08:54:2510200 ГПЦ БЕОГРАД - 10200 ГПЦ БЕОГРАДОтпремљен
22.04.2024 16:16:4211003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАЗa цaрину
22.04.2024 06:40:5911003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАПриспелa
16.04.2024 14:10:00FR-USLAXDПриспелa
16.04.2024 13:10:00FR-752854Пријем
 
Meni brate ovo lici da je pošiljka prošla carinu i da je otpremljena u GPC 23.04 i da je problem do njih a ne do carine. Problem je što ti nije otpremljena pošiljka iz GPC u tvoju postu, a carinu je prošla po ovim statusima.
 
Da li se nekome dešavalo da mu pošiljka praćena ode kod drugog? Moja pošiljka je otišla u Novi Kneževac umesto u Zrenjanin kod mene.

Nema pravila za NS, meni juce prosla jedna od 23.04.2024.
Nema pravila za registrovane, mi pričamo o neregistrovanim.
 
Evo statusi moje pošiljke pa mi kaži da je i dalje na carini jer znam da nije jer prošla iz carine u GPC, pa dalje u moju postu. Da je na carini zadržana ponavljao bi se status 11003 za carinu sve dok ne prodje carinu i otpremljena u GPC, imao sam dosta pošiljaka sa takvim statusima.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240511_184055.jpg
    Screenshot_20240511_184055.jpg
    105.7 KB · Pregleda: 51
Evo ista pošiljka i status sa app. Vidi se kada je prošla carinu i kada je otišla u GPC.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240511_185345.jpg
    Screenshot_20240511_185345.jpg
    235.7 KB · Pregleda: 46
@tobacco road

Moras pronaci primer kada je posiljka zadrzana na BG carini
- tvoj primer je kada posiljka prodje carinsku kontrolu bez
zadrzavanja tj. obracuna PDV-a / carine
 
@tobacco road

Moras pronaci primer kada je posiljka zadrzana na BG carini
- tvoj primer je kada posiljka prodje carinsku kontrolu bez
zadrzavanja tj. obracuna PDV-a / carine
Da to znam ali i njemu stoji 10200 GPC kao i kod mene, 11003 izmenicna je prošla i zabola na 10200 GPC pa me to buni, zato i kažem da je zabola u GPC Beograd a ne na carinu.
 
Poslednja izmena:
@tobacco road
Sačekaj ponedeljak da ti poštar donese ili izvesti, u mnogim poštama subotom ne raznose pošiljke.
U mom prethodnom postu sam ubacio statuse za pošiljke koje nisu u startu odvojene za carinu a mnogi statusi su izbačeni i ono kad se šalje za tvoju poštu se pojavi pred zoru. To je isto i sa domaćim registrovanim pošiljkama, u sredu poslato i istog dana prosledjeno za GPC Niš odakle je uveče krenulo za Bgd i do ponedeljka ništa, tek ujutru prikazali da je stiglo u moju poštu i zaduženo za isporuku i dok ja to čitame eto poštara na vratima.
 
Meni u subotu dosla posiljka UA-HU poručena 4.2. sa poslendnjim zvaničnim podatkom:
Arrived at local delivery center
Feb 19, 11:31
 
Meni juče stiglo na paketomat 8-9 već prežaljenih UA...HU...

Najstariji poručen 27.12.2023. godine poslednji status od 17.01.2024. godine UA14860xxxxHU
Najmlađi poručen 04.03. poslednji status 22.03. UA19379xxxxHU

Ovi ostali su između ta dva perioda.

EDIT: I da, ona rasprava između @Lanikor i mene od pre par dana, za ino pošiljke i dalje postoje sve tri opcije za podizanje sa paketomata (link, aplikacija i poziv), a od 01.05. postekspres pošiljke je moguće sa paketomata podići samo putem aplikacije.
 
Od Ankera umesto LS...NL dobih LB...SG
Nekada najbrža logistika, je l i sada tako?
 
To stoji da oni tako rade, ali su mozda zalepili pogresnu nalepnicu na moj paket u silnoj guzvi. Cekam da vidim ime i prezime onog ko preuzme pa krece potera na face-u :)
A mozda je nekim cudom i clan foruma i aktivan u ovoj temi :)
Ipak na kraju posiljka stigla do mene. Malo se posta frljala sa statusima pa ubacila i Kikindu i Novi Knezevac pored Zrenjanina :)
 
Jutros mi stigla LAHU poručena 27. marta, na carini od 18. aprila, ubačena u sanduče, Novi Sad. A u međuvremenu mi 20. aprila stigla jedna slučajna choice za tačno 20 dana, doneo poštar na vrata. Imam brda UC koje čekam sve poručene tih dana krajem marta.
 
Nazad
Vrh Dno