Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Jel se dešavalo još nekome da ovako zabode na ovom statusu? I jel ovo uopšte krenulo, pošto su se oba statusa zabeležila u isto vreme? Na generatoru vidim da ima još paketa sa istim datumom i statusom, dakle cela ta pošiljka je zabola, ne samo paket.
1000026209.jpg
 
Za taj Special Goods je normalno to, zna da zabode i do 10 dana dok ne stigne u Mađarsku.
 
Stigao danas jedan UA ,zadnji status 19.03. Ostalih nema...
Novi Sad,naravno :)
 
Preko LPC SM su pocele da pristizu UC...HU sa statusom RLDC od 17.04 ,
mada jos uvek ima neisporucenih RLDC oko 10.04.


Za LA...HU ( i sve ostale registrovane ) imate generator ;)


@Melenor24

Uhvatio prvi maj - evidentirace promenu i za tu seriju posiljki u narednih par dana
 
Stigla danas 2 komada u Beograd. UA... HU. ALDC je bio 29.03.
 
Komisija pregleda 10-15 paketa koji su zadržani za pregledanje, a koliko ukupno paketa dnevno prolazi ne znam. Pitao sam kako je Bg carina toliko brža, a ona mi je rekla da nemaju dovoljno ljudi i da im to nije jedini posao koji rade pa zato toliko čekamo.
Moze se jer mi dopstamo da budemo tako tretirani, ja glasam da svaku od sad carine i racunaju 2x.... a da se ceka minimun 60 dana za carinu u godinu dana za posiljke bez tracking, ne zezam se iskreno se nadam da ce ovaj moj predlog uvaziti
 
Šta li je sa ovom pošiljkom
Imao sam prije praćenje u Srbiji
Sada ga nema

UC01180...33HU
Ovo mi je prva pošiljka UC
 

Prilozi

  • Screenshot_20240507_190850_AliExpress.jpg
    Screenshot_20240507_190850_AliExpress.jpg
    72.9 KB · Pregleda: 42
UC su bez praćenja, samo će da se pojavi.
 
Jel se dešavalo još nekome da ovako zabode na ovom statusu? I jel ovo uopšte krenulo, pošto su se oba statusa zabeležila u isto vreme? Na generatoru vidim da ima još paketa sa istim datumom i statusom, dakle cela ta pošiljka je zabola, ne samo paket.
Pogledajte prilog 441378
Meni se desilo, tri paketa, istog datuma ali mi je Aliexpress vratio novac za te tri stvari.
Meni danas stigle dva paketa oznake UC, sa statusom RLDC od 10.04... Dok neki paketi UA sa statusom ALDC od 20. i 26. marta još uvek nema.
 
LA0632xxxxHU:
2024-05-07 20:20:00 GMT+8 Arrived at local delivery center po Cainiao-u.
Pojavljuje se status na praćenju Pošte.
ДатумМестоСтатусПотписник
06.05.2024 11:10:00HU-HU1005Пријем

22. aprila krenulo iz Kine. Očekujem carinu i PDV na ovaj paket, prosledio sam mejl beogradskoj carini da je za carinjenje i izvode koje sam u tom momentu skinuo sa elektronskog bankarstva. Videću da li će cariniti po realnoj ceni.
 
@Nadla
@tambur88

Stvarno nema smisla - vama je izgleda potrebno pisati objasnjenja na svakoj strani :( :( :(

Pogledajte bar prethodnu stranu , ako necete da citate uputstva...


@zezam krizu

Zasto juris ?
Prvo sacekas statuse i vidis da li ide na carinu....
 
LA pošiljke sa statusom HU-HU od 26.04. stigle kod nas 30.04 tek su 07.05. ubačene u sistem pošte, pojavilo se izmenična pošta, šta da se radi praznici su bili.
Sve pošiljke prolaze carinu a da li će naplatiti nešta ili ne saznamo kad zazvoni poštar. Ono gde se pojavi za carinu najverovatnije ide na detaljan pregled i to odvajaju unapred čim se dobije info iz HU da postoji pošiljka za nas jer mogu da očitaju prateću dokumentaciju.
 
Platio poštarinu oko 250 dinara a nisam dobio da mogu da pratim nego ovu
To mi je krivo
 
Da li neko zna pošiljke pristigle kog datuma na beogradskoj carini carine?

Meni paket stigao 22 aprila,da li će tokom maja meseca stići do mene?
 
Poslednja izmena:
Značio stojalo na carini 10 dana.....još sad praznici ako donesu dodatni haos...:cry:
 
10 dana je još super...
 
Značio stojalo na carini 10 dana.....još sad praznici ako donesu dodatni haos...:cry:
Načekaćemo se definitivno, evo još jedan primer:

1715166543417.png
Ovi paketi mi kroz par dana budu u RS posle NL (nema nikada dispatch status kod njih nakon ovog inbound), sumnjam da avionu treba 8 dana do nas tako da je kod nas haos.

Prošli paket iz Japana koji ide preko NL je isto zaglavio tako kod nas neskeniran. Gužva svakako a što kažeš još sad praznici, načekaćemo se:

1715166690001.png
 
Za moj paket iz kine sa trackingom koji je izgubljen i za koji su mi iz glavne poste email javili tacno sta da podnesem za naknadu stete (potraznicu, izjavu da je nisa rimio, dokaz o uplati), danas me zovu iz poste i kazu direkcija trazi da kinez pokrene postupak da nece potrazivat posiljku i da posalje uverenje ili sta vec, na sta sam im prosledio email od te iste direkcije gde su tacnp precizirali sta da im dostavim

Naravno znao sam da sa domacim lopovima nema vajde ali aj da probam....
 
Kinez mora da pokrene to jer je on vlasnik pošiljke ili robe sve dok ne dobiješ, ali pošto se pošiljka izgubila kontaktiraj Kineza i sve mu objasni pa u dogovoru sa njim vidi sta ces, mozda ces morati samo spor da otvoriš i da ti vrati novac.
 
Obicno mi bude status

1715171471560.png

ali sada na poslednjoj posiljci je ovo

1715171506287.png

Da nece vratiti kinezu posiljku ili sta je u pitanju?
 
Neće vratiti, sve je to normalno. Vjerovatno ne podliježe carinskom pregledu i sutra-prekosutra ti stiže.
 
To nije ništa novo, dešava se ponekad da statusi idu baš tako. Prelistaj malo temu i sigurno ćeš vidjeti više primjera kao kod tebe..
Evo ti jedan moj primjer.
1715176837592.png

Edit: danas mi je stigla UA pošiljka sa ALDC od 19. 3. Druga sa istim statusom 11. 3. mi još nije stigla.
 
Kinez mora da pokrene to jer je on vlasnik pošiljke ili robe sve dok ne dobiješ, ali pošto se pošiljka izgubila kontaktiraj Kineza i sve mu objasni pa u dogovoru sa njim vidi sta ces, mozda ces morati samo spor da otvoriš i da ti vrati novac.
A zasto su mi iz glavnog centa nalozili da sve ovo predam, svakako su detaljno znali ko je posiljku poslao, i zato bi mi kine refundirao ako je posiljka nestala u mojoj lokalnoj posti

Jednostavno ne veruejem im nista ni oko procedure ni oko cega, znam samo da su lopovi koji lazu cim zinu (domaca posta)
Do sada lopovluk domace poste nikad nisam ostvario ni za domace posiljke... uvek nadju izgovor ili vuduku sve mesecima i onda se dokumentacija izgubi
 
Vrh Dno