Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Da li je moguce da postoji imaginarni tracking???
Prepoznao ga je nas sajt za pracenje na posta.rs ali stoji vec 14 dana prispela-na carini i ne mrda da li je moguce da paket krene a da ga oni ne skeniraju ??
PIsmo je iz Holandije kod je la......nl
Na posta.rs kad ukucam tracking broj nema na primer ono HLAGA-PRIJEM pa tek onda ovo nase kad krene ovde kod nas mislim na ono kao da su primili paket tamo u holandiji
Molim za odgovor hvala unapred
 
Da li je moguce da postoji imaginarni tracking???
Prepoznao ga je nas sajt za pracenje na posta.rs ali stoji vec 14 dana prispela-na carini i ne mrda da li je moguce da paket krene a da ga oni ne skeniraju ??
PIsmo je iz Holandije kod je la......nl
Na posta.rs kad ukucam tracking broj nema na primer ono HLAGA-PRIJEM pa tek onda ovo nase kad krene ovde kod nas mislim na ono kao da su primili paket tamo u holandiji
Molim za odgovor hvala unapred
Samo čitaj prošle odgovore, ja sam novi ovde isto i bio sam zbunjen kada sam video te statuse, na kraju ispalo da mi je paket samo stojao skoro cetiri nedelje na carini pa tek onda pustili, proci ce sigurno samo je pitanje kada, registrovane posiljke ti uvek dolaze 100%.
 
Ima li CNGxxx ikakvo pracenje jer kad sam kupovao pisalo je da nema pa onda ne znam zasto sam ga dobio uopste.
 
CNG se menja čim se dobije status pošiljke, više puta pisano.
 
Људи, брзо питање, поручио сам један стрип преко издавачке куће Дарквуд и ставио да шаљу поштом као тисковину па ме занима да ли се тисковина може пратити или не? (У питању је манга, пошто њих могу само поштом слати поред дејлија за остале стрипове)
 
Људи, брзо питање, поручио сам један стрип преко издавачке куће Дарквуд и ставио да шаљу поштом као тисковину па ме занима да ли се тисковина може пратити или не? (У питању је манга, пошто њих могу само поштом слати поред дејлија за остале стрипове)
Ako je poslata kao preporučena tiskovina onda može da se prati, a ako je obična tj jeftinija varijanta mislim da ne može, nek me neko ispravi ako grešim. Svejedno videćeš u mejlu dal ima kod za praćenje kada ti pošalju potvrdu o slanju.
 
Vidim kod Madjara se menjaju statusi mojih pošiljaka a naši izgleda na kolektivni. I oni praznuje 1 i 2 Maj ali ima onih koji rade za praznik, kod nas niko za praznik da radi iako se plaća 150%.
 
Mozda ce sada racistiti ono sto im se do sada nakupilo, kad ih doceka pristigla gomila dok nisu radili.

Bio sam uoci 1 maja u NS, u limanskoj posti, gomila ih je na isporuci, bas velike gomile...
 
Zadnja tura koja je stigla kod nas je 30.04. i normalno nema na poštinom praćenju jer je stiglo predveče.
 
LA...HU - Srbija

Received by local delivery company 2024-04-23
Arrived at local delivery center 2024-04-26
Package delivered 2024-04-29

Received by local delivery company 2024-04-25
Arrived at local delivery center 2024-04-30

sledeca tura je u pripremi

Received by local delivery company 2024-04-30

Kipar

kipar.jpg
 
Данас стигле две пошиљке на пакетомат, обе стигле у србију 4.4.

Једна UC00232....HU - јутрос, и то у погрешан пакетомат,
друга UC00241....HU пре 10 минута, у пакетомат који сам назначио.
 
Данас стигле две пошиљке на пакетомат, обе стигле у србију 4.4.

Једна UC00232....HU - јутрос, и то у погрешан пакетомат,
друга UC00241....HU пре 10 минута, у пакетомат који сам назначио.
Nista cudno za paketomat, prosle godine sam dobio 3 posiljke u 3 paketomata u proseku 6-7km od mene. Zvao da se zalim a obrazlozenje je da nije do njih vec do radnika i da nije imalo mesta u paketomatima blize meni.
 
Od mojih posiljki ni traga ni glasa, najranija je 27.02 ALDC, vec me Ali cima da pisem recenzije 🤬
Koje posiljke imaju pracenje, znam za choise, aliexpres standard...ima li jos koja?
Platicu i malo vise jer ne mogu ovako da se smaram, nije to neka cifra, 2,3 dolara po paketu ali ih imam 18 ukupno..
Znam da ce vecinu, ili sve, stici kad tad...nisam bas toliki baksuz da ni jedna ne stigne...ali smaraaa
 
Sve logistike koje u nazivu imaju "standard" su sa praćenjem
 
Od mojih posiljki ni traga ni glasa, najranija je 27.02 ALDC, vec me Ali cima da pisem recenzije 🤬
Samo prati kako drugima stižu, meni je UC...HU sa ALDC 20.02 stigla 23.04, po toj logici sad će i ta tvoja, s pomjerajem zbog praznika. Sve je to ok i "redovno" za naše prilike.
 
@Roy Fokker

Poslednji UA199...HU i prvi UC00000...HU kodovi su podeljeni 18/19.03
UA...HU posiljke su stigle u Srbiju do 05.04 - status Arrived at local delivery center

Poslednji Cainiao status za UC...HU je Received by local delivery company
 
I pored ovoliko iskustva drugih, kad sam na svom primeru video koliko se kradu paketi, au, znaci svaki paket koji nema pracenje je 50% sansa da stigne sa aliexpresa.

Sitnije stvari tipa maske za telefon ili neki ukrasi stizu, ali elektronika nikako ako nema pracenje, i bukvalno sad ne smem da narucim nista jeftino jer takvi paketi na aliexpress nemaju pracenje, i onda ako nasi ukradu aliexpres ne daje refund jer je zadnji status da je stiglo kod nas. Jednostavno nema resenja sve je na dobru volju carinika.

Jedna smesna anekdota inace koju sam nasao:
"Ima ona priča kad carinik ide u penziju i okupe se kolege da vide šta će mu kupiti. Jedan predloži sat, a drugi kaže: "Malo je, 'ajmo mu uzeti auto", treći opet predloži neku vikendicu i tako u nedogled, sve dok šef ne predloži da mu daju da odradi još jednu smjenu i tu svi uglas uzviknuše: "Puno mu je!".
 
Imamo nove kodove - YANWEN - UY....CZ
( nisu svi sa AE )

 
Ja baš hteo da pitam dokle je NS carina stigla, imam paket koji stoji od 15.4 ali oni izgleda još uvek mart čiste...
 
Za paket koji je 18. 4. dobio status "za carinu", a koji je, po riječima carinika koji mi se javio na telefon (da, i to se desilo 🤯), kod njih pristigao 22. 4. mi je rečeno da očekujem da će biti pušten sredinom ili krajem maja jer je zadržan za pregledanje. U prosjeku pregledaju 10-15 paketa dnevno koliko sam shvatio. U pitanju je NS carina naravno.
 
Komisija pregleda 10-15 paketa koji su zadržani za pregledanje, a koliko ukupno paketa dnevno prolazi ne znam. Pitao sam kako je Bg carina toliko brža, a ona mi je rekla da nemaju dovoljno ljudi i da im to nije jedini posao koji rade pa zato toliko čekamo.
 
Vrh Dno