Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

1714378417877.png1714378429664.png
Inace evo primera koliko bilo kakve price ovde, teorije zavere i "logika" nemaju veze s mozgom, treba se samo uvesti status KSS (Kad Stigne Stigne)
Obe posiljke su porucene istog dana od istog prodavca samo je jedna bila na cekanju 2 dana zbog manuelne obrade, i na kraju je prestigla pre poslatu i fizicki vecu posilku dok je veca posilka zaglavila na carini. Obe LA-HU
 
Да ли би неко био љубазан да ми објасни неке ствари пошто очекујем први пут испоруку. Убацио сам јуче онј трекинг број са ЛП у нинџу и добио ЛА.....ХУ број, да ли то значи да је прошао Мађарску границу, и колико треба времена да се стигне до поште?
 
@techone

To je registrovana posiljka i ne moze tek tako da nestane.
Pisi zalbu na

@Bandiera rossa

LA...HU su registrovane posiljke i imaju pracenje...





Sve je objasnjeno ko zna koliko puta - necu da ponavljam.

@Bogi

I na ovoj strani imas primere pracenja LA...HU

Prati ovde - videces kada dodje u lokalnu postu




Krenule UC 10.04. RLDC ili ti 12.04. Departure from outward office of exchange stigla jedna a ima ih više iz te ture, Bgd je u pitanju.

Krenule i preko LPC SM
 
@sada022

Одмах сам ја јуче убацио тај број тамо и избацило ми "Пошиљка није пронађена. Проверите исправност унетог броја." Зато сам и питао колико времена треба да стигне до поште.
 
@sasa022
Njima sam i pisao, nestala ... dali mi uputstvo ta sve da dostavim ako je nisam primio kao neregistrovanu, smaranej zesce samo da odustanes
 
@Bogi
Ima mali milion postova o LA pošiljkama pa treba i neku stranu prelistati. To tvoje pitanje je i da li je krenulo iz Kine, prati na bilo kom trakeru (ninja, parcelsapp, ship24 i da ne nabrajam gomilu) dok se ne pojavi status HU-HU pa posle možeš da kreneš na poštino praćenje.
Da li kod nindže piše da li je prošao madjarsku granicu?
 
Poslednja izmena:
На нинџи стоји "Arrived at linehaul office" а на алиекспрес апликацији да је већ у Београду.
 
@techone

To je registrovana posiljka i ne moze tek tako da nestane.
Pisi zalbu na

@Bandiera rossa

LA...HU su registrovane posiljke i imaju pracenje...





Sve je objasnjeno ko zna koliko puta - necu da ponavljam.

@Bogi

I na ovoj strani imas primere pracenja LA...HU

Prati ovde - videces kada dodje u lokalnu postu






Krenule i preko LPC SM
Da, moja greška mislio sam na neregistrovane UA HU
 
Na Aliju ne gledaj praćenje, prati na nindzi ili na ship24.com
 
Koliko ovih dana paketi stoje na toj glupoj carini?....meni paket stigao na carinu 22 aprila,po statusima navodno napustio carinu 23ćeg ali još nije ništa stiglo do mene


  • 23 Apr 202408:54
    Otpremljen10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD
  • 22 Apr 202422:17
    Customs retention or investigationSerbia, Serbia

  • 22 Apr 202422:16
    In customs authoritiesSerbia, Serbia

  • 22 Apr 202420:17
    Customs retention or investigationSerbia

  • 22 Apr 202420:16
    In customs authoritiesSerbia

  • 22 Apr 202416:16
    Handed over for customs clearance11003 IZMENIČNA POŠTA

  • 22 Apr 202412:40
    Arrived at destinationSerbia, Serbia

  • 22 Apr 202410:40
    Arrived at destinationSerbia
 
Ja bih rekao da ti to nije izašlo sa carine već tamo čeka na pregled. Kada se pojavi 61200 status, tada bi trebalo da je izašao.
 
Danas stiglo, naručeno 12 aprila, zadnji status na aliju RLDC 19.4.
 

Prilozi

  • IMG_20240429_154136.jpg
    IMG_20240429_154136.jpg
    209.8 KB · Pregleda: 55
Novi Sad, cekanje na carini mesec dana za sad.
Ako je ne dobijem sutra ili prekosutra, uhvatice praznike pa tek tamo sredinom maja...
Krvi bi im se napio

15.03. CN prijem
29.03. Izmenicna posta
29.03. Za carinu
naravno da nije prosla ni danas a sutra ako prodje nebitno je, stize posle praznika.
 
Ja još čekam 2 paketa, UA HU, bez praćenja, sa statusom ALDC od 29.03.
Sad još kad praznici krenu neću ih dočekati još dugo...:(
 
Naurčio sam juče nešto preko eBaya za $15 sa dostavom i sad vidim da mi je lik poslao preko DHL i ako to nigde nije napisano dole u shipping opcijama.... Šta raditi? Jel global mail ide preko naše pošte/carine ili će da me deru na njihovu špediciju/uvoz itd?

Screenshot_1082.png
 
Naurčio sam juče nešto preko eBaya za $15 sa dostavom i sad vidim da mi je lik poslao preko DHL i ako to nigde nije napisano dole u shipping opcijama.... Šta raditi? Jel global mail ide preko naše pošte/carine ili će da me deru na njihovu špediciju/uvoz itd?

Pogledajte prilog 440393
Pre će biti pdv+pošta+carina+DHL špedicija...
Bez pdv danas slabo šta prođe, kao i bez carine na sve što procene da je skuplje od 50€ (neretko carine i jeftinije stvari) bar u NS. Na to sve pošta naplaćuje neke mitske poštanske usluge (valjda za ono malo selotejp trake što izlepe na pošiljku nakon carinjenja).
DHL na to naplaćuje svoje.
 
Ako je to sto si porucio 15 dolara onda nema potrebe da se brines za spediciju, ona ide samo kada se placa carina. Obican dhl ide preko nase poste, dok ekspres ide preko domaceg dhl-a

Tek sada primetio sliku, to ti ide preko obicne poste
 
Poslednja izmena:
Stiglo nekoliko paketića
UA1941xxxxxHU............22.03 stigli u lokalni dostavni centar
UA1947xxxxxHU 26.03 stigli u lokalni dostavni centar
UA1987xxxxxHU 29.03 stigli u lokalni dostavni centar.
 
NS... dva paketa stigla 4.4., jedan dosao na adresu pre par dana, drugi vazniji docekao praznike na carini. 11 dana pola sveta od Kine do ovih nasih besposlicara, 33+ dana par ulica od carine do adrese. I mene zanima taj radni dan tamo kako izgleda, valjda slicno kao ovi praznici sto krecu sutra.
 
Prvi put imam posiljku koja ide preko Slovacke, pa me interesuje da li ide sporo kao preko Madjarske?
 
Prvi put imam posiljku koja ide preko Slovacke, pa me interesuje da li ide sporo kao preko Madjarske?
Ja sam imao dve pošiljke, prekjuče uručene, jedna je išla preko Mađarske druga preko Slovačke. Ova preko Slovačke je putovala dve nedelje kraće, ali i ona je putovala 30+ dana...
 
  • Like
Reagovanja: ale
Nazad
Vrh Dno