Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

11.11 - LA0540.... :( :( - gomila ih je kasnila , ne samo u Srbiji.
Jos kad ih carina zadrzi mesec dana o_O

0540.jpg
 
NS carina je danas (5.2.) obradila pakete koji su u izmeničnoj bili 23.2.:
Toliko su napredovali da su počeli da obrađuju i pošiljke iz budućnosti :LOL:. Šalu na stranu, izgleda da je za tvoju naplaćen PDV ili carina+PDV pa se toliko zadržala. Evo primjer moje koja je ranije puštena, nije carinjena.
 

Prilozi

  • 1707157286760.png
    1707157286760.png
    19.4 KB · Pregleda: 85
Nešto su kao malo promenili, ali ne znam ima li suštinske razlike. Porudžbina Choice proizvoda, sada u startu ima LPxxx kod za praćenje, koji kasnije isto prelazi u LA...HU
 
Ako nekog interesuje holandska PostNL

IMG_5616.jpeg
 
Koliko je zadržavanje u BG-u na carini ovih dana (registrovana pošiljka je u pitanju)?
Paket mi je stigao u centar za sortiranje B oko 10 sati sudeći po ovim statusima, a na sajtu pošte ima samo status "10200 ГПЦ БЕОГРАД - 10200 ГПЦ БЕОГРАД - otpremljen" u 11 sati ujutru, pretpostavljam da su ga odmah prosledili na carinu?
 

Prilozi

  • 1707222362360.png
    1707222362360.png
    7 KB · Pregleda: 35
Stigla UA1468173HU, delivery center 17.01, Niška pošta 18109
 
Meni stižu sve jedna po jedna pošiljka i sve na paketomat.
Odem podignem jednu, sutra ostave drugu, odem podignem drugu, prekostura ostave treću.
Pitam ove u pošti kod mene što ne skupe pakete sve na gomilu kažu nemaju oni veze sa punjenjem paketomata to radi druga služba.
 
I dalje nisu isporučene...

UA1478xxxxHU
Arrived at local delivery center
2024-01-17 17:23:00

UA1441xxxxHU
Arrived at local delivery center
2024-01-20 20:18:00

UA1448xxxxHU
Arrived at local delivery center
2024-01-13 21:15:00
Slicno je i kod mene
UA12852..HU Arrived at local delivery center 29.1
UA15280..HU Arrived at local delivery center 29.1
UA14557..HU Arrived at local delivery center 13.1

Sticice valjda uskoro na nase adrese, znam da sad LA..HU dolaze kao furia brzo dok ove UA..HU kaoo rulet, nekom dodju za 20ak dana nekom za 90+ al' boze moj, kad god dosla dobro je dosla :D
 
Veci broj UA174.... posiljki - porudzbine od 1.2.2024 su vec u Madjarskoj
 
Stigla UA1435...HU, poslata 20.12., local delivery center 20.01.

Imam jos tri posiljke UA..HU (Delivery Center 23.01. x2 i 20.01.) cudno je da ova sa istim statusom 20.01. nije stigla danas

Ove dve 23.01. su poslate jos 12.12. i najgore je sto nisu za mene, zato i ne volim kad narucujem za druge.. Ali nadam se da stignu i one uskoro
 
@Darko95

Imam i ja primere da jos uvek nisu isporucene Ux...xx koje su sredinom
januara stigle u Srbiju.

Ako narucujes za druge , pokazi im primere - imas generator tj. imas primere
za LA...HU na kojima se vidi da je vreme dostave od 15 do preko 70 dana.
 
Koja je razlika između delivery company i delivery center?
 
Delivery company da je stiglo u Mađarsku a delivery centar da je stiglo u Srbiju.
 
Izgleda da su opet nešto malo menjali statuse za LAxxxHu pošiljke, prvi put sada vidim status da je pošiljka napustila "zemlju u tranziciji". Kao da su ubacili još neku zemlju osim Mađarske preko koje putuje. Poslednji status je klasičan "Received by local delivery company", a još se nije pojavila pošiljka na sajtu mađarske pošte. Imam još jednu LA sa istim statusima.
 

Prilozi

  • viber_image_2024-02-07_15-53-14-116.jpg
    viber_image_2024-02-07_15-53-14-116.jpg
    72.9 KB · Pregleda: 44
Bio je taj status i ranije samo što je nekad pre "received by local delivery company" a nekad posle, kao što si ti postavio u screen-u. Sve u svemu potpuno nepotreban status ali sta je tu je, u praksi je ostalo sve isto I kod mene je isti tako na 2 pošiljke..
 
Kako videti broj pošiljke koja je uručena već? LAxxxx pošiljka u pitanju
Imao sam tracking ali sad u aplikaciji nema više pošto je uručena
 
Kako videti broj pošiljke koja je uručena već? LAxxxx pošiljka u pitanju
Imao sam tracking ali sad u aplikaciji nema više pošto je uručena
Na racunaru ides na order details i gore ce ti izaci track order, za aplikaciju kliknes na porudzbinu u processed, i dole ti pise track order.
 
@pinocio

Odgovor na tvoje pitanje sam napisao u 14:21 ;) ;) ;)





Kod za pracenje bilo koje posiljke ( sa vaseg naloga ) od septembra 2019 pa na ovamo
mozete videti na linku

https:// track. aliexpress. com/logisticsdetail .htm?tradeId= *

umesto zvezdice upisete brojeve Order ID

2019.jpg
 
EDIT :

Zaboravio sam da napomenem - ako ovo radite na telefonu / tabletu morate da se u browseru prijavite na AE

log.jpg

Delivery company da je stiglo u Mađarsku a delivery centar da je stiglo u Srbiju.

ISPRAVKA

Arrived at linehaul office
znaci da je posiljka stigla u Budimpestu

Za sve statuse postoje objasnjenja !!!
 
@pinocio

Odgovor na tvoje pitanje sam napisao u 14:21 ;) ;) ;)
Au citam na pauzama, pa pola i preskocim :) Znaci nisam jedini koji ceka. Inace postar mi danas pricao nesto u fazonu da ce dobiti sluzbene telefone, sa kojim ce izgleda u toku isporuka moci biti u kontaktu sa primaocima.. ono tipa Viber isl. Na brzinu mi samo nesto tako procedio kroz zube... ako bi se tako nesto pokrenulo verujem da bi posiljke jos vise kasnile, jer ako postari navataju neke dobre mace na chatove :ROFLMAO:
Inace 30. januara sam uzeo nesto u kategoriji 3+ za 2.99, posiljke dobile LA status i danas su vec u Madjarskoj, ustvari gledajuci post iznad moj status je Delivery company. E tek sad, kontam nastaje mucenje :D Al bar cu moci da ih pratim i po Srbiji
 
Veceras u paketomat stigle 2 od 5 posiljki koje sam otpisao, obd zadnji status 16.10., Voltme 20.10.

Fali tu jos jedan Voltme i jos dva artikla, takodje zadnji statusi 20.10.

NS
 

Prilozi

  • 20240207_222525.jpg
    20240207_222525.jpg
    210.2 KB · Pregleda: 85
I sta ti je danas 😋 - slabo pratis - citaj poruku od jutros u 04:04
ha... stisle obaveze, eto i taj post 04:04 trazim dve strane unazad, sve mislim ponedeljak je danas... pomesao vodu i ulje definitivno. :ROFLMAO: Citajuci ovaj topic shvatio sam razliku izmedju Alie i Ananasa. Na Alie samo ne znas kad ce ti posiljka stici (meni bar za sad sve stizu), dok na Ananasu danima ne znas ni dal si uopste kupio nesto (iako si platio) :ROFLMAO:
 
Meni stižu sve jedna po jedna pošiljka i sve na paketomat.
Odem podignem jednu, sutra ostave drugu, odem podignem drugu, prekostura ostave treću.
Pitam ove u pošti kod mene što ne skupe pakete sve na gomilu kažu nemaju oni veze sa punjenjem paketomata to radi druga služba.
Jel salju viber/sms poruku na telefon sa paketa i za ove posiljke UA...HU i LA...HU ?
 
Nazad
Vrh Dno