Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Mislim da su kod tebe samo zeznuli ocitavanje statusa.

Ocitaj sa ship24, posto to cime pratis uzasno izgleda i jos gore se citaju datumi. Izaberi rucno Cainiao ako se ne pronadje automatski.
 
Ovo gore je aplikacija koju koristim godinama. Evo ship24, isto je. U pitanju je LA0553...HU
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-01-10-18-57-33-654_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2024-01-10-18-57-33-654_com.android.chrome-edit.jpg
    93.7 KB · Pregleda: 97
Mislim da su kod tebe samo pobrkali statuse, odnosno njihov redosled ali prati svakako.

Imao sam slicnu situaciju skoro, poslata ka nama pa onda status da je tek dobila prijem u madjarskoj posti, svejedno je stigla kod nas.
 
Mislim da su kod tebe samo pobrkali statuse, odnosno njihov redosled ali prati svakako.

Imao sam slicnu situaciju skoro, poslata ka nama pa onda status da je tek dobila prijem u madjarskoj posti, svejedno je stigla kod nas.
Nisu pobrkali onda samo kod njega, imam i ja par paketica i LA..HU i UA..HU sa takvim statusima

Inace i moje posiljke je izgleda zahvatila lopata ali mi cudno jer 2 posiljke koje su porucene krajem Decembra iliti tacnije 21 jedna je LA..HU druga UA..HU, one iako su novije sticice mi pre ovih starijih porucenih u Novembru, imam par komada LA..HU i UA..HU al ajd boze moj, bitno da se desava nesto napokon
 
Ne grešiš, ja sam 03.01 dobio kartonce da podignem u postu pošiljku sa Alija i stojalo je da za 5 dana mogu da podignem paket, tako da je max dana z koje mora da se podigne paket sa Alija 5 radnih dana.
Ja dobio 3. 1. kartončić na kom piše 20 dana, u pitanju je pošta 21102 NS.
 
Prispeli paketi iz međunarodnog poštanskog saobraćaja, koji se nisu mogli uručiti primaocu dostavljanjem na adresi u Republici Srbiji, čuvaju se za isporuku u pošti 20 dana, osim za pakete iz međunarodnog poštanskog saobraćaja za primaoce na područjima na kojima se dostava vrši jednom nedeljno, koji se čuvaju za isporuku u pošti 30 dana.

Rokovi za čuvanje paketa teku od narednog dana od dana ostavljanja izveštaja o prispeću pošiljaka.

 
Meni su dve UA pošiljke "zaglavljene" negde, zadnji statusi su od 30.10. "Received by local delivery company" (za UA281924...HU) i 20.11. "Arrived at local delivery center" (za UA282045...HU). Novi Sad u pitanju, 21107... Valjda će nekad, kad budu metlali po magacinima, naleteti i na njih...
 
Nisu pobrkali onda samo kod njega, imam i ja par paketica i LA..HU i UA..HU sa takvim statusima

Inace i moje posiljke je izgleda zahvatila lopata ali mi cudno jer 2 posiljke koje su porucene krajem Decembra iliti tacnije 21 jedna je LA..HU druga UA..HU, one iako su novije sticice mi pre ovih starijih porucenih u Novembru, imam par komada LA..HU i UA..HU al ajd boze moj, bitno da se desava nesto napokon
Ako je zeznuto na vise mesta onda je veca verovatnoca da su samo zeznuli redosled, bar ste dvojica pa ne morate da nagadjate da ce paketic nazad :)

Sto se tice redosleda paketica, jedino logicno objasnjenje, samo je veci bubanj :)

1704927738132.jpeg
 
Evo i ja imam 4 krupnije pošiljke koje su 4.1. oko 4 ujutro (i sve četiri u 10ak minuta) dobile " arrived in transit country/region" status. Od te četiri samo najnovija (poručena mesec dana posle ostale tri koje su poručene istog dana, 11.11.) nije već imala "received by local delivery company" status. Mislim da im je to neki novi status koji su sad odlučili da ipak koriste za nove, a i rekurzivno i za stare pakete i da je to sve normalno :) Svakako pišem update kad se desi, ali očekujem u narednih dan dva opet "received by local delivery company" status ali sad za sve četiri...

P.S. Jedna zanimljivost, dve pošiljke kupljene 27. i 28. decembra su juče dobile "arrived in transit country/region" status. Taj sjajni LIFO pristup :)
 
Poslednja izmena:
Pa jel bilo ikakvog krštenog praćenja sa Aliexpress Saver Shipping pošto je meni pisalo "Tracking available" al kako dobih UA_HU padoh u bedak a sada me ti dotuče
Klasika kao svaka neregistrovana pošiljka.
Nije ni pisalo da će biti praćenja.
Kontam da je plaćeno $0.77 samo jer je kutija bila malo veća od standarnog pisma 🤷🏻‍♂️
Verovatno je zbog štrajka oteglilo, kontam da bi u regularnim uslovima bilo oko mesec dana.
 
Klasika kao svaka neregistrovana pošiljka.
Nije ni pisalo da će biti praćenja.
Kontam da je plaćeno $0.77 samo jer je kutija bila malo veća od standarnog pisma 🤷🏻‍♂️
Verovatno je zbog štrajka oteglilo, kontam da bi u regularnim uslovima bilo oko mesec dana.
Zato sam i poblesavio, kod mene je za isti način isporuke pisalo da ima praćenje i plaćeno je 0.97eur za nešto što košta 4.85eur što je procentualno skoro 25%. Baš sam ljut, jer sam imao i opciju free bez praćenja, i na kraju dobijem mućak
 

Prilozi

  • Screenshot_20240110_071607_AliExpress.jpg
    Screenshot_20240110_071607_AliExpress.jpg
    118.7 KB · Pregleda: 40
carina nis.png
Isto Niska carina, sta cemo, cekamo...
 
Ne mogu sad da nadjem u ranijim postovima, na koju bese verziju postarine je moguce da se pojavi broj za pracenje iako kad se porucuje pise Tracking Unavaliable? Hocu da porucim neki dron koji je kolega sa foruma preporucio a nijedan nema postarinu sa pracenjem pa ne bih bas da bacim 50ak $ za slucaj da ne stigne.
 
Ne mogu sad da nadjem u ranijim postovima, na koju bese verziju postarine je moguce da se pojavi broj za pracenje iako kad se porucuje pise Tracking Unavaliable? Hocu da porucim neki dron koji je kolega sa foruma preporucio a nijedan nema postarinu sa pracenjem pa ne bih bas da bacim 50ak $ za slucaj da ne stigne.
AliExpress Standard Shipping, barem je meni do sada uvek bila sa praćenjem, iako piše da nema :)
 
Kod mene stizu posiljke bez ikakvog pravila,neke kasnije narucene sa zadnjim statusom "received by local delivery company" su vec isporucene a drugima stoji "delivery center" vec mesec dana.Kaze mi postar da to stize tako i kod njih u postu,bez ikakvog reda.Izgleda stvarno kako sta zagrabe...
 
Isto niska carina, videcemo koliko cemo cekati...
 

Prilozi

  • SCR-20240111-lnfo.png
    SCR-20240111-lnfo.png
    162.1 KB · Pregleda: 25
  • SCR-20240111-lnhk.png
    SCR-20240111-lnhk.png
    38.3 KB · Pregleda: 32
Užas su ova kašnjenja, nikakvog smisla ni logike, stoji od 4.1. tranzitna poruka na jednom a i paket poručen pre par dana stoji na departure transport hub i ne mrda se. Znači za oba mrka kapa
 
Morate biti strpljivi - neke posiljke u Srbiju stignu za oko 20 dana , a neke za 60+
( Gledajte i primere za nas region - ne kasne posiljke samo u Srbiji !!! )


( preko LPC S.Mitrovica isporuka Ux...xx na kucne adrese ide prilicno brzo u odnosu
na velike gradske poste u BG i NS - vec uveliko stizu ove sa statusima Arrived at local delivery
center posle 20.12 )

Evo primera jedne posiljke koja je bas kasnila u dolasku u Srbiju - nadamo se da ce za par dana
biti isporucena.

107.jpg
 
LA055

01.02 - Arrived at transit country
01,11 - Received by local
 
Meni su dve UA pošiljke "zaglavljene" negde, zadnji statusi su od 30.10. "Received by local delivery company" (za UA281924...HU) i 20.11. "Arrived at local delivery center" (za UA282045...HU). Novi Sad u pitanju, 21107... Valjda će nekad, kad budu metlali po magacinima, naleteti i na njih...

Morate biti strpljivi - neke posiljke u Srbiju stignu za oko 20 dana , a neke za 60+
( Gledajte i primere za nas region - ne kasne posiljke samo u Srbiji !!! )
Pa evo, strpljiv sam, već 90 dana... Šta je to...
1704994034259.png
 
Jedna sa UA...HU novim statusom je uspesno pobegla iz Madjarske ka nama, a jos jedna se sprema jer je na Posting / Collection.

Dakle statusi su ostali isti, samo imamo jos jedan novi izmedju za sad.

1705005096744.png
 
@cisco

Dokaz da ne koristis generator i ne gledas primere :( :( :(


l553.jpg


@milkobgd

Kada bi svako istovremeno postavio primer neregularnosti i na drustvenim mrezama / forumima
i poslao reklamaciju na posta.rs/lat/korisnicki-servis/reklamacije verovatno bi se nesto promenilo.

Samo kukanje na forumu ne pomaze...
( isto sam ti rekao i pre mesec dana , a ti cini kako hoces.... )


@msolajic

Dokaz da tvoj LPC / lokalna posta ne radi kako treba - sigurno im na hiljade nesortiranih posiljki lezi negde po magacinima.
Potrebno je da redovno pisete prituzbe na probleme sa isporukom
posta.rs/lat/korisnicki-servis/reklamacije

UA281 - desava se uvek da poneka posiljka "proleti" kroz sistem bez evidencije - vazi i za registrovane posiljke
Ovo je verovatno ta tvoja "nevidljiva"

nevidljiva.jpg


@Demix

o_O o_O

Koja lokalna posta bi trebala da ti dostavi posiljku ?
 
Vrh Dno