Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Evo i ja da potvrdim sve posiljke koje mi skoro mesec dana imaju status Arrived at linehaul office, sada imaju novi status u Arrived in transit country/region.
Tu se nekada dobijao status Received by Local Delivery Company.

Iskreno, i bolji je ovaj novi status jer ljudima realnije prikazuje da je jos u tranzitu a ne u zemlji odredista kako je pisalo ranije. Ovo SVAKAKO moze pomoci kod zastite ubuduce i refunda jer je pre pisalo

Received by Local Delivery Company - At Customs Serbia
Aliexpress je tvrdio da je posiljka u Srbiji i da je stiglo u zemlju odredista iako je zapravo paket bio u Madjarskoj i refund se odbijao
Sada kada pise da je Posiljka u tranzitu ne mogu da tvrde da je kod nas i da je uruceno i trebalo bi da daju refund onda

Ljude je sa razlogom bunilo dodeljivanje slicnih statusa
Received by Local Delivery Company
Received at Local Delivery Center


Ono sto me sad zanima je sta ce da se pojavi kao sledeci status. Da li Received by Local Delivery Cent (Najverovatnije da hoce)
Ili su nasi u medjuvremenu nesto novo smislili.
Sacekacemo. Uglavnom bez brige.
Imam posiljke sa oba statusa
 

Prilozi

  • IMG_20240104_103538.jpg
    IMG_20240104_103538.jpg
    97.6 KB · Pregleda: 79
To je mozda neki bag.
Do 31. decembra je pisalo svima
Received by Local Delivery Company
Sad od 1 .Januara svima skoro prebacuju na
Arrived at Tranzit Country or Region

Videcemo po novom da li ce da oznaci neki status za Srbiju ili opet da vrti po starom Received by local delvery company. Ako bude tako onda i nema nesto smisla i logike.
 
Nista, a bio je gabaritan paket, slusalice koje sam dobio na Ali nagradnoj igri za 10 din, toliko je i pisalo na paketu
 
Ipak stigao danas LA055 paketic (iako nestao status "Zaduzen za dostavu" na sajtu Poste i jos ga nema) porucen 15. decembra, sto je apsolutno super brzina dostave 🍻
 
posiljka LA0540 dobila status arrived in transit country. poslednji status, pre toga, 11. decembar. recdeived by local... skoro dva meseca u tranzitu.
LA...HU 0548 paket narucen 23.11. stigao danas, na carini bio od 22.12.

koliko si platio tu posiljku? LA drze na carini a sa amazona posiljke vrednosti do nekih 25 usd se salju bez naplate carine (na amazonu se unapred placa i carinski trosak)... koliko znam sve preko nekih 25,30 USD na aliju ide sa RxxxXX... ispada da LA mogu da carine samo zato sto je iz kine a iz SAD ne smeju. mozda gresim a mozda ne...
 
Poslednja izmena:
Ovaj štrajk je napravio haos u našoj Pošti .Danas sam dobio dve pošiljke poručene 19 decembra (častio sam sebe za sv.Nikolu) koje su bile u formatu LA...HU , što je
super brza isporuka sa obzirom na katolički Božić i na Novogodišnje praznike.
A imam 3 od 19-22 oktobra kojima je istekla zaštita , za dve Kinez nije hteo da produži zaštitu a za ovu je UA287659426HU prodavac produžio još 30 dana
ali ko zna gde su one jer po statusima su ovde kod nas još od 20 novembra .... sve se mislim da su " zapale negde iza police" .
 
@Bryan Fury

Pokusavam da objasnim kako najefikasnije da pomognemo jedni drugima

Posto imamo generator kodova mozemo pratiti na desetine primera i na osnovu toga imati mnogo
jasniju predstavu sta se desava ( u odnosu na par pojedinacnih primera )

Ako jednom neko napise - pojavio se novi status , provereno na 100-200 primera - znaci to i to ,
grupa posiljki stoji zaglavljena tu i tu.....
zasto se posle toga pojavi 10 pojedinacnih slucajeva sa nagadjanjima ?
Da li se time pomaze ili odmaze ?


Konstantno ponavljam
- za sve registrovane postoji pracenje i u svakom trenutku se moze proveriti
trenutno stanje za svaku seriju kodova
- kada vam isporuce neregistrovane ( Ux....xx ) posiljke pisite seriju koda ( npr. UA130...HU ) ,
kada je bio status Arrived at local delivery center i za BG i NS deo grada / lokalnu postu , za
mala mesta je dovoljno napisati preko kog LPC-a ide isporuka.
 
RB323SG porucen 26 novembra stoji od 14. decembra na Niskoj carini, sta prodje odmah prodje, sta ne bogami ko zna do kada ce se cekati.
 
LA0550 стигла 3. децембра у Мађарску, коначно дошла код нас.
Screenshot_20240104-161256~2.jpg
Screenshot_20240104-161358.jpg
 
Danas mi je jedna UAxxxxHU dobila status pred slanje za Srbiju,inace zadnji status je od 22.12 received by local delivery company pre toga 20.12 arrived at transit country.

Screenshot 2024-01-04 164121.png
 

Prilozi

  • IMG_20240104_103538.jpg
    IMG_20240104_103538.jpg
    97.6 KB · Pregleda: 43
Ono sto me sad zanima je sta ce da se pojavi kao sledeci status. Da li Received by Local Delivery Cent (Najverovatnije da hoce)
Ili su nasi u medjuvremenu nesto novo smislili.
Sacekacemo. Uglavnom bez brige.
Taj deo je i mene zbunio iako sam okrenuo ceo forum a vala i gugl naopacke da naucim te statuse pa sam ih na kraju zapisivao u TXT dokument na desktopu... Prvo sam i ja mislio da je sledeci status Recived by Local Delivery ali sam pogledao 2 moje LA..HU posiljke gde sam video da se taj status na jednoj od te 2 LA..HU pojavljuje pre statusa Arrived in transit country/region tako da sam izgubio predstavu koji bi sledeci status mogao biti, doduse ne bi me cudilo da bude i Arrived at Local Delivery Center navodno da je stigla u Srb.. Treba sacekati i pratiti strpljivo sad desavanja ipak je ovo novitet za sve nas
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    63.2 KB · Pregleda: 26
  • 2.png
    2.png
    62.3 KB · Pregleda: 40
meni polako isticu zastite za UA, nista nije stiglo.... jednu sam vec batalio i otpisao, neka uzivaju u tome ko god da je uzeo... stoka srpska sve unistimo
 
Produzi gde moze, vidis da stizu ljudima sa zadnjim statusom krajem oktobra
 
UA....HU ( veci broj , razlicite serije kodova od 10x do 13x ) - isporucene danas preko LPC S.Mitrovica

Arrived at local delivery center 21 i 26.12

nisu isporucene 23.12 , 27.12 , 29.12


I dalje vas molim da se okanete pokusaja da shvatite sta znaci i kada ce se pojaviti status
Arrive attransit country or district
Gledajte statuse na ship24 !!!

Takodje ako postavljate primere za LA...HU molim da pisete za 50-100 komada iz serije kojoj
pripada vasa posiljka.

@illidan

Koja je NS lokalna posta u pitanju ?
Da li si pisao reklamacije na (ne)rad poste ?
Da li si pitao u lokalnoj posti kolika je gomila i od prilike od
kada su najstarije neisporucene posiljke ?
Posle koliko dana od prosledjivanja iz GPC-a isporucuju registrovane posiljke ?

Pogledaj i ove primere


528-jpg.421149
 
Jel zna neko šta znači nerazdužen reon? Da idem ja to sutra do pošte da podignem? A ovo mi je na aliju stiglo:
 

Prilozi

  • IMG_2426.jpeg
    IMG_2426.jpeg
    153.5 KB · Pregleda: 58
Jel zna neko šta znači nerazdužen reon? Da idem ja to sutra do pošte da podignem? A ovo mi je na aliju stiglo:
To je status koji nasa posta dodeljuje obicno za mala mesta i neka sela. To u principu znaci da je tvoj lokalni postar uzeo paket ali tek sutradan se sazna da li je dostavljeno, ide za narednu dostavu ili je izvesten primalac. Posta ima neki princip da za mnoga mala mesta pogotovo sela ima kasnjenje u statusima. Verovatno je i radno vreme tvoje poste krace od 19h pa Posta ne zna trenutno gde je paket. Uglavnom sutradan ces dobiti izvestan detaljniji. Posto paket nisi dobio koliko vidim ima dve opcije ili ce da pise NAREDNA DOSTAVA tjs pokusace sutra da ti ga uruce ili ce da pise da zi IZVESTEN i da moras u postu da ides sam. U tom slucaju proveri postansko sanduce u dvoristu i kuci.

Posto saljem dosta paketa po Srbiji cak i kad moj paket bude urucen nekome u selu, pise to nerazduzen reon a tek sutradan pise URUCENO.
 
posiljka LA0540 dobila status arrived in transit country. poslednji status, pre toga, 11. decembar. recdeived by local... skoro dva meseca u tranzitu.


koliko si platio tu posiljku? LA drze na carini a sa amazona posiljke vrednosti do nekih 25 usd se salju bez naplate carine (na amazonu se unapred placa i carinski trosak)... koliko znam sve preko nekih 25,30 USD na aliju ide sa RxxxXX... ispada da LA mogu da carine samo zato sto je iz kine a iz SAD ne smeju. mozda gresim a mozda ne...
Izvini sad tek vidim ovo, 10 centi sve zajedno (da ne ispadne da se zezam, slika ispod), Niska carina.

Ne opterecuj se logikom narednih mesec, dva, cekaj pa kad bude - sad uzivamo u inercionom efektu logistike i cinjenice da jedno kasnjenje uzrokuje jos 3 na drugim tackama :)

1704402629422.png
 
Nisam kuci, nije imao kome da uruci, obicno me pozovu uvek... Dve posiljke danas sa ovim statusom, u samduce jedna sigurno nije mogla da se nagura...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240104_224831_Chrome.jpg
    Screenshot_20240104_224831_Chrome.jpg
    132.8 KB · Pregleda: 67
Ako ti nije ostavio kartonce onda nije ni bio, tako meni uvek rade. Još 03.01. sam dobio status kao ti, poštar nije ni bio do zgrade da ostavi kartonce ali je status stavili da sam izvesten i da sam na dostavi, sutra je 05.01.a ja nisam dobio kartonce i sve dok ne odem do pošte da podignem neće doneti nikako, to već rade od pre i od poe štrajka.
 
U tom slucaju logicno mi da status bude "izvestena", a ne "urucena".
Ovo nema smisla ako pise urucena nekom je urucena,jedino ako si dobar sa postarom pa ce sutra da ti dostavi a ovamo prijavio da si preuzeo,desavalo se meni da mi ubaci registrovanu u sanduce ako je paket malih gabarita a ovamo se potpise sam,ali opet tebi nema nicega u sanducetu.Sacekaj sutra pa vidi sta se desilo,da ne donosimo preuranjene zakljucke.
 
Saznacu tek za 3 dana... Sa mojim postarom sam odlican, ali cesto su neke zamene, obicno ima radnja ispred zgrade u koju im kazem da ostave, moj postar to zna, on samo javi da je tamo ostavio, a zamenama objasnim. Medjutim i ta radnja je na kolektivnom godisnjem.
 
LA0550...HU porucena 24.11.23, danas isporucena 05.01.24 - 37 dana u tranzitu
03.12 - Arrived at linehaul office
29.12 - Received by local delivery company
 
Nazad
Vrh Dno