Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Pozdrav ljudi.
Paket sam naručio 6.2 pisalo je (fast delivery) i datum isporuke do 28.2.
14.2 je stigao u local delivery centar i onda ostalo imate na slici.
Zanima me sta je ovo Beograd C i da li neko ima kontakt telefon? Hvala unapred
 

Prilozi

  • Screenshot_20240307_115911_com.brightstripe.parcels_edit_290828880895205.jpg
    Screenshot_20240307_115911_com.brightstripe.parcels_edit_290828880895205.jpg
    80.7 KB · Pregleda: 101
Pozdrav ljudi.
Paket sam naručio 6.2 pisalo je (fast delivery) i datum isporuke do 28.2.
14.2 je stigao u local delivery centar i onda ostalo imate na slici.
Zanima me sta je ovo Beograd C i da li neko ima kontakt telefon? Hvala unapred
Na carini je,moze biti 5,10,15,20 pa i 30 i vise dana,nema pravila.cekas.Prati na nasoj posti
 
Registrovani paketi lete ovih dana, kamera za auto je putovala 16 dana od momenta kupovine, deo za motor 18 dana.
Trenutno ćekam još 2 pošiljke:
LA059988xxx je danas dobila status RSBEGC - plaćena 02.03.
LA060106xxx je danas dobila status ИЗМЕНИЧНА ПОШТА - plaćena 29.02.
Neregistrovane pošiljke sa druge strane stižu kad stignu, prošle nedelje stigla poslednja sa početka novembra(ostale stigle odavno). Sa kraja januara/početka feburara imam još par, to ćemo videti kada će.
 
UA16377..... stigla tacno 2 meseca nakon narudzbe.
Od 2.2 bila
*Out for delivery
Arrived at local delivery center*
 
Pa nisu mogli toliko da naplate. Mogu samo koliko treba, a ne 100%. Carinu i pdv uvek treba računati, pa da vidiš jel ti se isplati porucivati. Ako ti naplate to je to što si računao, ako ne naplate dobio si dodatan nenadani popust :)

Ljudi svi idu na to da kad poruce sve ostalo je besplatno i kao uf zamisli morao sam da platim koliko je trebalo.
Slazem se, a njemu su verovatno racunali tu plocu po njihovom katalogu ili kako to vec ide, nisam siguran, jer cena ispravne te maticne ploce je od 500 do 700e pa mi je samo to jedino logicno za toliku naplatu
 
Jel zna neko zasto su poslednje 2 stavke identicne, a promena je nakon 5 dana? U kom je statusu sada posiljka?

IMG_1572.jpeg
 
Jel moguće da je paket ovako brzo prošao carinu?
Nerealno je
Untitled RS.jpg
 
Izgleda da rade i vikendom.

IMG_1573.jpeg
 
LA0586*****HU porucena 7.02. na carinu stigla 24.02. Estimated delivery 1.03. Napokon danas (18.03) zaduzena za isporuku

Dok UA1560*****HU porucena 7.januara, na carinu stigla 25.1. Estimated delivery 7.mart, ima jos 5 dana i automatski se potvrdjuje primanje, izgubljena i u vremenu i u prostoru

A LS915*****NL poslata 7.marta ima status The item has been nested to bag, pretpostavljam da je u Holandiji, u nasoj posti se jos ne prikazuje
 
Ma kad stignu stignu, nego je fascinantno kako neki mrse onu stvar,a neki rade.
 
Da dospeju na red... Mislim da su moje sa pocetka decembra i januara trebale da dospeju na red... 30e puf nestalo.
 
Bgd, danas u sandučetu UA HU dve pošiljke sa statusom ALDC 02.02. i 21.02.
Za UA počeli juče da dele brojeve 1990 tako da vas ne iznenadi resetovanje.
 
Ако може помоћ пријатеља - Да ли је ово оцарињено и изгубило се негде у ГПЦ или тек чека на царину?
Никад нисам имао овакво чекање код нас кад дође у ГПЦ - обично иде у локалну пошту одмах сутрадан.

1710767110038.png
 
Čeka na carinu
 
  • Like
Reagovanja: pwl
Evo danas prodje jedna registrovana LA....HU prispela 07.03. U pitanju je NS carina, sutra javljam da li je nesto naplaceno.

Izgleda da je metoda kako se koji paket dohvati, ne ide bas nekim redom po datumu pristizanja rekao bih...
 
Izgleda da posiljke koje stignu vikendom dobar deo propustaju bez carine, osim ako nisu bas bezobrazno velike :) Meni i kolegi prosli toki voki uredjaji odmah na aerodromu - kutije 20x10cm, oba stigla subotom..
 
2 paketa sa praćenjem, LA599..HU, poručeni 29.2. danas uručeni, nisu išli na carinu.
 
2 UA190..HU od 28.2. se u petak mrdnuli na Local delivery center, imam još par isto UA190HU koje čekaju, kao i neke malo novije koje nisu dotle stigle.
 
Nazad
Vrh Dno