Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Narudzbina 19.08

UC0397....HU

Arrived at local delivery center
Sep 3. 2024

Danas isporuceno

LPC SM
 
Тај ПАК је исти за бар пола улице.
 
Zdravo svima! Ja sam prvi put preko Temu narucila par stvari još 13. avgusta, sve je išlo ok, i onda 21. avgusta na sajtu pošte pošiljka dobija status B2B, elektronski prispela, a na Temu zadnji status je bio 23. avgusta i piše kao Custom clearance. Od tada se ništa promenilo nije. A da stvar bude čudnija, moja majka je istog dana naručila za sebe, na istu adresu, istog dana kad i ja, pošiljke su nam dobile b2b status istoga dana, i već 24. je njen paket prošao kroz carinu i stigao u roku od dva dana.

Ne znam da li je moja pošiljka na carini ili se negde zaglavila ili je izgubljena. Vidim na temu, da su ostavili broj pošte, pa ne znam da li da njih pozovem i da li će uopšte znati gde je paket. 😅 Da li ima neko da je ovoliko čekao?
 

Prilozi

  • IMG_3118.jpeg
    IMG_3118.jpeg
    87.4 KB · Pregleda: 40
  • IMG_3119.jpeg
    IMG_3119.jpeg
    40.4 KB · Pregleda: 35
Zato nisam hteo da upisujem PAK, em nema polje za to (a ne bi da zeznem nesto upisujuci u polje za postanski kod), em nikad u zivotu nisam nigde unosio PAK em kao sto @zokce rece PAK je vezan za grupe brojeva u ulici a cela ulica ima isti postanski kod tako da je PAK potpuno nepotrebna informacija pored postanskog koda.
 
Zdravo svima! Ja sam prvi put preko Temu narucila par stvari još 13. avgusta, sve je išlo ok, i onda 21. avgusta na sajtu pošte pošiljka dobija status B2B, elektronski prispela, a na Temu zadnji status je bio 23. avgusta i piše kao Custom clearance. Od tada se ništa promenilo nije. A da stvar bude čudnija, moja majka je istog dana naručila za sebe, na istu adresu, istog dana kad i ja, pošiljke su nam dobile b2b status istoga dana, i već 24. je njen paket prošao kroz carinu i stigao u roku od dva dana.

Ne znam da li je moja pošiljka na carini ili se negde zaglavila ili je izgubljena. Vidim na temu, da su ostavili broj pošte, pa ne znam da li da njih pozovem i da li će uopšte znati gde je paket. 😅 Da li ima neko da je ovoliko čekao?
Nema sta koga da zoves, ako ne stigne u roku 1m vrate ti pare pa Jovo nanovo.
Oni vode brigu o tome, sve dok ti se posiljka ne uruci.
 
Poslednja izmena:
Ima li neka od aplikacija/portala (kao 17track) dodat M-One?
Odnosno, postoji li neki pametniji način da se prati osim one glupe forme na njihovom sajtu?
 
Preusmerio sam paket na paketomat, valjda će stići sutra 🤞
 
@bbK1ng

Nema i verovatno nece ni biti jer Temu sada odmah daje DEx AG kod.

Posle RS... su posiljke dobijale AG017... kodove , ali taj kod mozes da vidis
tek kada dobijes paket.

Videcemo sta i kako ce biti vidljivo sa AG kodovima
https:// www.dexpress .rs/rs/pracenje-posiljaka/AG030....

@sammy

PE ili DEx ?

 
LS...NL pošiljka krenula iz Holandije 30.08. još uvek nema potvrdu da je stigla u Srbiju, a obično to bude za dan-dva. Na generatoru ne nalazim slične pošiljke za Srbiju, ostale su uredno stigle u druge evropske zemlje. Obično na parcelsapp/cainao znaju kad stigne u Srbiju pre naših, sada ni to. Nije valjda i ovo zbog navale sa temua?
 
@malistev

Ponekad treba 10-15 dana da NL posiljke iz Holandije stignu i budu evidentirane u
sistemu pracenja kod nas :(
 
Za NL pošiljke lako može biti da imaju tranzit preko HU i dolaze kod nas istim prevoznikom drumskim transportom. Nisam siguran za ovo ali koliko im treba da dodju do nas rekao bih da se to dogadja.
 
Te pošiljke idu preko Holandije pa direktno za Srbiju, tako je bilo ranije i verujem da je i dalje tako.
 
Ja sam napisao svoju pretpostavku jer skoro svaki dan imaju KLM i AIR Srbija bar po jedan let Amsterdam-Bgd, brže bi to išlo da je direktan prevoz i samo KLM jer nisam u toku da li se uopšte nešta daje AIR Srbiji.
 
@bbK1ng

Nema i verovatno nece ni biti jer Temu sada odmah daje DEx AG kod.

Posle RS... su posiljke dobijale AG017... kodove , ali taj kod mozes da vidis
tek kada dobijes paket.

Videcemo sta i kako ce biti vidljivo sa AG kodovima
https:// www.dexpress .rs/rs/pracenje-posiljaka/AG030....

@sammy

PE ili DEx ?

Ja is nađoh sada u TrackChecker Mobile. Ubacio sam jedan kod i radi.

Screenshot_20240905_200558_TrackChecker Mobile.jpg

Screenshot_20240905_201105_TrackChecker Mobile.jpg
 
@bbK1ng

Ne koristim aplikacije za pracenje pa mi je promaklo da TrackChecker
prati kurirske sluzbe
 
:)
TrackChecker - Released an update of postal services sv20240904
Added:
10. rs_mone

tcmone.jpg
 
TrackChecker status Kreiran nalog za preuzimanje se poklapa sa Temu statusima Porudzbina upakovana / isporucena za tranzit
Preuzeta od posiljaoca
- oznacava datum i vreme
kada DEx posiljku preuzme sa carine

tcm1.jpg
 
2 UC...HU narucena 10.08. isporucena juce u sanduce, ranije praksa bila paketomat.

Inace carinjenje na niškoj carini traje mesec dana ako nekog zanima. Toliko sam cekao jedan LA....HU da ocarine.
 
Temu pošiljka posle 3 dana od Elektronski prispela krenula dalje.
Prošloj koja je stigla juče trebalo 7.
Čudno baš 😂
 
TrackChecker status Kreiran nalog za preuzimanje se poklapa sa Temu statusima Porudzbina upakovana / isporucena za tranzit
Preuzeta od posiljaoca
- oznacava datum i vreme
kada DEx posiljku preuzme sa carine

Pogledajte prilog 456841
Kod mene nema rs_mone, tj ne mogu da vidim M ONE posiljke. Niti mogu da ga pronadjem u ponudjenim servisima
1725617562551.png
od srpskih kurira vidim ovo
1725617996511.png
pitanje ... da li treba samostalno cekirati koje servise program treba da prati ili on sam prepoznaje na osnovu track broja ? Kako da namestim da prati i M ONE ?
Inace je traker odlican :)
 
Poslednja izmena:
Kod mene nema rs_mone, tj ne mogu da vidim M ONE posiljke. Niti mogu da ga pronadjem u ponudjenim servisima
Pogledajte prilog 456872
od srpskih kurira vidim ovo
Pogledajte prilog 456873
pitanje ... da li treba samostalno cekirati koje servise program treba da prati ili on sam prepoznaje na osnovu track broja ? Kako da namestim da prati i M ONE ?
Inace je traker odlican :)
Nisam ni ja imao, ali sam cackao nesto i pojavilo se kansije. Probaj Settings > Postal Services, pa tu probaj ili "Run services setup wizard" ili "Check for services update now"
 
proradilo i meni, hvala !
 
Meni izignorisali preusmeravanje i doneo poštar ali posle 3 dana od poruke
Tako je i meni izgleda, poništen je paketomat, više nema pošiljke u direct4me aplikaciji (pokazivala je da imam jednu pošiljku i da je na putu), stigla poruka danas da očekujem pošiljku u toku dana.
Možda bude sutra u pošti ...
 
:)
TrackChecker - Released an update of postal services sv20240904
Added:
10. rs_mone
Treba da se ubaci poslednji update


RS kodovi idu redom ( nisu sve BFE - Temu posiljke ) - promenite poslednje 2 cifre i mozete da imate seriju 20-30-50 primera
iz koje je i vas kod
 
Hmm paket je sa statusom Otprema 15200 PC Šabac a nalazim se u Beogradu. Juče dobio poruku za preusmeravanje na automat, ali danas nije stigao paket, ono kapirao sam da bi danas trebalo da stigne.
 
Meni se smucao po Kragujevcu par dana, juče isto poruka za preusmeravanje, danas direct4me app kaže da sam preuzeo paket (wrong), poruka od pošte stigla jutros da očekujem pošiljku danas (haha)
Status je gpc bgd, barem je tu negde blizu, iskreno se nadam sutra da ću moći u pošti da je preuzmem.
 
upravo mi stigla poruka da mogu da preusmerim na paketomat, sto sam i uradio. imam neki osecaj da cu sad cekati jos duze? :D
 
Nazad
Vrh Dno