Šta je novo?

[postpaid] VIP NEO tarifa vs sve ostalo (neograničeni minuti i poruke + 2GB@999 din.)

^ možeš da dobiješ taj prosek u poslovnici.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ove Neo tarife su svtvarno neograniceni minuti i sms,da nema negde nesto sitnim slovima ispisano?!?!

Neograničeni su, tačnije možeš do 10000 min mesečno, što nema šanse da potrošiš.
NEO 2 je trenutno najbolja tarifa na našem tržištu. Ja sam kod Telenora i ako do septembra ne bude imao nešto slično prelazim u Vip.
 
@Delicious

Uu pa ovo je baš dobra kombinacija (mislim na prvu).

Jedino dve stvari mi nisu jasne. Jel se može promeniti paket iz recimo NOVA2 u Vip Online 3 a da ostane isti broj ?

Jel ti dodaci za minute i poruke važe mesec dana ili su ograničeni na 7 dana kao što je kod nekih ?

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije najbolja jer net može da se prekorači.
 
Warning/zabrana na telefonu je OK, medjutim, desilo se i meni zamalo da napravim ogroman racun kada Smart tarife nisu bile neogranicene, kada sam podesavao novi telefon - on povukao sa starog naloga aplikacije, skinuo 500MB za koji minut! (toliko je dobro radio VIP 3G da sam umalo zazalio :))
Dakle, moze se uvek na novom telefonu, na promeni kartice, kradji kartice napraviti racun... treba da postoji ozbiljno nizak limit prekoracenja tarifa.

Sve je to OK za vecinu ljudi koji postave Data Usage limit, samo je pilicarski stvarno. Jedina stvar za koju sam oduvek hvalio Telenor :) (prvi su kod nas to uveli i to mnooogo pre VIPa, a pogotovu MTSa)

Prekoracenje neta kod VIPa moze samo na Nova i Neo tarifama, i to ne na Nova za Mladje od 30 i Starije od 60 (na njima ima Bezbrizan Surf besplatno).
Za Neo tarife kazu da ne moze Bezbrizan surf (100din/mesecno). Nisam proverio!
 
Poslednja izmena:
Na novim tarifama koliko sam procitao ne moze ogranicenje, cak i da hoces da platis.... pilicarenje. :)
 
Pa moraju i oni nesto malo da zarade, zato su i napravili to da ne mozes da blokiras net i da je neogranicen kao na Smart tarifama nekad.
Znaju oni da narod najvise sad net koristi, poruke slabo ko a uskoro ce vam i dosaditi NEOgranicena prica, ali net, jok, tu se pare uzimaju.
 
Pa moraju i oni nesto malo da zarade, zato su i napravili to da ne mozes da blokiras net i da je neogranicen kao na Smart tarifama nekad.
Znaju oni da narod najvise sad net koristi, poruke slabo ko a uskoro ce vam i dosaditi NEOgranicena prica, ali net, jok, tu se pare uzimaju.

Po ko zna koji put - zvanicno, cak i kod Telenetora, oko 50% korisnika uopste ne koristi net - UOPSTE. A jos vise onih koji ga jedva koriste.
To znaci da rade - sta? Pricaju i salju poruke ;) I kolicina koriscenih minuta se povecava i dan danas. Znaci, prekini sa tom pricom, jer je dokazano netacna.

Ovo za zaradu te vec podrzavam :) Jeste da je 1MB=1RSD, nije da mozes napraviti blesave racune kao ranije, ali opet je beozbrazno.
 
Po ko zna koji put - zvanicno, cak i kod Telenetora, oko 50% korisnika uopste ne koristi net - UOPSTE. A jos vise onih koji ga jedva koriste.
To znaci da rade - sta? Pricaju i salju poruke ;) I kolicina koriscenih minuta se povecava i dan danas. Znaci, prekini sa tom pricom, jer je dokazano netacna.

Ovo za zaradu te vec podrzavam :) Jeste da je 1MB=1RSD, nije da mozes napraviti blesave racune kao ranije, ali opet je beozbrazno.
Pa ja samo i koristim net a ni jedan minut NIKADA u svom zivotu nisam zvao sa Telenor kartice, tako da je to istina, pricam samo sa Vip kartice, za voice su najbolji, to ne mogu da kazem tu ih max podrzavam ali za net su 0.
Za voice preko Telenora ne znam nikad nisam koristio njihovu karticu za poziv jer mislim da su preskupi ali im je net odlican.
 
LOL

U kom Beogradu ti zivis? U KwaZulu Natalu?
 
Neograničeni su, tačnije možeš do 10000 min mesečno, što nema šanse da potrošiš.
NEO 2 je trenutno najbolja tarifa na našem tržištu. Ja sam kod Telenora i ako do septembra ne bude imao nešto slično prelazim u Vip.

Isti slučaj, ma da bi na tvom mestu sačekao kraj godine, jer će verovatno tada biti sličnih ponuda... teško do septembra :sceptic:
 
@Delicious

Uu pa ovo je baš dobra kombinacija (mislim na prvu).

Jedino dve stvari mi nisu jasne. Jel se može promeniti paket iz recimo NOVA2 u Vip Online 3 a da ostane isti broj ?

Jel ti dodaci za minute i poruke važe mesec dana ili su ograničeni na 7 dana kao što je kod nekih ?

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk

Ne znam oko promene broja.
Dodaci vaze mesec dana. Cene koje sam izneo su kada uzmes na duzi period dodatke (min. 3 meseca), a ja kontam da bi ih koristio 2 godine koliko mi traje i ugovorna obaveza (buduca). Ako uzimas dodatke samo na mesec dana onda su nesto malo skuplji, pise na sajtu koliko.
 
Imajte na umu da dodaci NISU deo ugovora, moze se desiti da ih ogranice ili izmene bitno, sto ne utice na vas ugovor.
Ne verujem da ce, osim ako ne uvide da ljudi prilicno prelaze na mobilni net tarife i uzimaju dodatke umesto da uzimaju skuplje tarife :p

Ali Telenor jeste to uradio sa dodacima za drustvene mreze, ogranicio je podatke na 2GB, vs. neograniceno do cca kraja maja.
 
A ako se npr. koriste "minuti" i "sms" bez dodataka, po kojoj se to tarifi onda računa (kao prepaid ili ?) ?

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Svaka tarifa ima svoj cenovnik.
 
Telefon sa 2 kartice- neo 2 + kućni net 2 = neograničeni razgovori i neograničen net (brzine 20/4) za manje od 25oo dinara.
Ovo je odlična ponuda. Da li ovo može?
 
Gde im je ta ponuda?

Da u mobilni tel stavim 2 kartice. Jedna je postpaid neo 2 za 999 dinara a druga kućni net 2 za 1399 dinara i dobijem neograničene minute i net(brzine 20/4).
Neko je napisao da se kućni net 2 može koristiti svuda, da li je to tačno?
 
Poslednja izmena:
Moze, za sada.

Ali ta varijanta je za onoga ko urnise net (100GB), inace mozes uzeti mTel CG karticu i za ~2e mesecno (mozda 4e sada, ne znam da li vazi dupliranje kredita...) imas 10GB :) Nazalost na 3G samo, ali razlika u ceni je velika!
 
Ove Neo tarife su deo neke akcije ili su deo standardne ponude?
 
Sigurno standardna ponuda (ne i cene mozda), jer druge postpaid tarife vise ne postoje. Ne vraca se VIP na stare tarife, a nije do sada na 2 meseca samo stavio neke tarife.
 
@Keops
Kako nema stats na MTS? Pa imas na sajtu, imas nalog valjda ako si odavno na MTS? Pratis racune, potrosnju, aktivne usluge? Imas citav deo statistike, a mozes i sam sve listinge u excel da izvezes pa pravi kakve god analize zelis. MTS je i pre 15 godina imao dobar portal za fiksnu telfoniju sa preciznim izvestajima. Sve aktivne servise tu pratis.
Svakako, sad je VIP razbio monotoniju sa neo tarifom. Mozda ce i pojacati na 4GB minimum zbog Telenorovih 10. Malo je cudna razlika neo2 i neo4 od 400din ... Ceka se odgovor ostalih. Telenor je eto dao 10GB. MTS ce to tromije malo, ali bice.
Interesantno je ovo sto je neko predlagao miksovanje u vip. Dobra fora, nikad nisam tako gledao na stvari niti se bavio mnogo ponudom na taj nacin ... Jedino sto mogu da ukinu ili promene te dodatke dok imas uo. Ja iskreno ni ne nadjoh to na vip sajtu, pricalica i kako vec bese za sms. Mada gledam ovo, a imam uo do jan 2018 privatno na mts. Do tad ...
 
Cak i da ukinu dodatke tokom ugovora u vip-u, to je opet sasvim pristojna cena za toliko gigabajta. Lepo potpises jos jedan ugovor kod drugog operatera za minute i sms i to je to. Moze da se uzme neki najobicniji telefon za pozive i sms. A mozda neko vec ima i dual sim. Plus mozda bi vip dozvolio fora da se uzme neki standardan paket sa minutima i sms-om pored tog sa netom i da bude na istoj kartici. Mislim da ne treba ici u tom pravcu razmisljanja da ce da ukidaju dodatke... ali ko zna.
 
Pričao sam o višegodišnjem preseku a ne mesečnom. Neko reče da daju, poslo sam im mejl i kažu da to ne rade. Ni u poslovnici. Budale. Dva klika...

Ali stoji da možeš sam.
To niko ne spori. Calc u ruke i piči. Jako moderno.

Naravno da imam nalog na MTS portalu. ;)
Ali polako sa hvalospevom o statistici - da, mogu sam da računam, da, bilo bi mnoooogo lakše da postoji "time range" (vreemenski okvir) i da, seti se da pričamo o operatoru koji istu tu statistiku nije imao prvih 10 dana SVAKOG meseca, deceniju.

Fancy responsive dizajn portala nije nešto na sta padam, padam na:

1) funkcionalnost
2) cenu
3 IMAMO tehn. mogućnosti, hoćemo, možemo, samo izvolite

Mada mogu i da ih pohvalim. Imaju online plaćanje karticom. SBB, Infostan, EPS, ostali - jos ni do toga dobacili nisu :)

A VIP i mixanje...
Ljudi, potpišete na Online 3. To je 290 din mesečno za 3GB.

I da ukinu dodatke, nije kao da bi propalo celo selo, ne košta bogzna koliko... A 3GB je uglavnom puna kapa.

Ako baš jurite mane, eno, u Vip cenovniku isto piše da je NEO tarifa u ponudi do... (pa fixan datum) pa čitajte i sitna slova...

Pa će sigurno produžiti to. Ko što neće dirati tarifne dodatke. Jer nije to uopšte glupo skrojeno, u smislu - taman je kako treba, da se ljudi dvoume i na kraju uzmu - NEO. "da ne razmišljaju". Ne gube oni ništa, profit je zagarantovan.

A 'mixanje' jeste povoljnije.
Ali moraš znati svoje limite... Unapred.

Na obe tarife.
Na Online 3/6/etc jer dokupljujes visekratne dodatke, jer ako pričaš puno onda može da te izađe skupo jer ćeš imati max 240min. Jer dodatke kupuješ samo jednom u mesecu.

A na Neo zbog toga što dozvoljavaju prekoračenje MB. Što mi nije frka, meni je i 2GB puna kapa. Nekom nije, taj nek pazi. Ima toliko rešenja - data warning/limit, druga, data/Net kartica, drugi tel.

Ili: Vodiš računa i brige nema.

ps. Mnoooogo je glupo što MTS i prepaid i postpejd "mobilni net" paketi nemaju minut i SMS dodatke, pa da se pravi VS. Je l Telenor ima? / odo na sajt T-a
 
Poslednja izmena:
Dodatke pola ljudi nece uzimati jer ne znaju pre svega za njih (uz net). To je po meni vise neka prica da imaju i za one korisnike koji gledaju kao mi da uzmu sto vise za solidnu cenu, pa oni u fazonu, aj evo im net i nesto minuta i poruka po solidnoj ceni samo nek placaju. :D
A upravo to... za 290 din nije smak sveta a 3gb je uvek tu, ma sta radili s dodacima.
 
Imam u MTS-u paket Miks S,da li mogu u Vipu da uzmem karticu i samo Online 3 za 290 rsd?Telefon mi je dual sim,da li je ostvariva ta kombinacija jer minuti i poruke u MTS su mi više nego dovoljni,fali mi podataka?Hvala unapred.
 
Nazad
Vrh Dno