Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

Pitao sam vec jednom ali niko nije odgovorio, flickr ima sad ogranicenje na 1000 slika sto sam izgleda ja vec popunio pa me interesuje jel postoji neka druga aplikacija preko koje ovde mozemo da kacimo slike ?

Послато са Mi Note 3 уз помоћ Тапатока

Pa napravis novi free account i opet kacis :D
 
M20 pro portret test

c748ec52a855eb862f8c2e84be658457.jpg


https://flic.kr/p/2cLStmT

Mate 20 Pro
 
Bez ikakve obrade, imas na slici exif fajl. Takodje na nalogu imas jos desetak tih portretnih primera

Mate 20 Pro
 
slika ko slika nije losa stvarno, ali brate moj daj mu malo, ali MALO bar po nekom logicnom kadriranju. malo
 
Pregledao sam i ostale slike na flickeru i vidio da je dijete hvala Bogu zdravo. Ono sto je meni zasmetalo na ovoj fotki je da dijete nema lijevu šaku, zato kao sto kolega iznad reče, da si ganjao malo kadar bilo bi dosta bolje.
 
Tesko je kadrirati nemirno dete, prosto sam ga jurio da ga uslikam [emoji28]

Ali bice i toga

Mate 20 Pro
 
Poslednja izmena:
Naravno da je mogao bolji kadar, ja sam samo gledao mogucnost mobilnog :)
Ali kad slikas dete kadriranje ide teze
 
pa slikaj nesto pametnije

ili nauci da slikas bez auto moda. telefoni imaju dof od 50m i milion slika u sekundi, mozes da ga stavis na stalak i pustis da skljoca bolju bi sliku napravio sam bez tebe
 
Poslednja izmena:
Hantere, da imaš dete shvatio bi da su to uspomene od neprocenjive vrednosti, a da su tehnički detalji manje bitni.

@ixon
Super su fotke, jurcanje kadrova sa malim detetom je ozbiljan izazov. :)

OP 6T lowlight
Sumrak by Dragan Mitrovic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
kad ga budem imao sigurno necu da ga slikam ako bude bilo ruzno na mene. a i ako bude ruzno na majku - opet necu da ga slikam :d a ko slika decurliju, naucite malo te fore, lako je

lepa slika btw, ja bi samo za ovu scenu kropovao drugacije (ne znam sto se svi drzite tog 4:3 defaulta) i malo bi manje pustio iso da besni. i opet me nerviras sa tom ladnocom... kod mene okopnilo, danas sam ponovo isao u sorcu posle duge zime koja je trajala od sredine decembra
 
Poslednja izmena:
Kad slikas dete to je cesto trenutak izvadi telefon i slikaj. Veliki broj korisnika ne zna za manuelni mod ni da ga ima[emoji6]
Mene je zanimalo da li je ovakav dof dobio bez obrade i bez manuelnog moda. Ako jeste samo upalio kameru i slikao meni je to dobro.
A kadriranje to je kod nekih dar, a kod drugih vezba i samo vezba

Sent from my motorola one using Tapatalk
 
I ja sam to hteo da predlozim, ovakva fotografija mi bas ne ide sa 4:3, pogotovo ovo zuto ulicno svetlo koje razbija atmosferu. Sad sam probao 16:9, problem je sto onda mesec bude previse visoko.
 
Polako Ede, promenićeš mišljenje, nadam se... :)
56e9d07f4209324384d0d6e45d6a8d9e.jpg


Edit:
Inače ovde nešto kasni zima, ovo nije ništa. Prošle godine je bilo standardno lopatanje 3 puta dnevno.
 
Poslednja izmena:
kad ga budem imao sigurno necu da ga slikam ako bude bilo ruzno na mene. a i ako bude ruzno na majku - opet necu da ga slikam :d a ko slika decurliju, naucite malo te fore, lako je

lepa slika btw, ja bi samo za ovu scenu kropovao drugacije (ne znam sto se svi drzite tog 4:3 defaulta) i malo bi manje pustio iso da besni. i opet me nerviras sa tom ladnocom... kod mene okopnilo, danas sam ponovo isao u sorcu posle duge zime koja je trajala od sredine decembra
Sa ovim se vec slazem:)

Sent from my motorola one using Tapatalk
 
Kad slikas dete to je cesto trenutak izvadi telefon i slikaj. Veliki broj korisnika ne zna za manuelni mod ni da ga ima[emoji6]
Mene je zanimalo da li je ovakav dof dobio bez obrade i bez manuelnog moda. Ako jeste samo upalio kameru i slikao meni je to dobro.
A kadriranje to je kod nekih dar, a kod drugih vezba i samo vezba

Sent from my motorola one using Tapatalk
slikanje je cisto znanje, a za kadriranje se slazem apsolutno, kod nekih je dar, kod drugih je vezba i samo vezba, a kod mene ne pomaze nista, ja sam d.eb.il za kadriranje okreni obrni, ako ne kropujem i ispravim u postu izgleda kao da je ork uzeo telefon i slikao :d

auto mod bi zabranio zakonom. osim auto iso, to je dozvoljeni cheat :d

za decu majkumu, naucite te forice, nije to ne znam ni ja sta. ili - jedan rx100 - mnogo srece
 
Poslednja izmena:
Nemoj tako secam se tvojih fotki sa nokia 808 imas ti dara[emoji6]

Sent from my motorola one using Tapatalk
 
Naravno da ima dara, zato i zeza nas sirotinju sa kineskim telefonima i fake bokehom. :d
 
Predeli bozanstveni, kadar odličan, sa mobilnog kad otvaram Flickr S8+ mi izgleda za nijansu lepša, nek se izjasne stručnjaci bas me interesuje stručno mišljenje [emoji848]

RN 5
 
Da, sve auto OP6 je kuburio sa panoramama, pa reko' da vidim kako je sad, i uporedim sa S8+ kad je već tu.
@Nerast
Hvala :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno