Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

Poslednja izmena:
Downtown, što ne dignes iso malo ili bar ss? Ovako su baš lose. Mislim kad već manuelno fotkas.
 
Downtown, što ne dignes iso malo ili bar ss? Ovako su baš lose. Mislim kad već manuelno fotkas.

Okinem ja naravno vise snimaka sa razlicitim iso i ekspozicijom, ali meni se uvek na kraju najvise svide one najtamnije, volim da prigusim toliko da se vidi fenjer, i sijalica i da neonski natpisi mogu da se procitaju:D a ne samo bljestavilo... ja bih jos to potamnio hehe jednostavno stvar ukusa.
 
Huawei Mate 20 pro low light 5x zoom

23396de17382ae7461ed1fcfb7726f02.jpg


https://flic.kr/p/23B9KfK

Mate 20 Pro
 
Poslednja izmena:
Hvala.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Okinem ja naravno vise snimaka sa razlicitim iso i ekspozicijom, ali meni se uvek na kraju najvise svide one najtamnije, volim da prigusim toliko da se vidi fenjer, i sijalica i da neonski natpisi mogu da se procitaju:D a ne samo bljestavilo... ja bih jos to potamnio hehe jednostavno stvar ukusa.
Pa nije poenta da vidis zarulje u lampinjonima ,osim ako samo njih ne fotkas. Al ovde ti je presirok kadar za to.Poenta je da pravilno uradis expoziciju fotke.
 
Xiaomi od 100 evra likes this. Upiš živi kakve fotke pravi jedan flegship.
 
Ispade ovde S9+ opusteno lošiji, plus mislim da si zadnje 2 slike označio da su sa Huaweia, a sudeći po prethodnom primerku u pitanju je Šljamsung rekao bih.

RN 5
 
Nešto mi čudno da je ovako S9 očajan, ali okej. Ja sam kačio note 9 i Mi8 low light, pa note 9 nije ovako bio očajan, a ovde i nije toliki low light.
 
Ne znam samo zašto na s9+ slika na F2.4 a može u F1.5, svakako po ovome izbačenom oba su užas, 9+ veći užas.

Predlog @ixon

Slikaj sa oba u manual sa istim podesavanjima.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
I meni nešto čudan ovaj S9+...svakako bi M20P dobio ovu besmislenu bitku, ali što kaže Sava, neka budu ista podešavanja. Stavi ga na tripod, i pod istim uglom okini...
 
Ne znam samo zašto na s9+ slika na F2.4 a može u F1.5, svakako po ovome izbačenom oba su užas, 9+ veći užas.

Predlog @ixon

Slikaj sa oba u manual sa istim podesavanjima.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Mislim da to nema smisla zato što se razlikuju sigurno podešavanja izmedju dva modela čak iako su na istim vrednostima.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Da li iko koristi tripod i manuelna podešavanja da opali selfi na telefonu!? Izvadiš telefon, portret, škljoc, to je najmanje što se očekuje od telefona koji košta koliko S9/S9+.
 
Druže ne znam jel si zumirao sa s9+ dok si slikao ili ti kamera na istom ne valja, sočivo muzgavo, ali ovo je daleko od realnosti!?! Da se razumemo, ne kažem da s9+ ima najbolju kameru, ali kao neko ko je imao isti duže vreme (i još gomilu samsung telefona pored s9+), ovde definitivno nešto nije u redu (vidim da je i Đilke isto primetio).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Slične fotke pravi i S8+.
 
Da, bolje to čini S9+...neka "kvaka" tu postoji.
Ako neko hoće da lupa selfie zadnjom kamerom, onda OK...ali znaš i sam koliko se parametri menjaju s malom promenom ugla.
 
Nesto tu nije u redu sa s9+.Nisam neki fotograf niti se razumem u fotografiju,point and shoot varijanta ali evo kako izgleda portrait mode obicnog s9,bez da se potrudim nimalo.Cini mi se da je to mnogo bolje od onih sa s9+.https://flic.kr/p/S7mzYU
4facebe84aef6ebeb452fcabe7881d47.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Zverina [emoji16]
Slikano sa obicnim s9
befa82f9980cdcfd27e8c51d992aeb38.jpg


Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
@venom2
Uporedi iso na tvojoj i na Ixonovim fotografijama. Može Galaxy da izvuče pristojan selfi/portret kad je dobro svetlo, čim su uslovi malo lošiji i iso >250 detalja nema, i fotke su očajne.
 
Kojom logikom je na s9+ f2.4 a na mate 20 pro f1.8. Zato je i iso skoro pa duplo veci na s9+. A rekao bih da i pored toga nesto nije uredu sa socivom.
 
Nazad
Vrh Dno