Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

Ala se prozvala ekipa.

Mislio sam na detalje,dinamicki raspon,prikaz boja,kontrast,gotovo sve sto cini jednu fotografiju odlicnon sem mjau mjau sto se vide kontenjeri.Sem toga slika izuva po kvalitetu i to sam hteo da kazem.Skromna Nokia sa malim senzorom sta radi. [emoji41]

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Sve je to ok, ali te slike parkova izgledaju uzasno. Mislim da to svi znaju. Slikaj nesto sto moze da istakne kvalitet kamere, brdo mutnog i izostrenog lisca i trave detinitivno nije to. Ajde ako naletis na nesto zanimljivo pa i da uslikas, ali ovako te slike stvarno izgledaju lose i monotono.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pojam kvaliteta i pojam "izuvanja" pogledati npr kod Mitra. Ovo snapshot-ovanje nije sigurno izuvanje od kvaliteta.
 
Ala se prozvala ekipa.

Mislio sam na detalje,dinamicki raspon,prikaz boja,kontrast,gotovo sve sto cini jednu fotografiju odlicnon sem mjau mjau sto se vide kontenjeri.Sem toga slika izuva po kvalitetu i to sam hteo da kazem.Skromna Nokia sa malim senzorom sta radi. [emoji41]

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
Imao sam gcam port na 9+ jer navikao na 8+, na 8+ gde traje po slici da obradi oko 7+ sec ( moja podešavanja) po slici naspram 0.5sec na s9+ ( DRAM ) batalio jer prosto rečeno stock bolja u ovom primeru.

- Pre svega da bi zaključio da je nešto bolje od nečega morao bi da uporediš ta 2 zar ne ? Da bi uporedio morao bi da imaš pristup oba uredjaja.
- Nek uzmemo za primer da imaš oba uredjaja, da bi uporedio dinamiku prvo moraš znati da je slikas.

To što si slikao nije za nigde i ništa. Da je bar " snapshot" pa i ajde, koja je poenta te slike ? Kakva je to kompozicija ? Pa nogama bi bolje slikala sestričina.
- Jel misliš da over expose na zgradi valja ?
- Jel misliš da zeleno/žuti tint na jelkicama valja ?
- Ili možda zeleni tint na overexposovanom delu zgrade pored jelkica isto valja ?
- Jel misliš da je dobra dinamika isprano nebo i over expose na svakom ćošku?
- Možda misliš da je kvalitet slike dobar ? Pogledaj travu, senke, zidić, kontejner ...slika se raspala, sve možeš reći al kvalitet ni u najavi.

- Pre svega taj gcam port ne znas da podesis, pogledaj @edys par postova iznad koj koristi moja podešavanja gcam-a ( vozić )....nmz da se poredi.

- kvalitet slike i dinamike toga s čime ti slikas i pravog google HDR stacking-a, ispred njega u12+/9/+ nmz ni da stavljaš u istu rečenicu jer ne razumeš šta pišeš nit koristiš ceo potencijal port-a.

Ja ipak mislim da ti ne znaš šta je dobra dinamika jer je nikad nisi slikao nit mogao sa priloženim uređajem.

- Kamera je ok i ništa više od toga.
- To što je na nokia stock kamera smeće gcam port je ne stavlja ispred svih već tebe lično čini srećnim jer si dobio bolju kameru od fabričke.



Sem toga evo jedna skorašnje...gde bi to tačno gcam port bio bolji ? Posebno sa noki-e


Sve stock nista editovana.
S9+ All auto unedited by Sava Milakov, on Flickr


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
[[img]https://image.ibb.co/c8dt2J/IM...e.ibb.co/bBgD2J/IMG_20180624_172618.jpg[/img]]

Mi Mix2,Gcam,sve na auto,bez ikakve dodatne obrade...
Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imao sam gcam port na 9+ jer navikao na 8+, na 8+ gde traje po slici da obradi oko 7+ sec ( moja podešavanja) po slici naspram 0.5sec na s9+ ( DRAM ) batalio jer prosto rečeno stock bolja u ovom primeru.

- Pre svega da bi zaključio da je nešto bolje od nečega morao bi da uporediš ta 2 zar ne ? Da bi uporedio morao bi da imaš pristup oba uredjaja.
- Nek uzmemo za primer da imaš oba uredjaja, da bi uporedio dinamiku prvo moraš znati da je slikas.

To što si slikao nije za nigde i ništa. Da je bar " snapshot" pa i ajde, koja je poenta te slike ? Kakva je to kompozicija ? Pa nogama bi bolje slikala sestričina.
- Jel misliš da over expose na zgradi valja ?
- Jel misliš da zeleno/žuti tint na jelkicama valja ?
- Ili možda zeleni tint na overexposovanom delu zgrade pored jelkica isto valja ?
- Jel misliš da je dobra dinamika isprano nebo i over expose na svakom ćošku?
- Možda misliš da je kvalitet slike dobar ? Pogledaj travu, senke, zidić, kontejner ...slika se raspala, sve možeš reći al kvalitet ni u najavi.

- Pre svega taj gcam port ne znas da podesis, pogledaj @edys par postova iznad koj koristi moja podešavanja gcam-a ( vozić )....nmz da se poredi.

- kvalitet slike i dinamike toga s čime ti slikas i pravog google HDR stacking-a, ispred njega u12+/9/+ nmz ni da stavljaš u istu rečenicu jer ne razumeš šta pišeš nit koristiš ceo potencijal port-a.

Ja ipak mislim da ti ne znaš šta je dobra dinamika jer je nikad nisi slikao nit mogao sa priloženim uređajem.

- Kamera je ok i ništa više od toga.
- To što je na nokia stock kamera smeće gcam port je ne stavlja ispred svih već tebe lično čini srećnim jer si dobio bolju kameru od fabričke.



Sem toga evo jedna skorašnje...gde bi to tačno gcam port bio bolji ? Posebno sa noki-e


Sve stock nista editovana.
S9+ All auto unedited by Sava Milakov, on Flickr


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Covece koliko si ti smorio da samo ti znas nesto a drugi ne.Sta si zapeo za mjau mjau Samsung toliko to je cudo.Veceg fanboja od tebe nema odadve pa sve do Kolorada u Usa.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Nije on fanboj Samsunga, gresis jako , on je fanboj htc [emoji23]

Najjače što sam par meseci mislio da je kolega Sava ustvari emix :)

Šalu na stranu @blue , manje više svaki mob sa gcam pravi slične slike. Ova tvoja slika nije ništa posebno, isto ako ne i bolju mogu ja da izvučem sa mn3 uz gcam.
 
Poslednja izmena:
Covece koliko si ti smorio da samo ti znas nesto a drugi ne.Sta si zapeo za mjau mjau Samsung toliko to je cudo.Veceg fanboja od tebe nema odadve pa sve do Kolorada u Usa.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
Što sam smorio ...jer sam uperio prstom u greške na slici koje ti nisi video a umislio da si dobio sa portom bolju kameru od vodećih modela.
Prosto rečeno kad se dohvatiš reči " detalj", " boje " , "dinamika " podrazumeva se da toga ima na slici dok to što ima je u prosečnoj meri, kada se dohvatiš pisanja " bolje slika od s9+ " očekuje se da se to I vidi Al se ipak ne vidi.

Prijatelju ti si uzeo da pljuješ nešto što ne razumeš, misliš jer si instalirao gcam na nekoj smeće kameri da si našao sveti gral dok si ipak samo dobio OK kameru i tu je kraj.

Napisao sam jasno i čitko da pravi stacking imaš na pixel, u12+ i s9/+, to obuhvata 3 uređaja tako da sam onda "fanboy" kako kažeš sva 3 :D

Lep je danas dan pa bi valjalo u park na vežbanje kompozicije [emoji106]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probao da izbacim 360 stepeni sliku ali nece,jel to nemoze preko tapatalka?
Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni sve fotografije ovde po kvalitetu slicne, e sad neke su snapshot neke su malo smisljenije. Mitrove fotografije su dobre, ali dobre su i zato sto je neuobicajena lokacija, pa zato izgledaju jos bolje. Iskreno, kod fotgrafije je najbitnije da je smisljena, da ima dobru i zanimljivu kompoziciju. Sve to moze biti i sa mnogo graina, i sa ispranim bojama, .... Bitna je poruka, prezentacija, kompozicija.

Savo, ova tvoja zadnja fotka isto snapshot, nema kompoziciju.
 
Meni sve fotografije ovde po kvalitetu slicne, e sad neke su snapshot neke su malo smisljenije. Mitrove fotografije su dobre, ali dobre su i zato sto je neuobicajena lokacija, pa zato izgledaju jos bolje. Iskreno, kod fotgrafije je najbitnije da je smisljena, da ima dobru i zanimljivu kompoziciju. Sve to moze biti i sa mnogo graina, i sa ispranim bojama, .... Bitna je poruka, prezentacija, kompozicija.

Savo, ova tvoja zadnja fotka isto snapshot, nema kompoziciju.
Naravno da je snapshot, pričalo se o dinamici te sam postavio ndobradjenu sliku sa prostom scenom.
Svaka slika treba da ima smisla ( generalno govoreno ) kad vidim na instagramu likuše koje slikaju na svakih 5m nešto i izbace po 10 slika dnevno zgadi mi se slikanje.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sony Xperia XZ1, lepota Zlatibora [emoji4]
Instagram: @vv16x7
LRM_EXPORT_20180701_115153.jpeg
 
Poslednja izmena:
edys@ odlicne fotke.

savo mozes li ostaviti link ka gcam i parametre za s8?
Naravno.

Apk:
https://drive.google.com/file/d/1CXpjxNFRPYDht1kAiL2VhYeXLHc58wjT/view?usp=drivesdk

Parametri ( p.s. pravljeni su samo za dnevne/izlaske/zalaske isključivo za ovu verziju APK-a, ova podešavanja neće raditi na drugim verzijama, imao sam negde podešavanja i za low light al nisu bila dovoljno dobra da bi se cimao oko podešavanja nazad za dnevne )

- Zavisno od scene obradjivace sliku 7-15sec, bateriju uništava tako da savet kad slikaš ne'k bude da valja.

https://ibb.co/album/d9cmJv

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Prijatelju ti si uzeo da pljuješ nešto što ne razumeš, misliš jer si instalirao gcam na nekoj smeće kameri da si našao sveti gral dok si ipak samo dobio OK kameru i tu je kraj.

Ta "smeće kamera" kao što ti kažeš je IMX362 :)
Isti senzor se nalazi na Google Pixel 2 telefonu koji i sa jednom zadnjom kamerom tera sprdnju sa konkurencijom koja ima 2 pa i 3 zadnje kamere ;)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ta "smeće kamera" kao što ti kažeš je IMX362 :)
Isti senzor se nalazi na Google Pixel 2 telefonu koji i sa jednom zadnjom kamerom tera sprdnju sa konkurencijom koja ima 2 pa i 3 zadnje kamere ;)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Senzor i da jeste isti a nije, zamislimo da jeste ostale stvari nisu ( fi, veličina pixela, focal, itd ), posebno ne algoritmi i veličina pixela a kako je i potpuno zasluženo pixel2 svojevremeno rasturio konkurenciju debelo je dokazao da algoritmi igraju veliku ulogu... naspram istog senzora + veličine pixela, algoritmi koje nokia nema, algoritmi koji rade na stacking režimu koj nokia nema, DRAM memoriju na novim modelima a kod pixel čip za obradu koje nokia nema.

Pre svega f2.0 v.s. f1.8, zatim veličina pixela na pixel2 1.4µm dok je na nokia 8 1.12µm u prevodu znatno bolje vidi pixel2 i ostali telefoni sa 1.4 v.s. prastarih 1.12 iliti senke kao i sama dinamika je neuporedivo bolja po pitanju svega.

To što isti senzor guraju svi ne znači da isto slikaju svi očigledno i druge stvari igraju ulogu. Da je tako kome treba telefon za slike 200€ bi slikao sa istim senzorom kao telefon od 600€ što ipak nije moguće osim ako časte i sa veličinom pixela, fi, sočivima algoritmima itd.

Dodje na isto kao da porediš amoled od samsung naspram drugih i kažeš ista je rezolucija, veličina, tehnologija.

Inače senzor na nokia 8 je IMX258 u prevodu senzor za mid range klasu još iz 2015-te godine.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Lol, ako je to istina, taj imx258 ima leeco cool1 od 120$ [emoji16]

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Pa nije druga priča, celo vreme se diskutuje o N8, prelistaj malo iznad.

Kako slika Nokia 8 sa gcam ovo je fantazija.
Ovo je bolje i od S9.




Sent from my Nokia 8 using Tapatalk

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Ma znam, ima čovek i nokia 8 i nokia 7+, a postavljao je ovde slike sa oba telefona ;)
Nebitno ...
 
Ja recimo nalazim fotke od kolege blue moon vrlo inspirativne i krajnje apstraktne. On je preneo svoju emociju, svoje nesto... Jeste shebao hajlajtse ali to sad nije ni bitno. Svako svoga konja jase.
 
Live focus, like it.
62250f9c896d579f26fbc923d1074ff3.jpg


Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno