Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

@Gizmo to što sam postavio nije ni pola veličine slike kamoli cela ...objasni logiku teme FOTOGRAFIJA ako smo ograničeni na brikovane kvalitete ..."prst na čelo"...ja stvarno ne vidim smisao teme ako ne može da stavimo malo jači kvalitet ...šta bi bilo da stavljamo full rez...

Džaba kačim neću više ni kačiti kada tema bude stvarno tema "fotografija" a ne šatro fotos/low res/za to quality eto me nazad ...

P.s. kontam da je neko to tako odredio na forumu samo taj neko bi trebao da se zapita gde je logika ovakve teme ako je uslov " očaj kvalitet "

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne znam da li moram da ti crtam ili šta. Izuzetno je nepraktično kada postaviš fotografiju tolike rezolucije u temu, objasnio sam već zašto. Pogledaj kako ostali članovi rade, funkcionisalo je godinama, funkcionisaće i dalje. To što se kači je sasvim dovoljne veličine da ti pokaže kakvu je fotografiju telefon zabeležio. Ne razumem zašto je problem jedan klik više da otvoriš fotku u full rezoluciji i da vidiš više detalja. Koristi Flickr, najfleksibilniji je po pitanju veličina pregleda na forumu, i zadržava full kvalitet fotografije kada je otvoriš na sajtu.
 
Domaci ale :)

Honor 9,manual mod

 
Brate @ale svaka cast.
 
Honor 8 lite, samo prva je naprzena postprocesom. U atachment sam stavio, valjda je mali preview fotografije?

IMG_20170725_182853.jpg IMG_20171212_064436.jpg IMG_20170829_123728.jpg IMG_20180203_121521.jpg
 
Ale, svaka cast ovo je bas, bas odlicno.Moze kratak komentar kako si dosao do ovako dobre slike( podesavanja, neka posebna aplikacija, stativ....)


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
@ale, i ja sam je čekao u BG, ali nije bilo nevreme ni munja, *mjau**mjau**mjau*. Čekao sam da se javiš, odlične :)

@Sava89, Filckr je najbolja opcija, dobiješ 1TB, imaš app za fon, slike ostaju u punoj retoluciji i detalja/podešavanja, kao i uređaj sa kojim je slikano, ako je uključeno i gps prikaz na mapi. Nije niko mislio da ti ne postaviš u punoj rezolciji, na flicker jeste u punoj, već da taj pregled za forum ovde ne bude u full, već u bbcode, ovako:

Kada se klikne na sliku ovde bbcode, ona vodi na pregled gde možeš birati rezolucije, onaj kome ne sviđa neće ni kliknuti. Odlično je rešenje flickr, možeš da podesiš zaštitu svojih prava, ograničiš ovo ili ono, praviš albume...*mjau**mjau**mjau*, koriste ga profiji a tebi ne valja? :d Mislim da sam ti savetovao već flickr, po meni za slike najbolji. Imaš i 500px, ali me nervira jer nema bbcode za pregled na forumu, to ako si fensi uber neki, za prodaju slika... poslušaj nas, flickr, moraš nešto od nas i ti da naučiš :)

Imate podešavanja sa @ale slike na flickr (nisak ISO, tronožac i vreme izlaganja 16s):
 
Hvala puno svima! :wave:

Ivan je u sustini sve objasnio, ali evo napisacu i ja.

ISO na najnizu vrednost, SS na maksimalno koliko moze(kod KZ je 16s), fokus na infinity(ovde se vidi da ga KZ nema, jer je ograda mutnija), stativ, podesiti wb ako je potrebno i timer na 2s ili 5s, da bi se stativ smirio.
U detaljima slika vidi se da pise PhotoScape, to je program sa kojim malo kropujem slike.
 
7c0e8e9191a08eff9d7d22db42d9d6e6.jpg

Јел имате проблема да не нуди опције за шеровање преко телефона? Десктоп верзија укључена у бровсеру...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[emoji173][emoji173][emoji173][emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]
b540e7ae67f776c12711703d835c055b.jpg
71a2ec288265fbed04e3e8b3f7b77c11.jpg
5675189fafdafa7e86d73e912827436e.jpg
1bac57374a498ed2e4d5ff67a49d8076.jpg


Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
odlicne fotke. Ima li ovde korisnika iphone X-a da vidim kakve on slike radi? On mi je takodje u opticaju za neku buducu kupovinu kad isprobam P20, ali malo sam ceprkao i po Apple delu Bencha ne videh da je neko kacio fotke, a prelistao sam jedno 40tak stranica.
 
Nemaš potrebe za tim, imaš milion primera na internetu.
 
Drugarica u bass solo akciji. :D


by Aleksandar Nađ, on Flickr

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Malo slika sa pixela 2xl.
https://photos.app.goo.gl/YVh4Rqqc3upiUTik9
Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Tanko to nešto, bolja ti je bila ona galerija sa Nexus 6P...


Torino by Šumadinac, on Flickr

Torino by Šumadinac, on Flickr

Torino by Šumadinac, on Flickr

Torino by Šumadinac, on Flickr

Torino by Šumadinac, on Flickr

Torino by Šumadinac, on Flickr

Kragujevac - Šumarice by Šumadinac, on Flickr

Manastir Manasija by Šumadinac, on Flickr

Manastir Manasija by Šumadinac, on Flickr

Veliki buk - Lisine by Šumadinac, on Flickr
 
Poslednja izmena:
Nexus 6P dominacija, još bolje slike nego što pamtim. Šta bi bilo tek da si obradio slike u PS! Da nisi posetio i Resavsku pećinu ili Krupajsko vrelo, bio su im blizu?
 
Pećinu da, Krupajsko vrelo nisam na žalost :(
To su netaknute slike sa 6P bez ikakvih podešavanja, samo HDR+ uključen.

Ima dosta slika i sa 5X, ali da ne kačim kad je ista kamera :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
iPhone SE iznenadi me pljusak, a ja pesacio. :-D

attachment.php
 

Prilozi

  • IMG_0938.jpg
    IMG_0938.jpg
    475 KB · Pregleda: 407
Poslednja izmena:
Aj i od mene neka obrada. Slikano u blizini "Dečjeg sela" u Sremskoj Kamenici.

Lost by Aleksandar Nađ, on Flickr

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Mali crop na obe


 




Sent from Nokia 8 via tapatalk
 


Sent from Nokia 8 via tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno