Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Erhm... :)
Captain Marvel je u stvari Shazam, odnosno obrnuto - zbog zavrzlama oko autorskih prava je preimenovan u Shazam od strane DC i malo promenjen koncept lika... Ali manje-vise oba lika su manje bitna (za DC i Marvel) tako da ih koriste za specificnu publiku. Inace Shazam je vise "decija" verzija Supermena nego za rainbow ortake, nesto tu pogresan vajb dobijas... :)
 
The Way i 11:14 taman sam se ponadao ali oba sam vec gledao i oba su sjajna. Gledao oba kad su izasli totalno sam i zaboravio na te filmove.
 
^
To onda znaci da su i Supermen filmovi bili ciljani ka demografiji sa "modernim" tendencijama? xD
Mislim da je samo ciljan za decu (sam koncept jeste dete u telu superheroja), doduse i klincarija (pop kultura) se promenila u odnosu na period pre 10-20 godina, otud verovatno i takav vajb dobijas... To sto vec teze ka nerealnim standardima (sto se izgleda tice) je vec druga prica ali nista sto nije vec vidjeno u zapadnjackim stripovima pocev od 90tih pa na ovamo (trend nagruvaih heroja koje je uveo Todd McFarlane dok je radio za Marvel, sada CEO Image Comics-a)...
 
U pitanju je naravno subjektivni osećaj koji zavisi od više faktora, a ne samo od kvaliteta filma.
Može film biti ne znam kako kvalitetan, ali ako ga gledam npr. u lošem bioskopu, sa zaprljanim 3d naočarima i preglasnim zvukom koji probija, još mi neko non-stop šutira u sedište i zvone telefoni okolo, džaba kvalitet, subjektivni osećaj će biti loš.
Jel moguce da ocenjujes film na osnovu toga da li su ti prljave naocare i da li te neko sutira??

----------------------------------------

Captain Marvel (2019)

Ne mogu tacno da objasnim zbog cega, ali mi se nije dopao.
Oni negativci su mi toliko smesni da nemam reci.
Borba je bila ravnopravna isto kao kad bih sad ja sa 30 godina uhvatio neko dete od 5 godina i pretucem ga.[emoji16]
 
Poslednja izmena:
Doba Svarcija, moralo je sve da bude nagruvano [emoji4]

Stalone i Svarci jos uvek se drze, mada jos malo pa pravo sa gerijatrije rade na nastavcima. :)

I oni ne znaju kada da stanu, sve po cemu smo ih pamtili us**ce sa ovim bespotrebnim filmovima.
 
Isto kao kad ljudi daju niske ocene Yify ripovima koje premotaju na brzinu na laptop zvucnicima i 15" ekranu. Teško je biti objektivan.
 
^
Sta tacno znaci naslov ove teme (Poslednji odgledani filmovi) ?
Da li je to :
1. Poslednji film koji smo odgledali, bez obzira kada je snimljen...
ili je to
2. Preporuka, ocena i kratki komentar za najnovije filmove (koji se vrte u bioskopima), pri cemu nije u najmanju ruku pozeljno postovati o starijim filmovima... ?

Pokusavam da shvatim gornju poruku i pitam se sta znaci, sto me navede da razmisljam o temi i njenom naslovu...
 
Znaci da je to tema a ne LGBT serendanje (postovi koji su izbrisani i kojima nije mesto ovde). ;)
 
Izašaoveć!
 
Da ima ga na HBO GO.
 
ja gledao malopre... ok je

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Captive State, tja... Sta znam... Volim sci-fi i ovaj ima dobru ideju, ali mi je nekako ravan u smislu likova.
Nisam uspeo da skapiram ko je glavna uloga, a i nisu bog zna koliko razvijeni likovi... 6/10 zbog same ideje, realizacija je 5/10
 
Ponovio Bendžamina Batona na HBO, au što je to dobar film.
Haha ja sam bas juce obnovio na Netflixu. Odlican film, pun nedostataka i rupa, ali bas me briga. Uzivao sam od pocetka do kraja.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Pustio sam sinoć Deadwood ali sam odustao. Odavno sam gledao seriju, pola likova mi se meša iz drugih serija (Sons of Anarchy, Hell on Wheels). Samo sam čekao da se Colm Meaney pojavi u nekoj sceni. Moraću da se prisetim serije pa tek onda da odgledam film.

Sent from my landline using Tapatalk
 
Deadwood rejunion,nisu baš morali ni da se cimaju ,mada je zabavno videti ih opet
 
Audition (1999)

Takaši Mike (sve ga pretrpalo) me kupio sa filmom Visitor Q, najperverznijim koji sam gledao, gde sam ga brže bolje stavio u folder "gledao i nikome ne pričaj". Audition sam smatrao manje bolesnim što i jeste ali ništa manje brutalnim. Godinama mi stajao u zapećku i prosto mi je bilo krivo što ga ranije nisam pogledao. Odličan spoj par žanrova i majstorskog stvaranja i dizanja atmosfere. 8/10
 
Godzilla: King of the Monsters (2019)

Uh kakva filmcina! Pre svega mislim na CGI & SoundEffect pa ostalo.
Sad cekamo treci deo i koliko sam shvatio bice King Kong?
 
Au koga sad slusati, jedan kaze ocaj i tuga, drugi filmcina CGI i soundeffects... hmmmmmm
 
Ne moze da se poredi sa nekim filmovima koji imaju pricu i salju neku poruku, ali meni generalno se dopadaju ovakvi filmovi jer se opustim (naucna fantastika) dok ih gledam i uzivam u scenama borbe.
Meni se dopao i prvi deo iz 2014-te mada mi je ovaj dosta bolji.
Ne znam ko je rekao da je sr*nje, ali postujem misljenje jer svako ima pravo na svoje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno