Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
IT 2017 cemu 7.7/10 .. po meni je to nekih 6.5 plafon. Mother! 2017 bas preuvelicavanje i odlazenje u krajnost mada poruka filma je prilicno jasna.
 
Нелюбовь- Драма из уџбеника, права кинематографија, са свим елементима. Запад овако нешто никада не би могао да сними. Евентуално Французи можда. 8/10
 
Ni meni nije jasna visoka ocena filma Geralds Game u izdanju Netflix-a. Jeste zanimljiva i nesvakidasnja tema,ali film je realno dosadan i gotovo se nista ne desava.
 
Нелюбовь- Драма из уџбеника, права кинематографија, са свим елементима. Запад овако нешто никада не би могао да сними. Евентуално Французи можда. 8/10
Može link.
hvala

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Hvala obojici.Stavljeno na listu, deluje zanimljivo.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nije los Nelyubov/Loveless. Dosta prazan i siromasne radnje ali dobro uklopljeno da se ne primecuje mnogo. Zapad ne snima takve filmove jer to specificno stanje bede i beznadja imaju samo te istocnjacke zemlje.
U ovom filmu beda je emotivna a beznadje svakako prisutno. Sve te drame odatle, mrace i ne volim cesto da ih gledam.
Preporucio bih Leviathan od istog rezisera koji je bas depra i cemer. Voleo bih kad bi ovaj lik napravio neku komediju.
http://www.imdb.com/title/tt2802154

I Sibir. Monamur.
http://www.imdb.com/title/tt1823202
 
Nije los Nelyubov/Loveless. Dosta prazan i siromasne radnje ali dobro uklopljeno da se ne primecuje mnogo. Zapad ne snima takve filmove jer to specificno stanje bede i beznadja imaju samo te istocnjacke zemlje.
U ovom filmu beda je emotivna a beznadje svakako prisutno. Sve te drame odatle, mrace i ne volim cesto da ih gledam.
Preporucio bih Leviathan od istog rezisera koji je bas depra i cemer. Voleo bih kad bi ovaj lik napravio neku komediju.
http://www.imdb.com/title/tt2802154

I Sibir. Monamur.
http://www.imdb.com/title/tt1823202

Sad odlgedah CrashPad(ne zaslužuje link) da se kao razonodim uz neku novu komediju i nemam taj osećaj da na zapadu ne snimaju prazne i filmove siromašne radnje. Samo što se to ogleda u klišeima ponovljanim do beznađa, IMO. Tako ispade da se ni jednom nisam nasmejao bilo čemu viđenom... jedino mi je sad smešno što ne znam ni otkud mi.:d

I da, u Leviatanu, ako je i vrlo mračan film, mi je gradonačelnik u jednoj sceni bio vrlo komičan.:D
 
Nije los Nelyubov/Loveless. Dosta prazan i siromasne radnje ali dobro uklopljeno da se ne primecuje mnogo. Zapad ne snima takve filmove jer to specificno stanje bede i beznadja imaju samo te istocnjacke zemlje.
U ovom filmu beda je emotivna a beznadje svakako prisutno. Sve te drame odatle, mrace i ne volim cesto da ih gledam.
Preporucio bih Leviathan od istog rezisera koji je bas depra i cemer. Voleo bih kad bi ovaj lik napravio neku komediju.
http://www.imdb.com/title/tt2802154

I Sibir. Monamur.
http://www.imdb.com/title/tt1823202

Jel ovo generalizovanje ili se odnosi samo na ovaj film?

Ukoliko je komentar na generalnom nivou, moracu da dam svoj vezano za razlike u kvalitetu zapadne i istocnjacke kinematografije, pogotovu Ruske.
Zapad ili ti Americka produkcija nema tu sirinu, kulturu, nema tu duhovnost, prosto njihov mentalni sklop doseze odredjene limite i tu su gde su a vrte se oko sablona i klisea.
 
Kad kazem zapadnjacko ne mislim na Spajdermena i Adama Sendlera...(Panov Lavirint je zapadnjacki film npr). Eto Kum na koga se svi secete je cist Holivudski film. Znate koje su zapadnjacke zemlje.
A taj istocni blok, ex ussr i okolina ukljucujuci balkan to specificno beda/beznadje e to ne mogu zapadnjaci da snime. To pisem ja ovde, ne prepucavam se ko je bolji filmadzija ili cija je zemlja bolja ke3nja mi se od rusofila i natofila i cele te skupine poluljudi.
 
The walking dead - Ja I dalje ne mogu da skapiram zasto su bre ovoliko lose krenuli ovu sezonu. Ovih 8 epizoda je dno dna. Sve nepovezano... Pod hitno bataliti vise tu aleksandriju I ici dalje...


P.s nek neko prebaci u serije zaebo se.. :(

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Nije los Nelyubov/Loveless. Dosta prazan i siromasne radnje ali dobro uklopljeno da se ne primecuje mnogo. Zapad ne snima takve filmove jer to specificno stanje bede i beznadja imaju samo te istocnjacke zemlje.
U ovom filmu beda je emotivna a beznadje svakako prisutno. Sve te drame odatle, mrace i ne volim cesto da ih gledam.
Preporucio bih Leviathan od istog rezisera koji je bas depra i cemer. Voleo bih kad bi ovaj lik napravio neku komediju.
http://www.imdb.com/title/tt2802154

I Sibir. Monamur.
http://www.imdb.com/title/tt1823202

Odgledaj Biutiful ako već nisi, španska je produkcija
 
...
Zapad ili ti Americka produkcija nema tu sirinu, kulturu, nema tu duhovnost, prosto njihov mentalni sklop doseze odredjene limite i tu su gde su a vrte se oko sablona i klisea.

Ovakvo pisanje je potpuno neprihvatljivo na forumu, na stranu što je netačno. Izbegavajte ovakve konstatacije jer će biti sankcionisane.
Isto tako, reći za nešto da je "američko ******" je klasično "srpsko ******", i tako može u nedogled. I to će biti sankcionisano.
 
Poslednja izmena:
Tek sad odgledah Snowpiercer.

Skinuo sam ga još kada je izašao i ja ****** slušam šta drugi ljudi pišu po netu ,kako je očajan film, jedan od najgorih filmova . Prošlo neko vreme ja zaboravio na film i sasvim slučajno ga vidim na hd.

Ovo je fenomenalno ,sf klasik jbt . Većina u fazonu kako nije realan ima previše rupa u scenariju a ono niđe veze ,totalno nebitna stvar. Nije ni poenta o tome uopšte,već kritika društva prikazana kroz celu situaciju i voz. Ko je ovde dobar a ko loš , ne postoji baš granica između dobra i zla, svako čino ono što misli da je dobro za sebe .Oduševljen, ko voli malo drugačije filmove a ne isti kalup koji nam serviraju neka slobodno gleda,još ako volite sf i postapokaliptične filmove onda je to win win.
 
Poslednja izmena:
Ide li neko sutra na premijeru Star Wars Last Jedi?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nije los Nelyubov/Loveless. Dosta prazan i siromasne radnje ali dobro uklopljeno da se ne primecuje mnogo. Zapad ne snima takve filmove jer to specificno stanje bede i beznadja imaju samo te istocnjacke zemlje.
U ovom filmu beda je emotivna a beznadje svakako prisutno. Sve te drame odatle, mrace i ne volim cesto da ih gledam.

Gde vide ti u filmu "stanje bede"? :) Upravo suprotno, jer se radi o
porodici srednje više staleži, koje je Zapadna Evropa puna. Da ne pominjem njenog novog čoveka koji je već suvi buržuj. Ta "beda i beznađe" koje pominješ više čuči u nama samima, nego što se u filmu pokazuje. Bez preterivanja, Zvjagincev je majstor svog zanata.
 
Pa eto napisao sam "U ovom filmu beda je emotivna..." Niko nikog ne voli.
Ironicno oni tragaci dobrovoljci koji nemaju veze s akterima ispadaju najcovecniji i jedini kojima je stalo.
 
Pa eto napisao sam "U ovom filmu beda je emotivna..." Niko nikog ne voli.
Ironicno oni tragaci dobrovoljci koji nemaju veze s akterima ispadaju najcovecniji i jedini kojima je stalo.

Pa to je bila i poenta filma, dete koje nikome nije trebalo, i koje je u njihovim životima bilo teret i breme, bar su tako mislili... Najača scena mi na kraju kad onako usran od života, uzima u ruke svoje drugo dete od druge žene i bukvalno ga baca u "kavez".
 
Auuu sta je ovo sa ovim forumom i moderatorima. Americko ******* je za mene to i nista vise. Tacke predstavljaju da vi mozete sami zakljuciti sta zelite, mastu na volju. A zasto bi se to sankcionisalo? Americko? Americko jeste, snimano u Americi, Americki glumci, Americka produkcija.
Malo previse frustracije ima na ovom forumu.
 
Poslednja izmena:
Nije los Nelyubov/Loveless. Dosta prazan i siromasne radnje ali dobro uklopljeno da se ne primecuje mnogo. Zapad ne snima takve filmove jer to specificno stanje bede i beznadja imaju samo te istocnjacke zemlje.

Sad kad odgledah, ne bih se složio sa konstatacijom. Slična atmosfera "bede i siromašne radnje ali dobro uklopljene da se ne primećuje mnogo" je i u Manchester by the Sea ako imaš volje da gledaš još ovoga, preporuka
 
Poslednja izmena:
Auuu sta je ovo sa ovim forumom i moderatorima. Americko ******* je za mene to i nista vise. Tacke predstavljaju da vi mozete sami zakljuciti sta zelite, mastu na volju. A zasto bi se to sankcionisalo? Americko? Americko jeste, snimano u Americi, Americki glumci, Americka produkcija.
Malo previse frustracije ima na ovom forumu.

Ama ne može tako da se piše i tačka. To je čist šovinizam. Koliko puta smo o tome pisali... Kome ne odgovara...
 
Ide li neko sutra na premijeru Star Wars Last Jedi?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Sve karte su rasprodate u normalnim terminima. Sacekacu cetv ili petak... Al kako odmice nazalost moracu totalno da gasim fb I ostale dodirne tacke jer vec sad ima previse I previse spoilera...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
^
Takodje. Ja ni trejlere nisam gledao, osim prvog tizera koji nista ne pokazuje.
Danas, polovinu filma spakuju u trejlere.. spoil samo prsti.
 
Ama ne može tako da se piše i tačka. To je čist šovinizam. Koliko puta smo o tome pisali... Kome ne odgovara...
Ček' sad, šta je šovinizam ovde tačno? Smem li ja da napišem npr. "Američka/Ruska/Hrvatska/Srpska beda od filma" ili sme ići samo "Američka/Ruska/Hrvatska/Srpska" ili samo "beda od filma"? Ili ne sme ni jedno?
 
Ja se ne sprdam, ozbiljno pitam. Počeli da cepaju poene samo tako. Hoću da poštujem pravila.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno