Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako sam i ja prosao!Cak sam se i pretplatio da bi odgledao kako treba,a ono ne moze ni tako!
 
Dal je Dara snimana kao neka kontra Quo Vadis Aida? Da i mi svoje kazemo, trebalo je da radi to neko pre 15 20 godina, mozda Paskaljevic ili Dragojevic.
 
Bliss, gledao prošle nedelje, loš.
Danas
White tiger,
I care a lot
Oba odlična.
 
Dara iz Jasenovca
Mislim da ce ovaj film ostaviti utisak samo na domacu publiku!Stranom gledaocu moras da prikazes ekstremne scene nasilja da bi ga malo podstaknuo da kasnije istrazi sam sta je to Jasenovac i kako se to uopste dogodilo!Ovako ce biti brzo zaboravljen!Film jeste tezak,ali nije onoliko koliko sam ocekivao da ce biti i kakav je trebao da bude!Ono sto je po meni trebalo da bude dodato posle filma je to sta se kasnije dogodilo sa glavnim akterima!Ne znam dali je Dara bila stvarna licnost ili je izmisljen lik!
 
Mislim da je lik Dare omaž svoj deci iz Jasenovca, a šire i svima onima koji su imali sreću da prežive pakao logora.
Kako god, film je zanatski loš, bez obzira na tematiku.
 
Nasa kinematografija je u krizi poslednjih 25 godina. Od Underground-a nikako dobar film da napravimo. Dara, jako lose, cak i za TV film. Sramota sa ovim izaci pred Oskara.
 
Dobar reditelj uz dobar scenario može da opiše (nagovesti) mnoge horore i to bolje od grafičkih scena koje možemo videti u filmovima. Dobar film utiče na gledaoca ne samo scenama nego i pričom, pogotovo psihološkim delom.
Nisam gledao Daru i neću. Posle odgledanog The Pianist rekao sam sebi da više nikada neću gledati film sa sličnom tematikom. Na kraju krajeva, ja ne treba ni da ga gledam. Možda bolje da ga odgledaju u hrvatskoj. Ali to je već neka druga priča...
 
Dara je film sa vrlo plitkom pricom i nerazradjenim likovima. Ne mogu da shvatim da je neko pomislio da ovo moze da bude za oskara.
cela radnja filma je spakovana u zadnjih pola sata (od ukupno 2 sata) ostatak su scene sadistickog ubijanja koje u proseku idu na svakih 5 minuta.
 
Kao neko kome je trećina familije sa majčine strane pobijena u tom logoru i okolini, mogu da pričam sa pozicije nekog "autoriteta" po pitanju istorijskih činjenica. U Jasenovcu (kao i u svakom drugom logoru drugog svetskog rata) su strahote bile na tom nivou da ne možete da shvatite. U mlađim danima istraživao sam i o drugim logorima po Nemačkoj, Austriji, Poljskoj... Vi sad kad pogledate ovaj film (BTW, zašto je onemoguceno gledanje unazad a na eon-u na pc-u takođe nije bilo moguće gledati ni uživo, samo na boxu je mogao da se gleda) ni za milion godina ne možete da shvatite šta se tamo radilo.
Greška ovog filma je što su neke scene pogrešno ubačene i bez preke potrebe. Takođe, šta je svrha ovog filma? Edukacija? Čija? Propaganda negde, zapad, region, Srbija? Promašio u većini ciljeva. Takođe, smatram da, pošto se radi o istorijskim događajima i rađen je na osnovu svedočenja preživelih, trebalo je dodati i neki podataka o Dari (ili kojem god glavnom liku koji je preživeo), bar kao tekst u odjavnoj špici. Ono tipa, u Jasenovcu i okolinim logorima je pobijeno toliko i toliko Srba, Roma i drugih... Dara je preživela I posle rata živela tu i tu, do tad i tad.
Dakle nešto u tom smislu što bi celu priču dovelo na novi nivo faktografske tačnosti što, bar u mom slučaju, uvek ima određeni "impact" na gledaoca a i na kritičare.
Primer takvog pristupa najpoznatiji je Šindlerova lista.
Po meni, film je pretendovao na nešto što mi nije do kraja jasno, potrošeno je verovatno dosta para za naše prilike a opet nesto nije u redu sa tim filmom (i nema veze sa radnjom). Kao da je puno toga ofrlje rađeno, računajući da je sama ta radnja dovoljna. Pa krastavac, nije.
U pravu si, da se napravi toliki propust i napomene u samom filmu da je fact-based i nešto o likovima je ogroman previd.
 
Dara je film sa vrlo plitkom pricom i nerazradjenim likovima. Ne mogu da shvatim da je neko pomislio da ovo moze da bude za oskara.
cela radnja filma je spakovana u zadnjih pola sata (od ukupno 2 sata) ostatak su scene sadistickog ubijanja koje u proseku idu na svakih 5 minuta.
Tvoj opis je filma je potpuno tačan...ali niko do sada nije ni pokušao da snimi film o tome, a taj film obrađuje ogromnu traumu i zlo koje se jeste dogodilo.
Traumu o kojoj je zabranjeno govoriti zbog "bratstva i jedinstva"... A to zlo koje se tada dogodilo višestruko prevazilazi sve zlo koje se desilo u ratovima devedesetih...
Takve rane ne mogu da zacele bez istine, a istina mora da se kaže...
Ovako ili onako...sviđalo se to nekome ili ne...
 
Tvoj opis je filma je potpuno tačan...ali niko do sada nije ni pokušao da snimi film o tome, a taj film obrađuje ogromnu traumu i zlo koje se jeste dogodilo.
Traumu o kojoj je zabranjeno govoriti zbog "bratstva i jedinstva"... A to zlo koje se tada dogodilo višestruko prevazilazi sve zlo koje se desilo u ratovima devedesetih...
Takve rane ne mogu da zacele bez istine, a istina mora da se kaže...
Ovako ili onako...sviđalo se to nekome ili ne...
Nije baš tako, snimani su i tada filmovi o Jasenovcu. Najpoznatiji su Deveti Krug (1960) i Krv i pepeo Jasenovca, dokumentarac Lordana Zafranovića. Deveti krug je nominovan i za Oskara.

Slažem se da treba snimati filmove o takvim stvarima, ali bi bolje bilo da su stvarno kvalitetni, sa velikim budžetom, nego da se ovako propuštaju šanse zbog brzine ili manjka sredstava.
 
Šta pričate, kakvo zabranjivanje. Odlično smo znali šta je bio Jasenovac, ništa se nije krilo.
 
Pre nekih mesec dana pogledah ponovo Blade Runner (1982) - 9/10, jak film, vise filozofija nego akcija.
Pogledah veceras Blade Runner 2049 (2017) - 5/10, mlitav film, vise akcija nego filozofija.
 
I dan danas se sećam muzeja,i stravičnih slika sa zidova istog

X-Men: Days Of Future Past (2014) dobar​

 
I care a lot - Glupost, klise, zanimljivo kako pokusavaju da prave pol.korektan film ali se Rusi kao negativci (beli muskarci naravno) podrazumevaju.
A Dinklage svo vreme samo slaze face kao svi mi dok smo gledali zadnju sezonu gejmotrona.
 
jel ima negde prevod za film charlatan ubi se trazeci ali nema nigde?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno