Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ја сам читао на Looper.com пре пар месеци,можда брат његов онда😐
 
Underwater
Opet dobar Sf. Svidja mi se sto akcija krece bukvalno odmah i film nije dugacak, traje sat ipo.
 
Monster Hunter (202x)

Sledeci film od ovog dvojca reziser/glavna glumica je stepsis klip na nekom od sajtova.. dno, dno, dno... ocena na imdb i MS je preuvelicana jedno 16x!
2/10
 
^Ma @Чичарито ga sa'ranio, još ne da se ubedi da je čovek živ... :)

EDIT: Odgledao juče film Savage Poneke https://www.imdb.com/title/tt9099800/
Iskreno, scenario, režija, gluma suv prosek, jedino što mi je bilo zanimljivo da vidim kako živi dobri novozelandski narod, čujem novi jezik, pesme, vidim malčice od njihovih običaja...
Iskreno iznenadio sam se da je i tamo prisutan rasizam i da ima čisto belačkih bandi nacional-socijalističke ideologije, ali i onih čisto maorskih...
Njih sam oduvek doživljavao kao jedno od demokratskijih društava, gde su te razlike premoštene, a te rasne nesuglasice potpuno prevaziđene, jer kod njih nad Maorima ipak nije bilo genocida (verujem i delom zato što su ovi zajebani do srži) kao npr. u AUS nad Aboridžinima, a pogotovo ne kao u USA nad Indijancima...

Doduše film opisuje NZ društvo 70tih, pa se nadam da je to danas ipak bolje nego ranije.

Moj utisak da su verno preneli taj mentalitet krda/bande, to klinačko ponašanje odraslih osoba, te kvazi ideale, za koje sam se i sam uverio da postoje u takvim grupama, na primeru likova iz kraja koji su zarobljeni u 16 godini, tim nekim svojim pričama kojima lažu sami sebe, iako imaju po 45-50 godina...

EDIT: I sad vidim da sam pogrešio, i da je i tamo beli čovek zavodio reda i nanu naninu doduše ako sam dobro shvatio nahuškali su Maore da pokolju drugo pleme Moriore i istrebe ih https://en.wikipedia.org/wiki/Moriori
 
Poslednja izmena:
News of the World 4/10. https://www.imdb.com/title/tt6878306/ Dosadan i predvidiv. Ok da se ubije 2 sata ko ima Netflix i par piva, ali nikakvu emociju film nije izazvao, nekako mi je sve bilo kliše i neiskreno. Henks odradio klasičnu tezgu.

Edit: posle napisanog komentara udarim search, da vidim da li je još neko komentarisao, i vidim da je @OZZY83 napisao maltene isto. :)
 
Poslednja izmena:
@poslednje 4 stranice teme...
Stavite link ka imdb preko naslova filma, mnogo lakse i pitkije se cita tema, just a tought...
 
jeste ali ja ne znam kako da shernem link iz imdb aplikacije, pomozi dobri covece
 
copy/paste iz address bar :)
 
Boss Level (2020) 8/10, (ne poredeci ga sa remek delima vec sa gomilom filmova koje izlaze svakodnevno) prijatno me iznenadio. Nasmejao sam se, pun je radnje cak sta vide ima par scena i replika koje posle par dana i dalje mogu da ponovim i da me nasmeju. Mene je treiler kupio pa sam ga cekao.
 
pa nema adres bar u aplikaciji, a kad odem na share nemam opciju linka nego 1000 i jednu aplikaciju preko koje mogu da sherujem

evo jedino da idem share na neku messaging aplikaciju pa onda odatle da cupam link

elem Traffic gledao odlican kao i prvi put
 
Posto me je @jaksa svojim postom preorijentisao na domacu kinematografiju,pogledao sam prvi na koji sam naleteo i bas mi je nekako legao!
Ono sto mi se prvo dopalo je to sto je veoma "kulturan" u odnosu na ono sta sam navikao do sada u nasim filmovima!Mislim da je pretezno namenjen zenskoj publici i romanticima!Posto je ovo ipak domaca scena od mene ocena 8/10!
 
Sinoć pustio švedski Force Majeure mislio sam da se radi o lavini i nekom zatrpavanju a u stvari dobio neku sapunjarsku limunadicu,koju nisam mogao ni da izdržim do kraja,dosadno baš 2/10
 
@daki
Pričali smo pre par godina o tom filmu i to dosta.
Odlična komedija, inače osim italijanske, postoji još i francuska, poljska i nemačka verzija.
 
3+/5. Malo sam bacio oko na wiki,u Francuskoj je poprilicno dobro prosao.
Ako ga budes gledao,javi utiske :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno