Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uncut Gems sjajan, oduševio me je. Good Time mi nije bio nešto, pa sam očekivao nešto slično, ali ovaj je mnogo bolji.
Garnet car :D
Meni je totalno suprotno...
Uncut gems je prehajpovan ovde, drugo jako je težak za praćenje.
Sam film jeste dobar ali ceo taj koncept je zamoran.

Good time mi je mnogo lakši za praćenje i ako je na isti način "bučan" nije tako konfuzan za praćenje radnje, a i ceo film je maestralna tragična drama.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Zavisi od senzibiliteta, ja sam par puta pauzirao Uncut Gems zbog te napetosti ali to nikako ne umanjuje da je odlican film. Ne znam kako je prehajpovan na forumu? Ja sam samo video negativne komentare i svrstao ga u smeće. Potom odgledao Good Time na neki komentar da je Patison u njemu odlican i rekoh ajde da vidim, film mi se jako svideo. Onda skontam da je Uncut Gems od istih tvoraca, i par pozitvnih komentara se pojavilo u medjuvreme na temi pa rekoh da ga pogledam. Film obavezno treba pogledati, nacin na koji nabijaju tenziju u filmu je sjajan. A i Garnet je odlican u filmu. Cela ideja je jako zanimljiva i drugacija.
 
Ni meni nije legao Uncut Gems. Upravo zbog tog nekog osecaja ubrzane radnje sam ga posle desetak minuta prekinuo.

The Jacket cudan film.
Inace sam klaustrofobican pa mi nije bilo prijatno kod scena kada ga stavljaju u kasetu.
 
Poslednja izmena:
Dobar je Uncut gems.
 
Mozda dam ponovo sansu Uncat Gems. :)
 
Ovako, znam da ima ljubitelja skandinavske produkcije i verovatno je svako odgledao The Hunt aka Jagten!? Ja sam ga danas prvi put gledao, prvi put kad sam pustio pre par godina morao sam da prekinem i do danas nisam pustao film. Moze li neko pojasnjenje, sta je poenta u filmu? Ne vidim stvarno razlog ni one visoke ocene kao da je ko zna sta... Ima bar 5 boljih filmova koji imaju mnogo manju ocenu na imdb a skandinavske produkcije.

Pogledao sam juce i Ragnarok (2013)... Onako za razbibrigu ok. Naivan skroz, ali ajde. :D
 
Poslednja izmena:
Ako se slaže sa tvojim doživljajem super, ako ne šta te briga. Meni je barem nebitna ocena, orijentaciono zna da bude od koristi i to je sve.
---------------

The Thing je po mom ukusu i klasika, a ovo je onako, nisam ga gledao barem dvadesetak godina pa hajde da se obrne radi reda.
https://www.imdb.com/title/tt0093177/
 
Ovako, znam da ima ljubitelja skandinavske produkcije i verovatno je svako odgledao The Hunt aka Jagten!? Ja sam ga danas prvi put gledao, prvi put kad sam pustio pre par godina morao sam da prekinem i do danas nisam pustao film. Moze li neko pojasnjenje, sta je poenta u filmu? Ne vidim stvarno razlog ni one visoke ocene kao da je ko zna sta... Ima bar 5 boljih filmova koji imaju mnogo manju ocenu na imdb a skandinavske produkcije.

Pogledao sam juce i Ragnarok (2013)... Onako za razbibrigu ok. Naivan skroz, ali ajde. :D

Nisam gledao pomenuti film jer drame bas i ne volim, ali mogu da preporucim par skandi filmova ako ih nisi gledao.

https://www.imdb.com/title/tt1278340/
https://www.imdb.com/title/tt2832470/
https://www.imdb.com/title/tt2113681/
 
Danas sam pogledao dva odlična filma.Po prvi put sam gledao islandski film Under the tree i mogu samo da kažem svaka čast za ovako nešto 10/10
Brawl in Cell Block 99 Vrlo dobar Vince i odlično urađen film.Kad sam video ko je režirao nisam ni očekivao ništa drugačije.Bravo 10/10
 
Hwayi: A monster boy
https://www.imdb.com/title/tt2972362/

Klasican korejski. Akcioni triler krvavih obracuna.
Neki bi rekli vec vidjeno od njih mnogo puta, ali... nikad da dosadi.
Ovaj je cak i malo sporiji, posvecen prici, narocito oko uvoda i postavljanja te iste price na zdrave noge..

Plusevi: Iako nerazradjeni, kvalitetni sporedni likovi, vec pomenuta stavka oko price.
Minusi: Lose napisana i prebrza tranzicija glavnog lika, neupecatljiv soundtrack za poptpuni uzitak.

Ocena: 8.5/10.

 
Poslednja izmena:
Dobar je Hwayi, ali mislim da nije 8.5 materijal... Mozda 7.5 max

P.S. Koji traker je najbolji za skidanje korejskih filmova ako neko ima ideju?
 
Danas sam pogledao dva odlična filma.Po prvi put sam gledao islandski film Under the tree i mogu samo da kažem svaka čast za ovako nešto 10/10
Brawl in Cell Block 99 Vrlo dobar Vince i odlično urađen film.Kad sam video ko je režirao nisam ni očekivao ništa drugačije.Bravo 10/10
Verujem da si odgledao bonetomahawk ako nisi...mada je cell block treshina bonetomahawk bas i nije toliko. Oba nisu bas po mom ukusu, ne volim vise toliko nasilja ali svavako su za odgledati
 
Poslednja izmena:
Verujem da si odgledao bonetomahawk ako nisi...mada je cell block treshina bonetomahawk bas i nije toliko. Oba nisu bas po mom ukusu, ne volim vise toliko nasilja ali svavako su za odgledati
Jesam i Bone tomahawk,isto mi se svideo.Meni nije smetao taj trash,više bi mi smetao da je urađen kao John wick,Salt itd pošto takve filmove ne volim da gledam.Ovo mi je bilo sasvim umereno.
Odgledao sinoć i Hell or high water,mislim da je previše hajpovan po ovim kritičarima pošto nije ništa toliko specijalan u odnosu na druge 7/10.
Wild 2014 sa Reese Witherspoon,baš emotivan i jak. 8/10
 
Suburra 2015 - Dobar. Preporuka. Film je vise drama nego akcija, ali skroz ok film. Fino opisuje danasnju politiku, mafiju i crkve. :D
 
Moj Jutarnji Smeh 2019, dugo sam cekao ali nisam odusevljen, jednom recju dosadno..
 
The Vanishing/Spoorloos (1988) - 10/10
Triler, misterija, ljubav, uzas, horor...
Ne treba vam neki info o filmu samo ga gledajte (ima remasterizovana verzija blu-ray). Dovoljno je ovo " Stanley Kubrick thought The Vanishing was the most terrifying film he had seen – even more frightening than his own The Shining – and called Sluizer to discuss editing."
Ima i usa verzija ali je holandska lektira.
 
The Vanishing/Spoorloos (1988) - 10/10
Triler, misterija, ljubav, uzas, horor...
Ne treba vam neki info o filmu samo ga gledajte (ima remasterizovana verzija blu-ray). Dovoljno je ovo " Stanley Kubrick thought The Vanishing was the most terrifying film he had seen – even more frightening than his own The Shining – and called Sluizer to discuss editing."
Ima i usa verzija ali je holandska lektira.
Brutalan a pogotovu kraj, zeludac se okrece.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
The Vanishing/Spoorloos (1988) - 10/10
Triler, misterija, ljubav, uzas, horor...
Ne treba vam neki info o filmu samo ga gledajte (ima remasterizovana verzija blu-ray). Dovoljno je ovo " Stanley Kubrick thought The Vanishing was the most terrifying film he had seen – even more frightening than his own The Shining – and called Sluizer to discuss editing."
Ima i usa verzija ali je holandska lektira.

Drago mi je da ima još neko ko ovaj film ceni ovako visoko! I od mene celih 10/10
 
Poslednja izmena:
Solidan je Spoorloos, samo ja mu ne bih dao vise od 8/10.

Za vreme Korona zakljucavanja se setih It Comes at Night (2017) ali sam zaboravio ponovo da pogledam. Nije mi jasno zasto je taj film toliko napljuvan ovde u temi. Lagano 6/10, sto je za ovaj zanr (iako nije bas definisan) skroz dobra ocena. I na RT su bas podeljeni utisci: https://www.rottentomatoes.com/m/it_comes_at_night
Valjda ''masa'' navucena na Get out i A Quiet Place ''horore'' :d ocekuje sve servirano na tacni i ''objasnjeno''

U svakom slucaju, mnogo ozbiljniji film od kojekakvih nebuloznih, supljih tihih mesta i sl.
 
Poslednja izmena:
Meni taj It Comes bio baš nešto loš. Nedorečen nekako, ne znam ni sam... Iščekivanje ničega :)
 
Vigo glumi u originalnoj trilogiji... Imas 2 Hobit filma...
Imas i The Hunt for Gollum koji je fan made film i u kome je Aragorn ali ga ne glumi Vigo... Pick your poison...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno