Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Green Book

Jel moguće da je rasizam i dalje toliko 'ziv' u USA da se konstantno ovakve stvari moraju poturati za oskara?

Korektan je film skroz ali, ne znam.. ne volim kad pogledam nesto samo da bi mi nešto poturili pod nos..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Jel realno da si postavio ovo pitanje? Evo da ne bude da ne dajem odgovor, da jeste ziv je, da treba jos milijardu ovakvih filmova. Kamo srece da se kod nas napravi ovakav film, imas materijala do bola...
 
Imaš film The Help
Crnci su u nekim državama u Americi sijedeli pozadi do prije 50 godina, škole su bile podeljene.
Prošlo je baš malo godina.
Pa kada je Obama bio izabran za predsednika, u Teksasu ga u nekim gradovima nisu priznali.
 
Green Book sto se kaze fino mi je legao, Vigo sjajan. Dal ima neki film gde glume Vigo Mortensen i Mads Mikelsen zajedno, to bi voleo da pogledam ako poatoji. Sad cu da izguglam

King of thieves, onako tanko ali ipak ne zalim utroseno vreme. Preporuka ipak ne.
 
Roma

Nisam ni do pola stigao.. jako dosadno. Film je verovatno odlican nekim buducim kamermanima da se uce, ali film kao film bez ikakve poente i price, i da, bez ikakvog razloga uradjen u crno-beloj tehnici..

Uvek kazem da ne treba gledati nominovane za Oskare i svaki put nasednem..
 
Alice Through the Looking Glass

Dosadno do zla boga.
Jedva sam uspeo da odgledam i to uz premotavanje
 
Roma

Nisam ni do pola stigao.. jako dosadno. Film je verovatno odlican nekim buducim kamermanima da se uce, ali film kao film bez ikakve poente i price, i da, bez ikakvog razloga uradjen u crno-beloj tehnici..

Uvek kazem da ne treba gledati nominovane za Oskare i svaki put nasednem..

Meni je bilo dovoljno da pročitam plot i da ga ne uzmem ni u razmatranje. Ne sumnjam da je odličan, ali tematika je takva koja mene ne privlači, a posebno te nominovane ili filmove sa dobijenim oskarom...
 
Roma

Nisam ni do pola stigao.. jako dosadno. Film je verovatno odlican nekim buducim kamermanima da se uce, ali film kao film bez ikakve poente i price, i da, bez ikakvog razloga uradjen u crno-beloj tehnici..

Uvek kazem da ne treba gledati nominovane za Oskare i svaki put nasednem..

Meni je bilo dovoljno da pročitam plot i da ga ne uzmem ni u razmatranje. Ne sumnjam da je odličan, ali tematika je takva koja mene ne privlači, a posebno te nominovane ili filmove sa dobijenim oskarom...

Upravo tako, sasvim dovoljno procitati u "imdb" ovu jednu recenicu "A year in the life of a middle-class family's maid in Mexico City in the early 1970s."
Iskreno rečeno, ne zanima me ni dan a kamo li nedelja ili godina dana zivota bilo koje familije u Meksiku bilo koje godine pa i tamo neke iz 70-ih... :d

E da, odgledao sam "Šta se desilo s Ponedeljkom" (What Happened To Monday), zašto se svi filmovi (skoro svi) koji imaju neku nerealnu priču (recimo), na kraju zbrzano (na prečac) završavaju i razrešenje bude barem upola blesavo i nerealno kao priča samog filma...
 
Poslednja izmena:
To je tema drugacijih filmova...
 
giphy.gif
 
Sto ljudi sto ćudi. Meni i Gospođi se Roma baš dopala.
 
Mozda bi mi se svidelo da sam uspeo da zavrsim, da je bio ijedan krupan kadar, nisam video face glumcima bukvalno, sve wide kadrovi.. Volim to izivljavanje po 'umetnosti' i kinematografiji kad nemas dobru pricu da ponudis..
 
Taki filmovi su ko experimentalna muzika.....samo na nekoj xy stanici moš da je čuješ :p

Operation Finale po istinitom događaju ,malko se vuče al dobar https://www.imdb.com/title/tt5208252/?ref_=nv_sr_1

Thor:Ragnarok,netreba link svi ga znaju ,dobar

Avangers:Infinity War..dobar,nisam fan super junaka,zato mi dobar :p

Ant-Man and the Wasp -//-

sve solidni filmovi,fanovi previše očekuju pa zato im večinoma bljak :p
 
Gledao The Broken Circle Breakdown

Filmcina.. bas dobar.

Btw, jel moze neko da me uputi na temu ili post gde su bili oni filmski posteri u velikoj rezoluciji?
 
Da da ovog drugog linka se secam, ali je vrh i ovaj sto je dzoni okacio! Hvala.
 
Možete li da mi nabrojite poznate japanske glumce, starije (sada) snimali 80-ih a mozda i 70-ih.

Hocu da nadjem jedan japanski film, milsim da je iz 80-ih, radnja je nesto kao tokom vezbi japanske armije (savremene) jedinica sve sa tenkom, dzipovima i helikopretom, sve sa bojevom municijom bude "prebacena" u proslost, u doba samuraja... Sprijatelje se gospodar regije gde su se nasli (nalazili, valjda isto mesto a drugo vreme/doba) i oficor komandant jedinice, sta ce novopridosli vec da pomognu u ratovanju ovom novom gospodaru i ...

Zna li neko koji bi ovo mogao biti film?

Mislim da sam pregledao filmove Toširo Mifunea na imdb i nisam nasao, ima li jos neki japanski poznat glumac da bi mogao igrati ulogu oficira od 30-40g u 80-im ili samuraja slicne dobi...?
Nije ni Ken Watanabe... nije ni Hiroyuki Sanada... nije ni Mako... nije ni Takeshi Kitano... a nije ni Shin'ichi Chiba ... ni Kôji Yakusho... ni Togo Igawa.

Ostaje mi samo opcija da se neko od vas seti koji bi to mogao biti film...
 
Poslednja izmena:
August Rush

Posle svakavog đubreta što sam gledao u poslednje vreme ovaj mi je legao kao budali šamar.

Malo sporije počinje ali posle vas uhvati i drži do kraja
 
Kome su se svideli Before Sunrise (Sunset, Midnight) filmovi, svidece mu se i ovaj nemacki

303 (2018)

Zanimljivi razgovori, diskusije plus road trip kroz lepe predele Evrope.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno