Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A IT? Ovaj remake, jos imam noćne more od onog iz 1991 koji sam gledao kao dete.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Pa dobro, oni prvi poput Kujo, Pet Cemetery, Misery i naročito Shining su još i bili OK, ovi poslednji a naročito serije su debeli fail.

Mada, meni se dopao i Green Mile.

Da ne zaboravimo da je i Bekstvo iz Šošenka nastalo po njegovoj priči...
 
Poslednja izmena:
Pa zato i napisah "gotovo svi"

The Stand je isto solidno ispao.
Čak i Storm Of The Century

Mada se oni vode kao mini serije
 
Novi IT mi je nekako los. Ima dobrih scena, ali sve ukupno mi je bas bio bezveze.

Sto se remastera starih filmova tice, zar niko nece spomenuti Leptiricu? Cini mi se da sam video jedan kadar iz tog filma kad sam gledao onaj video o procesu remasterizacije.
 
Pa dobro, oni prvi poput Kujo, Pet Cemetery, Misery i naročito Shining su još i bili OK, ovi poslednji a naročito serije su debeli fail.

Mada, meni se dopao i Green Mile.

Da ne zaboravimo da je i Bekstvo iz Šošenka nastalo po njegovoj priči...
Mist takodje dobar

TT over M5
 
Jeste, za razliku od serije ali verujem da je razlog za tako nešto zato što su pratili knjigu, bez obzira što je ista jako kratka.
 
Pa zato i napisah "gotovo svi"

The Stand je isto solidno ispao.
Čak i Storm Of The Century

Mada se oni vode kao mini serije
Baš sam pre nove godine gledao "Storm of the century". Realno sve se svodi na to kome šta paše, to jest na ukuse. I filmova i serija radjenih po Kingu ima par desetina, dosta toga je ne baš sjajno ali zato ima i klasika i skroz solidnih ostvarenja.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_adaptations_of_works_by_Stephen_King
---------------------------



The Laws of Thermodynamics (2018)
https://m.imdb.com/title/tt6053938/
Onako, može da prodje, za 2018 je ovo sasvim solidan film.

The House That Jack Built (2018)
https://m.imdb.com/title/tt4003440/
Lars von Trir sve ekstremniji, što je i za očekivati.
 
Pogledao ponovo City Of Angels.

Znam da se radi o remake-u Der Himmel Uber Berlin ali u ovom glume Nicolas Cage i Meg Ryan :d
Nekako su mi se ovde baš uklopili.

Uz Bringing Out The Dead možda jedini film koji mogu uvek da gledam a da igra Cage
 
Gledam opet po zna koji put Kevin Smith-ove dragulje, "Chasing Amy" i "Mallrats", sledeci su Clerks.. ozbiljno stivo :)
 
Da, Chasing Amy, film 20/10.
 
Bukvalno
 
The old men & the gun pogledao pre par dana, ništa posebn - dosadno, ništa se neće propustiti...
 
Suspiria (2018). Ne volim preterano horore, i da nisam bio u bioskopu, prekinuo bih posle 20-ak minuta. To bi bila greška, dopao mi se na kraju.
 
Poslednja izmena:
Ne. Iskreno, i ovo sam gledao slučajno. Kakav je?
 
Bray Deyan ili General, da li je neko naleteo negde na nasem jeziku? Sve sto sam uspeo po netu da nadjem je ruski sync.
 
Bacio sam pogled na rimejk cisto da vidim dal ima taj smek i deluje da ima. Dosta je mracan i uvrnut i glumacka ekipa deluje creepy a Tilda doktorirala takve uloge. Ceka se BR.
 
Halloween 2018 1/10
Nisam očekivao ništa epohalno ali nisam dobio ni onu donju granicu gledljivosti. Ne znam ko polaže pravo na Halloween franšizu, Karpenter sigurno ne, ali imun na pare sigurno nije, ali ovakvi filmovi svakako nisu dobri kako za sam žanr tako i za sve drugo. Ali koga to briga kad film već mlati milionske cifre a to je i najbitnije na kraju krajeva. Ako koga zanima zašto je Halloween iz 1978 najbolji horor ikada, može pročitati ovde, a ujedno i osvrt na ovaj najnoviji, ovde, gde je sve rečeno.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da ce se restauracija nastaviti u 2019. Pored pomenutog sabirnog centra i balkanskog spijuna nadam se i poslednjem krugu u Monci.
Restauraciju filmova koče autorska prava i sporovi koji se vode oko njih. Zato verovatno i nismo videli Balkanskog špijuna.
Jednostavno dosta filmova je "završilo" u drugim državama i one treba da se pobrinu za restauraciju, a postoje i filmovi koji su zapeli na sudu zbog toga što su producentske kuće propale, pa se sada spore kome će to pripasti.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ima li negde info koliko je domaćih filma-starih klasika remasterizivano i lista istih?
Ja našao oko 10,nisam siguran da li je lista kompletna.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
A za ovu godinu jel u planu nešto i ako jeste, šta?

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Izvinjavam se unapred moderatorima ali me interesuje sta mislite da li postoji mogucnost remasterizacije snimka Radovan III?

Smatram da Radovan III kao i mnoge druge pozorisne predstave predstavljaju kulturno blago koje treba takodje digitalizovati.

Zao mi sto nisam nocas odgledao Leptiricu. Bila u ponoc.
 
Poslednja izmena:
Obrnu Aquaman, ni kriv ni dužan, milijardu na kasama širom svrta... xD
Mislim da ni WB/DC ne znaju kako... Rekao bih da je čak film od koga se najmanje očekivalo, a posle ovoga verovatno će da nas počaste da minimum 2 nastavka...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno