Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slazem se sa bahamudom u vezi upgrade. Dobra je i ideja i realizacija ali prica ima dosta rupa i naivnih delova. Od mene 6.5


u doba nano robota oni nju ubiju sa sačmarom...ma daj

Stvarno neozbiljno od mene uporedit dva filma....ko da sam uporedio Kraš i Pionir

Scene jesu dobre,al nevidim nikakvih specialnih efekata
 
Upgrade odlican, originalna ideja sa rupama tu i tamo. Svidja mi se kraj.
 
I od mene preporuka za Upgrade. Pravo osvezenje kada je SF u pitanju, bez onih CGI s****a.

Ne bi me cudilo da u buducnosti pojedine stvari kao u filmu budu realnost.
 
Poslednja izmena:
The Tiger an old hunters tale 8/10
Zanimljiv, emotivan.Zamerka na loš cgi koji kvari ukupan utisak o filmu.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uff i ja cu ovih dana do bioskopa jer prvi deo mi se jako svideo tako da očekujem da i ovaj održi taj nivo.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Upgrade
Ja ocekivao ko zna sta, kad ono kao neka jeftina, losa verzija neke epizode Black mirror-a sa akcionim scenama iz video igrica i losom glumom. Osnovna ideja ajd nije losa, mada vec vidjeno. Not my cup of tea.
 
The Meg (2018) - 6/10

Pustis mozak na ispasu i dobro je sve! :D Ostavis realnost kuci, ili pred bioskopom jer naravno tema je Megalodon, a glumi Statam. :)
Pocetak mlak, onda ide dobar deo, pa pred kraj su usrali motku.
Ne moze se reci da je za kantu, zameram tu i tamo lose efekte, bas se vidi da je cgi.
 
Upgrade

Stvarno svasta prolazi kao vrh film ovih dana, kao da smo poceli sa filmovima 2013-e i svima su izbrisana secanja od ranije.. Ne mogu reci da je najveca glupost koju sam ikad gledao, ali ne razumem pozitivne kritike, ovde se valjda lozite zato sto ima dosta tehnologije, AI vamo tamo :)

Kao da je samo jedan element dovoljan za dobar film, ako je sci-fi, daj samo AI-a i chipova, to je to vrh film! Ako su super heroji, daj samo heroja kog sam imao na posteru kad sam bio klinac, nista mi vise ne treba :)

Dobar film ne cini jedna stvar.. ovde je sve prepuno klisea, lose glume, opet totalno dvodimenzionalnih likova kao u vecini filmova.. gledao sam ovo vec milion puta mozda ne u jednom filmu ali od svega je pozajmeljeno po malo.

I kad 'plot twist' mora da ti vrati scene unazad i objasni plot-twist, sa sve naracijom, dodje mi da ustanem i polomim neku solju ili casu, ali to je na kraju filma gde sam vec utucen i nemam snage za to.. to kao kad moras nekom da objasnis zasto je nesto smesno..

I ko je ovaj Tom Hardy sa Alli Expresa, mozda bi pravi Hardy malo izvadio stvar..
 
Upgrade

Stvarno svasta prolazi kao vrh film ovih dana, kao da smo poceli sa filmovima 2013-e i svima su izbrisana secanja od ranije.. Ne mogu reci da je najveca glupost koju sam ikad gledao, ali ne razumem pozitivne kritike, ovde se valjda lozite zato sto ima dosta tehnologije, AI vamo tamo :)

Kao da je samo jedan element dovoljan za dobar film, ako je sci-fi, daj samo AI-a i chipova, to je to vrh film! Ako su super heroji, daj samo heroja kog sam imao na posteru kad sam bio klinac, nista mi vise ne treba :)

Dobar film ne cini jedna stvar.. ovde je sve prepuno klisea, lose glume, opet totalno dvodimenzionalnih likova kao u vecini filmova.. gledao sam ovo vec milion puta mozda ne u jednom filmu ali od svega je pozajmeljeno po malo.

I kad 'plot twist' mora da ti vrati scene unazad i objasni plot-twist, sa sve naracijom, dodje mi da ustanem i polomim neku solju ili casu, ali to je na kraju filma gde sam vec utucen i nemam snage za to.. to kao kad moras nekom da objasnis zasto je nesto smesno..

I ko je ovaj Tom Hardy sa Alli Expresa, mozda bi pravi Hardy malo izvadio stvar..
+1
Daleko od vrha i neke stvari izgledaju poprilično jeftino. Međutim nije dosadan i ima + za scene borbi. Sve u svemu 6/10.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Meni licno moze da bude vrh film sta god mi se svidi, da li se nekome to svidja ili ne njegova licna stvar. Ne gledam film zbog nekoga na forumu. Ali kako vas ne mrzi tolike postove da pisete o necemu sto vam se ne svidja. ALT F4, SHIFT DELETE i gotovo, ne treba se patiti...
 
Upgrade, meni sasvim korektan film za jedno gledanje. Posebno ako se ima u vidu da su filmovi sa mnogo vecim budzetima bili mnogo losiji.


Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока
 
American Animals jako zanimljiv film po istinitom dogadjaju. Nacin na koji je to predstavljeno je drugaciji nego sto sam do sada imao prilike da vidim. Glavni likovi-glumci i stvarni likovi se preprilcu kroz film sto mu daje neku drugaciju crtu od filmova na kalup istinite price. Najniteresantije je videti iz izlaganja stvarnih likova koliko su u stvari posle razmisljali o tome sto su uradili, i sta znaci preci crtu...
 
@Boris Lozac

Koje je tvoje misljenje za Blade Runner 1 i BR 2049?
 
Pisao sam dosta o originalnom runneru, novi nisam gledao..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Calibre (2018)
Sasvim zadovoljavajući psihološki triler sa padom u završnici. 6/10
U suštini ovde nema ničeg novog, što već nije viđeno u filmovima sličnog žanra. Imamo ruralni deo Škotske (ne znam koji deo nije), imamo zaljubljenike u prirodu i strastvene lovce, selo na kraj sveta sa stanovnicima koji su daleko od redneckova iz Calvairea, ali sa pojavom koja stvara neku nelagodu. Kao što sam rekao, dosta napet film, sa naivnim i bespotrebnim zapletom, moglo je to dosta bolje i bez neke preterane jurnajve što je veliki plus koja može da upropasti gledanje, ali slabe završnice. I pored ovih zamerki, film može fino da se odgleda
 
Poslednja izmena:
Odgledao sam ovih dana extinction, dead pool 2 (onaj predugacki) i ovaj Upgrade.

DP ja ne razumem odusevljenje, ali ajd ok je film. Da mi je sin bio malo stariji, gledao bih ga u bioskopu i verovatno bi mi bio OK. Ili da ja imam 16 godina, onda bih sigurno bio odusevljeniji... ono kao wooow, psuju i ima krvi u filmu :)

Ova druga dva, ne razumem pljuvanje jednog i euforiju za drugim. Tu su mu negde oba, sasvim korektni i gledljivi i ne bih vise nikad. Sto je neko rekao na imdb - kao duze epizode black mirrora.
 
Upgrade 6.5/10

Sasvim korektan film i dobra zabava, nekako mi je omaz onim dobrim "B" sci-fi filmovima iz 90tih. Odlicni kadrovi, negde se vidi da je niskobudzetni film dok je na drugim mestima za ne poverovati. Kraj, iako nije klise, kvari malo utisak.

Ako je stvarno budzet bio 3 miliona, skidam kapu reziseru.
 
Malo sam čačkao po imdb, reziser je prevashodno glumac ovo mu je valjda 2 film da rezira. Da ne bude zabune ne glumi on u filmu. Glumeo je jednog od prvih zamorčića iz serijala SAW.
 
Poslednja izmena:
American Made true story odličan

Liman has described the film as "a fun lie based on a true story."
 
^ Odlicno posto mi i on mi stoji na cekanju. Pozajmio pre neki dan zajedno sa Upgrade iz biblioteke i to samo na osnovu cover-a. :)
 
A Quiet Place (2018) - zanimljiva ideja sa nekolika rupica u zapletu.

source.gif


giphy.gif


tenor.gif
 
@hsv.stoned: nisam bas hteo da vredjam tvorce filma govoreci da su rupetine u zapletu :D
 
Moze za primer samo jedan sf horor ili horor ili sf bez rupetina, čisto da znam šta sam propustio?
 
Poslednja izmena:
Upgrade skroz dobar.. Kraj filma odličan. Sličnih sf priča ima u izobilju i stvarno je šteta što se slabo prave ovakvi filmovi, a vidimo da nisu mnogo zahtevni i ne treba puno para da bi se napravili.
 
Poslednja izmena:
A Quiet Place (2018) Film prepun rupa i nelogičnosti od kojih ne znam za šta bih se pre uhvatio_Ocenu kritičara ne bih komentarisao.Ne vredi ni pola.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno