Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
spominjati coveka u negativnom kontekstu koji se kao mladic doselio u stranu zemlju ( recimo ameriku ), diplomirao antropologiju a zatim i postao doktor nauka, covek cija su se dela prevela na 17 jezika i prodala u vise desetina miliona primeraka, u najmanju ruku izgleda neozbiljno.

nasi akademici bi mogli prvo da se pozabave nasim diplomcima i doktorima nauka koji su doktorat stekli clanstvom, u kafani, i mozda prepisivanjem sa interneta, moguce i da u zivotu nisu procitali 17 knjiga ukupno, a ne da gledaju preko bare.

ako se njegova dela posmatraju i kao cista izmisljotina / fikcija ( scifi ) opet nose ozbiljnu tezinu i naravno preporuku da se procitaju u redosledu izdavanja istih, makar kao naucno fantasticni romani.

a da tema ne bi bila totalni off preporuka za

Lucy od Luc Besson-a sa meni uvek dragom Scarlett Johansson :)
 
To sto je neko preveden na ne znam koliko jezika i sto su mu dela prodata u milionima primeraka u nauci, barem sto se antropologije tice, ne govori nista. Sta vise, cesto govori da tu nesto ne stima, jer takvo stivo uglavnom retko ko cita. :)
On je kritikovan kao naucnik a njegova dela osporavana jer je izmisljao informante, da je prvenstveno izdao sve kao fikciju sve bi bilo regularno. To su profesori hteli da kazu.

Sto se same tematike tice naravno da je ozbiljna, to niko ne spori :)

Ali odosmo previse u off...

Poslednje sto sam gledao je Ubistvo s predumisljajem. Tera suze na oci vise puta...
 
  • Like
Reagovanja: q4u
To sto je neko preveden na ne znam koliko jezika i sto su mu dela prodata u milionima primeraka u nauci, barem sto se antropologije tice, ne govori nista.

mlogima sigurno ne ;P

niko nauku nije spominjao , pricalo se da bi mozda bilo interesantno videti film baziran na delu.

On je kritikovan kao naucnik a njegova dela osporavana jer je izmisljao informante, da je prvenstveno izdao sve kao fikciju sve bi bilo regularno. To su profesori hteli da kazu.

verovatno je kritikovan i kao pisac - mada kritika moze biti i pozitivna.

sto se tice naucne kritike njegovih naucnih radova od strane naucnika - sigurno da postoje, moguce i da su naucno opovrgnuta tj. dokazana da nisu tacna, al verovatno nisu zasnovana na istrazivanjima profesora sa nasih fakulteta koji su ih dovodili u pitanje a da pritom nisu bili ni u nemacku u bec, a kamoli otisli u juznu iliti severnu ameriku, istrazivali radove i navode castanede, porazgovarali sa covekom ili pokusali da lociraju mesta, ljude, dogadjaje i navode iz castanedinih naucnih radova, pa iz dobijenih dokaza govorili - spominjali njegov lik i delo u negativnom kontekstu.

Eventualno su preneli zakljucke trecih lica.

recimo kao ja ( profesor ) sada:

albertova teorija relativiteta je puna rupa i albert je makar deo toga verovatno izmislio, suvise mnogo stvari tu ne moze da se uklopi, a i pitanje je da li je brzina svetlosti konacna brzina od koje se ni jedna materija, dimenzija, funkcija ili energija ne moze kretati brze.

Shuttle.Life.

moze se pogledati, mada sam zaspao na pola.
bio sam premoren :p
 
  • Like
Reagovanja: q4u
Tau https://www.imdb.com/title/tt4357394/ ... jos jedna SF glupost iz Netflix produkcije, snimano u Simanovcima kod Mitrovica...slobodno preskocoti :S:

Isto tako ARQ sto je ritza preporucio skoro :) niskobudzetni SF sa losom glumackom postavom, takodje zaobici !
 
Poslednja izmena:
Odmah mi je taj post bio sumnjiv. Circle sam probao da odgledam i pola sam prespavao, ostalo nisam ni hteo da gledam.

Sent from my landline using Tapatalk
 
The Disappearance of Alice Creed
Nisam znao šta da očekujem, da li neku crnu UK komediju ili ozbiljnu priču. U svakom slučaju, solidan film koji bi bio i bolji da neke stvari nisu onako naivno odrađene, ali celokupan utisak bi bio nekih 6/10.
 
The 12th Man 9,5/10. Kada se pogleda ovakav film, prosto bi bude mucno da pogledas posle njega gluposti koje se danas snimaju. Niska ocena na Imdb-u je verovatno posledica amerikanaca koji ne znaju da citaju titlove.
 
Poslednja izmena:
Pogledah The Wailing i zazalih sto sam bacio preko dva i po sata na ovo. Ne razumem visoku ocenu na imdb. Mada ukusi su razliciti.
Da se ne razumemo pogresno, razumeo sam film odmah, ali je toliko pun rupa i gluposti da imam utisak da je ceo film filer radi kraja da bi sokirao gledaoce.
Moglo je to mnogo bolje. 3/10 od mene na zalost.
 
Kraj mi je bio najveća mana u odnosu na ostatak filma koji je po meni dosta iznad proseka.
 
Justice League 2017-

Pored Marvel filmova deluje kao niskobudzetni film iz 2010 godine. Poneki efekat skroz dobar, vecina meh. Prica meh, glumci meh. 3/10
Aquaman beskoristan, Batman beskoristan, Flash beskoristan, Viktor beskoristan, Wonderwoman koliko-toliko uradi ponesto. Ovu cetvoricu su mogli komotno da izbace. Alfreda mislim da su birali na osnovu toga ko ima najiritantniji glas, Alfred iz Gothama je barem 10 puta bolji.
 
Boze kakve gluposti ovde covek ima da procita... :lupko:

verovatno je kritikovan i kao pisac - mada kritika moze biti i pozitivna.

Ne ako je optuzen da laze i da je prevarant koji je nedvosmisleno bio.

sto se tice naucne kritike njegovih naucnih radova od strane naucnika - sigurno da postoje, moguce i da su naucno opovrgnuta tj. dokazana da nisu tacna, al verovatno nisu zasnovana na istrazivanjima profesora sa nasih fakulteta koji su ih dovodili u pitanje a da pritom nisu bili ni u nemacku u bec, a kamoli otisli u juznu iliti severnu ameriku, istrazivali radove i navode castanede, porazgovarali sa covekom ili pokusali da lociraju mesta, ljude, dogadjaje i navode iz castanedinih naucnih radova, pa iz dobijenih dokaza govorili - spominjali njegov lik i delo u negativnom kontekstu.

Sta bre? Treba neko da ode u J ili S Ameriku da ti dokaze da ne mozes da se teleportujes kroz prostor, vreme i dimenzije? Stavise ljudi popute tebe koji ne znaju nista o Yaqui indijancima (ali i o elementarnim zakonima fizike) mogu da poveruju u one gluposti.

Eventualno su preneli zakljucke trecih lica.

Nagadjas nesto sto nisi ni procitao... Bili su ljudi jos na pocetku Castanedinog trijumfa da ispitaju sta on piskara i apsolutno nista od toga nije pronadjeno. Cak su i obicaji Yaqui indijanaca potpuno izmisljeni. Ludak je jos tim jadnim indijancima navukao nadrogirane hipike koji su ih maltretirali a neke cak i ubili zato sto nisu hteli da otkriju "tajnu" koja ne postoji.

recimo kao ja ( profesor ) sada:

albertova teorija relativiteta je puna rupa i albert je makar deo toga verovatno izmislio, suvise mnogo stvari tu ne moze da se uklopi, a i pitanje je da li je brzina svetlosti konacna brzina od koje se ni jedna materija, dimenzija, funkcija ili energija ne moze kretati brze.
Ajnstajnova terija nema rupa to je jedna od najdokazanijih terija u istoriji nauke. To sto naucnici ne znaju sta da rade s njom na mikro nivou je njihov problem. Staviti prevaranta kao sto je Castaneda u isti kontekst ili recenicu sa Ajnstajnom je u najmanju ruku sramno. Then again ako ti stvarno verujes da ljudi mogu tako da se teleportuju onda tebi Ajnstajnova teorija relativiteta stvarno ima rupa.

Fun fact:
Brzina svetlosti nije konacna tako kako vi mislte, ona nije nikakvo ogranicenje. Sama svetlost je ogranicena brzinom uzrocnosti (causality) i nju nije otkrio Ajnstajn vec isprva Maksvel a onda Lorenc. A sama brzina svetlosti je izmerena u 17. veku od strane Remela i njegovih kolega.

Elem koga zanima ko je bio Castaneda neka procita ovo
 
Poslednja izmena:
Dobro, prestanite vec jednom sa objasnjavanjem.
 
Anger Management (2003)

odlican film :)
 
Ready Player One.


Jako dobar.
 
@Gimp Suit

Ako ti se dopao film, procitaj knjigu, daleko je bolja :)
 
Zaboravih da napomenem za Justice League, pesma sa pocetka je vrh, Leonard Cohen- Everybody Knows, bar je to bilo odlicno :)
 
https://www.imdb.com/title/tt7388562/ Paul, Apostle of Christ (2018), gledao sam 20 min i zaspo pa jos 30 min i zaspo i od 50 min sam FF, mnogo dosadan film bar meni nije drzao paznju 4/10
 
Red Sparrow 2018.... Odličan. 9ka od mene. Preporuka.

Sent from my S9+
 
The Endless - low budge ali ne loš. Vadi ga plota koji je relativno originalan i najjača mu strana. Ispostavilo se, nastavak priče iz Resolution (2012) ali taj nisam gledao a čini mi se ispojlovah sebi prilično gledajući ovaj pa i neću...:D

7/10 :wave:
 
Pacific Rim uprising dobar nastavak ali slabiji od prvog dela. Jaka 6ica.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Mislim da ako pogledas prvi deo drugi ne moras ni gledati jer je verovatno sve spoilovano, ako ide na isti kalup, a po traileru za drugi film izgleda da je to slucaj.
Prvi deo je bio zaista creepy dok nije postao "meta" sto me je toiko iznerviralo da sam na kraju filma psovao sebi u bradu sto sam ga i gledao [emoji16]
Sama prica izgleda da nema veze jedna sa drugom samo glavni zaplet.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Absolutely anything (2015) sa Symonom Peggom, 7/10. Malo britanskog humora, Monti Pajtonovci kao vanzenaljci i legenda Robin Wiliams koji pozajmljuje glas psu. Solidna ekipica, zamerka je to što je kratak.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Ready player one razvalio. Svideo mi se svaki deo filma. Malo naivan negativac ali ostalo na nivou. 8/10

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Super troopers 2.

Nije na nivou kultnog keca, ali ima svojih momenta - doduse dosta manje nego jedinica. Vredi odgledati ali mislim da je mozda i najlosiji film od Broken Lizard ekipe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno