Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisi mu pustio par strašnijih?
Mada ima nekih koji su skroz neprikladno odradjeni za mlađe naraštaje.
Black Couldron, ovaj Nihm pa i rescuers down under
 
Poslednja izmena:
Black Couldron je malo heavy a mali je bas, ja bi sto pre na Predatora, Totalni opoziv i Terminatora ali zena bi me ukebala. Moracu jos malo da se strpim.
 
A ne spomenuti japanske je greh. Spirited Away, Princess Mononoke, Howl's Moving castle, My neighbour Totoro... Prosto ne mozes da se odlucis za jedan najbolji, jer je svaki vrhunski na svoj nacin.
Upravo... evo jedne moje liste Anime koju sam sastavio, odgledao polovinu do sada i svi su bili bez greške.

Spirited Away
Wolf children
Grave of the fireflies
Princess Mononoke
Whisper of the Heart
Kiki's Delivery Service
Ponyo
Howl's Moving Castle
The Cat Returns
Your name
my neighbor totoro

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Game Night (2018) - zabavan film
Battle Royale (2000) - opičen tinejdžerski akcioni film, krvi do kolena. nije za mlađe od 15 godina
Battle Royale 2: Requiem (2003) - nastavak prethodnog, nažalost krš
 
Pre neki dan sam odgledao Creed, a sad vidim najavljen drugi deo. Ovo se cekaaaaaa...

 
Rampage 5/10

Sto neko gore rece ovi letnji blokbasteri postaju sve gluplji, predvidljiviji i dosadniji. Topla preporuka da umesto ovoga gledate sat i po vremena u nebo/plafon.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako ide preporuka za plafon umesto filma, realnija ocena bi bila 1 ili 0 [emoji5]

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Zamolio bih ljude da apsolutno ne potrose internet za skidanje, vreme za gledanje i zivce za izdrzavanje filma Game Night

Ja sam ga pogledao zbog oneke stranice na fejsu koja je navela kao najbolju komediju u 2018, i reko aj da pustim

Film jos i krene tu i tamo, aj kao zanimljivo je, kakav zaokret uhvati negde na pola, majko mila moja koje tesko s*anje od filma nije mi dobro bilo. Adam Sendlerovi filmovi sa transferom blama su mi bolji za gledanje od ovog, a gledao bi ih eventualno da mi prete smrcu. Dakle, da me neko pita da ponovo odgledam game night, izabrao bih radije da me ubiju. Apsolutno mi nije jasno gde ljudi sa ovakvim scenariom dobiju budzet da uopste snime film.
 
Ja sam ga ugasio kada:
ih je brat pozvao u onu fensi kuću da naprave žurku, kao biće im nezaboravno, rekao možda ce biti zabavno ali kad je onaj agent ušao u sobu i počeo da kenja, tu mi je pao mrak i ugasio

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nije bas toliko los film, nije ni nesto posebno zanimljiv, ali moze da prodje...

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Po vašim kriterijumima svi filmovi Džin Vajdera, Ričarda Prajora, Čevi Čejsa, komedije Majkl Kejna ili Stiv Martina što glupost zato što imaju rupe i nelogičnosti u scenariju!? Pa svi njihovi filmovi, kao i Game Night uostalom, ni ne pokušavaju da se isfoliraju da su imalo realni ili mogući...
 
Poslednja izmena:
In the Fade (2017)
Nije los film

Upw9GcT.jpg
 
milkobgd nije problem u nerealnosti, problem je u preterano glupim scenama, koje bi trebalo da imeju komedija efekat al nemaju

Onaj film Rat Race je aj da kazes slican fazon - i on je los, ali je prema game night bukvalno remek delo

Cinjenica je da su producenti u USA izgubili osecaj za komedije, jer ja licno, a pratim sve koje izadju u nadi da cu da se nasmejem, nisam odgledao nista dobro jos od Crazy Stupid Love, i We are the Millers (gde je ovaj prvi kilometrima ispred svega ostalog).

uporedi komedije zadnjih 8 godina, i uporedi komedije sa pocetka milenijuma. Ima tu nekih koje ja ni ne volim a i koje su dobre, Borat, Bruce allmighty, road trip, americke pite, pa cak i Anchorman, prema ovim novim splacinama danas su remek dela.

Pa jos kad vidis na RT koji je nekad bio reper za kvalitet, Game Night ima 83%, i kad vidis da je relativan box office uspeh, da se prekrstis sobe ruke.
 
Ajde kad već spominjete Game night... Po meni jedna od najboljih komedija u zadnjih par godina, ne zato što je remek delo nego zato što realno nema konkurencije (7)
Annihilation - solidna atmosfera - solidan film (7)
A quiet place - kakve se sve ideje ekranizuju u Holivudu je za ne verovati. Ideja (1), realizacija (5)
Get out - ozbiljno odrađen film, vredi pogledati (7,5)
Rampage - šta očekujete to i dobijete (6,5)
Whristcutters - imajte strpljenja i odgledajte film do kraja, videćete da je vredelo (7,5)
 
Meni je Game night bas bio ok, nije remek delo, ali ok.
Rampage, gledljiva glupost, sa ponekim forama koje kao da ih je ubacio klinac iz osnovne. Obicno Rock ima bolje filmove, ali opet na osnovu opisa filma, mislio da ce biti veca glupost

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока
 
A quet place - prekinuo posle 45 minuta, nisam mogao da izdrzim da gledam. 99% filmova pogledam do kraja, tako da sam bio veoma isfrustriran. Ne razumem visoke ocene, ali postujem tudje misljenje. Za mene zalosno potrosenih 45 minuta.

Get out veoma dobar do dela
sobne transplantacije mozga. Jos samo njih dvojica operisu, hahahaaha.
Razumem da to nije srz filma, ali opet ekstravagantno vredjanje inteligencije. Da su malo bolje razradili taj deo bilo bi 8/10, ovako 5/10.

Game night meh, 4/10.

Blockers 5/10, par smesnih fora tokom filma, zagrebane zanimljive teme, ali i dalje od odlicnog.
 
A Quiet Place = Kha'Zix jungle :D
 
In The Fade

Poprilicno dobar, preporuka.
 
Oduvek me fascinirao taj odnos šamana i učenika pa kad je HSV pomenuo Embrace of the Serpent i kada sam video tematiku nisam mogao da docekam da ga pogledam. Sjajna priča o dva vremena i dva ista čoveka u potrazi za sobom u amazoniji. S vremena na vreme potražim da li je neko ekranizovao Kastanedina učenja Don Žuana ali sve deluje jako tanko...
 
Oduvek me fascinirao taj odnos šamana i učenika pa kad je HSV pomenuo Embrace of the Serpent i kada sam video tematiku nisam mogao da docekam da ga pogledam. Sjajna priča o dva vremena i dva ista čoveka u potrazi za sobom u amazoniji. S vremena na vreme potražim da li je neko ekranizovao Kastanedina učenja Don Žuana ali sve deluje jako tanko...

svakako bi bilo interesantno pogledati ekranizovanu verziju, mada bi verovatno bilo kao i sa drugim knjigama koje su neuspesno pokusali da prenesu na film tj. katastrofa ( dina ).

tim pre sto se i " ucenja don huana " sastoji iz vise knjiga - put u ixtlan, odvojena stvarnost, price o moci, orlov dar ... .

svakako zanimljiv serijal
 
sinoc.sam gledao Escape 2…
nije kao prvi deo ali sasvim solidan.. 7/10
 
svakako bi bilo interesantno pogledati ekranizovanu verziju, mada bi verovatno bilo kao i sa drugim knjigama koje su neuspesno pokusali da prenesu na film tj. katastrofa ( dina ).

tim pre sto se i " ucenja don huana " sastoji iz vise knjiga - put u ixtlan, odvojena stvarnost, price o moci, orlov dar ... .

svakako zanimljiv serijal
Upravo to ne bi nista napravili sa jednim filmom. Bolje da ni ne postoji film nego da ga radi neko ko ne shvata sta treba da ekranizuje. Verujem da bi za mene novo otkriveni Jodorovski odradio posten posao.

P.S. Jodorovski je svojevremeno hteo da napravi Dune sa Orsonom Velsom, H.R Gigerom i Salvador Dalijem. Da li nije bilo dovoljno zelje ili su bili svestni kakva je odgovornost...
 
Poslednja izmena:
preveliki budžet, najverovatnije. to sve što je zamislio je iskorišćeno u nekoliko filmova. ima u dokumentarcu "Dina Hodorovskog" (J se čita kao H, npr Treho)
 
Kastanedin opus se u nauci odavno ne smatra relevantnim jer je optuzen da je dosta stvari izmislio, tacnije informante.

retko koja ucenja samana su se ikada u nauci smatrala " relevantnim " niti je pisac tvrdio da se radi u egzaktnoj nauci :)
 
Ne radi se o tome, svakako da to nije egzaktna nauka. Nije on izmislio samanova ucenja nego to da je sa samanom uopste i pricao.

Da se ogradim, nisam ga citao, ali pominjan je na faksu u negativnom kontekstu pa sam zato napisao komentar.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno