Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Enemy je vrlo ozbiljan film, ali nije "ishajpovan"; garantujem da se pola ljudi kojima se nije svideo istovremeno kune u popularne a objektivno potpuno prazne filmove, tipa "No Country for Old Men".

8/10 Enemy (tek sad videh i da je radjen po romanu Saramaga)
 
Enemy je pravo osveženje u moru sve većeg broja mediokritetskih filmova. Jake Gyllenhaal je vrhunski glumac. Ima 5-6 baš dobrih filmova.
Znam da većini neće leći, ali od mene 9/10.
 
Za Blade runnera , odiseju i slične, teško je vratiti se i doživeti ono što su predstavljali u datom momentu kad su se pojavili. Sad trideset godina kasnije kako reći da su takvi filmovi ishajpovani ili slično, to je JERES !
Tad se ti izrazi nisu ni koristili, nije bilo sličnih nit je bilo svrhe razmišljati u tom pravcu.

To su filmovi koji moraju biti obavezno štivo svakom filmofilu.
Cherry2000 ne mora :)

Sent from mTalk
 
Davno sam gledao BR i pre par nedelja kad je izašao trejler za nastavak reko da odgledam keca još jednom. Kad ono 3, 4 verzije :D
 
Odgledao La La Land
prvih pet minuta filma treba preziveti. Film je prijatno osvezenje u Marvelovom svetu danasnjice. Mislim da ce nahvatati oskara nekolino. Ne i za glavne uloge. Ona riba nema sise i treba jos 20 godina da glumi za oskara.
Legao mi je film
gledao u Uscu u bioskopu. Ne smetaju mi kokice niti ako neko mrlja malo. To je sve draz bioskopa. Ranije je dozivljaj bio 20oktobar, pljuge i pivo i dobacivanje. Posle filma svuda ljuske od semenka i suncokreta. Kad je bio onaj kraljveski film starsip trupersi, prilikom izlaska smo gledali da zgazimo bubu. Cuo se po koji krc i osmeh na licu ubice.
U uscu na zalost nema tog dziberskog duha bioskopa niti igde vise.
3d ne volim jel me boli glava a kod kuce nemam tv tako da mi je uzivancija bioskop. Imam i onu porodicnu kartu pa dobijem kokice gratis i popust na karte.
 
Koji si ti burek tozo hahah.
Meni je Emma za svadbu :)

Sent from TT
 
Lion (2016)

Pristojan film, baziran na istinitoj priči. Podeljen na 2 dela (dalja i bliža prošlost), koje tumače različiti glumci, ostao je, praktično, bez glavnih uloga i upečatljivih rola.

Međutim, nekako mi nije legao. Kao da sam gledao već viđeno, poznate klišee... Ima tu nekih emocija, bilo je i plakanja u sali, ali mene nije posebno dirnuo. Ostali smo na distanci :)

Imajući u vidu druge kandidate koje sam pogledao, mislim da je za osvajanje Oskara autsajder.

7/10
 
Ja sam odiseju odgledao mozda pre nekih godinu dana WOW, kad krenu oni tripovi na kraju :D stenli je definitivno na listi mozgova na jedan dan koji bi provozao
 
Pa se seti u kojoj je godini snimljen. O tome, pričamo, koliko su neki filmovi ispred svog vremena, Odiseja i Blade runner su dva filma iz te grupe.

Kakve je filmčine snimio Kjubrik:

Odiseja
Dr. Strangelove
Eyes wide shut
The shining
Clockwork orange
Full metal jacket
 
Poslednja izmena:
Man on The Moon - 8/10 - malo razvucen ali neobican i dobar - the feels man, the feels. Preporuka.
 
...Eyes wide shut...

Koliko je taj film podcenjen..
Kao i najbolje epozode south parka, tako se i ovaj film zavrsava sa "pravo u metu" zavrsnim komentarom.

Alice Harford: I do love you and you know there is something very important we need to do as soon as possible.

Dr. Bill Harford: What's that?

Alice Harford: Fuck.

THE END

Kjubrik bog.
 
Nemoguce da do sada nisi nijednom u filmu ili seriji naleteo na taj termin.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
NEEEEEE,Lepog Kokana sam provjeravao :p

Ja uz večinu filmova počnem dremat,tako da,možda je i bilo di,al nisam obračao pažnju

Mesec dana kasnije da sam naleteo,misliš da bi se setio i imena iz filma.....pamtim ko kokoška :p
 
Poslednja izmena:
King of Comedy - 7/10 - dobar DeNiro, film relativno zanimljiv, malo podugacak. Preporuka.
 
tolero pomenuo Donnie Darko, ja ubedjen da sam već gledao taj film ranije, proverim ipak i iznenadim se jer mi je skroz nepoznat.

Film odličan, što je dobro kada naleti čovek na neki propušten dobar film, pravo uživanje, film 9/10.
 
Zafrkavate da niste znali za anglosaksonska NN lica Jane & John

bahamud kralj poznato mi ime iz filma :D
 
tolero pomenuo Donnie Darko, ja ubedjen da sam već gledao taj film ranije, proverim ipak i iznenadim se jer mi je skroz nepoznat.

Film odličan, što je dobro kada naleti čovek na neki propušten dobar film, pravo uživanje, film 9/10.
Naravno odličan, meni remek delo, nekom ******. Muzika odlična. Snimili su posle drugi deo ali nema uopšte veze nije to.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
War on everyone ne znam je li parodija, ili rimejk ili ša već, film je tuga i čemer i jad, ne gledati ni slučajno.
Ko ima dade dozvolu za odjavnu numeru za ovako ****** od filma treba ga javno kazniti.
 
Ja znam za Nepoznati Napadac :D
 
Verujem da ogromna vecina ipak ne zna da je to skraceno od "nomen nescio".
 
d250b3ff8f658d7c3986e47646ca2984.jpg
d2e6c4d6f86870026b0117bc0e5a4285.jpg

Evo na brzaka poredjenje lg 4k i sony projektor 1080p
Ako nekoga uopste zanima :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno