Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Po mom mišljenju i ukusu, apokalpisa, lovac, platun, kum, most na reci kvaj i sl. su remek dela, nema tu pitkiji- boza-limunada, nema tu poređenja.
Tad kad su bili snimljeni su ostavili bez texta i sad posle toliko godina se gledaju i priča se o njima.
To su dela koja pogađaju gledaoca u svim aspektima.
Meni je strašno žao na šta se svela današnja kinematografija u svakom pogledu.

Zaboravio si na JudaBenHur.


Sent from mTalk
 
Vidis, ja imam DVD negde Apokalypse Now i nikad ga nisam odgledao samo zato sto je stari film. Kontam da ce mi se svideti, vidim da ga hvalite...
 
+1
:D

Sent from mTalk
 
u 3 ujutro po nasem vremenu krece godfather epic u USA. Sta mislite hoce biti ujutro da se skine?
 
Naravno ... sad gledam, taj epic traje 424 min!!! mislim da nece biti bas ujutru :D
 
Poslednja izmena:
pa da, nema sanse da bude ujutro, u 3 krece tek u 10 zavrsava :D plus dok se obradi bla bla, nece ni sutra uvece biti :) bice prekosutra :D
 
I meni se svideo, a nisam to ocekivao. Mogao je doduse da traje krace.
Ne mogu da verujem da ljudi dovode decu od 7-8 godina na ovaj film.
 
Isti ti roditelji i deca su verovatno ostavili dve buduce skolarine na m'trendu kroz sms glasanje za farmu tako da im taj film nista nece smetati :)
 
Poslednja izmena:
Gde? Pisi na pp. Nadam se da ne mislis na ono complete epic 1901-1959
 
Ima svuda. Ne mislim na to, vec bas na ovo od 7 sati.

Ok, imas pp.
 
pa to sto je narodno dostupno se zove "the godfather novel for televison", a ovo sto treba da bude na HBO je "the godfather epic" (znaci bas tako od slova do slova), ima dosta tih produzenih i hronoloski slozenih izdanja zato nisam znao da se ova dva podudaraju. A i cudno mi je jer ovaj novel for tv ima 78 dodatnih minuta dok epic ima 44 cini mi se...
 
Evo ja javljam cim saznam tacno o cemu se radi, da li su ra dva identicna. Skida mi se uskoro ovaj "tv novel" verzija
 
I ja cekam odgovor sta gledati.
 
godfather epic ide hronoloskim redom i traje 424 minuta, dok godfather a novel for televison isto ide hronoloski i traje 424 minuta :D sto bi dalje reklo mozete skinuti novel for television jer je to u stvari epic samo ne znam zasto se pod tim nazivom pojavio na narodnim sajtovima. To je izdato 1977 god jos samo ne znam za ga HBO zove epic, u sustini to postoji vec 40 godina

EDIT: izgleda da nije potpuno identicno bas.. "lder fans might remember a similar cut—marketed alternately as The Godfather Saga or The Godfather: The Complete Novel For Television—that aired as a miniseries on NBC back in 1977 and was later released on VHS. While this sequential edit is an interesting way to rewatch the films after you’ve already seen them a half dozen times, it does lose some of the cinematic magic that made these films the classics they are today. The tragedy of Michael’s missteps as the Corleone patriarch is diminished somewhat when no longer juxtaposed with his father’s rise to power, and other trifling criticisms are mitigated by glimpses at reinstated scenes like a conversation between Michael and his father about the need to avenge the murder of the eldest Corleone son, Santino"

kompletna lista razlike: http://www.thegodfathertrilogy.com/epic/#footage
 
Poslednja izmena:
Terminator Dženajsis
Čekajte jel ovo ozbiljno Terminator film ili parodija? :D
Ako je parodija film je pobeda.
Kao ozbiljan film ma daj ovo je smejurija.
2/10
Kalisi što ti je trebalo ovo blamiranje...
 
The first two Godfather films were re-edited together in chronological order with additional footage added. The Godfather Saga is a TV miniseries that combines The Godfather and The Godfather Part II into one film. It originally aired on NBC over four consecutive nights (one three-hour segment and three two-hour segments) in November 1977.

The Godfather Saga is also known as The Godfather: The Complete Novel For Television, The Godfather: A Novel for Television, and The Godfather Novella. The television version was the basis for a shorter, 1981 video release known as The Godfather 1902–1959: The Complete Epic. Following the release of The Godfather Part III in 1990, a third unified version was released to video in 1992 entitled The Godfather Trilogy: 1901–1980.
 
ja bih sacekao nekog ko prvi pogleda epic i kaze jesu li i sta su radili sa slikom.
 
bilo kako bilo trenutno na netu ima samo The Godfather: A Novel for Television, i The Godfather 1902–1959: The Complete Epic, od koja dva je ovaj prvi cini se priblizniji The Godfather Epic-u

EDIT:

ja bih sacekao nekog ko prvi pogleda epic i kaze jesu li i sta su radili sa slikom.

A sta mogu sa slikom da urade? Ja bih pre sacekao engleski prevod bar
 
Poslednja izmena:
"The Call" sa Halle Berry. Dobar film u vecem delu predvidljiv, s'tim da se jedino nije znalo na koji nacin ce biti predvidljiva zavrsnica. Majka i sestra me psuju sto sam im predlozio da ga gledaju.:-devil-:
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno