Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nikada nisam razumeo film apocalypse now. Secam se kada sam ga gledao da sam jedva docekao kraj a toliko ocekivanja sam imao. Mozes li mi dati neke smernice pa da ga opet pogledam?

Ako želiš da mu daš još jednu šansu pogledaj ga.
Ne svidi li ti se/ne bude li ti zanimljiv i drugi put tada znaš da film nije za tebe (ili ti za njega, na isto se svodi).


Yakuza Apocalypse (2015)
Takashi Mike... krvi po običaju ne manjka :)
Onako, može da prodje.
 
apokalipsa danas je ako ne i najbolje snimljen film u istoriji.
 
Apsolutno se slažem.
 
Ni ti ni ja nismo kriticari shodno tome gledaj sta zelis i uzivaj. Moja greska je da sudim o tudjim mishljenima.
Sve najbolje.

Sustina SVAKE svadje na ovoj temi, o ukusima ne vredi raspravljati. Zato nema previse ni smisla ovo ocenjivanje filmova, to je samo ocena osobe koja je film gledala i ne znaci nista ostalima jer nikakav garant nema da ce nam se ocene poklopiti. Hah, evo slucajno mi pade pogled na post ispod ovog mog citata, pise "Bridge of spies - film je daleko bolji nego što sam očekivao čitajući ovde mišljenja." , upravo to o cemu pricam.
 
Apokalipsa bila prvi film koji sam gledao u bioskopu, u vreme kad jos nisam znao ni da citam, sestra mi prepricavala. Meni je mozda cak i kvalitetniji i kultniji od Kumova..vise kreativnosti je uneo Kopola u taj film.

Elem japanska drama Heavenly forest...pocelo kao neka bljutava romansa, a onda se razvilo u bas dobru i jaku dramu..8.5/10
 
I razumem zašto, to je nešto što se ne primećuje ako je dobro urađeno.
Jedan banalan primer, gravitacija. Ovde na forumu nacrniše film. A ja gledam i ne verujem koliko je film dobro snimljen. Alfonso Cuaron zna znanje.
 
Dzabe kad je glup do bola. Njegovi filmvi jesu brutalno realisticni, kao da gledam polu-dokumentarac. Children of Men ima onu scenu kada beze sa sela gde am pomislio da je neko snimio stvarni dogadjaj kamerom. Obicno filmovi cesto kubure sa tim.

Edit: Kada kazem glup, mislim na film ne na reditelja. Jedva cekam sledeci Cuaronov film, za mene je on top klasa. Sto se brutalne kamere, za to je zasluzan Lubezki.
 
Poslednja izmena:
Prvi DVD koji sam kupio je Apokalipsa danas, I moji klinci od 7 I 8 godina obožavaju scenu sa helikopterima i sve to na 5.1 sistemu !
Ah da, Lovac na jelene, mi je skoro u rangu apokalipse.
 
Хеееее, али у Gravity не могу али не могу да заборавим сцену када Клуни пада у бестежинском стању... оно држање за руке. У филму који приказује "реално" шббкбб та сцена једноставно боли. Children of men, перфектан. Гледао сам га у Сава Центру, ваљда прва пројекција са тада новим озвучењем. Тенк кад опали, одскочиш метар са столице :)
 
Poslednja izmena:
Je ne volim " Kum" serijal jer svakom petom čoveku u Srb zvoni ona smorna tema iz filma kao ringtone na mobu... Bolest.
 
I zbog toga "ne voliš" (ne dopada ti se) film?
 
Prvi DVD koji sam kupio je Apokalipsa danas, I moji klinci od 7 I 8 godina obožavaju scenu sa helikopterima i sve to na 5.1 sistemu !
Ah da, Lovac na jelene, mi je skoro u rangu apokalipse.
Apokalipsa je odlično snimljen film ali Lovac na jelene je meni, za razliku od Apokalipse, jedan od onih filmova koji nakon gledanja ostavlja puno jači utisak tuge, gorčine...
 
nikada nisam razumeo film apocalypse now. Secam se kada sam ga gledao da sam jedva docekao kraj a toliko ocekivanja sam imao. Mozes li mi dati neke smernice pa da ga opet pogledam?

Možda ćeš bolje razumeti film ako pročitaš knjigu Srce tame po kojoj je snimljen, jer u filmu je više naglašeno nasilje nadolazeće civilizacije i užas koji ona donosi, dok su u knjizi nasilje i užas prikazani kao iskonske ljudske osobine.

Edit: Odličan osvrt na knjigu pa i na filmsku adaptaciju:

Složena kardiologija tame

Time dospevamo do završnog, verovatno najznačajnijeg aspekta značenja Kercovog “užasa”: za Konrada je čovek – u svojoj najrudimentarnijoj ljudskosti, a mimo svih ideologija i kolektivnih ideala – jedina prava mera svakog “užasa”, i svake uzvišenosti. Tu Marlo, preneražen, sagledava koliko se Kercov “užas” odnosi i na svet iz kog potiče, i na svet u koji je dospeo, i na njega – Kerca – samog, ali i na Marloa i, dakako, na “licemernog čitaoca”. Kerc je “jedan od nas”, i to je ono što će Marloa nagnati da pokuša da mu mrtvom vrati dostojanstvo zakopano duboko u mulj na obalama Konga. Otud njegova završna laž, upućena Kercovoj ucveljenoj verenici – tvrdnja da je Kerc umro s njenim imenom na usnama. U paroksizmu besmisla, dostojnom završetka Kercovog zastrašujuće apsurdno protraćenog života, i ta je laž, naravno, apsurdna: nemoguće je, u samrtnom ili bilo kom drugom času, prizivati ime nekoga ko nema imena. S bezazlenošću Šekspirove Mirande – u ovom slučaju skrhane saznanjem da je “vrli novi svet” nestao zajedno s čovekom u kome je videla otelovljenje svega najboljeg u tom svetu, ali nepoljuljane vere u svog heroja – Verenica zahvalno prihvata Marloovu u magnovenju izrečenu laž. Njegova motivacija u tom trenutku zaista se svodi na neku vrstu instinktivne samoodbrane.
 
Poslednja izmena:
Брате, да ово појмим морао бих добро да се налижем жаба или набобам гљива. Овај критичар мора да није ишао у вц бар 10 дана... каква таштина празнине... :)
 
Poslednja izmena:
Nije ništa komplikovano. Puno reči ali lako razumljivo.

Možda su imena izmenjena pa te to zbunilo. Kerc - pukovnik, Brando u filmu, Marlo- kapetan, Šin u filmu.
 
Poslednja izmena:
То сам похватао, ионако се не сећам имена улога у филму. Него овакво удубљивање и тумачење је могуће уз читање књиге које траје данима. Филм од 2, 3 сата мора да буде (много) питкији.
 
Creed

Prvo skinuo film pa ga obrisao, reko ma klasična Američka glupost. Skinem ga opet sinoć, čitao ovde da su ga hvalili.

Super je film, totalno gledljiv, nisam se pokajao :)

7,5 /10
 
То сам похватао, ионако се не сећам имена улога у филму. Него овакво удубљивање и тумачење је могуће уз читање књиге које траје данима. Филм од 2, 3 сата мора да буде (много) питкији.

Nije ni film plitak ako se pažljivije gleda. Suština je ista, i u knjizi i u filmu: apokalipsa sada.
 
Apokalipsa je odlično snimljen film ali Lovac na jelene je meni, za razliku od Apokalipse, jedan od onih filmova koji nakon gledanja ostavlja puno jači utisak tuge, gorčine...
Kod mene je to Platoon....volim i Deer Huntera ali mi je Platoon za nijansu ispred Deer Huntera
 
Филм од 2, 3 сата мора да буде (много) питкији.

sva sustina problema.

edit:

deer hunter vs. apokalipsa - ne vidim kako uopste moze da se porede filmovi.okej ako je nekom drazi ovaj ili onaj,ali sem toga uopste nisu za poredjenje.jakobove merdevine su za poredjenje sa lovcem,apokalipsa sa full metal jacket-om itd.babe i zabe.
 
Poslednja izmena:
Kingdom of Heaven - odgledao po 4. put. Extra film, nek bude ocena 10/10[emoji4]
Ako neko ima da preporuči još koji film ovog tipa, mada mislim da sam sve pogledao.
 
Po mom mišljenju i ukusu, apokalpisa, lovac, platun, kum, most na reci kvaj i sl. su remek dela, nema tu pitkiji- boza-limunada, nema tu poređenja.
Tad kad su bili snimljeni su ostavili bez texta i sad posle toliko godina se gledaju i priča se o njima.
To su dela koja pogađaju gledaoca u svim aspektima.
Meni je strašno žao na šta se svela današnja kinematografija u svakom pogledu.
 
Poceo sam da gledam dokumentarce.
Odgledao The Imposter.
Da li neko, moze da mi preporuci, neke dobre dokumentarne filmove, na temu, nestalih osoba, neresenih ubistava, misterija...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno