Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pogledao Rebel Moon: Part One - A Child of Fire.
Mesavina 300, Gladiatora, Ratova Zvezda, Sedam Samuraja i ko zna cega jos u svemiru..

Ocena je od bezveze do krsh i lom u zavisnosti od dnevnog horoskopa.
Bolja gluma je kod epizodnih uloga, nego kod glavnih/sporednih.
Najbolji glumac, bez konkurencije je kompjuterski izgenerisani robot sa glasom Entoni Hopkinsa.
Ја сам уз велики напор догурао до 37 минута - даље стварно немам намеру да гледам. Глума - катастрофа.
 
Ja na 1:15 upravo gasim. Previse je. Sto neko rece, robot sa glasom hopkinsa je ubedljivo najbolji a pojavljuje se mozda 3 minuta. Ko da su birali glumce pod patronatom vuka kostica a sto je najgore neke od ovih faca imaju i dobre ranije uloge. Ne znam ko je gori. A tek kadriranje i usiljeno napucane scene borbi?! Dijareja.
2/10
 
Zbog silnih slabih ocena koje delite na zadnjim stranama uzeh malo da obnovim gradivo :ROFLMAO:

Da mogu da se vratim u proslost da bih mu 9/10 :cool:

Ono sto me je iznenadilo u filmu je pojava kartonskih 3D naocara i na njima jos i pise 3D. A koliko se secam tek pre nekoliko godina su se delile za 3D iskustvo u gledanju TVa, a nisam se nesto interesovao za to pa ne mogu da provalim da l je taj detalj u filmu kao neka vizija ili su vec tad bile u razradi.

Mislim da cu veceras da opalim i dvojku dok me drzi praznicna euforija :D
 
Zbog silnih slabih ocena koje delite na zadnjim stranama uzeh malo da obnovim gradivo :ROFLMAO:

Da mogu da se vratim u proslost da bih mu 9/10 :cool:

Ono sto me je iznenadilo u filmu je pojava kartonskih 3D naocara i na njima jos i pise 3D. A koliko se secam tek pre nekoliko godina su se delile za 3D iskustvo u gledanju TVa, a nisam se nesto interesovao za to pa ne mogu da provalim da l je taj detalj u filmu kao neka vizija ili su vec tad bile u razradi.

Mislim da cu veceras da opalim i dvojku dok me drzi praznicna euforija :D
3D stripovi su postojali otkad ikad. Sećam se da su se delile naočare u politikinom zabavniku, da bi se mogli čitati.
 
@pinocio

Prvi film koji sam gledao u bioskopu u 3D sa kartonskim naočarima je bio Jaws 3D tamo negde polovinom osamdesetih a prilikom kupovine TV-a 2015. godine dobio sam uz njega i par 3D naočara (koje sam btw koristio ukupno jedanput) tako da nije baš da je tek poslednjih par godina...
 
3D stripovi su postojali otkad ikad. Sećam se da su se delile naočare u politikinom zabavniku, da bi se mogli čitati.
Pa dobro ocigledno sam citao pogresno stivo (slike su delovale kao zive, za potpun dozivljaj se zmurilo, a ne da naocare stavljam) tih godina :ROFLMAO:
@pinocio

Prvi film koji sam gledao u bioskopu u 3D sa kartonskim naočarima je bio Jaws 3D tamo negde polovinom osamdesetih a prilikom kupovine TV-a 2015. godine dobio sam uz njega i par 3D naočara (koje sam btw koristio ukupno jedanput) tako da nije baš da je tek poslednjih par godina...
Da da na to sam i mislio 2010. - 2015. to je meni "pre nekoliko godina" :D A ovo za Jaws nisam znao da bilo tako rano
 
Otvoreno pismo moje supruge reditelju filma Rebel Moon:
Poštovani Zack Snyder, odgledala sam Vaš film Rebel Moon sa svojim suprugom, koji je inače veliki fan naučno-fantastičnih filmova. Moram Vam reći da prvi put komentarišem javno rad nekog reditelja, ali film je u meni izazvao različita osećanja, pa imam veliku potrebu da Vam napišem nešto o tome. Prvo, tema filma je odlična i izbor glumaca, ali mi se ne dopada kako su predstavljeni stanovnici drugih planeta. Razumem da je u pitanju naučna fantastika i da je poenta da se predstave stanovnici drugih planeta različiti od ljudi, ali iskreno mi je grozno da gledam nekog pauka, hobotnicu ili glistu. Zašto ne bi mogli da tamo žive stanovnici koji liče na lepše životinje, poput medveda, jelena, veverice, pa da se oni malo dorade da ne budu isti kao pomenute životinje? To je ono što mi najviše smeta u filmu. Druga stvar je jako loša borba, u svakoj takvoj sceni se videlo da nema pravih udaraca, što je nedopustivo za film takvog kvaliteta. Volela bih da moju sugestiju imate u vidu kada budete radili drugi deo filma. Sve najbolje u daljem radu!
 
Evo preporuka za lagane porodične filmove pre svega za decu, za ovaj period u godini.

Arthur Christmas 7.5/10
A Boy Christmas 7/10
 
A ovo za Jaws nisam znao da bilo tako rano
Ju u drugom delu se cak i promovise Jaws :)


Svidja mi se kako su preklapali scene tj. medjusobne susrete u odredjenim godinama. Posto je 4 godine razlike u filmovima, ne mogu da provalim kako su izmiksali ta medjusobna sretanja, dal uz pomoc kompa ili su mozda i te scene snimali u prvom delu. Sve u svemu super razonoda za nedeljno poslepodne.

Drugi deo mi je bolji zbog vise avanture, al opet lepse mi bilo dok auto nije poceo da leti :D Inace koliko filmska muzika iz tog doba budi vise emocija
 
Ju u drugom delu se cak i promovise Jaws :)


Svidja mi se kako su preklapali scene tj. medjusobne susrete u odredjenim godinama. Posto je 4 godine razlike u filmovima, ne mogu da provalim kako su izmiksali ta medjusobna sretanja, dal uz pomoc kompa ili su mozda i te scene snimali u prvom delu. Sve u svemu super razonoda za nedeljno poslepodne.

Drugi deo mi je bolji zbog vise avanture, al opet lepse mi bilo dok auto nije poceo da leti :D Inace koliko filmska muzika iz tog doba budi vise emocija
Drugi i treći deo jesu snimani maltene zajedno, odnosno snimani su odmah jedan za drugim bez nekog prekida ali prvi deo je sniman standalone i tokom njegovog snimanja nije snimljeno ništa za drugi deo.

Štaviše, tek nakon ogromnog uspeha prvog dela odlučili su da snime preostala dva dela
 
Drugi i treći deo jesu snimani maltene zajedno, odnosno snimani su odmah jedan za drugim bez nekog prekida ali prvi deo je sniman standalone i tokom njegovog snimanja nije snimljeno ništa za drugi deo.

Štaviše, tek nakon ogromnog uspeha prvog dela odlučili su da snime preostala dva dela

Da videh da su na kraju drugog dela vec imali trejler za treci. A ja sam ocigledno izgubio pojam o mogucnosti kompjutera u tom periodu, jer su ipak bili bolji nego sto mislim. Ocigledno su softverom miksali momente izmedju prva dva dela. Al i nebitno. Gledajuci trejler za treci deo tu se vec secam scena, a ova prva dva dela sam gotovo sve zaboravio. Jedino se secam skejta i Nike patika :D
 
Posle trilogije te sleduje četvrti deo, ne?;):)
 
Kuolleet lehdet aka Fallen Leaves

Šarmantan, specifičan, neobičan film Akija Kaurismakija. Istina, on drugačije i ne radi. Za današnje pojmove, trajanje od opuštajućih 75' i više nego solidan utisak.

8/10
********
Bastarden aka Promised Land

Mads Mikelsen u storiji o jednom delu danske istorije. Malo našminkanijoj nego što bi možda trebalo, ali sasvim interesantnoj.

8/10
 
Leave the World Behind (2023) jako se svideo i meni i supruzi. Od mene 8/10. Prepoznali smo u filmu elemente Kjubrika, Šjalamana i Lantimosa.
Gluma je OK, ali mi nije ono što najviše pada u oči već atmosfera koja je kao kod navedenih režisera. Onaj otherworldly osećaj da nešto nije kako treba 😁
Neki su se ovde na temi žalili na kraj filma, ali po meni je baš kako treba.

Proletelo mi je sat ipo, i ako radnja deluje usporeno. Dobar western skroz.
Retko dobar noviji Western.
Gritty u najboljem smislu te reči.
Tim Blake Nelson (glavna uloga) izdominirao.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno