Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
(Ј)Опенхајмер... ОК, занимљиво, мада су га могли лагано окрајцовати сатић времена, ал` добро. Држи пажњу. 7/10.

ПС: Зар Леви Штраус није правио вармерице? Какве ципеле сад? :unsure: Мада... Можда није исти лик :unsure:
Елем... Појачавам ТВ са надом да ће да груне када су радили тест, ал` ћорак... Ипак су лепо дочарали.
 
Za vikend odgledao:

Old Dads - Komedija. Ko voli Bill Burra svideće mu se film.
Foe - Meh. Ljubavna drama umotana u SF okruženje. Dosadno i predvidljivo.
Cool Hand Luke - Dobar film. Paul Newman je faca.
 
Samo cekam da MrBeast kupi sva prava od Diznija i da odem u shumu da berem pecurke do kraja zivota.
Mozda kupim neku svinju da snifa tartufe, da pravim majonez sa ukusom istih.
I da ga prodajem, da bih kupio leba na koji cu ga mazem...
 
Old Dads,
Bil Burr, glavni glumac u ovom filmu a koji je i odlican komicar (ako neko ne zna) je ujedno i direktor i koscenarista ovog filma, odradio je fenomenalan posao.
Prica o tri oca/muza u svojim srednjim 50-tim koji se susrecu sa modernim svetom u kome vlada zoomers generacija i sa njima dolazi internet doba, influenseri, woke kultura i sve sto ide uz ovo ludo doba.
Osecaju se matoro i zaostalo u tom svetu i koliko god da se trudili da se uklope ne ide im i na kraju sve upropaste.
Bukvalno svaki karakter u filmu ima sabloniziranu licnost koju mozemo prepoznati medju nama ili okruzenju, odlicno su ih skinuli.
Film od samog pocetka krece jako sa smesnim dijalogom, i svaki ima svoju dubinu i nisu glupave sale kao sto to radi Dzim Keri ili Adam Sandler, i do samog kraja ne staje sa forama.
Bukvalno je ovo film napravljen od gomile uzastopnih standup fora ali uokvireno u smislenu pricu da ne izgleda da je samo nabacano radi reda.
Cak su i ubacili twist sa dramom i tuznim delovima koji se odlicno uklopio i nije bio tu da samo popuni minute.
Sve u svemu nepunih dva sata je proletelo samo tako.
Sve u svemu jako dobro napisana prica i scenario, bez velikog budzeta samo dijalog o psiholoskim i drustvenim temama na smesan i zanimljiv i poucan nacin.
Ocena je cista 10-tka bez preterivanja, kao milienijalac (41god), bukvalno sam pauzirao na svakih minut-dva da se nasmejem i kazem svaka vam je ko u Njegosa..
Ko je u ovim godinama mislim da ce i njega vise pogoditi od mladjih generacija, mada i njima preporucujem da pogledaju kako bi razumeli starije generacije.
Tako da mi je to bez preterivanja jedan od najboljih filmova u zadnjih par godina.
 
Poslednja izmena:
Hvala na prepouci, obicno kada mi omiljeni standup komicari glume u nekom filmu ili seriji, se razocaram.
Ali tvoj review me je nadahnuo da ga obavezno pogledam.

Nakon par decenija reprizirah My left foot (1989)
Imao sam samo secanje na emociju koju mi je izazvao tada... DDL je bio od pocetka, i do kraja ce ostati GOAT method glumac!
10/10
 
Poslednja izmena:
Čiča Tomin Mission Impossible.
Šta znam, meni ovaj deo uopšte nema taj šmek MI dosadašnjih, nekako je drugačiji, Kruz je drugačije odigrao. Manje mi se dopada od prethodnih delova.
Ali za ono što radi Kruz - svaka mu čast! Generalno, film mora da se odgleda, Toma piše lektire, voleli ga ili ne.
 
Poslednja izmena:
Old Dads,
Bil Burr, glavni glumac u ovom filmu a koji je i odlican komicar (ako neko ne zna) je ujedno i direktor i koscenarista ovog filma, odradio je fenomenalan posao.
Prica o tri oca/muza u svojim srednjim 50-tim koji se susrecu sa modernim svetom u kome vlada zoomers generacija i sa njima dolazi internet doba, influenseri, woke kultura i sve sto ide uz ovo ludo doba.
...
Bas dobar film, 9/10 od mene
Ameri se uvredili izgleda pa film ima tako smesnu ocenu :D
 
Iskreno nemam pojma sta si napisao.. 🍻
 
Lako je tebi ja locem spricer vec treci dan.. :D
 
I ja sam u suštini jako fin. Zato molim da se vratimo temi. Hvala na razumevanju ;)
 
Ne trolujem, samo što mi do sada nije nigde ispao a nisam ni otvarao temu od samog početka...
Film je postao tihi klasik mafijaškog žanra. Daleko realniji od mnogih popularnijih.
Pa rekoh zar je moguće da ga nisi gledao, mada kad razmislim nije popularan film pa da svi znaju za njega.
 

Sećam se prvi put kad sam ga gledao, mislim da mi je bio skriveni biser za tu godinu, i evo sad taman dovoljno kako sam ga dosta zaboravio opet sam oduševljen.
Da mi neko kaže da mu navedem jedan film koji najbolje pokazuje kako je naći se u najgorem nebranom grožđu to bi bio ovaj. Baš onako film prenosi anksioznost jedne kolosalne neprilike koja život stavlja pred lice nemile porote i sudija, odnosno okruženja. Retko koji film je uspeo ovako autentično da prikaže strah, očaj, da radi na adrenalin, kroz jednu u suštini svedenu priču koja je samo toliko dobro atmosferom utančana da imaš osećaj kao da svedočiš najgorim momementima aktera čija nezavidna situacija pokreće film.

Jednostavno film koji odlično pokazuje kako je kad se nađeš u epicentru belaja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno