Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi (2024)

Iskreno, ja baš, baš, baš ne gledam horore ali ovaj sam davno odgledao i prilično mi se svideo film - možda pre kao neka akcija nego horor ali od mene na osnovu onog što se sećam (a s obzirom na žanr koji mi ni blizu nije omiljen sećam se dosta toga) od mene nekih 7,2/10.
 
Što ne gledaš? Fin žanr, ako ga naprave kako treba, ali to jeste retko, da. :)
 
Hej, ajmo sad svi da se ponizavamo... i na kraju samo "ontopic: T2 je dobar film" 🤣
npr.
Emare, znam da volis Nika kejdza, ali znam da volis i Kevina Spejsija i mlade momke, ali T2 je dobar flm?
Mislim, nismo deca... cemu prozivanje, pozivanje na zvanje i slicno...mislim, gadno mi je bilo dok sam citao topic
(Mare, skapirao si znam, nisam mislio na tebe dok sam mislio na Kevina...) 🤣

@kripke
na tvom mestu bih vise gledao filmove, a manje pisao NHF
 
Poslednja izmena:
Ma obrisah, i nije dobar, no fenomenalan

Đejms je nekoć bio takav baja, da prosto fascinira :)

Sad ti čitam edit, i ništa mi nije jasno

Kome se obraćaš 🤣
 
Poslednja izmena:
sve ok...
sinoc iz dosade poceo da repriziram x-men first class i days of future past... bolje su mi legli nego onomad kad su izasli, pogotovo potonji.
Apocalypse mi se nesto ne gleda, nesto mi je bas ostao u losem secanju, a o poslednjem sa onom iz GOTa necu ni da pisem
 
Nadovez na tvoj komentar o Leriju:
Ni njegova serija mi nije sela, a jesam se potrudio tipa 2 sezone...

Đeri i Leri, not my cup of tea ;)
 
Ljudi, vratimo se temi bez nepotrebnih pošalica.
 
Ja bih dodao da će vrlo brzo biti udaljenja iz teme za neke ako se nastavi sa glupim komentarima
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je nek od vas dao preporuku filma, ali sinoc sam uspeo da odgledam
Eastern Promises (2007)

Oseti se taj neki old school vibe
8.5/10
 
Pomenuo sam ga ja pre neko veče kada sam slučajno naleteo na njega i bio više nego prijatno iznenađen filmom.
 
Jedva izdrzao 15min E produkcija, gluma, CGI sve dno dna jos dodas onu smaracicu Kirsten Dunst, kakav mrzitelj treba da budes da ovo smece ocenis sa vise od 2 na imdb, bolest

A uvek sam i lose dooms day filmove mogao pogledati ali ovo je 3x gore od najgoreg woke smeca u suprotnom pravcu
 
Poslednja scena je dobra.
 
Jedva izdrzao 15min E produkcija, gluma, CGI sve dno dna jos dodas onu smaracicu Kirsten Dunst, kakav mrzitelj treba da budes da ovo smece ocenis sa vise od 2 na imdb, bolest

A uvek sam i lose dooms day filmove mogao pogledati ali ovo je 3x gore od najgoreg woke smeca u suprotnom pravcu
Slažem se, film je živi cringe. Ne znam šta je ljudima iz A24 to trebalo. More nekih nelogičnih scena, dijalozi kao klinci da su pisali...
 

Vidim da niko ne komentariše Furiosu, pa da ostavim ja neki svoj komentar. Gledao sa još dva drugara u bioskopu, i sva trojica smo se složili da nam je Fury road bolji. Nije Furiosa loša, ali ne treba gledati sa prevelikim očekivanjima. Imao sam utisak da film traje preko 3h, dok Fury road proleti za čas. Fury road je imao impresivniju akciju i soundtrack koji te “zakuca” za ekran i drži napetim do kraja, dok je u Furiosi akcija više isprekidana.
Iako sam bio skeptičan u vezi glumaca, Ana Tejlor Džoj mi se ipak dopala u glavnoj ulozi, dok mi je Hemsworth u početku bio malo neobičan u ulozi negativca. Film bih ocenio jednom ocenom niže u odnosu na Fury road
 
Potpisujem sve za Furiosu, Fury Road je daleko bolji i ozbiljniji film, ovaj osim vizuelnog aspekta, nema apsolutno ništa što bi reklo da je to Mad Max.

I da, zaista je otegnuto do besvesti, već na polovini filma sam gledao na sat, misleći da je uskoro kraj, što inače stvarno retko radim. Imaš osećaj da je 3+ sata film.
 
U poslednje vreme se studiji/reziseri gadjaju sa etiketama kao sto su: prakticni efekti vs CGI vs non VFX (sto je nemoguce danas).... ako sam dobro shvatio Furiosa ima odlicne CGI?
(To je CGI koji je toliko dobar da se ne vidi, primeti...nego samo sluzi svrsi, prici filma)
 
Poslednja izmena:
Furiosa: A Mad Max Saga je super!

Stilski/vizuelno podseca na stari sa Tom Hardijem, ali osim toga je dosta drugaciji.
Manje je ozbiljan. Humor ima shmek malo kao Tor Ragnarok. Sa Tom Hardijem je vise bio audio vizuelni spektakl sa intenzitetom koji niko nije mogao u tom trenutku da zamisli.
U tom smislu Furiosa iako ima dosta jako jako dobre akcije je bleda senka u odnosu na stari sa Hardijem.

Ovo je kao manje sirova "lajt" varijanta starog, sa shirom fabulom i povremenim humorom. Hemsvort i shahiskinja su odlicni.

Meni je legao kao shamar za uvo, verujem da ce se vecini isto dopasti. Ali isto verujem da ce vecini Tom Hardijeva varijanta biti superiornija.

8/10
 
Nazad
Vrh Dno